A közösségi média napjainkban már szinte mindenki életének szerves részét képezi. Posztolunk arról hol vagyunk, mi csinálunk, mit eszünk..stb., életünk szinte valamennyi pillanatát közszemlére tesszük, de jó ez?
Bele se gondolunk milyen digitális lábnyomokat hagyunk nap, mint nap. Indulás előtt lövünk egy selfie-t, posztoljuk hová megyünk. Jobban bele gondolva ezzel kijelentjük, hogy most bizony üres lesz a lakásunk. Közöljük, hogy éppen nyaralunk. Megmutatjuk az otthonunkat belülről. Ezek mind potenciális veszélyforrások, amikbe bele gondolunk.
Megosztás előtt nézzük végig az ismerőseinket. Mindet ismerjük tényleg? Napjainkban már lehet használni közeli barát csoportosítást, priváttá lehet tenni a fiókot. Ezekkel könnyen tehetünk gyermekünk védelméért.
Visszaélések és jogok
Rengetegen élhetnek vissza a számunkra ártalmatlannak tűnő képekkel. Észre se vesszük és már is rengeteg emberrel közöljük a nevét, iskoláját, mikor van egyedül. Ezek persze sok kis információ morzsából tevődnek össze, amit a legtöbben nem követnek le. De elég egy személy... A másik amire fontos gondolni az a gyermek személyiségi jogai. Egy öt éves gyermekben már kezd kialakulni az én tudat, őt már meglehet kérdezni az ő szintjén arról, hogy szeretné-e azt a képet mindenkivel megosztani. Nem szabad semmibe bele kényszeríteni. Átgondoltan posztolva rengeteg felesleges negatív lehetőséget elkerülhetünk és így is ugyan úgy büszkeség lehet a gyermek.
Források:
Mi lesz a gyerekedről posztolt képekkel az interneten?
Ezért veszélyes túl sok fotót megosztanod gyermekedről a közösségi oldalakon
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése