A Huawei közzétette 5G licencdíját, melynek készülékenként fizetendő összegének felső határát 2,5 millió dollárban szabták meg. A vállalat jogi vezetője szerint ezen tettükkel a befektetők bizalmát szeretnék erősíteni, illetve a nyílt kommunikáció miatt remélik, hogy az amerikai kormány által bevezetett szankciók következményei enyhíthetőek a későbbiekben.
Minderről Jason Ding, a szellemi tulajdonért felelős részleg vezetője, illetve Szung Liu-ping a vállalat vezető jogi tisztségviselője beszélt a Huawei sencseni online sajtótájékoztatóján. A sajtótájékoztatón részt vett Francis Gurry, a Szellemi Tulajdon Világszervezetének volt igazgatója. Beszédében elmondta, hogy az innováció területén a Huawei világelső, közel kétszer annyi szabadalomkérelmet adott be mint a Samsung. A vállalat 5464 nemzetközi szabadalomkérelmet nyújtott be az előző évben. Az Európai Unió ipari fejlesztési befektetési rangsorában harmadik lett a Huawei 2020-ban és százezernél is több aktív szabadalommal rendelkezik jelenleg, ezáltal mára a legnagyobb szabadalomtulajdonosok között vannak.
5G hálózat szerepe a kínai-amerikai konfliktusban:
Az 5G jelentése 5. generációs telekommunikációs hálózat, melynek bevezetését Dél-Korea kezdte meg 2019-be. Jelenleg egyre több országban kerül kiépítésre az 5G hálózat, melyben természetesen a Huawei is részt kíván venni. Azonban az Amerika és Kína között zajló kereskedelmi konfliktus kivetüléseként a Huawei egyre inkább ellehetetlenedig az Amerikai Egyesült államokban, illetve az államok nyomása miatt több más országban is.
Az amerikai kormány korlátozó intézkedései óta, többek között a kémkedési vádak miatt a kínai cég egyre több befektetőt veszít. egyre többen pártolnak el, több és több ország nem engedi a vállalatot részt venni az 5G mobilhálózatok kiépítésében. E miatt a sajtótájékoztató célja a befektetők megnyugtatása, illetve bemutatása annak, hogy a korlátozások ellenében is a Huawei még mindig az egyik legnagyobb technológiai vállalat.
Forrás:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése