A Chrome OS pedig az első olyan rendszer, amelyik kizárólag internetes közegben működik jól. A Google beteljesítette az Oracle-vezér, Larry Elison álmát, aki tíz évvel ezelőtt kitalálta a Network Computer (NC) fogalmát, de azt ötletet nem tudta jól piacra vinni a Microsoft felől fújó szembeszélben.
A Google új intézkedéseivel keményebben lépne fel a digitális szerzői jogok megsértése ellen (többek között 24 órán belül eltávolítaná az illegális tartalmakat a keresőjéből), a legális letöltő oldalakat népszerűsítené, az olyan kifejezéseket pedig mint a „torrent”, vagy a „P2P”, száműzné a kereső autocomplete funkciójából.
A jövő év első felében a Chrome notebookok az Acer és a Samsung kínálatában lesznek elérhetőek. Bár ezek a gépek is notebook méretűek lesznek, a Chrome OS-t úgy alakították ki, hogy a gépek széles skálájával kompatibilis legyen, így a későbbiekben más méretek és gyártók is megjelennek majd a piacon Chrome OS notebook-okkal. A Google számára a jelenlegi, kísérleti időszakból származó adatok kulcsfontosságúak a további fejlesztések szempontjából, amelyek eredményeképp egy egyedi rendszer születhet.
Nos tehát, tegnap a Gingerbread és a Nexus S volt terítéken. Ma pedig a web, a netbook és a Chrome OS. Érdekes, hogy míg a tavaszi I/O konferencián még az első napon volt a web téma, és mádosikon a mobil, mostanra ez megfordult. Jelezve a Google-nál is érzékelhető hangsúlyeltolódást.
Kétszázezer könyvet lehet megvenni, és további hárommillió ingyen letölthető a Google Ebooks segítségével. A szolgáltatás december 6-án indult az Egyesült Államokban, Európába csak jövőre lesz elérhető az áruház.
A szakértők már arról beszélnek, hogy a Google könnyen integrálhatja a Groupont a Google Placeszel. A két cég egyelőre nem kommentálja az értesüléseket.
Miközben a Street View körül áll a bál, egy konkurens szolgáltatás tavaly a Google-t hetekkel megelőzve elkezdte fényképezni a magyar városok utcáit, a képeket rövid időn belül feldolgozta, térképre helyezte, és a szolgáltatás azóta is zavartalanul üzemel. A román tulajdonú NORC Budapesttel kezdte a térképes-panorámaképes szolgáltatást, és mostanra elkészült a fővárossal, Debrecennel, Győrrel, Hajdúszoboszlóval, Miskolccal, Szegeddel, Szentendrével és a Balaton környékével, beleértve a tóparti településeket is.
idén júniusban előzte meg ilyen tekintetben a Google-t, s ez a tendencia folytatódott: a Hitwise adatai szerint a múlt héten a Facebook oldallátogatási számai három százalékponttal magasabbak voltak, mint a Google-é, és – ami döbbenetes adat – a közösségi oldalon ötször annyi oldalletöltést regisztráltak, mint a keresőóriásnál.
amint hozzáfog egy keresőszó begépeléséhez, az eredményeket azonnal, a keresési javaslatokra támaszkodva automatikusan megjeleníti, és az újabb betűk bevitelével egy időben módosítja. A cég becslései szerint ezzel egy tipikus keresés során 2-5 másodperc spórolható meg. A valós idejű keresés komoly plusz terhelést ró a Google infrastruktúrájára
A helyzet tehát kísértetiesen hasonlít 2003-ra és az iTunes létrehozása előtti tárgyalások kezdetére. Mindez persze abszolút nem a véletlen műve, hiszen a Google, a jelenlegi standardokhoz képest ugyanolyan mértékben szeretné kitolni a határokat, mint anno az Apple.
Mindenki a Google-ről beszél, de ne felejtsük el, hogy a Microsoft Hotmailje (364 millió user) és a Yahoo Mail (303 millió) is megelőzi a 170 millió felhasználót kiszolgáló Gmailt. A legérdekesebb a Hotmailhez fűződő viszony lesz, hiszen más frontokon a Facebook egyre szorosabbra fűzi az együttműködését a Microsofttal, sőt, egyes vélekedések szerint a Facebook Mail (most nevezzük így) támogatja majd az Office Live web appok integrációját.
A gyártók azonban, mint láthattuk, többnyire kényszerből cselekedtek. Nem volt más választásuk, ha tényezők akartak maradni, a többi elérhető operációs rendszer, a Windows Mobile 6.x és a Symbian meg sem közelítette az iPhone OS képességeit. A támogató gyártók esetében a döntés, hogy androidos modellekkel jelentkeznek, sőt, portfóliójukat alapozzák az Androidra, stratégiai volt ugyan, de nem stratégiailag ideális.
Nem elég, hogy a Facebook százával viszi el a Google mérnökeit, és a világ egyik legvonzóbb közösségi szolgáltatásait nyújtja, még a levelezés területén is nekimegy a riválisának. A Facebook ráadásul nagy előnnyel indul, hiszen tudja, hogy kik az ember rokonai, legjobb barátai, így viszonylag könnyen kitalálja, hogy melyik emailek a legfontosabbak.
Két operátor viszont nem látszik ezen az űrlapon sem: a + jel, amivel kényszeríthetjük a Google keresőjét, hogy az utána írt szó mindenképpen és pontosan a beírt formában szerepeljen a találatként visszaadott oldalakon (így olyan stopword-ökre is tudunk keresni, amiket amúgy figyelmen kívül hagyna, valamint megakadályozhatjuk a hasonló szóalakok automatikus kereséséből adódó érdektelen találatokat: pl. "koros emberek", "+kóros emberek", "+koros emberek"); valamint a * karakter, amellyel szavakat helyettesíthetünk
a rendkívül sikeres Google Maps után a következő, hasonlóan nagy dobásnak szánt Google Wave nem jött be a vállalatnak, annyira nem, hogy többszöri újjáélesztési kísérlet után végül lemondtak róla. Rasmussen hálás volt a Google-nek, hogy ezt a projektet Sergey Brin, a cég egyik alapítójának személyes támogatásával valósíthatta meg, ám úgy véli, annyira új volt az elképzelés, hogy a cégnek több türelmet kellett volna tanúsítania a kezdeti kudarcok után.
Hurley két társával, Steven Chennel és Jawed Karimmal 2005-ben hozta létre az oldalt, melyet 2006 végén vásárolt meg 1,65 milliárd dollárnyi részvényért a Google.
Google Emails All U.S. Gmail Users About The Buzz Settlement — And To Say They’re Not Getting A Dime techcrunch.com
Google today settled a privacy lawsuit filed by a group of Buzz users. What’s sort of odd though is that Google actually emailed all U.S.-based Gmail users (Buzz resides within Gmail) to let them know about the resolution. And, apparently, also to let them know that they’re not getting a dime.
Jó ideje nagy a csönd a Google tavaly novemberben beharangozott operációs rendszere, a Chrome OS körül. Az eredetileg mobiltelefonokra írt, de azóta már a táblagépeken és netbookokon is terjedő házi rivális, az Android sikerét látva az sem lett volna meglepő, ha a vállalat jegelte volna a merész koncepcióra épülő projektet
A Google az idei második Transparency Report jelentésében az egyes országokból érkező cenzúrázási, adatkiadási és törlési kérelmek statisztikája mellett azt is közzétette, hogy az egyes szolgáltatásainak adatforgalma hogyan alakul az egyes országok felé.
Míg a Microsoft éves viszonylatban tekintve 10,7 százalékról növelte részesedését 13,9 százalékra, addig a Yahoo ellentétes irányban mozdult el, 16 százalékról 13,1 százalékra esett vissza. A Google stabilan 65 százalékon áll.
az Instant-tal végül összejött egy olyan univerzális kereső, mely képes akár néhány karakter leütéséből kikövetkeztetni, hogy a felhasználó pontosan melyik weboldalra is kíváncsi a több milliárdból.
A Facebook-modell nem a Google-féle PageRankre és a releváns, de személytelen találatokra, hanem az egyéni ajánlásokra és a felhasználók közötti kapcsolatokra alapul, ami ígéretesebbnek tűnik a rideg gépi algoritmusnál
z Oracle keresetében azt állítja, hogy a közkinccsé tett nyílt forráskódú építőkockákból (vagy azok alapján), nem lehet olyan új, védett szoftvert megépíteni, mint amilyen például az Android.
A Google számításai szerint pontosan 129 864 880 könyv létezik a világon. Ebben az elképesztően magas számban az azonos témában kiadott különböző kiadások csak egy tételnek számítanak.
a Google alelnöke ugyanis hivatalosan is bejelentette, hogy a közösségi platform érdektelenné vált, ezért a vállalat leállítja az azzal kapcsolatos fejlesztéseket
Ma még parányi a mobilhirdetések piaca, de az óriáscégek már ráröpültek az ígéretes zsákmányra, mert a változásokat a reklámiparnak is követnie kell. Teljesen átalakulnak a tartalomfogyasztási szokások, az emberek tévézés helyett és közben egyre többet neteznek és mobiloznak. Nem kérdéses, hogy növekedik-e a mobilhirdetések piaca, csupán azt nem tudni, hogy mikor lesz áttörés.
a Chrome már Amerikában is átvette a harmadik legnagyobb böngésző helyét a Safaritól. Ez volt az utolsó nagyobb régió, ahol az Apple termékeinek népszerűsége még a Chrome-é fölött tartotta a Safari elterjedtségét.
A kínai kormánynak elfogadhatatlan volt az automatikus átirányítás, és azt mondták a cég képviselőinek: ha nem számolják fel ezt a gyakorlatot, akkor a június végén lejáró tartalomszolgáltatói licenceket nem hosszabbítják meg.
A lassan 500 millió felhasználóval büszkélkedő Facebook nyomába eredne a Google egy új közösségi szájttal, amit állítólag Google Me-nek neveznek majd.
Megjelent az ingyenes online Office, ami úgy néz ki, mint a fizetős offline, és nagyjából azt tudja, amit a Google Docs tud négy éve.
A Google bejelentette, hogy digitalizálja és elérhetővé teszi az Osztrák Nemzeti Könyvtár történelmi gyűjteményét, köztük 10600 magyar nyelvű kötetet.
Egyes hírek szerint a tiltás mögött az áll, hogy a török kormány dollár milliókat, egészen pontosan 18,7 millió dollárt követel a YouTube-tól adó címén. A miniszter azt szeretné, ha a YouTube irodát nyitna Törökországban és rendesen fizetne adót. Ha a felhasználók is fizetik adóikat, azt tölthetnek fel, amit akarnak
ha papírlap lenne a Google, másodpercenként 4,8 kilométerrel lenne nagyobb a hossza. Az adatbázis 100 millió gigabájt, ehhez naponta több száz ezer gigabájt adódik hozzá.
Az eddig állást foglalók közül a Microsoft visszafogottan jelentette be, hogy bár a Flasht is támogatják, a HTML 5-re koncentráló fejlesztés során az IE9 csak a H.264-es formátumot támogatja natív módon. A Google lépése is kiszámítható volt: nemrég nyílttá tették VP8 videkodekjüket. A londoni OMS konferencián megszólaltak a Nokia és az Opera irányítói is. Jon von Tetzchner, az Opera Software társalapítója és vezetője kijelentetette: „Az egyetlen szerzői joggal védett része a webnek, melyet támogatunk”.
Komoly érvek szólnak hát a Facebook cikivé válása mellett. Mint ahogy ciki lett a megalomániás Microsoft, a saját krédóját ("ne légy gonosz") rendszeresen leköpő Google, és a korábbi messisás-komplexusát most már paranoiával is vegyítő Apple. Cikivé váltak, de csak azok szemében, akik szimpla pénzcsinálásnál többet várnak el egy cégtől.
Az érintőképernyős hitech táblagépek piacát az Apple iPadje ugyanúgy felrázta, mint annak idején az iPhone az okostelefonokét. A mobilipar sokáig csak a telefonokról szólt, de a netbookok, tabletek, ebbokolvasók és hasonló kütyük terjedésével ez éppen most alakul át.
Kezd beérni a Google közel egy évvel ezelőtt bemutatott Squared keresőalgoritmusa, amely a megszokott keresőmotorokkal ellentétben nem weboldalakra mutató hivatkozásokat jelenít meg találatként, hanem az oldalakból kinyert adatot, azaz a keresőkérdésre adható választ.
Fontos mérföldkőhöz érkezett a Goolge mobiltelefonos hódító hadjárata: a 2010-es elsőnegyedévben az NPD piackutató cég statisztikái szerint több Android operációs rendszert futtató telefon kelt el Amerikában, mint iPhone.
A menürendszer felső részében tematikusan lehet válogatni a találatok között: kép, térkép, videó, hírek, könyvek, videók, frissítések, társalgások
Most az elektronikus könyvolvasók csak a gyártó saját internetes könyvesboltját érik el, de valamikor nyáron jön a Google, és több eszközön, többféle boltot elérhetővé tesz.
nyárra már két amerikai szájt lesz a magyar piac ura: a Google (kereső + YouTube) és a Facebook. Szintén érdekes fejlemény lehet, hogy a Facebook a magyar piacon a Live.com-ot és a Microsoft szájtját is beérte. Mindez persze nem csak presztízsverseny a magyar webszájtok számára, hanem súlyos pénzügyi kérdés is. Ha a reklámköltések elkezdenek nagy mértékben átvándorolni a Facebook és a Google felé, drasztikus változások következhetnek be a magyar online piacon.
A Google TV nem egy új médiavállalkozást jelent, hanem egy Android-alapú technológiát, melyet főleg a digidobozok (set-top-box) számára terveztek, és amely a televíziókra az internetről ismerős szolgáltatásokat közvetít: webes keresést, alkalmazásokat, hasonlókat.
A Microsoft döntése határozott állásfoglalás egyszerre két vitában is: jelen pillanatban öldöklő harc folyik a Flash kontra HTML5 területen (itt a nagyok közül a Microsoft az Apple után másodikként veti el az Adobe megoldását), illetve a Flasht ellenzők közül a kisebb súlyú szereplők, a Mozilla és az Opera elvi (illetve talán anyagi) okok miatt nem a H.264-et támogatják, hanem a nyílt forrású Ogg Theorát.
A Google és Kína közötti háború hatására a keresőcég a kínai keresőpiac nagy részét vesztette el, méghozzá a Baidu javára. Sok kínai oldal, amely eddig a Google keresőmotorját használta, most átváltott a Baidu motorjára.
Jól halad a Google azzal a tervével, hogy szoftverek nélkül is hasznos szolgáltatásokat adjon a netezőknek. A webes cég legújabb fejlesztése, hogy a térhatású nézetet beápítette a Google Térképbe, amely eddig csak a Google Föld szoftverrel volt elérhető.
A könyvszakmában a Google az a hatalmas és ismeretlen valami, ami mindent felzabál és a maga céljára fordít, mivel a Google-megállapodás értelmében több millió kötethez lehet online hozzáférést vásárolni, így egész könyveket tudunk olvasni, illetve digitális könyvespolcunkra tenni. Így már sejthető, mennyire variálja meg ez a piacot: a kis kiadóknak nemcsak a túlélést, de újfajta terjesztési modellt is jelenthet, hiszen a sokat emlegetett hosszú farok könyvcímeit könnyebben megtalálják az olvasók.
azzal érvelnek, hogy a cég túl sok, technológiailag összekapcsolt, ám egymáshoz jellegében szorosan nem kapcsolódó szolgáltatást kínál, és a folyamatos fejlesztések és felvásárlások egy olyan olyan birodalom kiépítéséhez vezetnek, mely igen káros a szabad versenyre (egyszerűbben: úgy gondolják, ha megjelenik egy új, ígéretes netes kezdeményezés, nincs arra esély, hogy abból új vállalat nőjön ki, hiszen a roppant tartalékokkal rendelkező Google szinte azonnal felvásárolja
Az Adobe bízik abban, hogy a piac átrendeződése során a nyíltabb, több szabadságot kínáló platform győzedelmeskedik majd a zárt, korlátozott platform felett, amilyet szerintük az Apple akar létrehozni.
A Facebook fejlesztői konferenciáján Mark Zuckerberg vezérigazgató előadta, hogy cége miként próbálja átvenni a Google központi szerepét. Lesz közösségi szövegszerkesztő, minden weboldal kommentálható, és persze a Facebook egyre több személyes adatot tárol a júzerekről.
Bár a cég nem ismerte el, a New York Times a nyomozásban részt vevő forrásokra hivatkozva azt állítja, a Google elleni januári kínai hackertámadás sokkal súlyosabb volt, mint azt eddig sejteni engedték a nyilvánosságnak. A lap forrásai szerint a támadás legkínosabb részletét a cégnek máig sikerült titokban tartania: ez pedig a támadás a Gaia nevű rendszer, a Google összes webes szolgáltatásának beléptetőkapuja ellen.
Az Apple is megmondta, hogy nem kell Flash az internetes videók lejátszásához, és a legfrissebb hírek szerint a Google is a kezdeményezés mögé áll. A webes videók lejátszásához nem lesz szükség kiegészítőre, csak szabványos böngészőre.
Marc Cummins és James Philbin olyan technikát talált ki, ami szavak helyett képek bevitelével keres az interneten. Ergo mész a fotógépes telefonoddal, lekapsz egy képet, betolod a keresőbe és kapsz rá találatokat. Tök jó ötlet. A Google meg nem sokat lacafacázott, látta, hogy ez jó, és "Legyen képes keresés!" felkiáltással megvette a cuccot. http://www.plinkart.com
A média vezetői azzal vádolják a Google-t, hogy a napilapok netes kiadásaitól az olvasókat és a hirdetési lehetőségeket is elszipkázza. Schmidt szerint azonban az előfizetésen, illetve a hirdetéseken alapuló üzleti modell kombinációja új lehetőséget jelenthetne a hírpiacnak. A megoldás részletei egyelőre nem ismeretesek, a Google vezetője azonban azt tartja fontosnak, hogy a jelenlegi technológiákkal a kiadók személyre szabottan szólíthatják meg olvasóikat.
Az európai távközlési cégek összefogtak: azt akarják elérni, hogy a különösen nagy forgalmat generáló Google-szolgáltatások után az amerikai cég komoly összegeket fizessen a hálózatokat üzemeltetőknek.
Különböző szintű szűrések léteznek, és rengeteg ilyen termék van a piacon. Ez inkább filozófiai kérdés. Tényleg a családoknak kell dönteniük, hogy mit használnak. A 12 éven aluli gyermekeknek erősen ajánljuk, hogy szüleikkel együtt internetezzenek.
a rendőrség csak bírósági engedély birtokában tekinthessen be az ügyfelek magánjellegű üzeneteibe, és a mobil eszközök helyzetét se ismerhesse meg. A nagy privacy-párti felbuzdulás oka, hogy a cégek úgy érzik, a mostani szabályozás miatt a lehetséges ügyfelek tartózkodnak attól, hogy átváltsanak a cloud computingra, vagyis az adatok távoli szervereken történő feldolgozására és tárolására, mert attól tartanak, hogy adataikhoz bárki hozzáférhet, ha nem saját merevlemezeiken tárolják.
A Google amerikai internetes szolgáltató hétfőn bejelentette, hogy beszüntette kínai keresőportálja (google.cn) cenzúrázását, és az ázsiai ország szárazföldi részén élő internetezőket hongkongi honlapjára irányítja át (google.com.hk). A döntést David Drummond, a Google jogi igazgatója jelentette be a cég blogján nyilvánosságra hozott közleményében.
A Google októberben jelentette be, hogy webkeresője találati listáiban a releváns twitek és facebookos tartalmak is megjelennek, kvázi valós időben. Mai hír, hogy immár a Google.hu, vagyis a kereső magyar verziója is tudja ezt a funkciót.
Index - Tech - Jön a Google-tévé index.hu
Az internetes tévék piacára törne be a Google, az Intel, a Sony és a Logitech szövetsége. Három-négy éven belül óriási hirdetési piac lesz tévén nézett online tartalom, a Google már most rá akarja tenni a kezét.
2007-ben fordult elő utoljára, hogy nem a Google volt a leglátogatottabb oldal a neten. Három éve a MySpace nyomta le a keresőt, most pedig a Facebook.
A Google és Kína viszonya év elején romlott meg, miután kiderült, hogy feltörték néhány kínai emberi jogi aktivista gmailes levelezését. A gyanú szerint a támadást a sanghaji Jiaotong egyetemről indították, ahol Kína programozóelitjét képzik
Miután a Google letiltotta mobilos alkalmazásainak használatát Kínában, a Motorola a Microsofttal szövetkezve tölti be az űrt, miközben a keresőcég és a kínai kormány kapcsolata továbbra is tisztázatlan
Egy nappal azután, hogy az EU bejelentete, hogy antitröszt-vizsgálatot tart szükségesnek a Google háza táján az online keresések piacának dominanciája miatt, a cég válaszolt. Blogbejegyzésükben azt írják, készek felfedni a titkos algoritmust, ami a találati listákat összeállítja, és ami dönt afelől, hogy az egyes találatok milyen magasra kerülnek a listán. Hogy ez a felfedés azt jelenti, hogy nyilvánosságra hozzák az algoritmust, vagy csak az EU által kijelölt szakembereknek árulják el a titkokat, egyelőre nem ismert, bár utóbbi megoldás a valószínűbb.
Steven Levy, a Wired munkatársa a mostani márciusi számban egy nagyobb lélegzetvételű írásban foglalja össze a Google-misztikumot. A "How Google’s Algorithm Rules the Web" című exkluzív betekintés egyben helyszíni riport is. A megfejtés, hogy a Google nem csak jól keres, de jól is interpretálja a kereséseket. És a keresés értelmezése kulcsfontosságú a jó találati lista összeállításában.
Az Apple mondta azt először, hogy itt a készülék, de mi itt maradunk, kérünk részesedést a forgalomból, és az App Store révén közvetlen kontaktusban maradunk a fogyasztóval, eladunk neki még egy csomó mindent, amit csak bírunk. Ez a szolgáltatókat sokkolta, eleinte talán nem is akartak belemenni, de rájöttek, hogy nincs más választásuk. Lehet nemet mondani, de az Apple vagy a Google úgyis megtalálja a maga bejáratait.
Az angolul typosqattingnak nevezett jelenség lényege, hogy népszerű, nagy látogatottságú weboldalak doménneveinek elgépelt változatait regisztrálják, így eltérítve a látogatók egy részét. Ezek az oldalak általában igyekeznek leplezni, hogy rossz helyen kötött ki a netező
a Google már az első pillanatoktól kezdve kínai forrásokat, sőt magát a kínai kormányt vádolta az akcióval. A helyzet annyira elmérgesedett, hogy a Google a kínai kormánnyal kötött korábbi egyezségét felrúgva megszüntette a keresője kínai kiadásában a találati listák cenzúrázását, és kilátásba helyezte azt is, hogy úgy ahogy van, kivonul a kínai piacról.
A Buzz-nak dashboarddá kell válnia. Különben a Google nem fog tudni felférni a Facebook és a Twitter közé harmadiknak.
176 millió Gmail felhasználót megkérdezés nélkül vontak be a Buzzba. A Google, akármennyire sajnálkoznak is most, nem sokat törődik a magánélet szentségével - Eric Schmidt tavaly év végén úgy nyilatkozott, "csak a gazembereket érdekli a netes titoktartás"
a háttérben egy 100 millió dolláros alku áll; ennyit fizet évente a Google az Apple-nek a kiemelt helyekért az iPhone-ban
A Google négy éven át, egészen mostanáig eleget tett a kínai kormány követeléseinek, és kicenzúrázott a Google.cn-ről minden olyan találatot, amelyet a rezsim elfogadhatatlannak ítélt.
Internetszolgáltatóvá válna a Goolge: éveken át vásárolta fel ipari méretekben a használaton kívüli optikai kábeleket, fektetett adatátviteli technológiákkal foglalkozó cégekbe, és most belépne a százmilliárd dolláros szolgáltatói piacra. Ezer megabites sávszélességet ígérnek üvegszálon, de hogy mikor, hol, és mennyiért, azt még nem tudni.
Gyorsan fejlődik az internetes állatkert: eddig csak Twitteren csiripelhettünk, most viszont már zümmöghetünk is a Gmailben. Elkészült a Google közösségi szolgáltatása, a Zümm, amivel egy helyre kerülnek az emailek és az ismerősök megjegyzései.
A Google-nak a Buzz az utolsó esélye arra, hogy megszorongassa a Facebookot, valamint, hogy rászoktasson minket arra, hogy a közösségi webnek a legfontosabb része a kommunikáció. Vagyis az email, vagyis a cset, vagyis a twit, vagyis a státuszüzenet... vagy ahogy tavaly hívtuk: a hullám.
A francia kulturális miniszter január 12-én bejelentette, hogy a digitális kor kihívásaihoz igazodva egy olyan könyves internetes adatbázist kívánnak létrehozni, amely méltó gall versenytársa lehet a Google Books-nak.
Nem jelent kézzel fogható anyagi veszteséget a Google-nek az esetleges kivonulás Kínából, állítja David Drummond, a cég jogi igazgatója. A múlt héten emberi jogi aktivisták Gmail-accountjait próbálták feltörni jól képzett hekkerek, mire a Google bejelentette, hogy nem cenzúrázza tovább kínai keresőoldalának találatait. A lépésnek valószínűleg kivonulás lesz a vége.
tízmillió beszkennelt könyvnél tart a Google, ebből kétmilliónak a jogai összesen 30 ezer kiadónál vannak, ezek közül 9 ezer európai. A szerzői jog által védett könyvekből csak részletek elérhetők a digitális könyvtárban. A francia bíróság ítélete szerint (ami ellen egyébként fellebbezett a Google) ezeket is el kell távolítani
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése