a legismertebb alternatív kereső a Wolfram Alpha. A Wolfram Research nemes egyszerűséggel alapítója, Stephen Wolfram, nevét viseli. Mivel a híres keresővel már többször is foglalkoztunk (pl. itt, itt és itt) most a Wolfram kevésbé ismert termékeit mutatjuk be.
Egy évtized alatt 450 milliárd féle különböző kifejezésre kerestek rá világszerte a Google segítségével, és ma már naponta több milliárd keresést indítanak az oldalon. Az emberek érdeklődésének gyors változását mutatja, hogy 100 keresésből átlagosan 16 olyan, amelyre korábban még soha senki nem keresett.
A keresés fejlődéséről Bem Gomes (Google Fellow)
A Google augusztusban állt a legrosszabbul, de azóta növekszik. A Bing-Yahoo páros (az utóbbit is a Bing szolgálja ki) augusztus óta hanyatlik. Ha a Google a következő hónapokban is tartani tudja ezt a tempót, akkor a következő hónapban visszaszerzi egy évvel ezelőtti 66 százalékos részesedését. A Bing-Yahoo pedig éppen csak 30 százalék fölött marad.
mára kialakult az ún. digitális bölcsészet irányzat, amit angol neve (digital humanities) után gyakran csak DH-nak hívunk. Ez a terület a források digitalizálásával és kereshetővé tételével foglalkozik.
olyan algoritmuson alapul, ami a kép elemzésével megállapítja, hogy a fotó készítésekor pontosan milyen irányba, milyen sebességgel, és mennyit mozdult el az objektív, jellegzetes elmosódást létrehozva a kész képen. Ezeket az adatokat felhasználva, a bemozdulás hatását ellensúlyozva a szoftver éles képet állít elő a homályos pacából.
As Facial Recognition Improves, New Privacy Controversies Await readwriteweb.com
Facial recognition technology has been around for decades, but until recently it's been slow, inefficient and largely limited to proprietary implementations, such as databases used by law enforcement. That could all be about to change, and the results are bound to send shivers down the spines of digital privacy advocates.
Számos többértelmű fogalmat még nem ismer fel a program. Emellett nagyon nehéz felkutatni a segítségével a bizonyos problémákra megoldást nyújtó szoftvereket. Jelenleg csupán körülírni lehet, hogy mit keresünk.
áttörést jelent a Microsoft részéről ez a megállapodás, hiszen korábban a Google sokáig próbálkozott hasonló egyezségre jutni a kínai óriással, sikertelenül.
A mi célunk az volt, hogy a szoftverünk bármely oldalt automatikusan, mintegy varázsütésre helyben megjeleníthető gazdag információs hálóval lásson el. Sőt, ezt a lehetőséget a program a felhasználók számára is lehetővé teszi. Bármelyik bejelentkezett iGlue-felhasználó kijelölhet szavakat, szövegrészeket, amelyekhez azután képet, videót, térképet, szöveget csatolhat. Ez a hozzáadott érték azután mindenki számára azonnal láthatóvá válik. Ezzel a módszerrel az eddig passzív oldalak egy csapásra közösségi térré, multimédiás wiki-oldallá alakíthatók.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése