Érdekes módon Wozniak lelkesedését nem az agyonreklámozott Windows 8 vagy a Surface váltotta ki, hanem a cég valós idejű fordító technológiája, ami élő beszédet képes néhány másodperces csúszással szinkrontolmácsolni angolról kínaira és vissza. A Microsoft mobilos felhasználói felületéről pedig azt mondta, olyan, mintha Steve Jobs reinkarnációja álmodta volna meg. Összességében pedig azt látja, hogy míg a Microsoft bátran újít és kísérletezik, az Apple pedig mással sem törődik, mint hogy évente egyet hozzáadjon a iPhone verziószámához, és minél többet eladjon belőle. Az Apple-vezetés maga is érezheti, hogy kreatív oldalon nem kellő sebességgel halad a cég, ezért nemrég Tim Cook cégvezér javaslatára elindítottak egy titkos programot, amiben minden Apple-alkalmazott két hetet kap arra, hogy a hivatalos munkájához nem feltétlenül kötődő személyes kis projektjein dolgozzon. Az ötlet nem új, a Google-nél régóta van egy ilyen szabály
a Microsoft a Torontói Egyetemmel közösen kezdett új fejlesztésbe, az ötletük az volt, hogy az emberi gondolkodást veszik alapul, és sokkal több adatot használtak, mint korábban. Harminc százalékkal jobb eredményt értek el beszédfelismerésben, eddig minden negyedik-ötödik szó volt hibás, ezt sikerült leszorítani arra, hogy csak minden hetedik-nyolcadik szót tévessze el. A rendszer.az eredeti angol forrás hangjából is mintát vettek, és úgy alakítják a kínai hangot, hogy az hasonlítson az előadó hangjára. Így olyan, mintha ugyanaz az ember beszélne kínaiul.
A három amerikai óriás táblagépes platformjai nagyon különbözőek. Az Apple zárt világában minden nagyon kimért, ezért kevésbé kell számítanunk kellemetlen meglepetésekre. Megbízható, ügyes rendszer, de az alkalmazások nem egymással kapcsolatban, hanem elkülönítve működnek, és a rendszer egy kicsit régimódi. Ennek a teljes ellentéte a Windows 8, amely nagyon modern, és a Microsoft a nyíltság mellett a maximális integrációt tűzte a zászlajára. Az alkalmazások képesek együttműködni; megoszthatnak adatokat egymással, vagy éppen a beépített keresővel. A Google brutális fejlődési tempót diktál, és az Android ma már az egyik legjobban összerakott táblagépes operációs rendszer, amely a lehető legmodernebb szolgáltatásokat nyújtja. Nyíltsága miatt kiválóan együttműködnek a telepített alkalmazások.
Amíg csak pc-k voltak, a redmondi szoftvercég uralta az informatikai piac 95 százalékát. De ma már statisztikák is alátámasztják, hogy a személyi számítógépek korszaka lassan véget ér. Megjelentek a pc-t helyettesítő tabletek, okostelefonok, és a Microsoft későn reagált a változásra.
Az elmúlt néhány évben az Apple termékei iszonyúan népszerűek lettek, és rengeteg az olyan felhasználó, aki az iPhone vagy az iPad tapasztalataira építve szívesen kipróbálná a Mac gépeket is. A megszokás azonban nagy úr, és a windowsos környezetről a Mac szokatlan világára átállás erős visszatartó erő. Most azonban, hogy a két Windows-verzió közötti ugrás is hasonló átszokást igényel, az első rossz tapasztalat ezeket az embereket a konkurencia kipróbálásához hajthatja.
A Skype mindig is híres volt arról, hogy a működési elvéből fakadóan a beszélgetések gyakorlatilag lehallgathatatlanok rajta. Több ország egyenesen betiltással fenyegette meg a szolgáltatót, ha nem épít be számukra hátsó ajtót a rendszerbe, de a Skype ezt rendszeresen megtagadta. 2011 tavaszán aztán a Microsoft 8,5 milliárd dollárért felvásárolta a Skype-ot - az összeg minden elemzőt meglepett, hiszen egy alapvetően ingyenes szolgáltatásról van szó, ráadásul több mint 600 milli dolláros adósság is van a nyakában. A lehallgatással kapcsolatos híresztelések, illetve az annak technikai megvalósítására utaló jelek azóta bukkannak fel egyre erősebben a netes pletykákban és a sajtóban.
a Microsoft, azt hangsúlyozva, hogy a Windows 8 valami nagyon fiatalos, friss, radikálisan új, lázadó termék. A dalszöveg egyébként elég magas labdát ad a Microsoft-elleneseknek azzal a sorral, hogy "Cuz watching you suffer feels much better to me", ami nagyjából annyit tesz, hogy jobban érzem magam attól, ha szenvedni látlak.
Jövőre több platformon megjelennek az Office irodai programcsomag új verziói, és a The Daily hírportál úgy tudja, ez alól az iPad sem kivétel. Jelenleg az iPad a legnépszerűbb tablet, tehát a Microsoftnak komoly bevételt hozna egy erre optimalizált szoftvercsomag. A hírportál értesülése szerint a tableten megjelenő Office szorosan együttműködik majd a Microsoft felhőalapú szolgáltatásával, az Office 365-tel.
Jason Cartwright, a techau.tv újságírója lellenőrízte Craig állításait, a kísérletet pedig felrakta a Youtube-ra. Egymás mellé rakott egy Windows Phone 7-es készüléket és egy Iphone 4S-t, mindegyiket hangfelismerésre kapcsolta, majd jól artikulálva utasította a telefonokat.
A Nokia France igazgatója a Les Echos című francia lapnak kikotyogta, hogy a mobilgyártó vállalatnak 2012 júniusában lesz egy Windows 8-as táblagépe. Nem derült ki, hogy az új tablet milyen állapotban lesz. Könnyen lehet, hogy csak egy prototípus lesz készen, és a kütyüt később dobják piacra.
A Microsoft tíz évvel ezelőtt dobta piacra az első Xbox-generációt. A grandiózus vállalkozás kezdetben pénztemetőnek bizonyult, a videojátékos divízió csak az utóbbi években vált jövedelmezővé.
A Google augusztusban állt a legrosszabbul, de azóta növekszik. A Bing-Yahoo páros (az utóbbit is a Bing szolgálja ki) augusztus óta hanyatlik. Ha a Google a következő hónapokban is tartani tudja ezt a tempót, akkor a következő hónapban visszaszerzi egy évvel ezelőtti 66 százalékos részesedését. A Bing-Yahoo pedig éppen csak 30 százalék fölött marad.
A Flash nagy ellenfelének szánt Silverlight új, ötös kiadása után nem fejlesztik tovább a terméket. Az információt több forrásból megerősítették a theverge.com-nak. Arról nem tudni, mennyi ideig fogja támogatni a cég a technológiát.
az óriáscég pénzért próbálja visszacsábítani elvesztett felhasználóit. Kampányt indítottak „hol a szeretet” jelszóval, melynek keretében az IE 9-es verzióját letöltők ingyen juthatnak hozzá néhány, amúgy pénzért kínált szolgáltatáshoz.
Utolérte az Explorert a Chrome - IT café itcafe.hu
a Google Chrome – mely béta-verzióban három évvel ezelőtt vált elérhetővé – rohamtempóban gyarapítja a részesedését. Az internetes statisztikákat készítő Gemius SA mérései szerint a böngésző Magyarországon október végére befogta és alighanem heteken belül meg is előzi az Internet Explorert.
kiélezett versenynek lehetünk szemtanúi, különösen az Android és az iOS között. Előbbi éppen most vette át a vezetést a letöltött appok számát illetően, ezen a téren pedig az Android immár 44 százalékot birtokol, míg az iOS visszaszorult 31 százalékra. Az egy főre eső letöltéseknél még mindig az Apple szoftvere vezet, mégpedig 2:1 arányban, ez azonban az elemzők szerint nem sokáig lesz így, a Google ugyanis minden téren meghódítja majd az első helyet, "mindössze" arra kell folyamatosan figyelniük, hogy ne lankadjon az iram, riválisaik ugyanis gyorsan kihasználhatnak egy esetleges visszaesést.
Annak a lehetősége, hogy szakít egymással a Mozilla és Google, azóta rendre felmerül, hogy az utóbbi a Chrome bétájának kiadásával 2008 őszén belépett a böngészőpiacra. Az alapítvány számára fájdalmas válásra azonban mindeddig nem került sor
a Windows Phone a Nokia egyetlen lehetősége az életben maradásra. Hiába gyárt a finn cég rengeteg megfizethető árú készüléket, ha azokon alig van profitja. Csak a drágább okostelefonok biztosíthatják a vállalat jövőjét, ám ehhez nagyon jó eszközöket kell készítenie, mert ádáz küzdelem folyik a vevőkért. A Nokiának 2009-ben még negyvenszázalékos részesedése volt az okostelefonok piacán, most viszont már csak 16 százalékos
Az operációs rendszer 2001. október 23-án jelent meg a piacon. A felhasználók és a vállalatok képviselői azonban nem igazán voltak meggyőződve arról, hogy nekik valóban szükségük van az új szoftverre. A legnagyobb probléma az akkor magasnak számító hardverkövetelmények jelentették, de sokakat zavart a termékaktiválási funkció is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése