A frissítésről egyelőre annyit tudni, hogy megváltozik az, ahogy a Google értékeli a mobilbarát weboldalakat, a felhasználók könnyebben megtalálják a különféle mobileszközökre optimalizált tartalmakat, és a nem optimalizált site-ok jelentős találat-csökkenést fognak elszenvedni. Míg a hagyományos keresési trendek honlapokat jelenítenek meg, addig a jövőben akár appok és különféle mobileszközök is kiemelt helyen jelenhetnek meg a találatok között. Ami már most egyértelműnek tűnik, azok az oldalak kapják majd a legjobb találatokat, amelyek minél sokoldalúbban szolgálják ki a mobilosokat.
A Caret a telefonos kommunikációt segíti ismerősök között. Tudja például a GPS által mért sebességünk alapján azt, hogy vezetünk. Ennek az Egyesült Államokban van különösen nagy jelentősége, ahol gyakran kerülnek be a hírekbe a sms-ezés miatt halálos balesetet szenvedő tinik. A Caret alapján tudja a hívó fél, hogy inkább telefonálni érdemes (hátha ki van hangosítva), de még ennél is jobb később próbálkozni. A Caret azt is közölni tudja a kapcsolatainkkal, hogy kezd lemerülni a mobilunk, ezért fölöslegesen ne hívogassanak. Az is hasznos információ a hívó fél számára, hogy némára állítottuk a csörgést, tehát nem érdemes idegbajt kapni, amiért nem tud elérni minket. Nyilván oka van annak, hogy elnémítottuk a telefont, és hiába próbálkozik, úgysem fogjuk felvenni. A naptárunkat is össze tudjuk kötni a tárcsázóval, és ha ezt engedélyezzük, valamivel kisebb lesz az esélye annak, hogy egy tárgyalás kellős közepén csörögjenek ránk.
A titok, és a Facebook célja az, hogy bármit, amit az ember az interneten csinálna, megcsinálhassa úgy is, hogy nem hagyja el a Facebookot. Hírek olvasása, tájékozódás, kapcsolattartás, levelezés, csevegés, vásárlás, szórakozás, zenehallgatás, játék - minden elérhető a Facebookon belülről is. Pár hete már pénzt is lehet küldeni Facebookkal. Az elfacebookosodás pedig kényelmes dolog. A túloldalon pedig saját fejlesztési környezet, saját platform, hihetetlenül hatékony hirdetési megoldások, és másfél milliárd potenciális felhasználó csábítja a tartalomgyárakat és fejlesztőket. A felmérések szerint a hírportálok forgalmának 30-40%-át már a Facebook irányítja az oldalakra. A Facebook megkerülhetetlen tényező lett, egyre nehezebb, és egyre inkább értelmetlen is kihagyni az online életünkből.
A Microsoft eddig is bezsebelte a pc-s ökoszisztéma nyereségének a nagy részét a Windows és az Office segítségével, és egyre kevésbé számít neki, hogy mi lesz a számítógépekkel. Ez különösen igaz azóta, hogy Satya Nadella vezeti a céget. A Microsoft teljes fordulatot vett, és ma már nem a Windows az aranytojást tojó tyúk. Nadella a mobilitást és a felhőt tűzte a Microsoft zászlajára. A váltásnak köszönhetően nemcsak a pc-től, de már a saját operációs rendszerétől is egyre kevésbé függ a Microsoft jövője. Több mint száz appot adott ki a rivális iOS és Android platformokra. A jó pénzért eladható Office érintőkijelzős verziója hamarabb megvolt iOS-re, mint Windowsra. A felhőszolgáltatások is egyre jobb bevételi forrásnak számítanak, és sokkal inkább képesek a Microsofthoz láncolni a júzereket, mint a Windows. ...még az is megtörténhet, hogy a moduláris okostelefonoktól indul ki a hordozható számítógépek következő forradalma.
A barcelonai mobilkongresszuson második éve gyűjtik össze a legjobb startupokat a 4YFN rendezvényen, hogy összekössék őket lehetséges befektetőkkel. A név a "4 years from now" rövidítése, ami arra utal, hogy ezek a kezdő fejlesztőcsapatok valószínűleg 4 év múlva lesznek életerős vállalkozások, ha menet közben nem esik szét a csapat.
Most van igazán nagy bajban a Samsung | PORTFOLIO.HU portfolio.hu
Folytatódott a növekedés tavaly az okostelefonok piacán: az elmúlt évben 1,2 milliárd készüléket értékesítettek a világban, ami 28,4%-os növekedést jelent az egy évvel ezelőtti szinthez képest - derül ki a Gartner legfrissebb adataiból. A karácsony miatt erősnek számító negyedik negyedévben csaknem 30%-kal több okostelefont adtak el, összesen 367 millió darab készüléket. Nem meglepetés, hogy még mindig kétszámjegyű ütemben nőnek az értékesítések, viszont az, hogy a Samsung milyen gyorsan veszített piaci pozíciójából, már inkább. A mobilgyártásban nagyon gyorsan tudnak fordulni a dolgok és a Samsung számára most egyértelműen nem jó irányba. A negyedik negyedévben az Apple átvette a vezetést az értékesített készülékek számát tekintve, a Samsung pedig lecsúszott a második helyre. Ezzel megdöntötte a dél-koreai mobilgyártó 2012 óta tartó uralmát.
Teljesen mindegy, hogy a szolgáltatás álló- vagy mozgóképet jelenít meg. Csak az a fontos, hogy a nézők élvezzék, amit kapnak, és hogy legyen lehetőség a reklámozni kívánt márkák és termékek képi megjelenítésére. Egyszer úgyis lesz egy fordulat, ami után többen lesznek ezeken az online szolgáltatásokon, mint amennyien előfizetnek tévére. Addigra ki kell találni, hogy miként lehet bevételt szerezni az online videókkal és képekkel, mert ez most még nem egyértelmű. A Youtube tíz éve indult el ezen a piacon, és még most is csak nullszaldós, pedig az éves forgalma már 4 milliárd dollár!
a titkosítási kódok megszerzése pont olyan, mintha valaki ellopná egy irodaház mesterkulcsait, innentől kezdve az adatforgalom lehallgatása gyerekjáték volt a titkosszolgálatok számára. Ráadásul a kódok segítségével a bírói felhatalmazást is meg tudták kerülni a szolgálatok, hiszen az így elkövetett lehallgatás nem hagy semmilyen nyomot.
Why Are People Still Using SMS in 2015? thenextweb.com
Using SMS as an authentication method has been rising in popularity, as a user almost always has a mobile device on them at any given time. The cost of sending an SMS is also very low, while its ease over voice call for 2FA makes SMS more ideal for today’s fast-paced society. Companies using SMS as a step in two-factor authentication (if activated) include Google, Apple, Facebook, Twitter, Dropbox, PayPal and LinkedIn. Today, SMS may be viewed as antiquated technology – but the reality is it that SMS plays a key role in connecting most modern technologies. From its high user engagement rate and 2FA benefits, to its disruption in the A2P sector, we won’t see SMS disappear anytime soon.
We’ll still need to improve in two areas: network connectivity and content storage. Connectivity in particular—as more people shift from broadcast TV and stream on mobile devices, it could create a bottleneck in cellular networks—but maybe content storage less so, since cloud-based storage is already increasingly becoming a necessary part of our workflows. But paired with a monitor and a Bluetooth keyboard at work, or streaming over Wi-Fi to a TV set at home, in a few years, there’s no real reason why, for the vast majority of us, a smartphone couldn’t handle all our daily computing needs.
Még alig kezdődött el az új év, máris annyi új alkalmazásból válogathatunk, hogy az ember szinte megzavarodik a választék láttán – főleg, hogy sok erőszakosan újítani akaró, idegesítően haszontalan darabot is találni. A frissen piacra dobott termésből a medium.com-on található gyűjtés alapján szemezgettünk, és több olyan frappáns megoldásra is ráakadtunk, amelyek valóban megkönnyíthetik az idei év munkával töltött mindennapjait. A magyarországi elterjedésre sok esetben még várni kell, de nem árt megismerkedni a külföldi trendekkel.
Az alkalmazások világát vizsgáló cég, az App Annie adataiból készült képből kiderül: a Google Play tavaly megelőzte az App Store-t, 2014 végére pedig már 200 ezerrel több alkalmazás állt rendelkezésre az androidosoknak, mint az iPhone-osoknak.
A Nutshell lényege dióhéjban összefoglalva annyi, hogy készítünk három fényképet, miközben a telefonunk folyamatosan videót rögzít. A végén kapunk egy felvételt, melyben a fotózások közötti cselekmény felgyorsítva jelenik meg, és csak a három, fotózással kiemelt esemény látható hosszabb ideig. Ezeket a pillanatokat látványfokozó animációkkal és feliratokkal is fel tudjuk tuningolni.
A Glass is hozhat paradigmaváltást – ha valamiért, hát ezért lehet róla sikeres kudarcként beszélni. Lehet, hogy most még csak egy széles körben gyűlölt, általános felhasználásra alkalmatlan, méregdrága eszköz, de a mobiltelefon sem egyik napról a másikra lett népszerű. Nem nehéz elképzelni, hogy az olcsó, könnyű, jól működő és sokoldalú okosszemüvegek idővel elárasztják a piacot, és tíz év múlva már röhögni fogunk a Google Glass körüli hisztérián. Előfordult már, hogy így kezdődött a jövő.
A gyakorlatban ez úgy fog kinézni, hogy ha egy helyen megnyitjuk a Facebookot, akkor egy ún. tipp értesítés ugrik fel (feltéve ha be van kapcsolva nálunk ez a feature) melyben kártyákat kapunk. Ezekben a barátaink aktivitásán kívül a hely alapvető információit is megkapjuk, úgymint adatok, nyitva tartás, a hely Facebook oldalának legfrissebb posztjai, közelgő eseményei, legnépszerűbb ételek stb. A Facebook külön kiemelte a bejelentéskor, hogy ezzel kapcsolatban nem fog megosztani semmit az idővonalunkon, a beállításokban pedig ki is kapcsolhatjuk a szolgáltatást ha akarjuk.
Egy új alkalmazás segítheti a zenészeket még több fellépéshez - SocialDaily Magyarország socialdaily.com
A tartalmat az éppen koncerten résztvevő rajongók töltik fel és osztják meg, és bejelölhetik az előadóművész Twitter oldalát is. Tíz másodpercen belül a tartalmat megosztó rajongó hozzá is segítette a keresethez kedvenc előadóművészét, ugyanis az applikáció automatikusan hozzáad egy linket a megosztáshoz, melyen keresztül küldhetünk pénzt a zenekarnak, vásárolhatunk jegyet a következő koncertjükre, vagy megvehetjük albumukat is. Hasonló közösségi oldalakra eddig is volt példa (Kickstarter), de azok jellemzően egyrészt rengeteg befektetett munkát igényeltek, másrészt abszolút az asztali számítógépet használó közönséget célozták meg. Az appLOUD az adományok és a jegyvásárlások 10 százalékát fölözi le, és igazából abban gondolkodnak,hogy a koncertpromóterek fognak előfizetési díjat fizetni majd, hogy megtudják, kinek érdemes fellépési lehetőséget biztosítani.
Incident Aware (kormányzat): ez már tényleg a Különvélemény, vagy a Robotzsaru. A program bűnmegelőzési eszközt farag az iPhone-ból, amin keresztül a rendőrök hozzáférést kapnak az incidenshez kapcsolódó térképekhez és a környéken működő biztonsági kamerák képéhez, hozzájutnak az áldozatokkal kapcsolatos információkhoz, de ennél is durvább, hogy a program képes lesz majd elemezni, hogy mekkora az esélye az eszkalációnak, mivel képes valós időben, a helyzethez igazítva elemezni a bűnelkövetési előtörténeteket.
Az okostelefonok megjelenésével egy teljesen új területként jelent meg az alkalmazásfejlesztés, ami mára milliárd dolláros iparággá nőtte ki magát. A mobilokból származó bevételek negyedét már az alkalmazások adják, a készülékértékesítések már csak a háromnegyedét teszik ki.
Manapság, amikor minden pálinkafőző startupnak van OLED-kijelzős véralkoholszint-mérője, miért ne lehetne egy kínai mobilgyártónak is fitnesstrackere? Az ilyen kütyük mindent ellepnek: az egészségmegőrzés és a komputerek összefonódásából nemcsak a vastüdőgyártók profitálhatnak, hanem a kisebb cégek is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése