A Microsoft eddig is bezsebelte a pc-s ökoszisztéma nyereségének a nagy részét a Windows és az Office segítségével, és egyre kevésbé számít neki, hogy mi lesz a számítógépekkel. Ez különösen igaz azóta, hogy Satya Nadella vezeti a céget. A Microsoft teljes fordulatot vett, és ma már nem a Windows az aranytojást tojó tyúk. Nadella a mobilitást és a felhőt tűzte a Microsoft zászlajára. A váltásnak köszönhetően nemcsak a pc-től, de már a saját operációs rendszerétől is egyre kevésbé függ a Microsoft jövője. Több mint száz appot adott ki a rivális iOS és Android platformokra. A jó pénzért eladható Office érintőkijelzős verziója hamarabb megvolt iOS-re, mint Windowsra. A felhőszolgáltatások is egyre jobb bevételi forrásnak számítanak, és sokkal inkább képesek a Microsofthoz láncolni a júzereket, mint a Windows. ...még az is megtörténhet, hogy a moduláris okostelefonoktól indul ki a hordozható számítógépek következő forradalma.
Ha valóban megjelenik a Cortana más platformokon is, az nagyban hozzájárulhat a terjedéséhez, kihasználtságához, és végső soron a felhasználói élményhez is, hiszen a nem Windowst használó ismerőseink sem lesznek elzárva a rendszertől. Ez óriási előny lesz az Apple-lel szemben, mert nem valószínű, hogy a Siri más rendszerre is megjelenik. Az Apple egyelőre a saját asztali rendszerére, a Mac OS X-re sem adta ki! A Google már elkezdte megvetni a lábát a többi platformon is, a Google Now ajánlórendszert beépítette a Chrome böngészőbe, ez azonban messze nem olyan összetett és kifinomult rendszer, mint a Cortana.
adatok alapján úgy tűnik, hogy az Apple Watch lendülete kevés lesz ahhoz, hogy megismételje az Apple korábbi, az okostelefonok és a tabletek piacán elért durva sikereit, és a 350-17000 dollár között árult okosóra is csak egy lesz a többi okosóra között.
A streaming szolgáltatások népszerűsége töretlenül növekszik, ugyanakkor a növekedéssel egyre közelebb jutunk ahhoz a szinthez, ahol a gátló tényezők már igenis gátolni kezdik majd a növekedést. A streaming szolgáltatások növekedésnek legfontosabb gátló tényezője pedig: a szolgáltatások ára sőt ami külön rossz hír a zeneipar számára, hogy a streaming révén a zenerajongók költései csökkennek. A streaming az előadók számára kisebb bevételeket biztosít, mint a CD eladások vagy az a lá carte letöltések és csak roppant kis hányadot képviselnek a zenére, mint tartalomra fordított költségekből.Nem véletlen, hogy az Apple is ebben az irányba kezdett tapogatózni a kiadóknál, de az teljesen egyértelmű, hogy 1-2 dolláros csökkentésnél jelentősebb lesz szükség. A Spotify decemberi akciója megmutatta, hogy az igazán olcsó streaming szolgáltatás döbbenetes mértékben érdekli az embereket. A svéd cég három hónapra, havi 1 dolláros áron kínálta szolgáltatását ás az eredmény nem is váratott magára
Most van igazán nagy bajban a Samsung | PORTFOLIO.HU portfolio.hu
Folytatódott a növekedés tavaly az okostelefonok piacán: az elmúlt évben 1,2 milliárd készüléket értékesítettek a világban, ami 28,4%-os növekedést jelent az egy évvel ezelőtti szinthez képest - derül ki a Gartner legfrissebb adataiból. A karácsony miatt erősnek számító negyedik negyedévben csaknem 30%-kal több okostelefont adtak el, összesen 367 millió darab készüléket. Nem meglepetés, hogy még mindig kétszámjegyű ütemben nőnek az értékesítések, viszont az, hogy a Samsung milyen gyorsan veszített piaci pozíciójából, már inkább. A mobilgyártásban nagyon gyorsan tudnak fordulni a dolgok és a Samsung számára most egyértelműen nem jó irányba. A negyedik negyedévben az Apple átvette a vezetést az értékesített készülékek számát tekintve, a Samsung pedig lecsúszott a második helyre. Ezzel megdöntötte a dél-koreai mobilgyártó 2012 óta tartó uralmát.
After blasting through the fabled $700 billion ceiling yesterday to become the most valuable publicly traded company ever, Apple shares are shooting even higher today. Before the launch of the iPhone 6 and 6 Plus, many pundits—including we at WIRED—questioned whether Apple had run up against a wall of market saturation. Its record-setting earnings this past quarter erased that idea, and investors are now wondering how high Apple can go. As tech analyst Ben Thompson points out today, Apple is now moving into every aspect of our lives—health, home, car, and wrist among them. At this rate, a $1 trillion valuation almost seems reasonable.
Az alkalmazások világát vizsgáló cég, az App Annie adataiból készült képből kiderül: a Google Play tavaly megelőzte az App Store-t, 2014 végére pedig már 200 ezerrel több alkalmazás állt rendelkezésre az androidosoknak, mint az iPhone-osoknak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése