Index - Tech - Nem halott a Nook index.hu
A Barnes & Noble a vártnál sokkal rosszabb negyedéves eredményeket jelentett, 87 millió dollár a veszteségük a tavalyi 40 millió dolláros veszteséggel szemben.
Súlyos jogi következmények fenyegetik az Apple-t, amiért megsértette a versenyjogot, amikor nagy könyvkiadókkal szövetkezve felemelte az e-könyvek árát. Júliusban az amerikai Igazságügyi Minisztérium első fokon megnyerte a vállalat ellen indított pert.
Magyarországon is elérhető a Play Books. A Google digitális könyvesboltja hazánk mellett további nyolc országba érkezett meg, így összesen már 27 nemzet böngészhet annak ötmillió e-bookja között.
Megsértette a versenyjogot az Apple, amikor nagy könyvkiadókkal szövetkezve felemelte az e-könyvek árát, adta hírül a Financial Times.
Az online média igen változatos, de valahogy az e-könyvekre ez egyáltalán nem ragadt át. Ma, ha vásárolunk egy e-könyvet, akkor gyakorlatilag ugyanazt kapjuk ,mintha ki lenne nyomtatva, azzal a különbséggel, hogy nincs kinyomtatva. Az Amazon most változtat ezen.
Index - Tech - Vége a Nook tabletnek index.hu
A cég azért döntött így, mert megelégelte a tabletrészleg veszteségeit, illetve a gyártással járó kockázatokat. Ugyanakkor továbbra is fejleszti népszerű e-könyv-olvasóit.
A fejlesztők ki is adtak egy német nyelvű dokumentumot (pdf), amelyben egy eredeti, és a másolásvédelem által manipulált szöveg olvasható. Ezekben többek közt a jelzőket és egyes kifejezéseket cserél a szoftver hasonló hangzású, de stilisztikailag eltérőkre. A német szövegben lévő példák alapján a technológia apró változtatásokat végez, amelyek a jelentést nem változtatják meg. Sok esetben még az új jelző stilisztikai értéke sem más: ezért lehet, hogy egy napjainkban írt bestseller olvasásakor fel sem tűnnének a változtatások, míg mondjuk egy Thomas Mann regényben igen.
Az Amazon megegyezett a Samsunggal és megvette a Liquavista kijelzőgyártó céget. A cég az úgynevezett electrowetting technológiát használja, ez hasonlít az E Inkre, elektromos mező segítségével szabályozzák a rácshálóban lévő folyadékot, hogy mekkora területet foglaljon el.
A kiadói előszobáztatás helyett a szerzői kiadású e-könyveké lehet a jövő. Amerikában tarolnak a független szerzők, itthon pedig a múlt hét óta Oravecz Nóra self-publishing oldalra feltöltött kisregénye, a Tejszínhab nélkül vezeti a Bookline e-könyves toplistáját. A kulcs az önmenedzselés.
a kötelespéldány beszolgáltatásra épülő olyan országos elektronikus könyvtárrendszer kezd körvonalazódni, amely alapból megfojthatja a magyarországi e-könyv kiadást.
a leadott elektronikus kötelespéldány önálló életre kellhet és az úgynevezett Országos Dokumentumellátó Rendszerben résztvevő könyvtárak , tehát már nem csak az Országos Széchényi Könyvtár , megtekinthetik a kötelespéldányokat. Tehát ezeknek a könyvtáraknak a számítógépein is olvasható lesz. Hogy hányan, kik, hol, meddig férhetnek aztán hozzá, mi a garancia az adatok biztonságára, erről már nem is szól semmi a tervezetben. Azaz: az egy leadott példányból az ország számos pontján és a határon túl a könyvtárakban a jogok tulajdonosai által nem engedélyezetten elektronikus másolat is készülhet az egyetlen leadott e-könyvből. Ez a szerzői jog szempontjából nem más, mint a könyv többszörözése, ráadásul a szerzői jogdíj bármiféle megfizetése nélkül.
Egyre nagyobb lesz a Barnes & Noble vesztesége, a tavalyi után idén még nagyobb veszteséggel számol a cég. A cég ezt azzal magyarázza, hogy kevesebb e-könyv-olvasót tudtak eladni, emiatt kevesebb könyvet vesznek a felhasználók és még a költségek is folyamatosan nőnek.
Móriczot vagy Dosztojevszkijt olvasni okostelefonon, tableten vagy e-könyv olvasón ma már egyáltalán nem lehetetlen vállalkozás, de a haladó felfogásnak egyelőre számtalan árnyoldala is van. Körképünkből kiderül, hogy mennyit spórolhat az e-könyvekkel és hogy miért kell lopnia annak, aki a telefonján akarja elolvasni a Légy jó mindhaláligot.
a könyvtárak pontosan érzik, hogy ha hosszú távon nem tudnak e-könyveket kínálni az olvasóiknak, akkor a könyv-gyűjteményeik is könnyen arra a sorsra juthatnak, ami a zenei gyűjteményeiket már elérte: ki jár könyvtárba zenét hallgatni a digitális generáció tagjai közül? A másik oldalon a kiadók gyanakvással tekintenek a könyvtárak digitális terveire, mert attól félnek, hogy az elektronikus dokumentumok könyvtári kölcsönzése tönkreteheti a még ki sem fejlődött e-könyv piacot: ki akarna e-könyvet venni, ha az ár töredékéért, ne adj isten ingyen kikölcsönözheti ugyanazt a fájlt a helyi könyvtárból?
114 letöltött e-könyv jut a világ legnagyobb online könyvesboltjában, az Amazonon. A Kindle e-könyv-olvasó gyártója szerint a statisztikában benne vannak azok a könyvek is, amikből nem létezik elektronikus verzió, az ingyen letölthető e-könyveket viszont kihagyták.
Eljutott a felhasználókhoz az Amazon első táblagépe, de a tesztelők nem rajonganak érte. Vonzó a 200 dolláros ár, de senki nem megy szó nélkül amellett, hogy műszaki szempontból vannak jobb ajánlatok is.
a termék nem piackész, hiszen a dokumentumok tárolása nem megoldott, plusz vezeték nélküli hálózatokhoz sem lehet csatlakozni vele. Magyarán ez csak egy kijelző, de annak mindenképp döbbenetes, mert 0,13 milliméter vékony.
Táblagéppel rukkolt elő a Barnes & Noble amerikai könyváruház: a készülék a Nook e-könyv-olvasó továbbfejlesztett változata, amely érintőképernyős, lehet rajta internetezni és filmeket nézni is.
Az Amazon lenne az új Apple? - Doransky posterous.com
Kérdés, hogy egy olyan szereplővel szemben, aki minden nap kb. 10-szer annyit keres azon a piacon, mint az Amazon, hogyan fog versenyezni, amikor az Apple kb. 3 év múlva - az 5-ik év szokott ez lenni az Apple termékciklusában - megindul lefelé és beáldoz némi profitot azért, hogy az övé legyen nemcsak a legjobb ár/érték arányú termék a piacon, de talán a legolcsóbb is? Nem tudni.
Index - Tech - Az Amazon az új Apple index.hu
Jeff Bezost, az Amazon alapítóját 1999-ben az év emberének választotta a Time magazin. Ez általában annak a biztos jele, hogy valaki egyrészt megváltoztatta a világot, másrészt elért a csúcsra, ahonnan már csak lefelé vezet út. 11 évvel később már látjuk, akkoriban az Amazon éppen csak döcögött a mostani sebességéhez képest – ma már rég nemcsak a legnagyobb webáruház, de az e-könyv-forradalom elindítója és a web csendes megreformálója is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése