Az Intellectual Ventures nem hagyományos vállalkozás abban az értelemben, hogy a szellemi tőkéjét nem maga állítja elő kemény munkával, hanem egyszerűen felvásárolja mások eladásra kínált szabadalmait.
Meggondolatlan lájkjaink és az adósságukat késve visszafizető ismerőseink ronthatják az amerikaiak hitelképességi mutatóit. A hitelintézetek általában a számlatörténetünk, a korábbi hiteleink alapján döntenek arról, hogy érdemes-e újabb kölcsönt folyósítani.
Sokan kapásból azt mondanák, a mai fiatalok gondolkodás nélkül osztanak meg magukról bármilyen információt az interneten és egyáltalán nem törődnek a privát szférájuk biztonságával. A Pew Internet friss felmérése szerint azonban ez távolról sincs így.
A Facebook alapítója néhány partnerrel közösen Internet.org néven elindított egy kezdeményezést, aminek célja a világ ma még nem internetező lakosságának bevezetése az online világba. Az eszköztár jellege még ködös, de a kulcs nyilvánvalóan a mobilitás és a kommunikáció.
Múlt pénteken kisebb felfordulást okozott a neten, hogy pár percre leállt az egész világon a Google összes szolgáltatása a keresőtől kezdve a Gmail levelezőjén át a Drive-ig és a naptárig.
Megrázó tud lenni, ha kedvenc kutyánk vagy macskánk elkóborol: ha a háziállatok menhelyen kötnek ki, elég nagy az esélye annak, hogy elaltatják őket.
A legtöbb embernek mára természetes dolog, hogy van internetkapcsolata, pedig ez csak első-világbeli illúzió: még ma is több mint 4,5 milliárd emberhez nem jut el a világháló. Ezen szeretne változtatni a Facebook alapítója, Mark Zuckerberg, aki internet.
Gyűlöletbeszéd és szexuális zaklatás a Twitteren - Kereső Világ: keresés, szövegbányászat, big data blog.hu
Caroline Criado-Perez feminista újságíró és Stella Creasy képviselő Keep Women on Banknotes kampánya elérte, hogy 2014-től a tízfontos bankjegyen Charles Darwin képét Jane Austen váltsa le. Normális ember számára döbbenetes, hogy az aktivista és a képviselő is rengeteg...
A skót bíróság negyvenezer fontos pénzbüntetésre ítélt egy trollt, aki ellen rágalmazás miatt emeltek vádat. Korábban még sosem volt példa hasonló ítéletre Skóciában. Shuttleton a skót napilapnak, a Daily Recordsnak is nyilatkozott az ügyről.
Egy új tanulmány szerint a játékfejlesztő cégeknek többet kell tenniük azért, hogy a játékaik ne legyenek túl addiktívak. A tanulmány szerzői szerint egyes játékosok akár 90 órát is játszanak egyhuzamban, ami már kóros függőségnek mondható.
A humor iránti igény valószínűleg az emberiséggel egyidős, de természetes, hogy a fejlődéssel és a kontextusváltozással együtt a humorforrás és a viccek közvetítő közege is megváltozik. A hagyományos viccek megmaradtak, de visszaszorultak; nagyjából a közszolgálati tévéműsorok, az autotune-os popzene és a dán művészfilmek mellé.
Az amerikai titkosszolgálat, az NSA nagyon sokféle megfigyelésre képes, a nemrég kirobbant botrányban az is felmerült, hogy monitorozták a webes kereséseket és felveszik a telefonbeszélgetéseket (a netes követést több érintett cég tagadta).
Vilmos herceg és Katalin hercegnő fia folyik a csapból is két napja - és ha úgy érzi, hogy a magyar sajtó kicsit túl sokat foglalkozik a királyi újszülöttel, csak képzelje el, milyen lehet most a helyzet Angliában.
Legkönnyebben hallás után, más beszélőket figyelve és utánozva tanulunk új szavakat, igazolta sok nyelvtanár tapasztalatát egy végzett neurolingvisztikai vizsgálat.
Az, hogy a kiszolgáltatott emberek megalázását, az efféle videók készítését bünteti a törvény, még nem igazán közismert. Azért például a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Internet Hotline oldalán közzétett, fiataloknak szóló tájékoztatóban már szó van erről. „Talán nem is gondolsz rá, de például egy „jó hecc” esetében nem is olyan nehéz átlépni a tréfa és a bűncselekmény határát! (...) Ráadásul, ha valami „tréfás” kép érdekében megalázó pozícióban fotózol le valakit – osztálytársat, barátot, vagy bármely kiszolgáltatott élethelyzetben lévő személy – és ezt közzé teszed, akkor a ”kiszolgáltatott személy megalázása” bűncselekményt követed el!” – figyelmeztetnek.
A Wikipediát senkinek sem kell nagyon bemutatni: az online enciklopédiát bárki szerkesztheti, ez a világ legnagyobb crowdsourcing, azaz tömegek bevonására épülő válllakozása.
A felhasználók többsége teljes életmódváltásról beszél, míg az ellentábor stresszt és antifeminizmust emleget a Pinterest hallatán. A képmegosztó weboldal meghódította a nőket. Az utóbbi időben elképesztő ütemben növekedett, mára a Facebook és a Twitter kihívójává vált.
Az amerikai külügyminisztérium 630 ezer dollárt költött Facebook-lájkokra. Az intézmény alkalmazottjai emiatt panaszt tettek a felülvizsgálati szerveknél; a szervezet főfelügyelője aggályosnak tartják, hogy egy vezető állami szervezet rajongókat toboroz a közösségi médiában.
Már március óta letartóztatásban van egy amerikai fiatal egy Facebookon posztolt ironikus kommentjéért. A 18 éves Justin Carter és barátja a League os Legends nevű játékról vitatkozott egy másik felhasználóval, amikor egy iskolai lövöldözéssel kapcsolatos hozzászólást írt.
A fiatalok mintha folyamatos kapuzárási pánikban élnének, mindent azonnal tudni akarnak, mindenben mindenképpen részt akarnak venni, mintha az lenne az utolsó lehetőség. A Facebook mára olyan hatalmas lett, hogy aki nincs rajta, az könnyen úgy érezheti, kimarad valamiből
Elege van a barátaiból? Szeretné végre egyedül lenni? Nem megbeszélni egy sör mellett a Premier League állását, nem megnézni a kölkökről készült legfrissebb fotókat, nem szidni a kormányt vagy az ellenzéket? Próbálja ki a Hell is Other People nevű antiszociális alkalmazást, a
A floating sheep csoportot öt geográfus alkotja, akik 2012-ben megpróbálták térképre vetíteni Barack Obama újraválasztása kapcsán a közösségi médiában megjelent gyűlöletbeszédet. Az ötletet sokan kedvelték, de a kollektíva sajnos sok hibát követett el - de hát...
Az online forradalom sokat adott a társadalomnak, mindenki hosszan tudná sorolni, hogy milyen előnyökkel jár, hogy internetet használ a világ.
SocialTimes.Hu - Egyre idősebb az átlagos Facebook felhasználó, a tinik máshová mennek socialtimes.hu
A fiatalokat tulajdonképpen saját szüleik üldözik el a Facebookról, valamint az, hogy már nehezen tudják követni azt, ki, mit lát a profiljukból. A közösségi oldalnak nem lesz könnyű az idősödő felhasználói bázissal, dolgozóinak meg találnia velük a hangot, és azt is fel kell térképezniük, mire vevők, mit lehet nekik eladni, milyen reklámokat, újításokat vesz be a gyomruk. Ahogy a befektetőikkel, úgy velük is tudniuk kell beszélgetni, ami kulcsfontosságú ahhoz, hogy az oldal sikeres maradhasson.
A Webshop Experts negyedik alkalommal végezte el Nagy Webáruház Felmérését. A 2012-es évet vizsgáló kutatásukhoz 490 webáruházat sikerült megnyerniük, így elég átfogó képet kaphattak a hazai e-kereskedelem állapotáról.
Egy új, amerikai háztartásokban végzett felmérés szerint a 2005 óta kötött házasságok egyharmada az interneten kezdődött, és ezeknek a kapcsolatoknak a fele társkereső oldalakon indult.
Az MIT tudósai létrehoztak egy olyan modellt, amivel egy Twitter-üzenet indulásakor meg tudják jósolni, hogy mekkora elérést generál majd. A modell működik, ami azt jelenti, hogy nagyobb a rend az egyébként kaotikusnak tűnő üzenetek közt, mint eddig gondoltuk.
Abban talán nincsen semmi meglepő, hogy a magyar közbeszéd egyik legvitatotabb témája a cigánybűnözés, de az, hogy ez a legtöbb ellentmondással terhelt szócikk a magyar Wikipedia-n, tudományosan is alá lett támasztva.
Pár napja az internet népének kedvenc poénjává vált a Redditen felbukkant fotó, ami egy óriásplakátot ábrázol Los Angelesben, a nagy forgalmú 405-ös autópálya mellett. A hirdetés a JC Penney áruházláncé, és egy egyszerű teáskannát reklámoz.
Florida után Ohio állam is betiltotta a netkávézókat, és több más amerikai állam is erre készül, Kaliforniával az élen, tudta meg az Ars Technica.
Eben Haber , az IBM kutatója olyan szolgáltatás indításán dolgozik, amely a demográfiai adatok helyett a felhasználók pszichológiai profilja alapján teszi lehetővé a targetálást. A The Economist szerint évente 170 milliárd dollárt költenek el direkt marketingre az Egyesült...
Az Ipsos nemzetközi online felmérése szerint függetlenül attól, hogy hol vagyunk, átlagosan 2,3, itthon kereken 2 darab kommunikációs eszköz segítségével vagyunk állandó kapcsolatban az online közösségi térrel.
Az észak-olaszországi Novarából származó 14 esztendős Carolina Picchio januárban ugrott ki hálószobájának ablakából, miután néhány fiú egy házibulin készült kompromittáló videót tett róla közzé a Facebookon, a felvétel ittasan és ziláltan örökítette meg a lányt egy
SocialTimes.Hu - Civil kudarc az interneten? socialtimes.hu
Egy friss elemzés gyászos képet fest a hazai non-profit szféra webes jelenlétéről: óriási a digitális szakadék a civilek között. A legtöbb adófelajánlást kapó szervezetek félmilliós rajongótáborral rendelkeznek a közösségi médiában, mások évtizedes lemaradásban vannak.
Figyelmeztetést adott ki az ausztrál New South Wales rendőrbiztosa, Andrew Scipione a 3D nyomtatott fegyverekkel kapcsolatban, mivel szerinte azokat súlyos bűncselekményekhez használhatják. Kiderült, hogy a rendőrség létrehozott és tesztelt két 3D nyomtatott fegyvert.
A Twitter lehet a tinédzserek következő célpontja, egyre többen költöznek át a mikrobloging szolgáltatóhoz a Facebookról. A Pew Research Center kutatása szerint ennek oka, hogy túl sok a felnőtt és túl sok a dráma Facebookon.
SocialTimes.Hu - Mi az a mém? - 10 kérdés az Y generációtól socialtimes.hu
A Yahoo! a Mashable kérésére kilistázta azt a 10 kérdést, amire ebben a hónapban a válasz reményében a legtöbben kerestek rá a 18 és 35 év közötti amerikaiak. Íme a top 10 kérdés: 1. Mi az a mém? 2. Hogyan kell használni a Pinterest-et? 3. Hogyan kell tojást főzni? 4. Mi az a humusz? 5. Mi a "Twerking"? 6. Mi a "401k"? (ez nagyjából a magánnyugdíj pénztár amerikai megfelelője) 7. Miről szól A nagy Gatsby? 8. Mi az a hashtag? 9. Mit jelent a nárcisztikus szó? 10. Hogyan kell nyakkendőt kötni?
Az internetezők életkori és szocio-demográfiai sajátosságait mérte fel Európa tizenhét országában a Gemius, hogy praktikus ötleteket tudjon nyújtani az online piacon működő vállalkozásoknak.
A közösségi médiában futótűzként terjedhetnek el a hírek. Erre a legjobb példa az egyiptomi forradalom, amit élőben követhettünk nyomon a Twitteren. Kérdés azonban mi volt előbb, elégedetlenség, ami kereste az útját, vagy a tömegkommunikáció teremtette meg annak lehetőségét, hogy az indulatok egymásra találjanak és elérjék azt a kritikus tömeget, ami már cselekvésre késztetett embereket? A Twitter forradalmak bepillantást engednek abba, milyen szerepe van a közösségi médiának a kollektív cselekvésben.
Egyetlen hét alatt óriási kavarodást okozott a texasi jogi egyetemen végzős Cody Wilson, aki a 3D-ben kinyomtatható fegyverrel szerzett hírnevet.
A brit telekommunikációs ügyek legfőbb szabályzó testülete, az Ofcom (nagyjából a mi NMHH-nknak felel meg) nagyszabású felmérést készített a legális és illegális online tartalomfogyasztásról.
Az internet adatforgalmának nagyjából 30 százalékát teszi ki a pornó egy új felmérés szerint. A letölthető és streamelhető hd tartalmak elterjedése megsokszorozta az ilyen témájú oldalak adatforgalmát, de a látogatószámok is csillagászatiak.
A mém szót Richard Dawkins evolúciós biológus alkotta meg a gén és a miméma (utánzás) szóból, 1976-os Az önző gén című könyvében. Dawkins szerint ahogy a gének az evolúció alapkövei, a kultúrában a mémek felelnek meg ennek: önálló terjedésre képes kis kulturális egységek, amelyek másolhatók, módosíthatók és továbbörökíthetők. Mém alatt nagyon sok mindent érthetünk: mára a legismertebbek az internetes mémek, azokon belül is a képeken lévő vicces feliratok, de bőven akad videó (például a Harlem Shake), sőt viselkedésforma is (innen a legismertebb a planking és a milking).
Egy tavaly készült tanulmány szerint az amerikai szülők negyede ad okostelefont gyereke kezébe, hogy lekösse őt, amíg a szülők a dolgukat végzik. A folyamat nagyon korán kezdődik, az egyévesnél kisebb gyerekek tíz százalékának a kezében volt már tablet, a 2-4 év közöttieknél 39 százalék az arány, az 5-8 éveseknél már 52 százalék. A szülők 77 százaléka hiszi, hogy a különböző eszközök használata növeli a gyerek kreativitását.
Elég írást olvastam arról, hogy az internet magányossá, hülyévé vagy magányos hülyévé tesz minket. Egy idő után elhittem. Meg akartam tudni, mit tesz velem az internet, hogy felvehessem a harcot ellene. De az internet nem egyéni törekvés, hanem valami, amit emberek együtt csinálnak. Az internet az, ahol az emberek vannak.
Idén januárban a kitalált portugál-indiai háború Wikipedia-oldalának leleplezésével mindenki azt hitte, az online enciklopédia történetének legnagyobb, és legaprólékosabban kitervelt átverésének sikerült a nyomára bukkanni.
Az Y generáció tagjai nem elfogultak a technológiai részvényekkel kapcsolatban, szemben azokkal, akik egyszer már megégették magukat.
A Facebook csak a múlt hónapban hatmillió amerikai és 1,4 millió brit aktív felhasználót veszített el, állítja egybehangzóan több független online forgalomelemző cég.
Több mint egymillió Facebook-felhasználó elemeztette ki a saját közösségi oldalas aktivitását és csociális hálózatát a Wolfram Alpha ingyenes alkalmazásával az elmúlt hónapokban.
A közösségi web sok egyéb mellett a politikai kommunikációnak is kiváló talaja, legyen szó professzionális kampányról, vagy egyszerű közbeszédről akár.
67 százalékuk csupán a televízióból értesül a világ dolgairól. A második legfontosabb hírforrás az internet számukra, ahol átlagosan tízből hatan tájékozódnak a hírekről, kilenc százalékuk pedig okostelefonon is követi az eseményeket. A nyomtatott sajtót temetők körül megjelentek a virágárusok: a ismeretszerzés tekintetében még a rádióhallgatás is megelőzi a papíralapú médiát. A fiatalok 13 százalékát nem érdeklik a világban történtek
A Vermont Egyetem kutatói matematikai algoritmussal elemezték a Twitter-felhasználók hangulatát a tartózkodási helyük függvényében. A tanulság, hogy a twitterezők bosszúsak, ha dolgozniuk kell, otthon szívesen nevetnek, és a nyaralás alatt sokat esznek.
A Google az első nagy online cég, ami lehetőséget ad a felhasználóinak arra, hogy végrendeletet írjanak, vagyis rendelkezzenek afelől, mi történjen a Google-fiókjukkal, a levelezésükkel, a YouTube-csatornájukkal és egyéb online hagyatékukkal, ha meghalnak.
Tavaly óta keresi a családját az a brazil nő, akinek a szülei disszidáltak Magyarországról Brazíliába. Kőrössy Gabriela képeire mostanában kaptak rá a Facebookon, és kezdték el megosztani őket. "Én keresek a magyar családom" - írja adatlapján.
Itt a Google Halál cink.hu
Vadonatúj szolgáltatás a Google-tól, hogy megszabhatjuk, mi történjen a különféle fiókjainkkal, ha meghaltunk.
A Vatera kérdőíves felmérése meglepő eredményekkel szolgál. Kiderült ugyanis, hogy a hazai okostelefon-tulajdonosok közel fel (40,7%) tv-zés közben, negyede (27,4%) pedig a WC-n is aktívan használja készülékét. Sokan telefonjukról bonyolítják a vásárlásokat is.
Nem meglepő módon a diákok legnagyobb része napi rendszerességgel internetezik, és közöttük nincs is olyan, aki soha nem lép fel a világhálóra. A nyugdíjasok és úgy általában a 60 év feletti korosztály 60%-a viszont egyáltalán nem használ internetet.
Magyarországon is egyre több, üzleti célú, mobil eszközökre optimalizált alkalmazás érhető el. Minden eddiginél nagyobb számban viszik magukkal a felhasználók mobil eszközeiket a munkahelyükre, és egyre többször használják a mindennapi munkájuk során is ezeket az eszközöket. A munkaadók egyre nyitottabbak a dolgozói mobil eszközök vállalati használatára, ugyanakkor a megfelelő szabályozás és felhasználói ismeretek hiányában ez a trend komoly biztonsági kihívást jelent a vállalatok IT-osztályai számára.
SocialTimes.Hu - A Facebook is segítette a magyar összefogást - Így kezelte a hóhelyzetet a Szárnyas Fejvadász socialtimes.hu
Talán eddig nem hallottatok a Szárnyas Fejvadász oldalról, most mégis a hírek főszereplője lett, ezért először ismerjétek meg, mit is csinálnak. Az oldal egy nonprofit szerveződés, a hattagú csapatból négyen dolgoznak napi szinten azon, hogy segítséget adhassanak másoknak az álláskeresésben. Mindenki munka mellett teszi a dolgát, pusztán passzióból. Mivel a segítségnyújtás a profiljuk része, így egyértelmű volt, hogy ebben a helyzetben is részt vegyenek az információk közvetítésében
Mielőtt azonban a mennybe menne a Facebook, érdemes körülnézni a virtuális és valós világban is, hogy a közösségi média tömegszervező ereje miben is rejlik. A hatásmechanizmus és a mérhetőség nehezen megragadható. Inkább csak sejtjük, semmint tudományosan mérjük a folyamatok. A kevés konkrét történelmi példánkból próbálunk következtetéseket levonni, azokból az esetekből, ahol a közösségi média vélt ereje mellett mindig számolnunk kell a helyi és alkalmi specialitásokkal. Röviden: a közösségi tevékenység önmagában nem értelmezhető.
A mostani eredmények már a Facebook totális dominanciáját mutatják ebben a ringben, olvasóink háromnegyede legalább heti rendszerességgel facebookozik, és az oldalt elhagyók aránya is itt a legalacsonyabb a használókhoz képest. Az Iwiwet gyakorlatilag egy emberként hagyta ott a közösség, a Google+ meglepően jól áll, ahogyan a LinkedIn is - ez jó jelzés arra, hogy talán lenne hely a piacon egy hasonló profilú magyar szolgáltatásnak is. A Twitter úgy ment ki a divatból, hogy be se jött, a Tumblr, az Instagram és a Pinterest sem igazán népszerű még. Vagy már.
Index - Tech - A lájk a lélek tükre index.hu
A közösségi oldalakon mutatott aktivitásból, a publikus facebookos lájkokból meghökkentően pontos jellemrajz állítható össze, derült ki egy amerikai felmérésből. A Microsoft kutatásában a cambridge-i egyetem statisztikusai 58 ezer Facebook-felhasználó lájkjait és profiloldalait elemezték anonim módon, és azt találták, hogy ijesztően jó hatékonysággal tudják kideríteni az illetők érzékeny személyes adatait. Akkor is, ha a felhasználók azokat nem szeretnék megosztani a közönséggel.
SocialTimes.Hu - Anyu a Facebookon is figyel socialtimes.hu
A Facebook valaha egyetemi hálózat volt, mára azonban nem csak világméretű közösségi oldal lett, de a szülők is megjelentek rajta. Az Education Database Online adatai szerint ráadásul nagy részük csak azért regisztrál a Facebookra, hogy gyermekeit figyelje.
A Twitter és a Facebook korában már nem elég elégetni a szerelmes leveleket. A kapcsolat nyomai megmaradnak a közösségi hálózatokon, és Sas tapasztalatai szerint különösen nehéz megbirkózni az itt található digitális nyomokkal. A kutató szerint a legnagyobb problémák a facebookos interakcióhoz és tartalmakhoz kötődnek, ahol a párokat sok dolog emlékezteti a volt partnerére. Hacsak nem tiltják le egymást, vagy nem törlik az ismerősi kapcsolatukat a Facebookon is, az expartnerek gyakran itt láthatják, hogy mivel foglalkozik a másik.
A Pew Research Center amerikaiak körében végzett kutatása megállapította, hogy a legtöbb felhasználónak nincs elég ideje foglalkozni profiljával. A legtöbben elveszítették az érdeklődést az oldalban és egyre inkább terjed az a felfogás, hogy a Facebook valójában időpocsékolás.
Bejártuk a web sötét oldalát index.hu
A haditengerészet tehát valószínűleg elérte a célját, a projekt saját adatai alapján manapság háromezer belső szerver szolgál ki napi 500 ezer felhasználót és hatalmas adatforgalmat, amelyről senki sem tudja pontosan, miről szól, és hová megy. Így a kormányzati kommunikáció biztonságban lehet, ha még mindig ezt használják. Ha igen, akkor ugyanott folyik, ahol drogkereskedők dolgoznak vagy a pedofilok gyerekpornó-képeket cserélgetnek, de ne szaladjunk ennyire előre.
a Northwestern Memorial Kórház munkatársa szerint minden embert mindössze négy weboldal választ el attól, hogy halálos rákbetegséget diagnosztizáljon magán, mivel rengeteg téves információ kering a világhálón.
Javában dühöng a Facebookon az egymilliólájk-mánia, aminek a lényege, hogy emberek mindenféle hülyeséget vállalnak be azzal a feltétellel, hogy a felhívásukra legalább egymillió felhasználó megnyomja a Like (Tetszik) gombot.
Simon Milner, a Facebook angliai vezetője elismerte, hogy nincs olyan mechanizmusuk, amivel blokkolni tudnák a korhatár alattiakat. Egy tudományos kutatásból kiderült, hogy Nagy Britanniában a 9-12 évesek több mint harmadának van saját profiloldala.
A kutatók szerint a negatív érzelmeket a Facebookon túlsúlyban lévő pozitív üzenetek kibocsátói iránt támadó irigység, és az ebből fakadó elégedetlenség váltja ki. A Facebook és más közösségi portálok minden korábbinál nagyobb mennyiségben szolgáltatnak információt a hasonló helyzetben lévő emberekről. A kép azonban torzít, mert a felhasználók elsősorban kellemes élményeket osztanak meg és sokszor túloznak, az életük negatív fejleményeit pedig nem nagyon részletezik.
hatalmas az érdeklődés az utazási információk iránt, de csak kevés olyan forrás van, amely átfogó és nem kereskedelmi célú. Ez fog most megváltozni. A Wikivoyage az utazók szolgálatába áll a Wikimedia Alapítvány támogatásával és Wikimedia globális szerkesztői közösségével
A lány letörölte és blokkolta őt minden lehetséges helyről, ismerősei azonban még így is minden nap látják, hogy miket ír róla. Még a lány barátai között is voltak olyanok, akik elhitték a gyalázkodásokat. Ráadásul még hónapok után is voltak, akik kitartóan lájkoltak és helyeseltek a fiú bejegyzései és posztjai után. Ez azért fontos, mert azok, akiket kitartóan zaklatnak, úgy élik meg, mintha sokkal többen támadnák őket, mint ahányan valójában piszkálódnak. Még a tétlen szemlélők is egybemosódnak számukra a zaklatókkal.Az egyik legfontosabb tanulság, hogy azok is lehetnek bántalmazók, akik egyébként az iskolában nem lépnek fel agresszorként. Az iskolában látni a másik reakcióit, online viszont nem tűnik fel, ha sírva fakad, akit szekálnak, így ez nem lehet visszatartó erő. Az interneten nem kell vállani az arcunkat, és nem kell rögtön felelni sem a tetteinkért.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése