A Zapier szerint - ami maga is egy online elérhető automatizáló weboldal - ezekbe a csoportokba tudjuk sorolni őket:
To-do lista: Itt gondolhatunk egy sima papírra írt listáról vagy akár - már a mai technológiával haladva - a különböző eszközökre telepíthető alkalmazásokról. Amik most már sokkal többre is képesek tudnak lenni, mint egy egyszerű teendő lista. Ilyenre jó példa a Todoist vagy akár a Notion is.
AI asszisztens: Ahogy lassan mindenhova ide is beférkőzött az AI. Ha szeretnénk az előbb említett teendőinket a mesterséges intelligencia segítségével akár rendszereztetni is tudjuk fontosság szerint.
Naptár: Minden okos eszközön található egy alapértelmezetten. Persze ebből is léteznek már olyanok, amik többet tudnak annál, hogy csak napokat/hónapokat/éveket mutassák.
Szokáskövető alkalmazások: Olyan alkalmazások vagy applikációk, amik segítenek abban, hogy egy új szokást hozzá tudjunk adni a napi életünkhöz. Vagy éppenséggel pont az ellentéte, vagyis segítenek leszoktatni egyes rossz szokásainkról.
És még ezeken kívül sok más.
Egy gyors Google kereséssel egyszerűen megtalálhatjuk, hogy ezekben a csoportokban a legnépszerűbbeket. Amit viszont saját használat alapján ajánlani tudok az nem más, mint a Focus Plant. Ha valakinek nem hangzana ismerősen, ez egy fókuszt segítő alkalmazás, amit a Google Playről vagy akár Steamről is le lehet tölteni. A "játék" célja, vagyis pontosabban a feladatunk a játékban, hogy minél többet - anélkül, hogy elkalandozna a figyelmünk - koncentráljunk arra a feladatra, amit éppen kiszabhatunk magunknak. Ezáltal esővizet gyűjtve, amivel különböző növényeket tudunk termeszteni. Persze ezen felül még számos olyan funkcióval, ami izgalmasabbá teszi ezt a folyamatot.
De mikről is beszélünk mikor produktív alkalmazásokról van szó. Ezek tulajdonképpen azok a webes felületek vagy alkalmazások amik valamilyen csoport igényeinek vagy egy funkció kielégítésére jöttek létre. Ide sorolhatjuk például az olyan webes felületeteket, amik írásra szolgálnak.
Alkossunk a weben?
ChatGPT: Ez az OpenAi által fejlesztett modell. ami társalgást szimuláló módon old meg különböző feladatokat. Beszélhetünk itt egy három oldalas esszéről különböző témákban egészen egy program kód írásában kaphatunk tőle segítséget.
Grammarly: Elsősorban a szövegben előforduló hibákat veszi észre. Legyen az kontextusbeli probléma, nyelvtani- vagy helyesírási hiba. De akár a szóhasználat, stílus, az írásjelek vagy akár plágium kezelésére is használhatjuk. Itt fontos megjegyezni, hogy ez csak angol nyelven lehet használni.
Googledocs: Ez egy online szövegszerkesztő, amit böngészőn keresztül elérhető webalapú alkalmazásként, mobilon(Android, IOS) vagy akár asztali alkalmazásként is. Olyan dokumentumokat tudunk létrehozni, aminek segítségével valós időben több felhasználóval együttműködve lehet szerkeszteni.
Evernote: Lehet használni jegyzetelésre, projektek tervezésére és egy rendszert ad, hogy könnyen és egyszerűen meg tudjuk találni azt amire szükségünk van.
Persze nem szabad elmennünk azok mellet a hátrányok mellet, amik a webes felületek használatával járnak. Ugyanis ezek leginkább csak internet kapcsolat segítségével elérhetőek.
Vagy akár használhatunk mesterséges intelligenciával ellátott oldalakat is. Amik csupán néhány szóból képesek a semmiből is képet alkotni vagy éppenséggel szerkeszteni a már meglévőt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése