Google reportedly plans aggressive move back into China thenextweb.com
Going back on the reason it left China in the first place, the company plans to release a special version of Google Play in the country that complies with government requirements, such as location and social-network sharing restrictions. The modified store won’t sell books or movies, will require Android Marshmallow and up, and will run on infrastructure within the country. When Google left China in 2009, it left behind the world’s largest internet market. It’s clearly now looking to crawl back in to gain lost territory, ad revenue and marketshare to competitors in the handset market such as Xiaomi and Baidu, which dominates the search market.
2012 óta volt már itt SOPA, PIPA, ACTA, és CISPA néven is nagy botrányokat kiváltott, majd elkaszált törvénytervezet, és most itt van a legújabb, a CISA. Ezek mind nagyjából ugyanazt próbálták elérni: hogy a kormány minél több felhasználói adathoz juthasson hozzá, legálisan, könnyen, automatizáltan. A menetrend mindig ugyanaz volt: A tervezet, valami komoly problémára hivatkozva (termékhamisítás, terrorizmus, kiberfenyegetés elleni harc) engedélyt ad a kormánynak, hogy bármihez hozzáférjen a neten, illetve kötelezi az online cégeket, hogy maguk adják át a felhasználói adatait. Az internet népe fellázad, orwelli internetdiktatúrát vizionál. Az online cégek a zendülés élére állnak, mutatva, hogy ők a keményen netező kisemberek oldalán állnak. A tervezet mögött álló szenátorok ettől megijednek, és a népszerűségvesztéstől tartva elkaszálják az egészet.
A Silk Road titkos kereskedelme azon az elvileg azonosíthatatlan Tor-hálózaton futott, amelyet eredetileg nemzetbiztonsági céllal az amerikai haditengerészet fejlesztett ki, de aztán nyílt forráskódú, bárki által letölthető rendszer lett belőle. Az egymás mögé kapcsolt proxy közvetítőszervereken keresztül a „deep web”olyan oldalait is el lehet érni, amelyeket az alapinternetről nem. A Silk Roadon a digitális bitcoin pénzzel kellett fizetni a kábítószerért és a többi illegális cuccért — még hamis útlevelet is lehetett itt kapni.
On Friday, the secret-spilling group announced that it has finally relaunched a beta version of its leak submission system, a file-upload site that runs on the anonymity software Tor to allow uploaders to share documents and tips while protecting their identity from any network eavesdropper, and even from WikiLeaks itself. The relaunch of that page—which in the past served as the core of WikiLeaks’ transparency mission—comes four and a half years after WikiLeaks’ last submission system went down amid infighting between WikiLeaks’ leaders and several of its disenchanted staffers.
A kormánytól indult kezdeményezéssel a gyerekeket szeretnék megóvni a nem nekik való tartalmaktól. A korhatárjelzés ötlete azt követően merült fel, hogy egy sor sztár, köztük Miley Cyrus, Robin Thicke és Rihanna szexuálisan túlfűtött videoklippekkel jelentkezett. A filmek korhatáros besorolását meghatározó brit testület (BBFC) dönt a korhatárról, de a folyamatban a három nagy lemezkiadó, a Sony, a Universal és a Warner is részt vesz. A kiadókkal kötött megállapodás értelmében a cégek benyújtják zenés videóikat elbírálásra a BBFC-nek.
A 16 éves Amosz Ji nyolcperces YouTube videójában üdvözölte a néhai miniszterelök halálát, hangsúlyozva, hogy Li "szörnyű ember volt... mindenki fél, hogy ha valami hasonlót mond, bajba kerülhet". A felvételt több százezren látták, mielőtt levették volna a videómegosztóról. A fiatalt zaklatással, trágár tartalom terjesztésével és vallási érzelmek megsértésével vádolják.
Így moderál a Facebook, miközben 4,75 milliárd posztot osztunk meg naponta - SocialDaily Magyarország socialdaily.com
kiderül többek közt az is, hogy 4,5 milliárd lájk keletkezik egy nap, másodpercenként 5 új profil jön létre, 4,75 milliárd posztot osztunk meg, 300 millió új képet töltünk fel naponta és 83 millió "kamuprofil" van jelenleg a rendszerben. A moderátorok száma kb. 800-1000 fő világszerte, 24 nyelven végzik a munkát, a legtöbben persze Indiából vagy a Fülöp-szigetekről dolgoznak és nem bírják sokáig ezt a munkát: egy-egy ember átlagosan 3-6 hónapig marad a pozíciójában. Nincsenek is túlfzetve sem, hiszen órabérük átlagosan 1 dollárt sincs. Talán nem annyira meglepő, hogy meztelen, bűncselekményt vagy erőszakot ábrázoló képekkel, az már inkább, hogy pedofil és nekrofil fotókkal találkoznak a leggyakrabban.
WikiLeaks Releases an Archive of Hacked Sony Emails thenextweb.com
WikiLeaks today released “The Sony Archives,” a searchable online database that the organization claims contain the 173,132 emails and 30,287 documents that were stolen as part of the 2014 Sony Pictures hack. According to WikiLeaks, the archive details email exchanges between the company and the White House, with “almost 100 US government email addresses” in the database.
Törökország távközlési hatósága (TIB) egy YouTube-ra feltett üzenetben jelezte, hogy adminisztratív intézkedésként blokkolni fogja a közösségi portálok, majd ezzel a lendülettel elérhetetlenné tette a YouTube-ot, valamint a Twitter és a Facebookot is. A nagyszabású tilalommal a múlt kedden szélsőbaloldali radikálisok által túszul ejtett, a kiszabadítása során halálosan megsebesített ügyészről készült képek terjesztését akarták megakadályozni.
A kulcsszó tehát a válogatás szempontja. A Facebooknak ebben is előnye van, hiszen még a legrutinosabb szerkesztők is csak néhány szempontot tudnak figyelembe venni, a közösségi oldal által alkalmazott algoritmus több tízezret is. Akárcsak más nagy tech cégek, a Facebook is féltve őrzi ezt az algoritmust rajtuk kívül senki nem tudja, hogy milyen szempontok alapján dől el, mi kerül a hírfolyamunkba. Nem véletlen, hogy sok médiaszakértő úgy véli, túlságosan nagy hatalom került egyetlen vállalat kezébe. Más: míg a Facebook remek felület arra, hogy élményeket, gondolatokat, véleményeket osszunk meg, nem kimondottan terepe az oknyomozó, tényfeltáró újságírásnak, amire a hagyományos újságírás olyan büszke, és amely demokratikus országokban az egyik legfontosabb eszköz a közhatalmat gyakorlók ellenőrzésére. Ez pedig, kiegészítve a hagyományos újságírás költségeire fordítható források csökkenésével, gyengíti a demokratikus folyamatokat.
A spanyolországi lapkiadók erős lobbitevékenységgel elérték, hogy a hírkereső oldalakat üzemeltetők csak jogdíj ellenében mutathassanak pár mondatos kivonatokat. A Google válaszul bezárja a szolgáltatást, az online médiumok üzemeltetői viszont megijedtek, eszükbe jutott ugyanis, hogy így sokkal kevesebb látogatójuk lesz.
Google News to Shut Down in Spain Following New Law thenextweb.com
A new copyright law in Spain is forcing Google to close the doors on its news product. In a post on the Google Europe blog today, the company wrote that it’s closing the service with “real sadness” ahead of the new law going into effect this January. It’ll start by removing Spanish publishers on 16 December, before closing down the whole product in that country.
A Chilling Effects folyamatosan közzéteszi, ki mikor milyen tartalmat milyen indokkal próbált eltávolíttatni az internetről. A kezdeményezéshez csatlakozott a Google is, ahová irtózatos mennyiségű eltávolítási kérelem érkezik különböző indokokkal: sokan szerzői jogokra vagy rágalmazásra hivatkozva szeretnék eltávolíttatni magukat a Blogger.comról vagy a Youtube-ról, míg másoknak egyszerűen csak elege van abból, hogy a nevükre keresve mindig ugyanaz a kínos link bukkan fel. A Google sokszor eltávolítja ugyan a kifogásolt oldalakat, de magát a kifogást továbbítja a Chilling Effectsnek, és mivel a Google keresője indexeli a Chilling Effectset, bezárul az ördögi kör: akik el szeretnének tűnni az internetről, egy idő után könnyen azon vehetik észre magukat, hogy ott vannak a keresőben az első helyen.
Nyilván senkit nem lep meg, hogy a torrent és a pornó az első számú közellenség a munkahelyekben és az iskolákban, az viszont érdekes, hogy azok a munkáltatók, akik blokkolnak, előszeretettel tiltják a Facebookot (24%) a Youtube-ot (18,5%), illetve a társkereső oldalakat (17%). Magyar és külföldi híroldalak blokkolásáról a netkorlátozásnak kitett válaszadóknak összesen 6, illetve 4 százaléka panaszkodott.
Jövő januártól jogdíjat kell fizetnie az internetes keresőprogramokat működtető szolgáltatóknak azon kiadóknak és szerzőknek, amelyeknek, akiknek a szövegeiből tartalmakat vesznek át – írja a Híradó.hu. A spanyol parlament elfogadta a szellemi tulajdon védelméről szóló törvény módosítását, amelynek értelmében 600 ezer euróig terjedő pénzbírsággal sújtják azokat a szolgáltatókat, amelyek illegális letöltéseket tesznek lehetővé, egyben szigorítják a szellemi tulajdon védelmének ellenőrzését.
Azzal párhuzamosan, ahogy korlátozta a török kormány a véleményszabadságot az országban, úgy kezdett el egyre fontosabb szerepet betölteni a közösségi média mindazok számára, akik követni akarták, mi is történik valójában az országban.
Google to Only Show Headline of Certain German Newspapers thenextweb.com
As a result of pressure from publishers, Computer World reports that Google is removing news snippets and image thumbnails from search results of German news sites like bild.de, hoerzu.de and others under the VG Media umbrella. VG Media insists that Google should pay publishers a portion of the ad revenue that Google collects when it republishes portions of a news article. In response Google will only post an article headline and link.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése