keresés

2024. október 1., kedd

Szerkesztés appban avagy weben

Ma a szerkesztés kifejezést meghallva egyszerre több dolog jut az ember eszébe. Dokumentum-, szöveg-, képszerkesztés és még sorolhatnánk. 

Ebben a "bejegyzésben" ismertetnék pár tudnivalót úgy általában a szerkesztésről, szó lesz kicsit bővebben a Canva-ról, a produktív alkalmazásokról a végén pedig próbálok ajánlani egy-egy alkalmazást, ami véleményem szerint egészen jól jöhet, ha éppen képszerkesztésről vagy dokumentumszerkesztésről van szó. 

Produktív alkalmazások
Az ebbe a kategóriába tartozó alkalmazások nagy segítséget nyújtanak ebben az egyre inkább digitalizálódott világban.

Online szerkesztés előnyök és hátrányok

Elérhetőség szempontjából az online szerkesztők bármikor elérhetőek, viszont internetkapcsolathoz kötöttek. 
Az összes funkcióhoz nem mindig lehet ingyenesen hozzáférni, de vannak ingyenes programok alkalmazások is, melyek a használó igényeit megfelelően kielégítik. Igaz ma már nehezen lehet olyan alkalmazást vagy weboldalt találni, ahol ne lenne valamilyen szinten fizetéshez kötött a használat. 

A weboldalas szerkesztés sok szempontból akár macerásnak is mondható sokkal egyszerűbb lehet, ha csak egy alkalmazást kell megnyitni a telefonunkon vagy tabletünkön, mint emlékezni arra melyik weboldalakon mit hogyan kell alkalmazni. 

Az online képszerkesztők között első helyen van a Canva nevű weboldal. 


Képszerkesztés vagy Photoshop?

Manapság sokszor nehéz elválasztani egymástól olyan szavakat, amelyek sokak szerint ugyanazt jelentik, de közben mégse. Így van ez a képszerkesztéssel is. Amint valaki meghallja rögtön a photoshop szóra asszociál viszont a kettő nem teljesen fedi egymást.

A Photoshop használatának elsajátítása sok tanulást igényel. Nem csak arról van benne szó hogy pár filtert rádobunk egy képre, ami "nem sikerült valami jól", hanem sokkal specifikusabban kell gondolkodnunk. 


Canva

Ingyenes szerkesztők szempontjából hosszú évek után is verhetetlennek minősül a Canva. Ehhez nem szükséges előképzettség, rengeteg oktatóvideót kínál a használói számára akkor is, ha fogalmuk sincs mit hogyan kell csinálniuk ebben a szerkesztőben.

A weboldalon sok sablonnal is találkozhat a felhasználó...

Sajnos mint szinte minden szerkesztőnek ennek is az a hibája, hogy a legszebbnek tűnő sablonjai, mintái fizetéshez kötöttek. Ezen kívül még az egyedi betűtípusok feltöltése kötött fizetéshez minden más funkciója ingyenesen elérhető.



Alkalmazások, amelyeket  ajánlanék

Picsart Photo and Video Editor - Az Androidos képszerkesztő alkalmazások között az egyik legjobbnak mondanám a Picsartot. Rengeteg ingyenesen hozzáférhető része van, igaz aki komolyabban akar belemenni például a retusálásba vagy jobban kinéző matricákkal díszítené a képeit annak fizetnie kell.



Wattpad - Biztosan sokan hallottak már erről az alkalmazás/ weboldalról, mivel elég elterjedt az olyan írók körében, akik csak szórakozásból írnak rövid történeteket, novellákat sokan mások pedig olvasásra használják (ebbe a kategóriába sorolnám jómagam is). 

Easy Notes - Ez az alkalmazás kiváló választás, ha kicsit többre vágyunk, mint az egyszerű előre telepített jegyzettömbre. Sok lehetőséget kínál és természetesen ingyenesen elérhető a használó számára.

xy

Fontify - A Fontify-t egy extra applikációnak szántam ez az alkalmazás különböző egyedi betűstílusok alkalmazását teszi lehetővé olyan platformokon, ahol nem lehet változtatni a betűstílust csak egy maximum két fajta elérhető a használók számára. Pedig, ha mondjuk kiakarunk emelni valamit a szövegből akkor érdemes lehet kicsit egyedibb betűtípust használni. 
Ez az alkalmazás ingyenesen hozzáférhető a Play áruházban, így bármelyik Androidos operációs rendszerről hozzá lehet férni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése