Manapság egyre több hangsúlyt fektetünk okos eszközeink és az online alkalmazások használatára továbbá nagy szerepe van úgy általában a szerkesztő programoknak. Mikor magát a szerkesztés kifejezést meghalljuk egyszerre több dolog jut az ember eszébe. Dokumentum-, szöveg-, képszerkesztés és még sorolhatnánk. Az online alkalmazások rengeteg lehetőséget kínálnak, hogy egyszerűsítsük a mindennapi feladatainkat, rendszerezzük teendőinket és hatékonyabban dolgozzunk, akár otthon vagy akár a munkahelyen. De vajon hogyan válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbben alkalmazható alkalmazásokat? Milyen előnyei és hátrányai lehetnek az online szerkesztésnek? És melyek azok a szerkesztőprogramok, amelyek nélkülözhetetlenek lehetnek az életünkben? Ebben a bejegyzésben ezekre a kérdésekre keressük a választ, és megosztunk néhány tippet is, amivel könnyebben navigálhatjuk magunkat a digitális világban!
Produktív alkalmazások
Okos eszközeinken található alkalmazásaink széleskörű segítséget nyújtanak ebben az egyre inkább digitalizálódott világban. Rengeteg területen meglehet őket találni és a mindennapi élet különböző területein segítségünkre lehetnek. Most felsorolok néhány területet a hozzájuk kapcsolódó alkalmazásokkal:
- Időmenedzsment, tervezés:
Todoist - segít rendszerezni a teendőiteket, határidő beállításra alkalmas továbbá mutatja az előrehaladás mértékét
- Egészség és szokásépítés:
MyFitnessPall - azoknak pedig akik igyekeznek figyelni a helyes táplálkozásra, "fittek" szeretnének maradni ez az alkalmazás tökéletes lehet
- Pénzügyek kezelése:
És még sorolhatnám a területeket, amelyek szükségessé tehetik számunkra ezeknek a produktív alkalmazásoknak a használatát.
Hogyan is kezdj neki?
- Ne próbálj mindent egyszerre használni. Mondjuk kezdj egy-két olyan appal, amely szerinted a legjobban segíti az aktuális kihívásaidat.
- Integráld őket a napi rutinodba. Például állíts be reggeli vagy esti emlékeztetőt, hogy ránézz a naptáradra vagy a szokáskövetődre, hogy aznapra van e valami feladatod, eseményed.
- Először az ingyenes verziókat próbáld ki. Így eldöntheted, melyik alkalmazás működik a legjobban számodra és nem is dobsz ki feleslegesen pénzt, ha mégse jönne be az adott app.
Online szerkesztés előnyök és hátrányok
- Elérhetőség szempontjából az online szerkesztők bármikor elérhetőek, viszont általában internetkapcsolathoz kötöttek.
- Az összes funkcióhoz nem mindig lehet ingyenesen hozzáférni, de vannak ingyenes programok alkalmazások is, melyek a használó igényeit megfelelően kielégítik. Igaz ma már nehezen lehet olyan alkalmazást vagy weboldalt találni, ahol ne lenne valamilyen szinten fizetéshez kötött a használat.
- A weboldalas szerkesztés sok szempontból akár macerásnak is mondható sokkal egyszerűbb lehet, ha csak egy alkalmazást kell megnyitni a telefonunkon vagy tabletünkön, mint emlékezni arra melyik weboldalakon mit hogyan kell alkalmazni.
- Többnyire kínálnak tárolási lehetőségeket is, így bármikor elérheted a szerkesztéseidet.
Az online képszerkesztők között még mindig első helyen szerepel a Canva nevű weboldal.
Képszerkesztés vagy inkább Photoshop?
Manapság sokszor nehéz elválasztani egymástól olyan szavakat, amelyek sokak szerint ugyanazt jelentik, de közben mégse. Így van ez a képszerkesztéssel is. Amint valaki meghallja rögtön a photoshop szóra asszociál viszont a kettő nem teljesen fedi egymást.
A photoshop használatának elsajátítása sok tanulást igényelhet. Nem csak arról van benne szó hogy pár filtert rádobunk egy képre, ami "nem sikerült valami jól", hanem sokkal specifikusabban kell gondolkodnunk, érdemes egy kurzuson keresztül elsajátítanunk.
Canva
Ingyenes szerkesztők szempontjából hosszú évek után is verhetetlennek minősül a Canva. Ehhez nem szükséges előképzettség, az összes modern böngészőkben kiválóan működik, rengeteg oktatóvideót kínál a használói számára még akkor is, ha fogalmuk sincs mit hogyan kell csinálniuk ebben a szerkesztőben.
A weboldalon sok sablonnal és hatalmas képgalériával is találkozhat a felhasználó, melyek segítenek abban milyen formátumú posztert, képeslapot stb. szeretnének készíteni.
Sajnos mint szinte minden szerkesztőnek ennek is a hibái közé tartozik, hogy a legszebbnek tűnő sablonjai, mintái fizetéshez kötöttek. Ezen kívül még az egyedi betűtípusok feltöltése kötött fizetéshez viszont minden más funkciója ingyenesen elérhető.
Alkalmazások, amelyeket ajánlanék
Picsart Photo and Video Editor - Az Androidos képszerkesztő alkalmazások között az egyik legjobbnak mondanám a Picsartot. Rengeteg ingyenesen hozzáférhető része van, igaz aki komolyabban akar belemenni például a retusálásba vagy jobban kinéző formákkal díszítené a képeit annak fizetnie kell.
Wattpad - Biztosan sokan hallottak már erről az alkalmazás/ weboldalról, mivel elég elterjedt az olyan írók körében, akik csak szórakozásból írnak rövid történeteket, novellákat sokan mások pedig olvasásra használják (ebbe a kategóriába sorolnám jómagam is).
Easy Notes - Ez az alkalmazás kiváló választás, ha kicsit többre vágyunk, mint az egyszerű előre telepített jegyzettömbre. Sok lehetőséget kínál és természetesen ingyenesen elérhető a használó számára. Tökéletes választás lehet azok számára, akik szeretnek rendszerezni, listákat írni.
+ Fontify - Egy extra applikációnak szántam; az alkalmazás különböző egyedi betűstílusok alkalmazását teszi lehetővé olyan platformokon, ahol nem lehet változtatni a betűstílust csak egy maximum két fajta elérhető a használók számára. Pedig, ha mondjuk kiakarunk emelni valamit a szövegből akkor érdemes lehet kicsit egyedibb betűtípust használni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése