az Európai Bizottság digitális gazdaságért felelős biztosának többféle ötlete is van arra, hogy csökkentse az amerikai internetes óriások erejét az Unióban. Az egyik az, hogy a a szerzői jogok módosításával veszi célba őket. Ha uniós szellemi tulajdont használ fel, hogy növelje a bevételét, akkor az EU-nak meg kell védenie ezt a tulajdont, és fizetséget kell köveltenie érte.Németországban a versenyhatóság október közepén kimondta, hogy az online hírek címeinek és elérhetőségének összegyűjtése még nem sérti a szerzői jogokat, és nem kell azok után díjat fizetni a médiacégeknek. Magyarországon a hirdetési piacon elért domináns pozíciójuk okozhat gondot: több tízmilliárd forint bevételt visznek ki az országból, általában egy külföldi, uniós székhelyen keresztül, tehát a hazai irodájukon egy fillér hirdetési bevétel sem áramlik át, emiatt jelentős adóbevételtől esik el az állam.
Túlzás lenne azt állítani, hogy a Google az amerikai hírszerzés félhivatalos alosztályaként működik, de az teljesen nyilvánvaló, hogy személyes, szervezeti és pénzügyi vonalon nyakig benne van a buliban, és a törvényben előírtakat túlteljesítve ápolja a viszonyt a különböző hírszerző és állambiztonsági szervezetekkel. Mi lenne, ha mindehhez még gonosz is lenne? Nagy szerencse, hogy nem az.
Inspired by the Fair Trade movement for goods and services, the study states that a similar model could be applied to the digital music distribution sector. Through its success in the coffee industry, the Fair Trade movement has clearly shown that, when provided with the possibility to participate in an equitable compensation model that remunerates people who produce consumer goods at a fair market rate, end-consumers will opt for ethically produced goods, even at a slightly higher cost.
A Nokia 1998 és 2007 között a mobilipar királya volt, de az appok és az érintőképernyő megjelenésével lemaradt a versenyben. Éppen abban az évben, amikor az iPhone megjelent a piacon. A finn papíripar nagyon fontos volt az országban, de az e-könyvolvasók és a tabletek megjelensével jelentősen visszaesett.
A Mac gépek eladása 8,9 százalékkal nőtt az előző évhez képest, az Apple majdnem ötmillió laptopot és asztali gépet adott el. Ezzel 6,3 százalékos világpiaci részesedést szerzett, és az IDC mérései alapján ki tudta lökni az Asust a topligából. Azért hangsúlyoztam ki, hogy az IDC mérései szerint, mert a rivális Gartner a tablet/laptop hibrideket is a számítógépek közé sorolja be, és emiatt nála még mindig az Asus az ötödik helyezett
A Facebook végre leszámol a hamis rajongókkal üzletelő cégekkel - SocialDaily Magyarország socialdaily.com
A facebookozók általában könnyebben előlegezik meg a bizalmat az olyan márkaoldalaknak, amelyeknél azt látják, hogy már eleve nagy közönséggel rendelkeznek. Erre a törvényszerűségre az elmúlt években gyakorlatilag egy komplett üzletág épült, és ha valaki nem akar vért izzadni a tartalomgyártással és a rajongószerzéssel, az már potom összegekért vásárolhat magának lájkokat, követőket.
A józan ész azt sikítja, itt bizony eszement módon fújódik a lufi a sharing economy köré. A korán ébredő, szerencsésen befutott sharingeconomy-cégek ugyanolyanok, mint azok, akik elől éppen a levegőt szívják el, csak hatékonyabbak. Utóbbi persze alapvetően nem baj. Sőt. Az, hogy egy termék a gyártó - importőr - exportőr - disztribútor - nagyker - kisker lánc helyett közvetlenül jut el a vevőig, és nem teszi rá az árára minden szereplő a maga nyereségét, mindenképpen jó dolog. Valahol ez az egész online kereskedelem óriási előnye, az internet, mint közvetítő közeg kiváltja azokat a szereplőket, akik nem csinálnak mást, mind megvesznek dolgokat X pénzért, aztán eladják X+Y-ért.Sharing economy a zenészt a zenevásárlóval összekötő iTunes, a programozót a programot vásárlóval összehozó App Store-ok, a vállalkozót és a mikrobefektetőt összeboronáló Kickstarter is. Innen üzenjük Orbán Viktornak, hogy ha a borzalmas, ötvenes éveket idéző hangulatú “munkaalapú társadalom” helyett azt mondaná, sharing economy, sokkal jobban jönne ki a dologból pr-ilag, miközben nagyjából ugyanarról lenne szó.
a magánszféra, a privacy, a személyes adatok védelme, amiért évszázadokon át küzdött az emberiség, amiért szabadságharcosok szálltak harcba államokkal, vállalatokkal és válogatott erőszakszervezetekkel, senkit nem érdekel többé. És mivel senkit nem érdekel, gyakorlatilag megszűnt létezni:
"Szerénytelenség nélkül mondhatom talán, hogy a Datemyschool fejlesztőcsapata a Google fejlesztői színvonalával vetekszik, és mi képesek és hajlandóak vagyunk gyorsan változni, kockázatokat vállalni. A randi iparágban gyakorlatilag csak maroknyi, 5-6 start-up nőtt meg, és élte túl az elmúlt 3-4 évet - mi vagyunk az egyik, és gyorsan növünk".
2011 április 15-én az Apple hivatalosan is pert indított Kalifornia államban a Samsung ellen, az iPhone-hoz és az iPadhez kapcsolódó szabadalmak megsértése miatt. A Samsung fel volt készülve az esetleges támadásra: napokon belül elindultak a válasz-perek Koreában, Japánban, Németországban és az Egyesült államokban - a Samsung mobil kommunikációs szabadalmainak megsértésével vádolták az Apple-t. Nem sokkal később már számos-számtalan per zajlott a két cég között: Anglia, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Ausztrália és Hollandia is csatatérré változott, miközben a szövetségi bíróságon is megindult egy per, valamint az ITC-n is.
2011 és 2012 között a Spotify ezzel a szolgáltatással 151 százalékkal növelte a regisztrált felhasználói számát. És elveszítette a piaci értéke 60 százalékát. Hogyan lehetséges ez? Úgy, hogy a mostani előfizetési modell fenntarthatatlan. A Spotifynak kétféle felhasználója van: az egyik az ingyenes előfizetést használja, és elborítják a reklámok. Mások fizetnek, és reklám nélkül hozzáférhetnek a kedvenc zenéikhez. Az ingyenes (freemium) modell persze sokkal népszerűbb, a többség így használja a Spotifyt. Vagyis: az előfizetők pénze és a reklámbevételek együtt nem fedezik azt a jogdíjat, amit a kiadóknak kell fizetni minden lejátszás után.
Soha nem látott összegeket fizetnek az IT-szektor vezető cégei kisebb, épphogy csak a köztudatba berobbant versenytársakért. Repkednek a milliárdok az Instagram, Waze, Viber, Snapchat körül, némelyiket sikerül megvenni, másokat nem.
Az Alibaba Group (Alibaba, Aliexpress, stb.) a világ egyik legnagyobb e-kereskedelmi vállalata, forgalma meghaladja az eBay és az Amazon összesített adatait is. A legtöbben Kínában ismerik, míg Európában és Amerikában kevésbé jelentős a használata.
A vége felé közeledik egy indiai trösztellenes vizsgálat, melyet két éve indított a helyi versenyügyi hatóság a Google ellen, mivel azt feltételezték, hogy az amerikai cég visszaélt piaci erőfölényével az internetes keresés, illetve hirdetés területein.
Adatvédelmi szervezetek a WhatsApp-felvásárlás felfüggesztését kérik - IT café Biztonság hír itcafe.hu
Két nonprofit csoport az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottsághoz (Federal Trade Commission, FTC) beadott kérelme alapján azt szeretné elérni, ha az FTC ideiglenesen leállítaná a WhatsApp Facebook általi felvásárlásának folyamatát.
Mindössze 60 millió dollárt adna a Facebook a Titan Aerospace-ért. Ez az összeg játékpénznek tűnik a 19 milliárdos Whatsapp felvásárláshoz képest. Az is, amennyiben a Techcrunch információi helyesek. A technológia egyébként remekül beilleszthető az internet.
Egyre jobban megy a digitáliszene-üzlet Nagy-Britanniában: a brit zeneipari szövetség (British Phonographic Industry – BPI) bejelentette, hogy a digitális tartalmak után befolyó árbevétel 2013-ban 365 millió font (közel 140 milliárd forint) volt, szemben az előző év 326 millió fo
A Facebook bejelentette, hogy 19 milliárd dollárért - az éves magyar GDP egyhatod-egyhetedéért! - felvásárolta a Whatsappot, az egyik legnépszerűbb mobil üzenetküldő szolgáltatást. Bár a techmogulok általában nagyvonalúan dobálóznak milliárdokkal és százmilliókkal, a vételár még ezzel a mércével is elképesztő. Hogy a Facebooknak az erősebb mobilos jelenlét, a képmegosztó szoftverek fölötti monopólium vagy a fenntartható növekedés miatt volt erre szüksége, még nem világos. Ahogy az sem, hogy ér-e bármilyen szolgáltatás 19 milliárd dollárt.
Újabb iparágba tört be a Google a lakásvezérlő eszközöket gyártó Nest felvásárlásával, és sokan már amiatt aggódnak, hogy a keresőóriás a lakásunk hőmérsékletéről is pontos adatokkal fog rendelkezni.
A Google rég nem csak a gyakran még mindig keresőóriásként emlegetett cég.
Nagyon rövid idő alatt a sokadik vezető tisztségviselő hagyja ott a BlackBerryt. Hamarosan még két vezető távozok a cégtől, Chris Wormald, aki az akvizíciókért volt felelős, és Rick Costanzo, a globális kereskedésért felelős vezető.
A világ kormányai megpróbálják tisztázni, mit gondolnak a bitcoinról. A kínai kormány például megtiltotta az állami intézményeknek, hogy használják a virtuális pénzt, a thaiföldi kormány pedig egyenesen illegálisnak minősítette a bitcoint.
A Kindle-lel rendelkezők átlagosan évi 1233 dollárt költenek az online kereskedőnél, a többiek átlagosan évi 790 dollárt. A Kindle-tulajdonosok nem egy alkalommal költenek többet, hanem jóval gyakrabban vásárolnak az Amazonnál. Úgy is mondhatjuk, hogy a Kindle valójában egy kapu az Amazonhoz – fogalmazott a Consumer Intelligence Research Partners képviselője, Mike Levin. A Kindle Fire mindenhez hozzáférést ad, amit az Amazon árul, az e-könyv-olvasóval pedig rengeteg könyvet vásárolnak. Pontosan ez volt Jeff Bezos, az Amazon alapító-vezérigazgatójának a célja is. Néhány évvel ezelőtt stratégiaként fogalmazta meg, hogy azért adják olyan olcsón a hardvert, hogy magukhoz kössék a vásárlókat és azok ott költsék el dollárjaikat.
Véget érhet az online tartalomszolgálatás aranykora, amikor is minden tartalomterjesztő platformon mindenki egyenlő eséllyel jelenhet meg. Az igazság az, hogy a szolgáltatók jelenleg rengeteg olyan tartalmat cipelnek saját költségen, amelyek soha nem térülnek meg.
A jelek szerint az amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal (NSA) megfigyelési botránya kiverte a biztosítékot a legnagyobb szoftvercégeknél, akik saját titkosítási algoritmussal próbálják megvédeni az internetes adatforgalmukat a mindig kíváncsi titkosszolgálatoktól.
Az AOL múlt héten jelentette be, hogy egy hónap múlva bezárja a 16 éves Winampot, az egyik legnépszerűbb médialejátszót. A programot eredetileg a Nullsoft fejlesztette, a szoftvert 1999-ben vásárolta fel az AOL 80 millió dollárért.
A Samsung úgy vélte, hogy már csak 52 millió dollárral tartozik az Apple-nek, de egy bírósági tárgyaláson kiderült, hogy ennek majdnem a hatszorosát kell kifizetnie. Ezzel összesen 930 millió dollárra rúg az az összeg, amit a dél-koreai mobilgyártónak az iPhone lemásolása miatt kell átutalnia a rivális cég bankszámlájára. A Samsung természetesen csalódott, és megpróbál fellebbezni. Mindez annak a régi ügynek a folytatása, amelynek egy korábbi ítéletében az állt, hogy a Samsung jogsértő módon használta az Apple által szabadalmazott öt olyan megoldást, amelyek az iPhone dizájnjával és működésével kapcsolatosak.
Jóváhagyták a Nokia részvényesei a tegnap Helsinkiben tartott gyűlésen a 148 éve alapított vállalat mobiltelefon-gyártó divíziójának értékesítését, így ha az illetékes felügyeleti szervek is engedélyezik a tranzakciót, már a jövő év elején a Microsoft tulajdonába ker
Eddig is a figyelem középpontjában volt a Dropbox, mert a vállalat San Franciscó-i irodája a legmenőbbek közé tartozik, és az elmúlt öt évben 257 millió dollárt szerzett befektetőktől, ami még az Egyesült Államokban elég soknak számít.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése