Az egész rendszer pofonegyszerűen működik: ahelyett, hogy egy céget hívnánk fel, hogy küldjenek egy autót, az okostelefonos applikáció segítségével választhatsz egyet a közeledben lévő regisztrált sofőrök közül. Ők nem mind profi sofőrök, bárki regisztrálhat, akinek van autója és szívesen szállítana embereket. Az árak is aszerint alakulnak, hogy milyen autót és milyen sofőrt kértél. Persze azért jellemzően olcsóbbak, mintha hagyományos taxival utaznánk. Az utazás végén pedig mind a sofőrök, mind az utasok kölcsönösen értékelik egymást a rendszerben, ezzel szűrve ki az alkalmatlan szolgáltatókat és felhasználókat. Közvetlen, készpénzes fizetés nincs az út végén, a díjat a bankkártyánkról vonják le. Nyolcvan százalék megy a sofőrnek, húsz az Ubernek.
Az okosszemüvegbe építhető navigációs szoftvert fejlesztő Aero Glass és a több területen alkalmazható szilikonos érzékelőket gyártó Optoforce jutott a legjobb 16 közé Európa legnagyobb startup versenyén.
A Kickstarter azóta felfüggesztette a projekt finanszírozását; hogy pontosan mi történt, azt a Reddit vonatkozó fórumán lehet nyomon követni. Dióhéjban: a fórumozók azt állítják, az újdonságként beharangozott, egyedi tervezésű rendszer valójában egy koppintás, a népszerűbb kínai viszonteladók, mint az Alibaba, fillérekért árulnak ugyanilyen csipeket.
Külföldön már évekkel ezelőtt felismerték a jellemzően kispénzű, de lelkes alkotók, hogy egy-egy érdekes témájú filmért a fanatikus rajongók akár két-három mozijegy árát is képesek kifizetni, csak hogy végre szélesvásznon láthassák a kedvenceiket. És ha már amúgy is ennyi pénzt adnak a nézők, miért ne adják oda jó előre az alkotóknak, hogy abból a rendező kényelmesen leforgathassa azt a filmet, amit később a néző amúgy is megnézne. Nagyjából ez az egyszerű recept keltette életre a közösségi filmfinanszírozás egyre népszerűbb lehetőségét, ahol tényleg mindenki lelkesedésből és nyílt lapokkal játszik
Az Anonabox a Tor hálózaton keresztül továbbítja a böngészési adatokat, hálózati kábelen vagy wifin. A Tort betonbiztos, anonim böngészéshez tervezték, tehát senki nem láthatja az adatforgalmunkat; sem azt, hogy utoljára milyen honlapon jártunk; sem azt, hogy mi az IP-címünk; és azt sem, hogy ki jelentkezett be a számítógépre.
Apple Acquires Digital Magazine Startup PRSS thenextweb.com
iCulture, the startup’s talent and resources could be rolled into Apple’s iBook Author tool. The tool currently helps users create digital books for Apple’s iBook ebook storefront. With Prss, the tool could be used to create digital magazines for the Newsstand app.
Általános tévhit, hogy elég leprogramozni egy szép mobilappot, és máris dől a pénz. Fel kell ismerni, hogy nem az app a termék, az csupán egy távirányító, amivel össze lehet kötni a szolgáltatókat és a vevőket. A valódi érték teljesen offline: az Airbnb esetében a rendezett lakás, amit kiadnak, az Ubernél a tiszta autó és a normális sofőr, a Rukkolánál a könyv, ami még nincs rongyosra olvasva, sem összefirkálva. Arra kell sok pénz, hogy több ezer eladót és több százezer vevőt meggyőzzenek, érdemes csatlakozni és náluk maradni. Emellett még azt is meg kell oldani, hogy a rendszereiken csak minőségi szolgáltatások áramoljanak át.
"Szerénytelenség nélkül mondhatom talán, hogy a Datemyschool fejlesztőcsapata a Google fejlesztői színvonalával vetekszik, és mi képesek és hajlandóak vagyunk gyorsan változni, kockázatokat vállalni. A randi iparágban gyakorlatilag csak maroknyi, 5-6 start-up nőtt meg, és élte túl az elmúlt 3-4 évet - mi vagyunk az egyik, és gyorsan növünk".
Váratlan problémával találkoztak a világ legnagyobb részecskegyorsítójával dolgozó amerikai fizikusok: ahányszor csak leültek értekezni, leragadtak az előre legyártott Powerpointnál.
A tervezők a Kickstarteren futtatták meg a lejátszót, hogy összegyűjtsék a gyártáshoz szükséges 800 ezer dollárt. Sikerült. A kitűzött célt 24 órán belül teljesítették; a befizetett pénz azóta már az egymillió dollárt is meghaladta.
Soha nem látott összegeket fizetnek az IT-szektor vezető cégei kisebb, épphogy csak a köztudatba berobbant versenytársakért. Repkednek a milliárdok az Instagram, Waze, Viber, Snapchat körül, némelyiket sikerül megvenni, másokat nem.
Adatvédelmi szervezetek a WhatsApp-felvásárlás felfüggesztését kérik - IT café Biztonság hír itcafe.hu
Két nonprofit csoport az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottsághoz (Federal Trade Commission, FTC) beadott kérelme alapján azt szeretné elérni, ha az FTC ideiglenesen leállítaná a WhatsApp Facebook általi felvásárlásának folyamatát.
A Forsquare stratégiai megállapodást kötött a Microsofttal, ami egy 15 millió dolláros befektetés mellett a lokációs adatok licencelésével járul hozzá a New York-i startup működéséhez. A Foursquare-helyszínek adatai a Bingben és a Windowsban is felbukkanhatnak.
Mindössze 60 millió dollárt adna a Facebook a Titan Aerospace-ért. Ez az összeg játékpénznek tűnik a 19 milliárdos Whatsapp felvásárláshoz képest. Az is, amennyiben a Techcrunch információi helyesek. A technológia egyébként remekül beilleszthető az internet.
Az egymilliárdhoz szükséges támogatás több mint felét az utolsó évben kalapozták össze a kreatív ötletekkel igen, de megfelelő tőkével nem rendelkezők a Kickstarter platformján A 2009 áprilisában indult, közösségi finanszírozású projekteket gyűjtő oldal 2011 nyarára mé
Barack Obama amerikai elnök az Adobe képviselői mellett pénteken a Fehér Házban fogadta Árvai Pétert, a magyar Prezi szoftverfejlesztő cég társalapító-vezérigazgatóját abból az alkalomból, hogy a két cég csatlakozott a ConnectED iskolai programhoz.
Magyar üzletembert fogadott Barack Obama: a Prezi szoftverfejlesztő cég társalapító-vezérigazgatójával, Árvai Péterrel, valamint az Adobe cég képviselőivel azért találkozott az amerikai elnök, mert a két cég csatlakozott a ConnectED iskolai programhoz.
Nagy dobásra készül a múlt héten elképesztő összegért elkelt WhatsApp.
Az app vezetője azt ígéri, hogy ugyanolyan gyors és megbízható lesz a telefonos szolgáltatás, mint eddig az üzenetküldés. Hétvégén ugyan volt egy hosszabb leállása az alkalmazásnak, de ez alapvetően nem jellemző rá. A WhatsApp újítása a Facebooknak és Zuckerberg befektetőinek is jó jel, hiszen a legnagyobb közösségi oldal most állapodot meg az alkalmazás vezetőivel abban, hogy 16 milliárd dollárért megveszi a szolgáltatást. Ez a Facebook eddigi legnagyobb felvásárlása, jogosan aggódhattak a részvényesek, azonban úgy tűnik, Zuckerberg ismét tudja, mit csinál.
Közel 8 éve vásárolta fel egymilliárd forintért a T-Online Magyarország az akkoriban még legnépszerűbb, meghívásos alapon működő közösségi portált, az iWiW-et. A portál alapítói között nem volt teljes egyetértés az oldal továbbfejlesztésével vagy eladásával kapcsolatban, de végül egyértelmű konszenzusra jutottak. Ma már nem biztosak benne, hogy ez volt a legjobb döntés, de azt biztosan tudják, hogy rossz lépés sem volt.
Amíg a világ azon tanakodik, hogy a Snapchat hatalmas siker vagy egy hárommilliárd dolláros katasztrófatörténet, az amerikai AOL volt vezére egy új szolgáltatást indított.
Felbőszült párizsi taxisok nagyon keményen „rendeztek le” néhány szintén személyszállítást végző autót a napokban, ami akár szimpla – bár durva – piaci versenynek is tűnhet, de ha közelebbről megnézzük, hallatlanul bonyolult történet sejlik fel mögötte, aminek alap
A Google rég nem csak a gyakran még mindig keresőóriásként emlegetett cég.
Ha van ma igazán nagy jövő előtt álló kihívója az üzenetküldőknek és a közösségi oldalaknak (főként a Facebooknak), az a Snapchat, mely új szolgáltatási modelljével a fiatal átlagfelhasználókat sikeresen szólította meg.
Sikeres magyar cégeket láttam Las Vegasban. Megírom. Főleg hogy az egyikük annyira sikeres, hogy a Best of CES 2014 jelöléseinek és díjainak kiosztásával megbízott Engadget kütyüportál szerkesztősége startup kategóriában beválogatta őket döntősnek, és a közönségszavazáson is indultak.
A Twitter egyik társalapítója egy újabb eszközt kreált a mobilos, közösségi webes horizontra Jelly néven. Az eszköz nem más, mint a Gyakorikérdések.hu, a Snapchat, az Ask.
Nagyjából három hónappal azután, hogy a Google megvette a telefonos fájlmegosztással foglalkozó Bumpot, le is állítja. David Lieb, a szolgáltatás alapítója blogbejegyzésben írta meg, hogy 2014.
Az ingyenese üzeneteket küldő WhatsApp közölte, hogy már havi 400 millió felhasználója van, ami szép növekedés az októberi 350 millióról.
Veiszer Alinda riportkönyve annak a három (legalábbis részben) magyar startup-nak a múltját és jelenét mutatja be, melyeknek elsőként sikerült ez az áttörés: a Preziét, a Ustreamét és a LogMeInét.
Nem csak mi magyarok próbálunk startup központot kialakítani, a Wall Street Journal egy hosszabb cikkben foglalkozik az angolok és franciák között kialakuló versenyről, utóbbi ország vezetői ugyanis nem nézik jó szemmel, hogy a szigetország vonzóbb feltételekkel átcsábítja a fiatal vállalkozókat. Az állam több százmillió eurót fordít a startup ökoszisztéma fejlesztésére, nagy francia vállalkozók pedig 100 millió eurós nagyságrendű projekteken dolgoznak, például a világ legnagyobb inkubátorházát Párizsban akarják létrehozni.
Tegnap este robbant a hír, hogy egy hacker feltörte a Prezit, és hozzáfért a szoftver forráskódjához is.
Tavasszal indult el a magyar fejlesztők által létrehozott titkosított felhőalapú fájlmegosztó, a Tresorit.
Háziasszonyok tízezrei háborogtak a Facebookon és a Twitteren, amikor november 10-én estétől három napra elérhetetlenné vált a közösségi webszakács oldal, a NoSalty. Senki nem találta kedvenc sütőtöklevesének vagy almás pitéjének receptjét, a webszakácsok rettegtek, hogy eltűnnek feltöltött menüsoraik, de végül mindenki megnyugodhatott, az oldal nem halt meg, csak átalakult. De hogy lett az otthoni blogból piacvezető receptoldal? És meddig tart még a gasztroőrület Magyarországon?
Általában az igazán ütős közösségi finanszírozási platformokból Európa, legalábbis nagy része ki van zárva.
A kétezres évek közepén leginkább az ismeretségi háló kiaknázására tett kísérletek uralták a webfejlesztéses projekteket. Miután a Facebook ebben a témában a csúcsra tört, lehiggadtak a kedélyek. Aztán a kétezres évek második felében érkezett az okostelefon, és mindenki azt gondolta, hogy ezt a platformot kell uralnia, itt van az aranybánya. Csak ügyesen kell tudni csinálni. Minél többen foglalkoznak mobil app fejlesztéssel, anná nehezebb hatást elérni ezen a területen. De mi az új dolog? Egyre több olyan projekt jön létre, mely már nem csak szoftveres alapokon nyugszik. Előtérbe került a hardver, az az eszköz, mely valamit máshogyan csinál, mint egy laptop, egy táblagép vagy okostelefon. Másra jó. Az egyik nagyon jó példa erre a Nest két projektje: az okos thermosztát és az okos szénomonxid-figyelő eszköz. A másik nagyon jó példa maga a Google Glass, és persze a gombamód szaporodó okoskarórák. És bizonyos szempontból ide sorolható a Smart Vineyard is. És most itt van egy félig-meddig magyar (és Kitchen Budapest gyökerű) projekt is ebben a témában: a Notch:
Itt a Prezi új kihívója - HWSW hwsw.hu
Úgy tűnik, még mindig van tér a prezentációkészítők és -bemutatók piacán, a PowerPoint uralmát megtörni akaró Prezi egy még lazább, még inkább életérzést adni akaró friss konkurenst kap.
Ritkaság, hogy a mérvadó nyugati technológiai lapok magyar kezdeményezésekkel foglalkozzanak.
A Sold nevű, magyar alapítású startup hét hónappal elindulása után közleményben jelentette be, hogy felvásárolja őket a Dropbox, ezért bezárják szolgáltatásukat. A Soldot azért alapították, hogy csökkentsék kicsit az online eladásokkal járó frusztrációt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése