UPC fogta az előfizetőinél lévő összes (wifi routerként is üzemelő) modemet, és központi szoftverfrissítéssel mindegyiken bekapcsolt egy, az otthonitól teljesen elszeparáltan működő csatornát. Az otthoni privát és az új, publikus hálózat között nincs semmilyen kapcsolat, így az otthoni internetezést semmi sem zavarhatja meg: a nyílt wifi sem az előfizető sávszélességére, sem adatforgalmára nincs hatással.Az így létrehozott, egységesen UPC Wi-Free névre hallgató wifi-hozzáférési pontokat mindenki használhatja, aki otthoni UPC routerén nem kapcsoltatja ki a publikus csatornát. A felhasználói (előfizetői) adatokat csak egyszer kell megadni a rendszerben, onnantól a laptop vagy a mobiltelefon minden UPC Wi-Free nevű hálózatra automatikusan csatlakozik. ezzel egyetlen lépésben 200 ezer új ingyenes wifielérési pont indult el Magyarországon. Mivel a szolgáltatás nem áll meg a határoknál, hanem mindenhol él, ahol UPC van, Európa-szerte több millió helyen használhatja ingyen a közösségi wifit
öt év múlva 50 milliárd kütyü lóg majd a neten, ebből 15 milliárd olyan eszköz lesz, aminek videólejátszás az egyik fő funkciója. Őrületes digitális függőségre készülhetünk tehát, exponenciálisan nő majd a netéhségünk, és akkor még csak az egyszeri júzerről beszéltünk, pedig nagyvállalati igények is vannak bőven ezen a téren (például az autógyártók az okosautóikkal). Végül oda jutunk, mint a tavalyi EBIF-en: networked society, azaz a netre kötött társadalom okosvárosokkal
a Facebookonnak egyetlen olyan riválisa maradt, amely legalább 1 százalékot tudhat magáénak az internetes forgalomból. Ez pedig a Pinterest, amelynek valamivel több mint 5 százalékos adata fantasztikus, hiszen a képmegosztó szolgáltatást sokan nem is ismerik. De akkor hogyan lehet ez? A válasz egyszerű: aki használja, rengeteg időt töt el rajta, a nők körében különösen népszerű. Míg a Facebook több mint egy milliárdos felhasználói bázissal érte el a 20 százalkot, ennek a negyedéhez a Pinterestnek elég volt 70 millió aktív felhasználó, ami azért nem kis teljesítmény.
By loading the phone with a stripped-down, custom version of Android, Amazon limited Fire users to a small app store and its own pre-installed software. Also, the phone feels cheap and flimsy when compared to an iPhone or other similarly priced Android devices.
Hands-on with Apple Pay: An easy mobile wallet with poor documentation - The Next Web thenextweb.com
Mobile payments haven’t quite taken off yet. I’m sure more than a few of you have taken to using Google Wallet and other similar services for NFC purchases, but these are still the exception, rather than the rule. Apple is taking its entry into payments very seriously, working with hundreds of banks and major brands for the launch.
pár éven belül iszonyú nagy gondban lesznek a ma még tömegek által körülrajongott mobilcégek, egy részük egyszerűen el fog tűnni. Nincs még egy műszaki termék, amely ilyen gyorsan meghódította volna az egész világot, de éppen ebből adódik az is, hogy gyorsan éretté vált a piac, és az okostelefon teljesen hétköznapi tárggyá vált. A Samsung nemrég szerezte meg a vezető pozíciót a mobilok világpiacán, de máris bajban van, meredeken zuhan a profitja.
Az Apple azért tartott meg ilyen sokféle modellt, mert jól tudja, hogy mindegyikért megőrültek az emberek, és még egyik sem igazán elavult. Amikor az első iPad mini megjelent, már akkor is több százezer app volt elérhető az App Store kínálatában, tehát van mit futtatni rajta. Közben persze szorul a hurok, darabszámban és piaci részesedésben jönnek fel az olcsó tabletek.
Alumínium készülékházak, megnövelt méretek, fantasztikus kijelzők, strapabíró akkumulátorok – és meghökkentő árcédulák. A Google nem viccel, ezúttal tényleg a prémium kategóriában játszanak. A Google bemutatta a Nexus készülékcsalád legújabb tagjait. A 4, 5, illetve 7 hüvelykes telefonok és tabletek után ugrottak egy kategóriát, legalábbis méretben: a Nexus telefon képernyője 6 hüvelyk átmérőjű, a tableté 9 hüvelykes. Ez jelentős növekedés: a Google így már nemcsak az Iphone 6 Plus, hanem a Samsung Galaxy Note méreteivel is rivalizál. A tablet is versenyképes az Ipad Airrel összevetve – csak épp a legújabb Android fut rajta.
Google Launches Nexus 9 With Android 5.0 Lollipop thenextweb.com
google has officially unveiled its newest Nexus tablet device today in the form of the Nexus 9, an 8.9-inch device which will arrive running the Android 5.0 Lollipop of the Google mobile OS.
A nem túl gerinces húzás végül bevált: az Apple szerint 26 millióan töltötték le az ingyen U2-t, és 81 millióan voltak, akik legalább belehallgattak, mielőtt megpróbálták volna letörölni a könyvtárukból. Azért csak próbálták, mert sokáig nem is lehetett véglegesen törölni Bono digitális lábnyomát az életünkből, az Apple-nek létre kellett hoznia egy külön kis applikációt, amivel a U2 minden apró bájtja eltűnt a könyvtárunk közeléből.
A Nokia 1998 és 2007 között a mobilipar királya volt, de az appok és az érintőképernyő megjelenésével lemaradt a versenyben. Éppen abban az évben, amikor az iPhone megjelent a piacon. A finn papíripar nagyon fontos volt az országban, de az e-könyvolvasók és a tabletek megjelensével jelentősen visszaesett.
A Microsoft rengeteget vesztett a jelentőségéből az elmúlt fél évtized alatt. 2009-ben még az az internetre kötött eszközök 90 százalékán futott Windows, most azonban már csak 20 százalékon. Ennek az az oka, hogy a szélsebesen elterjedt új mobil eszközök, az okostelefonok és tabletek piacán a redmondi társaság nem igazán találta meg a helyét. Egyszerűen hagyta, hogy a Google és Apple átvegye a vezető szerepet. Ebben a helyzetben nincs más lehetősége a Microsoftnak, mint előre menekülni, ha megint be akarja bizonyítani, hogy diktálni is tudja a trendeket, nem csak követni. A Windows 10 pedig pontosan ezt teszi.
Vagyis ha beválik az Apple számítása, azzal hosszú távon feleslegessé válik a fizikai bankkártya, a fizikai készpénz, az iPhone-unk úgy, ahogy van, átveszi a pénztárca szerepét, csak éppen sokkal biztonságosabb lesz annál. Így már érthető, miért ragaszkodik annyira az Apple a rendszer zártságához: arra játszik, hogy a közel egymilliárd iTunes-felhasználóval, a tízmilliószám eladott iPhone 6-okkal előbb tud univerzális mobiltárcát csinálni, mint bárki más (például a Google a Google Wallettel). Egyszer már megcsinálták a semmiből a legnagyobb online zeneboltot, miért ne sikerülhetne ugyanez még egyszer?
Balic először március 26-án írt az Apple-nek, hogy sikeresen megkerülte az egyik védelmi megoldásukat, ami a brute force támadásokat előzné meg - ilyenkor a hekkerek irtózatos mennyiségű jelszóval próbálják meg feltörni a megcélzott fiókot. Nem túl hatékony módszer, a cégek általában úgy védekeznek ellene, hogy korlátozzák a bejelentkezési kísérletek számát. Balic viszont értesítette az Apple-t, hogy akár húszezerszer is próbálkozhatott egy-egy profilon, a rendszer mégse tiltotta le. Hiába szólt időben, Balic szerint az Apple még májusra sem javította ki a hibát, csak további részleteket kértek tőle – ezt a Daily Dot cikkében bemutatott levelezés is alátámasztja. Kiderült, hogy a Find My Iphone szolgáltatás volt a ludas: ez hordozta a sebezhetőséget. Konkrétan engedélyezte a támadóknak, hogy annyiszor próbálkozzanak a jelszavakkal, ahányszor csak akarnak, anélkül, hogy a célszemély riasztást kapna, vagy a rendszer kizárná. Ha a brute force módszerrel sikerül megszerezni a jelszót – és így, letiltás nélkül ez csak idő kérdése volt –, onnantól már az Icloud további szolgáltatásai is hozzáférhetővé válnak.
It turns out metal bends when exposed to external pressure — like trying to deliberately destroy your phone or parking your butt on it all day. But whether you care about the physics of the malleability of aluminum (or alu min ium as Jony Ive says it) as it pertains to the new iPhone or not, the Internet was more than happy to jump on the #bendgate hashtag with some hilarious mockups. Here are some of our favorites:
Nokia: Itt a vég? - SocialDaily Magyarország socialdaily.com
A brit felhasználók a Nokia honlapjára látogatva átirányítást kapnak a Microsoft oldalára; ide kerültek át ugyanis a mobiltelefonokkal kapcsolatos tartalmak. Habár ezek csak apróságoknak tűnhetnek, az irányvonal mégis tisztán kirajzolódik. Hamarosan búcsút mondhatunk a sokak által imádott, és sok ideig piacvezető Nokia márkának.
Általános tévhit, hogy elég leprogramozni egy szép mobilappot, és máris dől a pénz. Fel kell ismerni, hogy nem az app a termék, az csupán egy távirányító, amivel össze lehet kötni a szolgáltatókat és a vevőket. A valódi érték teljesen offline: az Airbnb esetében a rendezett lakás, amit kiadnak, az Ubernél a tiszta autó és a normális sofőr, a Rukkolánál a könyv, ami még nincs rongyosra olvasva, sem összefirkálva. Arra kell sok pénz, hogy több ezer eladót és több százezer vevőt meggyőzzenek, érdemes csatlakozni és náluk maradni. Emellett még azt is meg kell oldani, hogy a rendszereiken csak minőségi szolgáltatások áramoljanak át.
Az új Iphone 200 és 400 dollár között lesz (kétéves hűséggel, persze). Amerikában szeptember 19-től kapható, és az év végéig a világ 115 országában lesz megvásárolható. Ahogy meg lett jósolva (= ki lett szivárogtatva), az új készülék bankkártyaként is használható lesz majd (bizonyos feltételekkel). Az Iphone 6 38 százalékkal, az Iphone 6 Plus 185 százalékkal több pixelt tartalmaz, mint az Iphone 5s. És mindkettő nagyobb az elődnél. Debütált az Apple okosórája, az Apple Watch is, amin gomb is lesz, vízálló is, nyomkodható, rajzolható, és még a szívverést is figyeli. A kütyük és gedzsitek részleteiről mondjuk a Wired élő tudósításában lehet még olvasni, de gyakorlatilag bárhol, mert ma tényleg erre őrül meg a világ.
Az amerikai szövetségi kereskedelmi felügyelet, az FTC bejelentette, hogy a Google ellen folytatott eljárása végén a cég beleegyezett, hogy 19 millió dollárt (4,6 milliárd forint) utaljon vissza androidos készülékek tulajdonosainak. Az összeg azoknak a Google Play-es vásárlásoknak az értéke, amiket gyerekek követtek el a szüleik telefonjait nyomkodva, főként androidos játékokon keresztül.
2018-ra közel annyi gép-gép közötti (M2M) kapcsolat lesz, mint a Föld lakóinak száma. Ezen belül az okosautók egyenként megközelítőleg négy M2M kapcsolattal rendelkeznek majd.
Az Amazon célja most sem az, hogy a mobilok eladásával keressen pénzt, hanem a tartalom eladásával. A vágy megfogalmazásától a tényleges megvásárlásig élő hidat szeretné eltüntetni. A cégnek jelenleg húszmillió prime előfizetője van, ők évi 99 dollárt fizetnek prémium tartalmakért. Ha csak a fele megveszi a mobilt, megvannak a fent említett számok és akkor még nem is beszéltünk az új előfizetőkről, akiknek számát nagyjából ötmillióra becsülik.
2011 április 15-én az Apple hivatalosan is pert indított Kalifornia államban a Samsung ellen, az iPhone-hoz és az iPadhez kapcsolódó szabadalmak megsértése miatt. A Samsung fel volt készülve az esetleges támadásra: napokon belül elindultak a válasz-perek Koreában, Japánban, Németországban és az Egyesült államokban - a Samsung mobil kommunikációs szabadalmainak megsértésével vádolták az Apple-t. Nem sokkal később már számos-számtalan per zajlott a két cég között: Anglia, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Ausztrália és Hollandia is csatatérré változott, miközben a szövetségi bíróságon is megindult egy per, valamint az ITC-n is.
A 20 Day Stranger a Google Maps-ről, a Foursquare-ről és az Instagramról tud áthozni adatokat az alkalmazásba és soha nem ad annyira pontos képet az idegen fél tevékenységeiről, hogy pontosan lehessen tudni például a tartózkodási helyét vagy azt, hogy néz ki és mi a bankszámlaszáma. Ezektől függetlenül viszont körvonalakban láthatjuk milyen ételeket eszik, merre szórakozik és mivel üti ela szabadidejét. Diszkréten tehát mégis úgy közvetít egy ismeretlen életéről, hogy a végén talán kíváncsiak leszünk rá. Bár a kísérlet közben lehetetlen a kapcsolatfelvétel, a huszadik nap elteltével lehetőség van arra, hogy egyetlen üzenetet elküldjünk a másiknak. Így akár még az életben is haverok lehetünk.
Moldován István, az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) E-Könyvtári Szolgáltatások Osztályának vezetője, a Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) kitalálója és egyik alapítója dublini útján csodálkozott rá egy kocsma könyvespolc-tapétájára, amelyen QR-kódok segítségével
Mindenki érzi, hogy a viselhető informatika a következő erős trend a fogyasztói elektronikában, illetve a digitális világban, azonban az eddigiekkel szemben ez a terület a HWSW szerint sokkal inkább szól a nagyon vékony rétegigényekről.
Az Android és iOS alatt már sokak számára jól ismert proaktív információs eszköz a Now utánamegy a felhasználónak és az asztali környezetben a Chrome böngésző alatt is megjelennek a jövőben a személyreszabott értesítések.
Az Ericsson friss mobilos jelentése szerint a mobil adatátviteli előfizetések száma gyorsan nő, ezzel folyamatosan nő az adatforgalom, sőt az egyes előfizetésekre is egyre több adathasználat jellemző.
A belgiumi Hasselt Egyetem egy munkacsoportja olyan mobiltelefon-forma kidolgozásába kezdett bele, ami megoldhatja a folyamatos dizájnproblémákat.
A Sony a VAIO-üzletág eladásának bejelentésekor már jelezte, hogy tévégyártásában is jelentős változtatásokra kell számítani, a vállalat termékportfóliójának újrapozícionálásáról és a részleg kiszervezéséről beszélt.
19,3 százalékos bővülést vár idén az okostelefonok piacán az IDC. Az idén ötven éves piackutató cég adatai szerint Észak-Amerikában már több mint 200 millió okostelefont használnak rendszeresen, elenyészővé vált az aktívan használt butatelefonok száma.
A Google néhány órája jelentette be a Tango projektet, mely egy 5"-os androidos telefon köré épült. A speciális 3D mélységérzékelő szenzor, a várható reform egyik eszköze az Advanced Technology and Projects (ATAP) boszorkánykonyhájából származik.
Közel másfélszer több, 968 millió okostelefon talált gazdára 2013-ban, mint egy évvel korábban, olvasható a Gartner piackutató vállalat friss mobilpiaci jelentésében.
Az orosz bázisú Kaspersky Lab nemrég adta ki a 2013-as év tapasztalatait összegző jelentését, melynek egyik legfontosabb része a mobil eszközöket érintő fenyegetések összefoglalása.
Az app vezetője azt ígéri, hogy ugyanolyan gyors és megbízható lesz a telefonos szolgáltatás, mint eddig az üzenetküldés. Hétvégén ugyan volt egy hosszabb leállása az alkalmazásnak, de ez alapvetően nem jellemző rá. A WhatsApp újítása a Facebooknak és Zuckerberg befektetőinek is jó jel, hiszen a legnagyobb közösségi oldal most állapodot meg az alkalmazás vezetőivel abban, hogy 16 milliárd dollárért megveszi a szolgáltatást. Ez a Facebook eddigi legnagyobb felvásárlása, jogosan aggódhattak a részvényesek, azonban úgy tűnik, Zuckerberg ismét tudja, mit csinál.
Az akkori piaci erőviszonyok miatt Andy Rubin először a Samsungot kereste meg, hiszen a dél-koreai cég egyre nagyobb volt, de még nem tudta legyőzni a toronymagasan piacvezető Nokiát. Az Android projekt mind a nyolc mérnöke Szöulba utazott, hogy meggyőzzék a Samsung igazgatóit, érdemes pénzt fektetni az új operációs rendszer fejlesztésébe. Legnagyobb meglepetésükre a 20 fős vezetői zsűri egyáltalán nem lelekesedett, nem is tettek fel kérdéseket. Végül a kínos csöndet egy még kínosabb kérdéssel törték meg: „Milyen hadsereg fogja ezt elkészíteni? Hat embered van. Talán be vagy állva?” – idézte fel a történteket Rubin, hozzátéve, hogy gyakorlatilag kiröhögték a tárgyalóból. Két hét múlva felvásárolta őket a Google 50 millió dollárért, a folytatást pedig mindenki ismeri.
a Paper szép és okos program, ami tökéletesen megfelel a felnőtt Facebook céljainak, hiszen a minőségi tartalmat részesíti előnyben, de megtartja a szolgáltatás alapfunkcióját, a baráti kapcsolattartást is. Ezzel a furcsa mixszel aztán egy szintre hozza a hobbiból sertésinszeminációval foglalkozó óvodai barátunkat, Bélát a New York Times-szal, de pont ezzel a trükkel elégíti ki jobban az új célközönségét, a felnőtt, dolgozó, jól kereső fiatalokat. Tíz éves a szolgáltatás, azóta felnőtt a fókuszcsoport és már nem feltétlenül a "de jót hánytam éjjel"-típusú üzenetek töltik ki az életünket, ezek csak megszínezik. Éppen ezért a Facebook sem gyomlálja ki őket, csak a hányás mellé rak egy elemzést a globális felmelegedés várható hatásairól. Ezt persze elég önfejűen, beleszólási lehetőség nélkül teszi, így továbbra is megmarad a Flipboardhoz hasonló appok helye, de a Paper jó lépés a korábban meghirdetett stratégiai irányba.
Az Angry Birds gyártója, a Rovio azt közölte, hogy nem volt tudomása arról, hogy az NSA és a GCHQ adatokat halászik tőlük. Nem csak a Rovio játékáról derült ki ilyesmi. "Aki az okostelefonján használja a Google Mapset, valójában adatot szolgáltat a titkosszolgálatoknak arról, hogy hol tartózkodik" – áll egy 2008-as, most előkerült jelentésben. De a jelentés szerint a mobil képfeltöltésre használt alkalmazások is rengeteget metaadatot közölnek a használóról, amiket az ügynökségek begyűjtöttek. A New York Times egy 2012-es titkos GCHQ-dokumentumot idéz, ami szerint a felhasználó politikai nézete és szexuális orientációja is kiderülhetett ilyen alkalmazásokból. A Facebookot, a LinkedInt, a Flickrt és a Twittert is azok közé a programok közé sorolják, ahonnan a két ügynökség adatokat szerzett. A lap vádjaira az NSA azt válaszolta, hogy az amerikai polgárokról nem gyűjtöttek így adatokat, mivel ők nemzetközi hírszerzési feladatot látnak el.
A BYOD (bring your own device, hozd a saját eszközödet) jelenség az elmúlt 1-2 évben kezdett terjedni, mára főleg az Egyesült Államokban sok helyen teljesen elfogadott (sőt, esetenként preferált) dolog lett saját notebookot, tabletet vagy telefont használni munkaeszközként.
Egyre nehezebb lesz pénzt keresni mobilra vagy tabletre kifejlesztett alkalmazásokkal, derül ki a Gartner jóslatából. A piackutató cég szerint 2018-ra a fejlesztéssel foglalkozó fejlesztőknek csupán 0,01 százaléka lesz elégedett a pénzügyi fogalmával.
Android platformra a két referenciakliensen túl nagyon sok alternatív levelező alkalmazás létezik.
Az Apple és a Samsung megállapodott abban, hogy leülnek egymással beszélgetni február 19. előtt, még mielőtt folytatódna az okostelefonokat érintő persorozat a bíróságon.
A Samsung valószínűleg áprilisban dobja piacra legújabb csúcstelefonját, a Galaxy S5-öt. Mindenáron le akarják körözni az Apple-t, így például íriszolvasót is tesztnek bele. Az új mobilhoz természetesen hozzá lehet csatlakoztatni a cég okostelefonját, a Galaxy Geart is.
Felbőszült párizsi taxisok nagyon keményen „rendeztek le” néhány szintén személyszállítást végző autót a napokban, ami akár szimpla – bár durva – piaci versenynek is tűnhet, de ha közelebbről megnézzük, hallatlanul bonyolult történet sejlik fel mögötte, aminek alap
Ha van ma igazán nagy jövő előtt álló kihívója az üzenetküldőknek és a közösségi oldalaknak (főként a Facebooknak), az a Snapchat, mely új szolgáltatási modelljével a fiatal átlagfelhasználókat sikeresen szólította meg.
A Microsoft már korábban ötletelt azon, hogy mi lenne, ha a felhasználó maga dönthetné el, hogy mobiljára Androidot vagy Windows Phone-t tesz. Most még tovább mennek. Egy belső levelezésben az az ötletük támadt, hogy a felhasználó először a mobilt választaná ki a boltban.
A HTC már negyedik egymás követő negyedévben okoz csalódást a befektetőknek, kisebb a nyereségük, mint amit várnak tőlük. Az utolsó jelentésben tízmillió dolláros nettó profitot jelentette, ami nagyjából a fele annak, amit vártak volna.
Bár a közösségi oldalak népszerűsége látszólag töretlen, 2014 legérdekesebb változása a Facebook, és talán a többi, kicsit különböző, milliónyi felhasználót tömörítő oldal népszerűségének csökkenése lehet. 2011 óta a Twitter 200 milliós felhasználói táborról 500 milliósra nőtt, a Facebook 600-ról 800 millióra, viszont egyikük sem találja az igazán jó reklámmodellt, nem tudják kihasználni rendesen a mobilra vándorlást, ráadásul a tinik állandóan máshová vándorolnak szüleik megjelenése miatt. Ma Tumblr, holnap Instagram, Snapchat, aztán ki tudja, az egy oldalon eltöltött idő mindenesetre egyre kevesebb.
Index - Tech - Visszatért a bunkofon index.hu
A mobilozás hajnalán a féltégla méretű bunkofonról lehetett felismerni a rendkívül fontos bizniszmeneket, akik nem mulaszthattak el egyetlen hívást sem.
Kínai gyártók hátráltatják a Nokia mobilrészlegének eladását Kínán kívül már mindenki rábólintott az akvizícióra, az ázsiai országban viszont az első vizsgálatot most egy második is követi, információk szerint az ottani gyártók kérése miatt.
Jelentősen megnőhet az iPhone eladások száma, miután az Apple-nek végre minden kérdésben sikerült megegyeznie a legnagyobb kínai mobilszogáltatóval, a China Mobile-lal.
A Microsoft még csak teszteli a Windows Phone 8.1 frissítést, de egy most nyilvánosságra került kép azt mutatja, hogy a cég következő operációs rendszere elmozdul a képernyőn lévő gombok irányába. A képen világosan látszik, hogy a 8.
Nagyon rövid idő alatt a sokadik vezető tisztségviselő hagyja ott a BlackBerryt. Hamarosan még két vezető távozok a cégtől, Chris Wormald, aki az akvizíciókért volt felelős, és Rick Costanzo, a globális kereskedésért felelős vezető.
Évek óta megy a küzdelem azért, hogy az okostelefon végre elnyelje a pénztárcánkat is, és a számtalan bank-, kedvezmény-, klub- és belépőkártya helyett egyetlen eszközt használjunk: a telefonunkat.
A Wikitech írta meg, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) több bevásárlóközpontban is razziát tartott. Az akció során többek között Iphone, Samsung és Sony telefonokat is lefoglaltak. A NAV arra hivatkozik, hogy a viszonteladók nem fizettek jogdíjat a készülékek után.
Kihirdették az IVSZ által szervezett, és a Telekom, T-Systems Magyarország, Telenor, eNET, Apcom, Gránit Bank, Mastercard és Sanoma által támogatott Appra magyar! mobilos alkalmazásfejlesztő versenyre beérkezett mintegy 150 pályamunka közül a kategóriagyőzteseket, a közönségdíja
Szűkszavú közleményben tudatta tegnap a Nokia, hogy a Windows Phone és az Asha ökoszisztémára fókuszálva, a jövőben nem kívánja tovább üzemeltetni a symbianos telefonokhoz szánt Nokia Drop szolgáltatást, és december 20-án leállítja azt.
Nem kis visszhangot váltott ki az amerikai szövetségi piacfelügyelet (Federal Trade Comission – FTC) tegnapelőtti közleménye, ugyanis egy népszerű ingyenes androidos alkalmazás készítője ellen indított eljárás lezárásáról számoltak be, amelyben arról volt szó, hogy az adott
Akár százmillióan is letölthették azt az androidos zseblámpa-alkalmazást, ami titokban gyűjtötte és továbbküldte a telefon gazdájának földrajzi pozícióját.
Az operációs rendszer minden szegletébe betette a lábát a Google keresőmotorja, de ezt csak a Nexus-felhasználók fogják megtapasztalni. Mindenki érezni fogja majd azonban az alaposan átszabott alaprendszert - feltéve, ha a fejlesztők elkezdik kihasználni a KitKat újdonságait.
Kapcsolódó (4) Évekig tartó pletykák, tárgyalások után az Apple végre aláírta a szerződést a világ legnagyobb mobilszolgáltatójával, a China Mobile-lal.
Elhagyja az Instagramot és egyben a Facebookot is Emily White, aki a hirdetésekért volt felelős a képmegosztó szolgáltatásnál. Az egyik legnagyobb riválishoz, a Snapchathez megy.
A Threshold kódnévre hallgat a Microsoft következő operációs rendszere, amely a tervek szerint egyesíti a különböző változatokat. A Microsoft-szivárogtatások megírásában híres Mary Jo Foley írt erről.
Átlagosan 10,2 százalék részesedést ért, és ezzel magabiztos harmadik helyre jött fel el az augusztus-októberi időszakban az EU5 (Németország, Franciaország, Spanyolország, Egyesült Királyság, Olaszország) régióban a Windows Phone az új készülékek értékesítésének tekint
Megállíthatatlanul terjed és növekszik a mobilos azonnali üzenetküldők piaca, ma már nem csak az üzenetek, de a felhasználók száma is milliárdos és 2014 egy újabb duplázódást hozhat az előrejelzések szerint.
Nemrég a Xinhua (Hszinhua) kínai állami hírügynökség jelentette be, hogy december 18-án debütál Kínában a korábbinál fejlettebb mobil adatátviteli technológia, a negyedik generációsnak is mondott LTE a China Mobile vezető szolgáltatónál, akik közel 760 millió ügyfelet szolg
Jóváhagyták a Nokia részvényesei a tegnap Helsinkiben tartott gyűlésen a 148 éve alapított vállalat mobiltelefon-gyártó divíziójának értékesítését, így ha az illetékes felügyeleti szervek is engedélyezik a tranzakciót, már a jövő év elején a Microsoft tulajdonába ker
A németországi koalíciós tárgyalásokon a két nagy német párt megegyezett arról, hogy titkosított telefonvonalakat használnak a jövőben.
Ha Ön gyermek, szülő, nagyszülő vagy bárki más, akkor töltse lesz a HelpApp nevű mobilos alkalmazást az Unicef weboldaláról, mert tele van jó tanácsokkal a necces élethelyzetekkel kapcsolatban.
Sokan ájuldoznak az olyan új technológiák láttán, mint a hajlított kijelző és az okosóra, de amikor a bolti kasszához kéne fáradni, már nem ilyen nagy a lelkesedés.
Egyre kevesebb egy főre jutó átlagos adathasználat. Kisebb lett az érdeklődés a mobilinternet iránt? Az országos átlag alapján úgy tűnhet, hogy nincs növekedés, de ez nagyon megtévesztő általánosítás, a havi forgalmi adatok ingadozása néha eltér az alapvető trendektől.
Ideje lenne meghirdetni a fejlesztői versenyek bajnokságát, mert lassan eljutunk oda, hogy több a megmérettetés, mint a díjat érdemlő alkalmazás.
Az okostelefonok kinyírják az sms-t | PORTFOLIO.HU portfolio.hu
Az okoskészülékek, telefonok, tabletek elterjedésével teljesen átalakul a mobil kommunikáció, egyre kevesebbet beszélünk és sms-ezünk, cserébe viszont egyre több időt töltünk a közösségi oldalakon, ez pedig az adatforgalom drasztikus megugrását eredményezi. A Vodafone negyedéves számaiban turkáltunk, és találtunk néhány érdekes és látványos ábrát.
A Tizen-projekt két évvel ezelőtt indult az Intel és a Samsung vezetésével és néhány nagyobb támogatóval, mint a Vodafone, az NTT Docomo, Telefonica, Panasonic Mobile, valamint a Linux Alapítvány.
Egy év alatt mintegy 40 százalékkal 2 milliárdra nőtt a szélessávú mobilnet-előfizetések száma, és ez a szám az Ericsson tegnap nyilvánosságra hozott mobilitási jelentése szerint 2019-re megnégyszereződik.
Hogy a mobilpiac az elmúlt években kétszereplős versennyé változott, ahol az Apple és a Samsung zsebeli be a nagy pénzt, és a konkurenciának csak morzsák jutnak, azzal nagyjából mindenki tisztában van, aki csak fél szemmel is követi az eseményeket.
Az amerikai példát követve az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség, az EASA (European Aviation Safety Agency) is részben feloldja a mobil távközlési eszközök repülőgépek fedélzetén történő használatára vonatkozó tilalmakat.
A mobil-előfizetések száma a világon 2019-ig várhatóan 9,3 milliárdra nő a jelenlegi 6,6 milliárdról, ezen belül az okostelefon-előfizetések száma megháromszorozódik és 2019-re várhatóan eléri az 5,6 milliárdot az Ericsson hétfői, legfrissebb mobilitási jelentése szerint.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése