Nem szokványos bányatűzre kell gondolni: a bitcoinhoz a kereskedésen kívül úgy lehet hozzájutni, ha a gépek erőforrásait adjuk bele a hálózatba, ami korábban a grafikus kártya, manapság pedig speciális integrált áramkör (ASIC). Ezt bányászatnak hívják, segít a tranzakciók titkosításában, a bányászokat pedig pénzhez juttatja.
Hands-on with Apple Pay: An easy mobile wallet with poor documentation - The Next Web thenextweb.com
Mobile payments haven’t quite taken off yet. I’m sure more than a few of you have taken to using Google Wallet and other similar services for NFC purchases, but these are still the exception, rather than the rule. Apple is taking its entry into payments very seriously, working with hundreds of banks and major brands for the launch.
Az Apple azért tartott meg ilyen sokféle modellt, mert jól tudja, hogy mindegyikért megőrültek az emberek, és még egyik sem igazán elavult. Amikor az első iPad mini megjelent, már akkor is több százezer app volt elérhető az App Store kínálatában, tehát van mit futtatni rajta. Közben persze szorul a hurok, darabszámban és piaci részesedésben jönnek fel az olcsó tabletek.
Vagyis ha beválik az Apple számítása, azzal hosszú távon feleslegessé válik a fizikai bankkártya, a fizikai készpénz, az iPhone-unk úgy, ahogy van, átveszi a pénztárca szerepét, csak éppen sokkal biztonságosabb lesz annál. Így már érthető, miért ragaszkodik annyira az Apple a rendszer zártságához: arra játszik, hogy a közel egymilliárd iTunes-felhasználóval, a tízmilliószám eladott iPhone 6-okkal előbb tud univerzális mobiltárcát csinálni, mint bárki más (például a Google a Google Wallettel). Egyszer már megcsinálták a semmiből a legnagyobb online zeneboltot, miért ne sikerülhetne ugyanez még egyszer?
Az új szolgáltatás lehetőséget adna arra, hogy a felhasználók pénzt utaljanak egymásnak. A Financial Times szerint már csak hetekre vannak attól, hogy az ír jegybank jóváhagyja a szolgáltatást, és olyan "monetáris értéktárolót hozzanak létre, amely a cég felé fennálló követelést jelent". A Facebook-pénzt aztán egész Európában lehetne használni.
Néhány napja visszakerült a belépés funkció, ma pedig rég elfeledett digitális pénztárcában 200 000 bitcoint talált a hackertámadás után végül csődvételmet kérő Bitcoin-tőzsde, a Mt.Gox.
Újra elérhető a Mt.Gox oldalának belépés funkciója, a korábbi ügyfelek bejelentkezhetnek adataikkal. Megnézhetik, hogy állt az egyenlegük, mielőtt három hete elérhetetlenné vált a meghatározó Bitcoin-kereskedő honlapja. A Twitter-csatornáik teljes tartalmát törölték.
A Newsweek újságírója robbantotta a sztorit tegnap, hogy megtalálták a Bitcoin feltalálóját, aki nem más, mint az amerikai-japán Satoshi Nakamoto, aki már régóta más néven él.
A Newsweek egyik oknyomozó újságírója megtalálta a virtuális fizetőeszköz feltalálóját. Állítása szerint az eddig álnévnek tartott Satoshi Nakamoto név mögött egy valóban Satoshi Nakamoto nevű, 64 éves japán férfit talált.
A világ első kétirányú bitcoin ATM-jét Kanadában állította fel a Robocoin Technologies. Nem volt ez olyan régen, tavaly októberben. A vancouveri gép az első nap 900 ezer dolláros forgalmat bonyolított.
A Mt.Gox csődje után alig néhány nappal újabb bitcoinkereskedő oldal zárt be hekkertámadás miatt. A kanadai Flexcoin 2011 júniusában indult, az első hónapokban csak meghívóval lehetett bekerülni az oldalra, augusztustól azonban mindenki számára megnyitották a rendszert.
A Mt.Gox csődje után alig néhány nappal újabb Bitcoin-kereskedő oldal kényszerült bezárni hackertámadás miatt.
Míg sok kormánynak nem tetszik a bitcoin terjedése és népszerűsége, addig a Szingapúri adóhatóságok úgy döntöttek, hogy elismerik a virtuális pénzt. A bitcoinnal kereskedőknek , hogyan kezeljék ezzel kapcsolatos adókötelezettségeiket.
A Zyngának nem ment túl jól mostanában, tavaly nagyon sok felhasználót elveszített. Most új utakon próbálnak játékosokat csábítani, a bitcoin közösséget próbálják megnyerni. A cég bejelentette, hogy néhány online játékban már lehet a virtuális pénzzel fizetni.
Az online fizetési piac egyik legnagyobb óriása az eBay tulajdonában lévő PayPal. A cég elnöke, David Marcus a digitális fizetési formák jövőit boncolgatta a párizsi tech konferencián, a LeWeben.
A világ kormányai megpróbálják tisztázni, mit gondolnak a bitcoinról. A kínai kormány például megtiltotta az állami intézményeknek, hogy használják a virtuális pénzt, a thaiföldi kormány pedig egyenesen illegálisnak minősítette a bitcoint.
Az Egyesült Államokban zajlik az a per, amelyben olyan, az Anonymous mozgalommal szimpatizáló „hactivistákat” vádolnak bűncselekménnyel, akik állítólag részt vettek a PayPal rendszere ellen 2010 decemberében végrehajtott túlterheléses támadásban.
Évek óta megy a küzdelem azért, hogy az okostelefon végre elnyelje a pénztárcánkat is, és a számtalan bank-, kedvezmény-, klub- és belépőkártya helyett egyetlen eszközt használjunk: a telefonunkat.
A kínai kormány, a Francia Nemzeti Bank és Alan Greenspan nekiment a Bitcoinnak - IT café Mérleg hír itcafe.hu
Miközben a Bitcoin népszerűsége és ezzel együtt árfolyama is jelentősen megugrott, a virtuális pénz ellenzői is egyre hangosabban fejezik ki nemtetszésüket az új fizetőeszközzel kapcsolatban.
Index - Tech - Összeomlott a Bitcoin index.hu
A Bitcoin nem a stabilitásáról híres, az árfolyam legutóbbi mozgása ezt meg is erősítette. Ma reggel 1240 dollárról 870 dollárra esett a virtuális valuta árfolyama, ez harminc százalékos zuhanás.
A Bitcoin árfolyama az előrejelzéseknek megfelelően folyamatosan emelkedett, így szerdán elérte az 1044 dolláros szintet, átlépve az ezerdolláros határt. A 2010 óta létező virtuális pénzt januárban még csak 13 dolláron jegyezték.
A Google is belátta, hogy a Wallet szolgáltatás terjedéséhez nélkülözhetetlen a visszafelé kompatibilitás, a cég ezért bankkártyát bocsát ki.
Valószínűleg a világ első Bitcoin-bankautomatája indul el a jövő héten a kanadai Vancouverben. Az ATM-et a nevadai Robocoin és vancouver-i Bitcoiniacs üzemelteti.
Feltalálása óta hullámvölgyek és hegycsúcsok övezik a Bitcoin történetét, az elmúlt hetekben újra egy Mount Everestet hozott létre a digitális arany árfolyama. Mindenkori csúcsát megközelítve alig három hét alatt 230 dollárig ralizott a legkedveltebb virtuális pénz, a lufi azonban úgy tűnik megint kipukkant: jelenleg már csak 190 dollár körül jár a BTC jegyzése. A Silk Road FBI általi lerohanása újra a figyelem középpontjába helyezte a Bitcoint: a digitális arany új hívei repíthették egekbe az árfolyamot. A kínaiak is ráleltek a BTC-re, ami ugyancsak a buborék kialakulását segítette. Mi történt a Bitcoinnal?
A bankkártyás vásárlási élménye átalakítása után a pénzes boríték fogalmát értelmezi újra az amerikai Square.
Az Amazon a Money 2020 konferencián jelentette be, hogy elindította Login and Pay with Amazon nevű szolgáltatását, egy weboldalra kirakható gombot, amivel bárki fizethet a rendszeren keresztül, bankkártyával, de akár Paypallel is.
Az új generációs, animált QR-kódot fejlesztett ki egy magyar cég, a Cellum: biztonsági megoldásuk eltörölheti a nyomtatott igazolványokat és jegyeket, mivel a fejlesztéssel lényegében lemásolhatatlanná és hamisíthatatlanná válnak elektronikus megfeleőik.
Amikor David Marcus átvette a PayPal elnöki tisztjét, az volt a legnehezebb feladata, hogyan lehet rávenni a felhasználókat, hogy inkább ezt a szolgáltatást válasszák hitelkártyájuk helyett.
A 2008-as pénzügyi válság után gombamód elszaporodtak a pénzügyi, népszerű angol nevükön fin-tech (financial technology) startupok. Az, hogy az elmúlt öt évben megerősödött a fin-tech szektor és immár minden nagy pénzügyi központban találunk szakmai meetupot, a területre...
Egyre vadabb ötletek jelennek meg a mobilfizetés területén, holott még az alapvető módszerek sem működnek hibátlanul, a felhasználóknak még az is túl sok, ha nem egy műanyaglappal, hanem egy okostelefonnal fizetnek a pénztárnál.
A PayPal és a magyar IND Group közös fejlesztése egyszerre mutatkozik be több piacon. Elegendő egy e-mail cím átutaláshoz, nem szükséges ismerni a fogadó fél számlaszámát a sikeres tranzakcióhoz.
Igazi valutának minősítette a Bitcoint egy amerikai szövetségi bíró. Az indoklás szerint lehet vele fizetni termékekért vagy szolgáltatásokért, át lehet váltani más pénznemre, és egyes helyeken akár még a rezsit és a lakbért is ki lehet egyenlíteni Bitcoinnal.
A Bitcoint egy Nakamoto Szatosi álnév mögé bújó, állítólag japán programozó alkotta meg 2009 januárjában. Valós személyazonosságát senki sem ismeri, utoljára 2011 áprilisában adott életjelet magáról. A projekt nyílt forráskódú, most is többen frissítik a rendszer működéséhez szükséges szoftvereket.
Tesztjeink többsége rutinfeladat: megnyomkodunk egy kütyüt, és leírjuk, hogy milyen volt. De az okostelefonba épített pénztárca kipróbálása nem az egyszerű feladatok közé tartozik.
92 billiárd dollárt kapott véletlenül egy amerikai férfi a Paypaltól.
Június közepén elindul a mobiltárca háromezer fős tesztje, ami valójában a bankok elkeseredett küzdelme, hogy az emberek végre ne készpénzzel vásároljanak, hanem valamilyen elektronikus eszközzel.
A pénzt azt teszi pénzzé, hogy az embereknek legalább egy jól körülírható köre elfogadja általános értékmérő eszköznek, és az értékét garantálja egy szilárd, kézzel fogható valami (mondjuk egy állam) a háttérben.
Mi az a Bitcoin? Miért ér most ilyen sokat? Tényleg bezuhant? Kik jártak jól vele? Érdemes még beszállni? Ki áll mögötte? Tényleg feltörhetetlen és teljesen anonim? Csak drogosok használják? A hekkerek pénzéből lassan a befektetők új játékszere lesz.
A Paypal pénteken újra elindította Facebook alkalmazását, amellyel könnyedén küldhetünk pénz ismerőseinknek. A Techcrounch szerint néhányan félreértik a helyzetet: a két cég között egyáltalán nincs együttműködés.
online minden pénzáramlás és szolgáltatás kicsit nehézkesebb és bonyolultabb. Vagy legalábbis annak hat. Elsősorban azért, mert nincsenek meg azok a szetnedrizált folyamatok, melyek a való életben megvannak. Gondoljunk csak egy közért pénztárjára. Vagy egy atm automatára. Bárhol is találkozunk össze ezekkel, mindig tudjuk, hogy hogyan működik, mit kell tennünk.
megalapították a Mobiltárca Egyesületet, melynek célja, hogy egységes mobil NFC alapú technológiát és az erre épülő gyorsan, biztonságosan és kényelmesen használható innovatív szolgáltatásokat Európában az elsők között vezessék be Magyarországon.
A mobilokban és a speciális kártyákban egy rövid hatótávolságú - úgynevezett NFC, azaz Near Field Communication - rádiós csip van, amely fizikai kontaktus nélkül tud kommunikálni a leolvasóval. Világszerte nagyjából százmillió érintésnélküli PayPass kártya van forgalomban, és az elfogadóhelyek száma meghaladja a háromszázezret. Persze ebből csak néhány száz van Magyarországon.
az eddigi dedikált kártyás fizetőeszközt egy okostelefonra telepített alkalmazás váltja fel. Az NFC technológia, a mobilinternet, illetve a SIM-kártyára telepíthető komplex alkalmazások háromszögében álló funkció révén a jelenlegi fizetési gyakorlat teljesen a feje tetejére állhat. A kedvezmények, a különböző kártyatípusok, a kuponok, hűségprogramok és egyéb marketing eszközök végtelen kombinációja használható ezekkel, anélkül, hogy komoly erőfeszítéseket kellene tenni egyik vagy másik elterjesztésére.
A honlapon egyelőre semmi újdonság nem várja a látogatót, de a pénzverde meglepetések sorozatát ígéri attól a pillanattól kezdve, hogy forgalomba kerülnek az érmék.
A 2011-es év nagy dobása a mobilos Near Field Communicaitons (NFC), vagyis az érintés nélküli fizetés lesz, mely lényegében a tavaly debütált Szigetkártyát költözteti be az arra alkalmas mobilkészülékekbe
az illetékes magyar hatóság konkrét állásfoglalásának hiányában ugyanis továbbra sem egyértelmű, hogy vonatkozik-e ezekre a szolgáltatásokra az Európai Unió 2007-es úgynevezett Pénzforgalmi Irányelve. Ez az irányelv többek között kimondja, hogy pénzforgalmi szolgáltatást a mobilszolgáltatók csak pénzforgalmi intézmény létrehozása esetén, illetve pénzforgalmi intézmény (bank) közreműködésével nyújthatnak
március 15-én a két amerikai nagyvárosban komoly NFC, azaz Near Field Communication pilot projekt indult a mobilos érintés nélküli fizetés tesztelésére: több ezer üzlet kasszáinál telepítették a VeriFone System termináljait, amikkel az NFC-képes androidos telefonok tulajdonosai készpénz és bankkártya nélkül fizethetnek.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése