A TV részben tömegkommunikációs háztartási eszközként, az otthonok lefgontosabb szórakoztató és informáló egységeként őrzi jelentőségét és jelent megújuló kihívást a harver és szoftver (GUI) fejlesztőknek. Másrészt tartalmának specialitásai (sorozatok, élő közvetítések, lineáris adásfolyamok és videótár-elérések) révén. A készülékben és a tévé-specifikus tartalomtípusokban egyaránt komoly lehetőségek vannak a hálózati közegben is, kiaknázásuk egyike a legizgalmasabb kérdésköröknek.
Az internetes sorozatgyártáshoz hasonlóan az európai finanszírozás is ugyanazt vetíti előre: ha a tartalom jó, ugyan mindegy, hol készül. Mindegy, hogy egy budapesti stúdióban veszik fel a jeleneteket vagy egy vancouveriben, a nézőt nem érdekli, hogy egy svájci bank finanszírozza a sorozatát vagy egy amerikai médiakonszern.
Pénzügyi évének végén, vagyis 2014 márciusában a Panasonic kivonul a plazmatévék piacáról, a Reuters értesülései szerint ezt a kulcsfontosságú döntést a japán tv-piac hosszú ideje tartó hanyatlásával magyarázzák.
Ferguson egy tanulmányra hivatkozva kijelentette, hogy az amerikaiak este 8 és éjfél között, azaz a televíziózásban főműsoridőnek számító időszakban elsősorban a számítógépükön, táblagépeiken és okostelefonjaikon facebookoznak, a tévét szinte csak megszokásból kapcsolják be
A jövőben olyan helytakarékos tévék készülhetnek, amelyek igény esetén kétszer nagyobb méretűre nyújthatók, és arra is lesz lehetőségünk, hogy éjszaka az ablaküveg világítsa be a szobánkat.
A tévégyártók gyorsan eltemették a 3D technológiát. Továbbra is ott lesz a készülékekben a térhatású megjelenítés, mert a vállalatok nem hagyják veszni a fejlesztésbe belepumpált sok tízmilliárd dollárt, de a 3D a leírás apró betűs részébe került át.
Sokan fognak örülni a Google szerdai bejelentésének, de a Microsoft, a Mozilla, az Apple nem lesz közöttük. A keresőcég bemutatta a Chromecast nevű eszközt, amivel videókat, zenék, képeket és szinte bármilyen más webes tartalmat sugározhatunk a tévé kijelzőjére.
Mindegyik nagy technológiai cég sorban áll a tévécsatornáknál, abban reménykedve, hogy sikerült szerződést kötniük a műsorok sugárzásáról.
Ha minden igaz, az amerikaiaknak már a közeljövőben nem kell bosszankodniuk a tévéműsort megszakító reklámok miatt, mivel az Apple egy olyan szolgáltatáson dolgozik, amivel át lehet ugrani a reklámszüneteket. Nem, nem a távirányítóról beszélünk.
Index - Tech - Bezár az MSN TV index.hu
A Microsoft bejelentette, hogy szeptembertől bezárja az MSN TV szolgáltatását, ami annak idején, a kilencvenes évek nagy webes felfutása idején Web TV néven indult, és a cég 425 millió dollárért vásárolta fel.
A világ legolcsóbb 4K-tévéjét jelentette be a hivatalosan Kaliforniába bejegyzett, de valójában kínai Seiki Digital: a 39 hüvelykes képátlójú (99 cm) 120 Hz-es tévé 699 dollárért, vagyis nagyjából 160 ezer forintért rendelhető elő, egyelőre csak Amerikában, ott is csak a S
Ugyan 2013-ra a terjeszkedés drasztikus visszafogását ígérte a cég, most úgy tűnik mégis új országokban jelenhet meg a Netflix. Hosszú hallgatás után a következő ország Hollandia, ahol legálisan hozzáférhető az átalánydíjas videózás.
Az okostévékre, akárcsak az okos eszközök divatját megteremtő smartphone-okra, telepíthetünk alkalmazásokat.
A gyártók legújabb televízióinak legolcsóbb darabjai is jóval többet tudnak a két évvel ezelőtti csúcsmodelleknél. Kipróbáltuk a Samsung legolcsóbb tévéjét, a negyvenhüvelykes, ledes F6500-at. Mindent tud, amit egy okostévének tudnia kell és még 3D-t is lehet rajta nézni.
Alig pár nappal azután, hogy a Yahoo 1,1 milliárd dollárért felvásárlolta a Tumblr mikroblog-szolgáltatót, máris újabb hasonló üzletre készül: az All Things Digital értesülései szerint a Hulu online videotéka az úk kiszemelt bevásárlási célpont, ami az online tévézés for
The revolution will not be televised, will not be televised, will not be televised, will not be televised. The revolution will be no re-run brothers; The revolution will be live. (Gil Scott Heron: The Revolution Will Not Be Televised ) Az arab tavasz , az M5S...
A Youtube állítólag már a héten elindítja a fizetős videócsatornákat. A Financial Times információi szerint a szolgáltatás ötven csatornát érinthet, és havonta 1 dollár 99 centért lehet előfizetni rájuk.
Még ezen a héten elindulhatnak a YouTube fizetős csatornái, amivel sokak régi álma válhat valóra: egyesével válogathatják össze maguknak a tévécsatornákat, csak azért fizetnek majd, amiért valóban akarnak.
Alig tanultuk meg, mi a plazma és az lcd közötti különbség, máris jön az oled és az uhd. Lassan elárasztják a képernyőt az alkalmazások, és integetni vagy kiabálni kell a tévének, hogy csatornát váltson.
Temethetjük újra az egykori Music Televisiont, miután újból megpróbálta kidugni a földből zombiszerű, rothadó mancsait, csak hogy az egykor dicsőséget és hírnevet hozó videoklipek után kapjon. A YouTube ismételten pert nyert az egykori zenetelevízió ellen.
Szirmai Gergely 2011 májusa óta készíti heti rendszerességgel videókritikáit a mainstream filmvilág legfrissebb alkotásairól. A közel 53.000 feliratkozóval az egyik legnépszerűbb magyar videóblognak számító Hollywood Hírügynökséget az elsők között választotta ki a YouTube, magyarországi partnerprogramjához. Oldala kategóriagyőztes lett a Goldenblog 2012-es blogversenyén, Kult-Szórakozás kategóriában. Jelenleg a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanulója.
A Verge több, a Microsofthoz közel álló forrásra hivatkozva azt állítja, hogy a Microsoft következő konzolja, az új Xbox nemcsak játékkonzol, hanem multimédiás eszköz lesz.
Az Ericsson hálózatba kapcsolt társadalomra vonatkozó jövőképe szerint 50 milliárd eszköz csatlakozik majd szélessávú és mobil kapcsolatokon, illetve a számítási felhőn keresztül.
A fiatalok túlnyomó többsége (67%-a) máig leginkább a televízióból értesül hazánk és a világ dolgairól. A második legfontosabb hírforrásnak az internet számít, ahol átlagosan tízből hat fiatal tájékozódik a hírekről, 9%-uk pedig okostelefonon is követi az eseményeket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése