keresés
2016. november 29., kedd
A leghíresebb könyvtári park Kolumbiában: Spain Library
Új generációs bűnözés
A folyamatos technikai fejlődéssel együtt jár a bűnözés folyamatos fejlődése. Legyen szó kormány elleni bűncselekményről, zsarolásról, kiszivárogtatásról, vagy akár bankrablásról, a megfelelő tudással rendelkező ember ma már mindezt erőszak és vér nélkül, néhány gombnyomással el tudja intézni. Cikkemben sorra veszek néhány számítógép mögül elkövetett bűncselekményt a közelmúltból.
Internetes átverések másik fajtája, a hoaxok
Az internet világa a szólásszabadság megtestesítője. Név és arc nélkül formálhatunk és tehetünk közzé véleményt , írhatunk és oszthatunk meg híreket, cikkeket. De épp ez a szabadság az, ami sok gondot okozhat, még a tapasztaltabb felhasználók számára is, mivel bárki bármit írhat, oszthat, terjeszthet, közölhet hamis publikációkat vagy küldhet tovább valótlan e-maileket. Tehát semmilyen garanciánk nincs arra nézve, hogy amit látunk vagy olvasunk igaz e. Ennek következtében a kacsa hírek (hoaxok) terjedésének az internet felületén semmi sem szab határt.
2016. november 28., hétfő
Legújabb hobbi: Képböngészés
Az utóbbi pár évben tucatjával jelentek meg a képböngésző weboldalak/alkalmazások. Ezeket a fiatalok előszeretettel és napi rendszerességgel használják. Sokan ezzel töltik a szabadidejüket a utazás, munka és iskolában is, hogy ilyen képmegosztó oldalakat böngésznek és innen képeket töltenek le vagy osztanak meg. Ezt nevezik inspirálódásnak (ötletgyűjtésnek). Hiszen ezeknek az oldalak használóik így nevezik azt a tevékenységet, mikor csak böngésznek és képeket nézegetnek.
Az internet törvényen kívüli hősei?
Az évek során, s leginkább a 2005-ös V mint vérbosszú című film apropóján, Guy Fawkes alakja a rendszerrel szembeni ellenállás jelképévé vált. November 5-én, a Guy Fawkes-napon, 2013 óta rendszeresen tartanak felvonulásokat a filmből ismert maszkot jelképévé választó Anonymous hackercsoport szervezésében. Idén is több, mint 400 városban – köztük Budapesten – voltak programok, felvonulások november 5-én, Rendszerkritikus Tömeg - Million Mask March 2016 névvel.
2016. november 27., vasárnap
Az Amazon kevésbé ismert próbálkozásai
Az Amazon sokféle úton szeretne terjeszkedni, de sajnos nem minden jön össze nekik. A Kindel-el még mindig szárnyálnak, de sokan nem is tudják, hogy sok más készülékkel is próbálkoznak. Ilyen például az Echo, ami egy hangvezérlésű, intelligens kis termék, valamint saját okostelefont is létrehoztak, a Fire Phone-t. Nagy volt körülöttük a felhajtás, de sajnos egyik termék sem tört a csúcsra. Emellett saját légi flottát is vásárolták, illetve kísérleteznek sokféle olyan ötlettel, amivel megkönnyítenék a csomagok szállítását. Sok ötlet van az Amazon tarsolyában, de egyenlőre egyik sem befutó.
Az online marketing 2.
Az előző cikkben szó esett a SEO és az AdWords fontosságáról az online marketing területén hiszen ebből a két kategórából áll össze a SEM (Search Engine Marketing) vagyis a keresőmarketing. A továbbiakban a public relations fontosságáról és a marketing-csatornák területeiről esik szó.
A virtuális és kiterjesztett valóság legújabb felhasználási lehetőségei
“Bármihez, amit megtehetsz vagy megálmodsz fogj hozzá! A merészségben zsenialitás, erő és varázslat rejlik.” (Goethe) Szerencsére a világon sok olyan személy létezik, aki megfogadta ezt a gondolatot, és mer kísérletezni, újat alkotni, fejleszteni. A virtuális és kiterjesztett valóság még mindig nagyon friss dolognak számít, éppen ezért számos lehetőség rejlik még benne, melyeket egyre több területen igyekeznek kiaknázni. Kiemelhetjük a mostani törekvések közül a szórakoztatóiparban jelentkező újdonságokat (VR játékok), a különböző perek, jogviták eldöntésének segítését (háborús bűnök bizonyítása). A zeneipar modernizálását, átalakulását (koncerteken, partikon való részvétel anélkül, hogy a házunkat el kellene hagyni), a katonaság hatékonyabbá tételét (VR és AR-szemüvegekkel nagyobb a pontosság és a túlélés esélyei). A világ látványosságait még közelebbivé tették (Google Föld használata VR-szemüveggel), a televíziózást ismét fellendítik (360 fokos adások lesznek nézhetőek).
Az online marketing 1.
Manapság egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az online marketingre a reklámvilágban. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenkinek SEO-mesterré kéne válnia és a saját blogját vagy honlapját egy Amazon.com szintűvé alakítania, de néhány alapfogást azért elleshetünk a nagyoktól is. Az alábbiakban elsőként a SEO-val és a Google AdWords-szel foglalkozok majd a második részben pedig a digitális marketing néhány területét fogom elemezni.
A Föld bejárható a fotelből és a televíziós adásokat is lassan VR-ban nézhetjük
A Föld ezentúl madártávlatból VR-szemüveg segítségével már körbejárható, azonban egyelőre csak Vive eszközre fejlesztették ki az új applikációt, mely a Steamen ingyenesen letölthető. Sok lehetőséget rejthet még magában ez a mostani újítás, egy hatalmas személyes teret lehetne létrehozni, ahova mindenki posztolhatja a saját anekdotáját egyes földrajzi helyekkel kapcsolatban. Továbbá a televíziózás területén is várhatóak forradalmi újdonságok, hiszen a jövőben várhatóak a 360 fokos megjelenítést biztosító televíziók.
2016. november 26., szombat
Hogyan alakul a piac?
Nemrégiben megjelentek a telefonipar harmadik negyedéves jelentései, amelyek alapján jól látszik, hogy tovább növelték előnyüket a kínaiak az Apple, illetve a Samsung ellenében. Nem meglepő módon továbbra is az Android rendszerű telefononok állnak az élen. Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest 5-6%-os növekedés mutatkozik, amely főként a kínai gyártmányú készülékeknek köszönhető.
2016. november 25., péntek
Az egyszerű könyvtár is lehet szép – a kínai Liyuan Könyvtár
Manapság ha könyvtárakra gondolunk, valószínűleg legtöbbször a modern, technológiailag felszerelt, sokszínű szolgáltatásokat nyújtó könyvtárak jutnak eszünkbe. Azonban, az építészet ennél jóval sokszínűbb, így találhatunk példát különlegesebb, a szokásostól eltérő könyvtárakra is. Erre egy remek példa a Kínában fekvő Liyuan Könyvtár, mely 2012-ben nyitotta meg kapuit. Habár ránézésre egyszerű és szerény könyvtárnak tűnik, mégis rendkívül értékes.
Mémek az interneten
A számítógép előtt ülve gyakran szembetalálkozunk a mémekkel, amik egy kis kép formájában jelennek meg, valami olyan szituációban, ami gyakran előfordul az életben, és azt figurázza ki.
Honnan jönnek, hogyan keletkeztek, és mi lehet a szerepük az interneten?
Még egy NSA botrány
Még le sem csengett a 2013-ban kirobbant Snowden ügy már itt a következő NSA botrány. Sokan csak ebben az évben hallottak először a Snowden botrányról a róla készült mozifilm miatt. Máris itt a következő botrány ami talán még nagyobb szabású. Október elején emeltek vádat Harold Martin, NSA alvállalkozó ellen. Szigorúan titkos dokumentumok lopásával vádolják. Még nem tisztázott mi volt a célja a dokumentumokkal.
2016. november 23., szerda
T.A.B.B.Y. projekt
A projekt célja a fiatalok körében tapasztalható, kortárs
online bántalmazás formáinak és nagyságrendjének felmérése, és a
jelenség megismertetése a pedagógusokkal, az iskolapszichológusokkal,
az iskolavezetéssel, a szülőkkel, valamint a diákokkal. A program
a digitális média problémáira irányul.
Különbségek a bullying terek és a felek között
A mindig jelenlévő bántalmazás jellemzőit szinte teljes mértékben megváltoztatta az internet elterjedése. A résztvevők köre kiszélesedett, már nem csak iskolai kereteken belül zajlanak ezek a játszmák, hanem azon kívül is, így más korosztály tagjai is becsatlakoztak a jelenségbe. Persze, nem általánosíthatunk, hogy a bántalmazás csak az iskolás korúakat érinti, hiszen a munkahelyen is sok sérelem ér minket. Azonban az internetnek "köszönhetően" már nem is kell fizikálisan egy közösség tagjának lennünk, hogy gonoszkodjunk bárkivel. Pillanatokat alatt elénk kerülhet egy ember profilja, akiről úgy gondoljuk, unszimpatikussága miatt jól belérúgunk. A két tér jellemzőit hasonlítanám össze ebben a cikkben, illetve a két fél általánosabb jellemzőit is sorra venném, hiszen nem utolsó szempont feltérképezni, hogy miért válik valaki bántalmazóvá vagy bántalmazottá.
Elveszve Kínában
Az előző cikkben megismertük Kína történelmének azon sarkpontjait, melyeket a jelenlegi kormányzat vagy teljes mértékben titkolni szándékozik, vagy egy elferdített valóságképet próbál a kínai nép elé tárni. Mindezzel bárki találkozni fog, aki oda ellátogat. Ebben a cikkben azt vizsgálom meg részletesen, hogy mindez hogyan is néz ki a mindennapi gyakorlatban? Mivel találkozunk ott mindannyian, mire érdemes felkészülni?
2016. november 22., kedd
Társasjátékok hol jártok?
Sokszor hallani, hogy "Bezzeg az én időmben", mind ismerjük már ezt a mondatot, és mind jó sokszor fültanúi voltunk. Nos ami a legfurcsább, épp hogy kezdünk felnőni, már mi is használunk hasonló mondatokat, úgy hogy talán észre sem vesszük. A modernizálódó társadalom kihat az élet minden területére. A gyerekek nevelésére, fejlődésére és nem utolsó sorban a fejlődéshez elengedhetetlen játékokra is. Gondoljunk csak vissza mivel játszottunk 10-15 évvel ezelőtt, és ma mivel játszanak a gyerekek.
2016. november 19., szombat
Hálózati tartalmak - Reddit
A Reddit egy közösségi weboldal, ahol a felhasználók híreket, képeket, gondolatokat oszthatnak meg egymással, és beszélgetést kezdeményezhetnek egy adott témáról. Témákból nincs hiány, idén havonta 542 millió látogatást számlált az oldal., ezzel a 11. legnépszerűbb az USA-ban, és a 25. az egész világon. Bárki megtekintheti ezt a weblapot, és első pillanattól fogva átlátja a rendszert. Mi lehet a titka ennek a látszólag egyszerű weboldalnak?
2016. november 14., hétfő
Windows Phone: A vég?
A Gartner statisztikái azt jelzik, hogy a mobilos Windowsnak vége van. Egy ideje már a legnagyobb fanatikusok is próbálják elfogadni a mobilos Windows végét, azonban a Gartner eladási statisztikái szerint ez a vég a Windows Phone számára. A szakértők a piaci szereplést látva úgy vélik, a fejlesztők számára végképp semmi értelme támogatni a mobilos Windowst. A Microsoft továbbá a Nokia márkanévről is lemondana, amit még 2014-ben vásárolt fel Bill Gates. Ennek ellenére kár lenne elfelejteni a Microsoftot és a Windows 10 Mobile-t a mobilpiacon.
Visszabeszél, zenét játszik le, lekapcsolja a villanyt. Mi az?
A saját intelligens asszisztensünk. Hamarosan az élet nagy kérdéseit is megvitathatjuk egy kis fekete hengerrel, hála a mesterséges intelligenciának. Egyelőre nem képesek ezek az eszközök ilyen mérvű kérdésekre válaszolni, azonban könnyen informálnak az időjárásról, vicceket mesélnek, vagy felkapcsolják nekünk a villanyt. Ilyen készüléket fejlesztett az Amazon és a Google is, amivel értelmet csempészhetünk a lakásunk berendezéseibe. Az okostelefonok színterén pedig a Samsung a következő, aki bejelentette, hogy bővülni fog intelligens asszisztenssel a hamarosan megjelenő Galaxy S8.
3D, szuperszámítógép, mesterséges intelligencia - folytatódik a verseny a vezető szerepért
Az elmúlt időszak híreiből szemlézgetve újabb fejleményekről számolhatunk be az óriáscégek versenyét illetően. A néha komikus, néha ijesztő hibáival a hírekbe kerülő Facebook már a LinkedInt sem hagyná a babérjain ülni, a Microsoft pedig a Windows 10 és az okostelefonjainak nem túl sikeres szereplése után új hard- és szoftverekkel kíván az élre törni. A Samsungnak szintén okoztak fejfájást termékei, de az is megtörténhet, hogy a dél-koreai cég újításainak köszönhetően az AI hamarosan már a háztartási gépeket is irányítani fogja.
Okostelefon vagy fényképezőgép ?
Okostelefonok, ha akarjuk, ha nem életünk részévé váltak. Karóra helyett ezen nézzük az időt, MP3 lejátszó helyett ezen hallgatunk zenét, határidő napló és bevásárló lista helyett a telefonokba vezetjük az emlékeztetőinket és fényképezőgép helyett is ezt használjuk. Főleg azért, mert mindig nálunk van a zsebünkbe esetleg a kezünkbe és így könnyebb képet készíteni, mintha egy kompakt gépet magunkkal hordozhatnánk.
2016. november 13., vasárnap
A VR és AR-szemüvegek a hadseregben is elterjedhetnek
A Microsoft hologramszemüvege, a HoloLens még katonai felhasználásra is alkalmas lehet, ugyanis már folynak a tesztelések az ukrán hadseregnél, mely során a Microsoft által kifejlesztett technológiát használják. Az oroszok meg az első olyan VR-szemüveget tesztelik, amely segítségével távirányítású repülőkkel harcolhatnak a jövőben, a pilóta HD minőségben láthatja a környezetet és az ellenséges célpontokat, miközben ő a távolból irányít.
2016. november 11., péntek
A bővülő e-book piac a könyvterjesztők csatáját hozza
2016. november 9., szerda
Chat titkosítás
Korunk nagy divatja: a Selfie
Pár éve lett nagy divat az önfotót selfie-nek nevezni. Az internetes közösségi oldalaknak köszönhetően terjedt el ez a kifejezés. Az emberek már a fotógráfia őskorában is készítettek magukról képeket. Viszont korántsem olyan okokból, mint manapság. Ma lépten-nyomon készítenek az emberek magukról fotókat, amiket aztán lelkesen felpakolnak az internetre, különböző fotómegosztó helyekre. Akár elmegyünk nyaralni, szórakozni, kirándulni, elengedhetetlen, hogy ne lőjünk magunkról pár vagy akár több tucat képet. Amiknek persze ki más lenne a főszereplőjük, mint mi magunk.
Mit is jelent a szelfi?
A "szelfi" az angol selfie szó fonatikusan leírt változata. A myself (magam) szóból ered. Olyan népszerű kifejezés lett, hogy 2013-ban a Brit Oxford szótár szerkesztőbizottsága megválasztotta az év szavának. Az első szelfit Robert Cornelius készítette 1839 őszén Philadelphiában. Újkeletű dolognak tarthatjuk a szelfit, ám már egy évszázaddal ezelőtt is szerették az emberek a tükör előtt fényképezni magukat. 1913-ban II. Miklós orosz cár legfiatalabb lánya, Anasztázia elkészítette első szelfijét.
Különböző változatai is vannak ennek a szónak. A welfie (workout selfie) azt jelenti, amikor valaki edzsés közben fényképezi magát, a drelfie (drunken selfie) amikor valaki részegen fotózkodik és a bookshelfie, akik a könyvespolcuk előtt szeretik fényképezni magukat.
A szelfizést megkönnyítő eszköz, a selfiebot. Ha egyedül vagyunk sokkal kényelmesebb ezzel elkészíteni egy képet és a távolságnak köszönhetően nem csak mi, hanem a mögöttünk lévő táj is látszódik.
Nem túl pozitív hatásai az emberiségre
Sokat lehetne arról filozofálni, hogy milyen káros hatásai vannak a szelfizésnek. Na persze, nem fizikai, hanem lelki szinten. Egyrészről, ha például nyaralunk és az időnk nagy részét azzal töltjük, hogy jó képeket csináljunk vagy csináltassunk magunkról, amiket aztán felpakolunk a netre (hadd lássák az ismerősök, hogy milyen jó dolgunk van), akkor lemaradunk a nyaralás valódi lényegéről, a kikapcsolódásról. Nem éljük meg a pillanatot, amit esetleg a tengerparton töltünk, nem szerzünk élményeket, az emlékeink csupán a képeken maradnak meg. Habár túlzásnak tűnhet, de vannak olyan emberek, akik még a tengerparta is kisminkelve, becsavart hajjal mennek, csak, hogy elkészüljön a tökéletes fotó.
Nem is beszélve azokról az önbizalomhiányos fiatalokról, akik gyakori rendszerességgel raknak fel magukról képeket a közösségi oldalakra, annak reményében, hogy a képeikkel sok lájkot, begyűjthetnek. Szelfizés a metrón, szelfizés a suliban, szelfizés a boltban, a buszmegállóban, ugyanaz a póz és a kamerabeállítás napról napra, valamiért mégsem unja meg a készítője. Nem is kevesen parodizálják ki ezt a jelenséget.
Fizetés szelfivel?!
Források:
Szelfibottal koncolja fel magát az emberiség
Magyarországon is fizethetsz ujjlenyomattal és szelfivel
Szelfi jelentése
Mit is jelent a szelfi?
A "szelfi" az angol selfie szó fonatikusan leírt változata. A myself (magam) szóból ered. Olyan népszerű kifejezés lett, hogy 2013-ban a Brit Oxford szótár szerkesztőbizottsága megválasztotta az év szavának. Az első szelfit Robert Cornelius készítette 1839 őszén Philadelphiában. Újkeletű dolognak tarthatjuk a szelfit, ám már egy évszázaddal ezelőtt is szerették az emberek a tükör előtt fényképezni magukat. 1913-ban II. Miklós orosz cár legfiatalabb lánya, Anasztázia elkészítette első szelfijét.
Különböző változatai is vannak ennek a szónak. A welfie (workout selfie) azt jelenti, amikor valaki edzsés közben fényképezi magát, a drelfie (drunken selfie) amikor valaki részegen fotózkodik és a bookshelfie, akik a könyvespolcuk előtt szeretik fényképezni magukat.
A szelfizést megkönnyítő eszköz, a selfiebot. Ha egyedül vagyunk sokkal kényelmesebb ezzel elkészíteni egy képet és a távolságnak köszönhetően nem csak mi, hanem a mögöttünk lévő táj is látszódik.
Nem túl pozitív hatásai az emberiségre
Sokat lehetne arról filozofálni, hogy milyen káros hatásai vannak a szelfizésnek. Na persze, nem fizikai, hanem lelki szinten. Egyrészről, ha például nyaralunk és az időnk nagy részét azzal töltjük, hogy jó képeket csináljunk vagy csináltassunk magunkról, amiket aztán felpakolunk a netre (hadd lássák az ismerősök, hogy milyen jó dolgunk van), akkor lemaradunk a nyaralás valódi lényegéről, a kikapcsolódásról. Nem éljük meg a pillanatot, amit esetleg a tengerparton töltünk, nem szerzünk élményeket, az emlékeink csupán a képeken maradnak meg. Habár túlzásnak tűnhet, de vannak olyan emberek, akik még a tengerparta is kisminkelve, becsavart hajjal mennek, csak, hogy elkészüljön a tökéletes fotó.
Nem is beszélve azokról az önbizalomhiányos fiatalokról, akik gyakori rendszerességgel raknak fel magukról képeket a közösségi oldalakra, annak reményében, hogy a képeikkel sok lájkot, begyűjthetnek. Szelfizés a metrón, szelfizés a suliban, szelfizés a boltban, a buszmegállóban, ugyanaz a póz és a kamerabeállítás napról napra, valamiért mégsem unja meg a készítője. Nem is kevesen parodizálják ki ezt a jelenséget.
Fizetés szelfivel?!
A MasterCard bejelentette, hogy 12 európai országban, köztük Magyarországon is elérhető lesz a szelfivel és ujjlenyomattal való fizetés. Ezt a MasterCard Identity Check Mobile nevű alkalmazással érhetjük el. Egyszerűbb lesz az internetes vásárlás, hiszen nem szükséges jelszó a kártyabirtokos személyazonosságának ellenőrzéséhez. Elég annyi, ha az okostelefon ujjlenyomat szkennerét használjuk vagy egy szelfit készítünk magunkról. Várhatóan 2017-ben világszerte elérhető lesz ez az alkalmazás. Ez új lehetőséget is hozhat az e-kereskedők számára, hiszen a 'hagyományos' ellenőrző módszerek sokszor elijesztik a vásárlókat a hosszadalmas procedúra miatt.
Források:
Szelfibottal koncolja fel magát az emberiség
Magyarországon is fizethetsz ujjlenyomattal és szelfivel
Szelfi jelentése
Az okoskarkötők bukása?
Sokáig a wearable eszközök egyik legnépszerűbb rétege, az egészséges életmód fontossága miatt, a fitnesz karkötők voltak. Ezekben a készülékekben általában van pulzusmérő, lépésszámláló, alvásciklus figyelő, óra és még az elégetett kalóriát is megmondja. Könnyűek, kényelmesek, divatosak, némelyik vízálló is, szóval minden adott ahhoz, hogy kelljen az embereknek. De tényleg szükségünk van erre?
Eddig csak a kutya lehetett okos, most már a nyakörve is
A köztudatban a "wearable" azaz a hordható okoseszközök kifejezés az ember által viselt termékekre vonatkozik, pedig ez magába foglalja az állatok eszközeit is. Természetesen egy kutyára vagy macskára nem a Microsoft Hololens, vagy a legújabb okosórák egyike kerül, hanem az okosnyakörv.
Édes hetes: Nougat, avagy az Android 7
Tegnapelőtt, november 7-én megjelent az Android "Nougat" elnevezésű mobil operációs rendszer 7.1-es verziója, nem sokkal a 7.0-ás verzió után, ami a nyár folyamán, augusztus 22-én vált elérhetővé egyes eszközökre. Milyen újdonságokat, változtatásokat hoz vajon a hetes verzió a felhasználóknak a korábbi, 6-os verzióhoz képest?
Hely:
Budapest, Magyarország
2016. november 8., kedd
Gerillamarketing
Kezdetben még csak reklámeltérítésről beszéltek (amikor a közönség a reklámok kialakításának aktív közreműködője lett), majd megjelent a reklámok újraértelmezése, végül a kilencvenes évekre kialakult a gerillamarketing és az egyes vírusreklámok körüli zsongás (buzz).
Az e-könyv pénzes oldala, avagy miért venne a magyar inkább nyomtatott könyvet?
A szerzői jog kérdése egy könyv esetében egyértelmű, ám egy kicsit bonyolultabb, ha a könyv nem nyomtatott, vagy éppen kevés az oldalszáma, hangoskönyv, vagy babakönyv. Az e-könyvek legfőbb problémája, hogy nem férnek bele a könyv fogalom alá jogilag, ezért is kezeljük, és fizetjük máshogy az e-könyveket. Ebben az összefoglalóban szeretném megmutatni, hogy mennyire máshogy kezelik az e-könyveket, nem csak az olvasóközönség, de jogi és gazdasági szempontból is.
2016. november 6., vasárnap
Hálózati tartalmak - 9GAG
Napjainkban az emberek csak pár kattintásra vannak bármilyen tartalomtól, a világhálónak köszönhetően a fotelben ülve szörfölhetünk az interneten, láthatjuk a híreket, nézhetünk filmeket, és szinte bármit megtehetünk. A hálózati tartalmaknak lépést kell tartaniuk az emberek kíváncsiságával és mohóságával, ezért nap mint nap jelennek meg új oldalak a növekvő társadalmi igények kielégítésére.
Tajpej "zöld" könyvtára: Beitou Könyvtár
Érdemes említést tenni az úgynevezett „zöld” könyvtárakról (green libraries), melyek próbálják minimalizálni a negatív hatásokat a természetes környezetükben, továbbá energia megtakarításos módszereket felhasználva működtetni az épületet. A Tajpejben található Beitou könyvtár is e könyvtárak közé sorolható, mely 2006-os megnyitása óta számos díjat is nyert (Taiwan Architecture Award, Green Building Design Excellence Award, Taipei Urban Landscape Award).
2016. november 3., csütörtök
IFA 2016: Újdonságok a kínai piacról
Szeptember elején zajlott le az idei évi IFA (Internationale Funkausstellung Berlin), Németország egyik legrégebbi iparkiállítása, amelyet először 1924-ben rendeztek meg. Az idei évben is rengeteg újdonsággal készültek a gyártók a világ számos országából: mobileszközök, televíziókészülékek, és okos konyhai gépek mellett autókat és robotokat is bemutattak a rendezvényen. A cikkben a kínai cégek termékeire fókuszálunk.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)