A terv
Az OpenAI 2026-ra
tervezi saját gyártású gyorsítóchipjüknek tömeggyártását, ami nagy valószínűséggel a TMSC 3 nanométeres
gyártósorán készülhet majd. Valamint olyan cégek is segédkezhetnek majd az előállításában, mint a híres Broadcom. Az ütemtervet csak az tudná felborítani, ha valamilyen
hibát fedeznének fel a gyártási folyamat során. Aminek következtében újra kéne
tervezniük egyes részeit az általuk tervezett chipnek. Nagyobb részben a tervezési munkálatokért az
előzőleg Google-nél dolgozó Richard Ho és még vagy 40 főből álló mérnöki csapat
a felelős.
Követik a nagy technológiai multik stratégiát. Olyan, mint a Microsoft vagy Amazon is. Azonban az utóbbiak folyamatos próbálkozásaik ellenére sem tudták felvenni a versenyt az Nvidia Hopper vagy más ezen a területen erős cégek chipjeivel sem. A mesterséges intelligencia nagy számításigénye miatt már csak egy modell betanítása is sok erőforrást igényel. De még akkor is egy erős hardverre van szükség a további futtatásához. Ha sikerül véghez vinniük, akkor az OpenAI számára megnyílik a terep a piacon. Így esélye van arra, hogy felvehesse a versenyt olyan beszállítókkal szemben is, mint az Nvidia.
Verseny kínával?
A DeepSeek, ami egy nyílt forráskódú mesterséges intelligencia-fejlesztő cég nemrég közzétette a harmadik generációs modelljét. Ami minden jel szerint felveszi a versenyt, mitöbb akár túl is szárnyalhatja az amerikai versenytársak által készülő modellt. A kínaiaknak a korlátok és nehézségek ellenére is sikerült hatékony megoldásokkal szolgálnia. Ami azért is meglepő mert jelenleg nem vásárolhatnak az NVIDIA legújabb chipjéből. A siker titka abban rejtőzhet, hogy a DeepSeek nem a hardvert, hanem a szoftvert próbálja meg fejleszteni. A háttérben viszont az is felmerült, hogy a a kínai cég az OpenAI által készített modellt csupán csak lemásolta és olcsóbb áron szolgáltatja a nagyközönségnek.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése