After pioneering the modern notion of cloud computing, Amazon is still the market’s dominant player. And Google, which conceived so many of the underlying technologies that drive this market, is now pushing its own cloud services in a big way. But Nadella believes that Microsoft can challenge these web giants, not only because it can match—and perhaps even exceed—the scale of their online operations, but also because it can help businesses setup and run their own own software and hardware in their own computer data centers. “This,” Nadella said on Monday, “is something that only Microsoft does.”
Balic először március 26-án írt az Apple-nek, hogy sikeresen megkerülte az egyik védelmi megoldásukat, ami a brute force támadásokat előzné meg - ilyenkor a hekkerek irtózatos mennyiségű jelszóval próbálják meg feltörni a megcélzott fiókot. Nem túl hatékony módszer, a cégek általában úgy védekeznek ellene, hogy korlátozzák a bejelentkezési kísérletek számát. Balic viszont értesítette az Apple-t, hogy akár húszezerszer is próbálkozhatott egy-egy profilon, a rendszer mégse tiltotta le. Hiába szólt időben, Balic szerint az Apple még májusra sem javította ki a hibát, csak további részleteket kértek tőle – ezt a Daily Dot cikkében bemutatott levelezés is alátámasztja. Kiderült, hogy a Find My Iphone szolgáltatás volt a ludas: ez hordozta a sebezhetőséget. Konkrétan engedélyezte a támadóknak, hogy annyiszor próbálkozzanak a jelszavakkal, ahányszor csak akarnak, anélkül, hogy a célszemély riasztást kapna, vagy a rendszer kizárná. Ha a brute force módszerrel sikerül megszerezni a jelszót – és így, letiltás nélkül ez csak idő kérdése volt –, onnantól már az Icloud további szolgáltatásai is hozzáférhetővé válnak.
A hírességeknek talán még jól is jött a botrány, hiszen velük foglalkozik a sajtó. Ám azok a nagy IT cégek, akik a felhők működtetésében érdekeltek, nehéz napok elé néznek.
Az Apple hétfő hajnal óta dolgozott azon, hogy kiderítse, egy hacker hogyan juthatott hozzá több híresség privát képeihez, melyeket az ő rendszerükben tároltak. A cég több mint negyvenórás vizsgálata után arra jutott, hogy a felhasználónevekre, jelszavakra és emlékeztető kérdésekre irányult egy nagyon kifinomult támadás, és nem az iCloud szolgáltatásban volt biztonsági rés. A hacker a szükséges adatok ismeretében tudott belépni a hírességek fiókjaiba. A cég szerint manapság nagyon gyakoriak az ilyen támadások, és már hétfőn is lehetett sejteni , hogy valami hasonló történt. Az Apple most arra kéri a felhasználókat, használjanak bonyolult jelszavakat és kétlépéses azonosítási rendszert
Az Adobe közel egy éve, tavaly májusban jelentette be, hogy a felhőbe költözteti a korábban Creative Suite-ként ismert programcsomagját, és az új verziók kizárólag a Creative Cloudból, előfizetéses modellben lesznek elérhetőek.
Folyamatosan épülnek az egyre nagyobb adatforgalmat kiszolgálni készülő rendszerek világszerte, s a nagy forgalmazók között egyre több az új név. Korábban, ha a legnagyobb adatforgalomról kérdeztek valakit, biztosan rávágta, hogy YouTube, érdemes szétnézni újra.
A Microsoft ma az új hivatalos blogban jelentette be, hogy a korábbi szóbeszédek helytállóak voltak: a felhős tárhelyszolgáltatásukat, a SkyDrive-ot hamarosan OneDrive néven lehet igénybe venni.
Bár a közösségi oldalak népszerűsége látszólag töretlen, 2014 legérdekesebb változása a Facebook, és talán a többi, kicsit különböző, milliónyi felhasználót tömörítő oldal népszerűségének csökkenése lehet. 2011 óta a Twitter 200 milliós felhasználói táborról 500 milliósra nőtt, a Facebook 600-ról 800 millióra, viszont egyikük sem találja az igazán jó reklámmodellt, nem tudják kihasználni rendesen a mobilra vándorlást, ráadásul a tinik állandóan máshová vándorolnak szüleik megjelenése miatt. Ma Tumblr, holnap Instagram, Snapchat, aztán ki tudja, az egy oldalon eltöltött idő mindenesetre egyre kevesebb.
Átlépte a kétmilliót a BitTorrent Sync felhasználóinak száma. A peer-to-peer fájlszinkronizálós szolgáltatás a vállalat szerint kétszer olyan gyorsan növekszik, mint a Dropbox az indulásakor, továbbá gyorsabb és megbízhatóbb megoldást kínál.
A cég hivatalos blogjában tegnap jelentette be Ari Balogh alelnök, hogy a tesztidőszak lezárása után általánosan elérhetővé vált a 2012-ben elindított Google Compute Engine, a Google felhőinfrastruktúrájára épülő virtuálisgép-szolgáltatás.
A cloud-megoldások fejlődése látványos több iparágban, s ma már az egyszerű tárolás mellett az alkalmazások elérésének rugalmassága, a kollaboráció és a verzióegyeztetés is a felismert előnyök között van.
Tavasszal indult el a magyar fejlesztők által létrehozott titkosított felhőalapú fájlmegosztó, a Tresorit.
Látványos lendületet vett idén a felhőalapú termékek és szolgáltatások elterjedése, legyen szó akár a kkv (kis- és középvállalati) szektorról, akár a nagyvállalati szféráról, és egyre többen tesznek próbát egy-egy informatikai funkció felhőbe költöztetésével, vagy a
Eddig is a figyelem középpontjában volt a Dropbox, mert a vállalat San Franciscó-i irodája a legmenőbbek közé tartozik, és az elmúlt öt évben 257 millió dollárt szerzett befektetőktől, ami még az Egyesült Államokban elég soknak számít.
Magyarországon járt Andy Rindos, az IBM Cloud Academy és a Center for Advanced Studies vezetője, a cég és az egyetemek közötti nemzetközi kapcsolattartó.
A Sold nevű, magyar alapítású startup hét hónappal elindulása után közleményben jelentette be, hogy felvásárolja őket a Dropbox, ezért bezárják szolgáltatásukat. A Soldot azért alapították, hogy csökkentsék kicsit az online eladásokkal járó frusztrációt.
Felhőalapú szolgáltatásokat, hibrid táblagépet és száz gigabájtos adatforgalmat tartalmazó csomagot ajánl kis- és középvállalkozásoknak a Telenor. A cél, hogy a vállalatok korszerűen intézzék ügyeiket és felhőbe költözött szolgáltatásokat használjanak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése