Bajban vannak a nagy cégek
Pár év múlva hanyatlásba fognak kezdeni a ma még körülrajongott cégek. Vegyük például a Samsungot, most vívta ki az elismerést a mobilpiacon, mégis már bajban van, zuhan a profitja. A piacon egyre gyakrabban jelennek meg indiai és kínai egyszerűsített Androidos telefonok.
Ilyenek a Doogee, Cubot, MyAudio, Navon és a Concorde.
Ilyenek a Doogee, Cubot, MyAudio, Navon és a Concorde.
Előtérbe kerülnek az olcsó márkák
Kína hihetetlenül gyorsan fejlődik, és hamar megtanulták hogyan csináljanak olcsó, de minőségi termékeket, melyeket világszerte terjesztenek. Mindennek a tetejébe, hamarosan a gsm-boltok is beállnak a sorba és sorra gyártják majd a saját márkás készülékeket. Sokan fognak bele a hardver gyártásba is, mivel egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy minden elérhető legyen az interneten keresztül (Internet of Things).
Persze vannak kivételek, akik hardvergyártásban sikeresek maradhatnak, de nem ők lesznek többségben.
"A hardvereket elég könnyen lemásolják Kínában, de a mögöttük álló szolgáltatásokat nehezebb klónozni - ebben előnyben vannak a piacot jobban ismerő helyi cégek" írja a cikk.
Ki lesz majd végül a győztes?
Így hamarosan két lehetséges vezető lesz, Kína, ahol folyamatos a tömeggyártás, és a helyi kereskedők, akik kiléphetnek konfortzónájukból és több bevételre tehetnek szert. Fokozza majd a versenyhelyzetet, ha a Google terve, moduláris okostelefon is megvalósul.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése