Index - Kultúr - Netre vonul az HBO index.hu
valószínűleg a befektetők nyomására dönthetett most úgy, hogy megpróbálnak még több pénzt kipréselni az HBO-ból. A lépéssel ráadásul azzal is kezdenek valamit, hogy a Netflix egyre népszerűbb, és 50 millió előfizetőjével idén lenyomhatja az HBO-t bevételben. Plelpler szerint nagyjából 10 millió olyan lehetséges fogyasztó lehet, aki fizetne az HBO-ért, ha más csatornákra nem kell előfizetnie egy kábeltévés csomag formájában. A buktató viszont az lehet, hogy a cégre könnyen berághatnak a kábeltévés szolgáltatók, akikkel viszont azért még a netre vonulás mellett szeretnének együttműködni.
google today announced its first Android TV device will be the Nexus Player, a set-top streaming box made in partnership with Asus.
Webisztán blog.hu
Azt már eddig is tudtuk, hogy a Netflix Európában terjeszkedik, csak az nem látszott eddig biztosnak, hogy a közeljövőben tényleg elérnek-e Magyarországig. Annyit lehet hivatalosan tudni, hogy szeptember közepén Németországban, Franciaországban is elindultak. És soron következik Ausztria, Belgium, Luxemburg és Svájc. Nos, ebben az álláshirdetésükben nyelvspecialistákat keresnek. És a felsorolt nyelvek között ott szerepel az olasz, a lengyel és a magyar is. Azt gondolom, hogy ezalapján 99 százalékos biztonsággal állíthatjuk, hogy a közeljövőben tényleg elérhető lesz a Netflix a .hu domain alatt.
A francia piac persze nem örült a Netflix érkezésének, a kábelszolgáltatók kerek perec nemet mondtak nekik, amikor a már meglévő médiaboxokon keresztül szerették volna terjeszteni a szolgáltatást. Aki Franciaországban a szolgáltatásra előfizet, kénytelen lesz beszerezni egy újabb médiaboxot, egy Apple TV-t vagy egy Android-eszközt, amin futtatni tudja a tartalmat, de a modern okostévék nagy többségét már felszerelték olyan applikácóval, ami ezt lehetővé teszi. Legvégső esetben pedig ott a számítógép és a böngésző, amiből bármikor és bárhol elérhető a kontent.
A vállalat a hivatalos blogban jelentette be, hogy mától 11 országban vált elérhetővé a Chromecast, a cég tévés kütyüje, ami megkönnyíti bizonyos netes tartalmak tévéképernyőn való megjelenítését.
Az iPad volt az Apple utolsó nagy dobása, és a cég rajongói évek óta várják a következő forradalmi újítást. Sokan arra számítanak, hogy a kaliforniai gyártó egy tévékészülékkel áll elő, de egy újságíró a legújabb könyvében lehűti a kedélyeket: azt írja, hogy Steve Jobs nem akart beszállni a tévébizniszbe, mert az nem hoz elég profitot.
Folyamatosan épülnek az egyre nagyobb adatforgalmat kiszolgálni készülő rendszerek világszerte, s a nagy forgalmazók között egyre több az új név. Korábban, ha a legnagyobb adatforgalomról kérdeztek valakit, biztosan rávágta, hogy YouTube, érdemes szétnézni újra.
A modern tartalomipar óriási csatákat vív, egymásnak feszülhetnek végre a klasszikus disztribútorok a prémium szelekció ígéretével és a feltörekvő kihívók az olcsó, univerzális hozzáférés illúziójával.
Publikus a Chromecast SDK - HWSW hwsw.hu
Az egyszerűsége és olcsósága miatt népszerű Google Chromecast egészen mostanáig csak néhány kiválasztott alkalmazással működött együtt, most viszont szabad utat kapnak a fejlesztők.
Márciusban érkezik az Amazon saját tévés doboza, amiről már régóta szólnak a pletykák. Az online kereskedő illetve szolgáltató cég a Kindle olvasók és tabletek mellett egy újabb hardvert dob piacra, amivel ezúttal a tévés piacon okozhat zavart.
A legutóbbi negyedévben a cégnek 1,7 millió új felhasználót sikerült szereznie, ezzel 10,93 millióra növelte nemzetközi ügyfelei számát. Összehasonlításként, a Netflixnek 33,4 millió amerikai előfizetője van, ők havi 8 dollárt fizetnek a korlátlan streamelésért. A növekedés azért is nagyon fontos a Netflixnek, mert folyamatosan egyre többe kerül a folyamatosan bővülő kínálat, főleg mióta saját gyártású sorozatokba is belevágtak. Az európai szolgáltatók igyekeznek felkészülni az amerikai versenytársra, legalább tucatnyi olyan szolgáltató van, ami havidíj fejében, korlátozás nélkül kínál filmeket. Németországban a Snap, Olaszországban az Infinity szolgáltatások indultak nemrég. Franciaországban pedig a Canal Plus indított egy hasonló szolgáltatást. Arról nem is beszélve, hogy a brit és német piacokon az Amazon is jelen van.
Hat hónappal a bemutatója után a Google megnyitja a fejlesztők előtt a Chromecast SDK-t, így számtalan új alkalmazás jöhet a tévés kiegészítőre. A jövőben androidos, iOS és webalkalmazások százaival alkalmazhatják a Chromecastot, nem csak azzal a néhánnyal, amellyel eredetileg kiadták.
A világ televíziózása átalakulóban van, de nemcsak azért, mert a nézők egyre kevésbe akarnak akkor televíziózni, amikor a csatornák is szeretnék, hanem azért, mert sz USA-ban és Kanadában a nézők szeretnének csak azokért a csatornákért fizetni, amiket valójában néznek is. A Bloomberg Business Weekly szerint ha érvényesítik akaratukat, az beláthatatlan következményekkel lenne a tévéiparra. A magyar kilátások sem jobbak.
Egy ideje már tudható, hogy a Facebook az aprólékosan szegmentált, mikrocélzásra is alkalmas hirdetések mellett bevezeti a televíziós piacra jellemző “főműsoridős” reklámblokkokat, amire a hirdetők akár idő alapon is be tudnak fizetni.
A Google szerette volna, ha a tévégyártók Androidot tesznek az okostévékre, de a gyártók úgy gondolták, hogy inkább mégis saját kézben tartanák az irányítást, ezért borzalmas, lassú, használhatatlan és mindennel inkompatibilis szoftvereket fejlesztettek.
A Netflix vezetői a francia elnök munkatársaival találkoztak a héten, hogy megtárgyalják, hogyan tudná elindítani a szolgáltatást az országban. Megvizsgálták a jogszabályi környezetet, valamit hogy mivel járna a szolgáltatás elindítása.
Egyre népszerűbbek és elérhetőbbek az okostévék, amelyeknél már alaptulajdonság az állandó internetes kapcsolat és az alkalmazások rengetege.
Szépen lassan épülget nálunk is a streaming tévészolgáltatások piaca, bár mindig mindig fényévekre vagyunk az észak-amerikai és egyes nyugat-európai országoktól, ahol a Hulu, Netflix, Amazon stb. szolgáltatásait már évek óta élvezhetik a felhasználók.
A Google nem adja fel a tévés piac megreformálásásra tett kísérleteit, s a Chromecast képében egyértelmű üzenetet küldött a gyártóknak: ha útját állják a fejlett okostévés (mondjuk androidos) közegnek, akkor a Google képes átugrani őket.
Az Intel saját bevallása szerint is elaludt a fogyasztói számítástechnikai piac átalakulásának kezdetén, és a vállalat csak idén kezdett látványosan felzárkózni az ARM-hoz a mobil eszközökbe szánt processzorok terén.
2013 az első olyan év, amelyben nemcsak a tévé-előfizetések, de konkrétan a készülékek száma is csökkent Amerikában
Egy angol informatikus kíváncsiságát felkeltette, hogy a tévéje személyre szabott reklámokat jelenít meg. Megtalálta az információgyűjtésért felelős opciót, kikapcsolta, de a készülék továbbra is hazaküldte az adatokat.
A Kantar Media nevű közvéleménykutató legutóbbi felméréséből kiderül, hogy a brit felnőtt lakosság felének van olyan készülék a birtokában, amivel a tévéadást rögzíteni tudja - és élnek is a lehetőséggel. A megkérdezettek 49 százaléka rendszeresen így néz tévét, és nem akkor, amikor kedvenc műsoraikat a tévék éppen vetítik.
Az online üzleti életben Magyarországon kiemelt szerepet játszó tanácsadó és forgalomfigyelő cég, a Gemius közzétette legújabb kutatásának eredményeit, melyek a hagyományos televíziózás jövőjéről tesznek megállapításokat.
Mától elérhető a Fuso Ecosystems fuso Premium nevű tévé- és internetszolgáltató-független, havidíjas streaming filmszolgáltatása, mindössze két nappal azután, hogy a Magyar Telekom is elindította havidíjas MoziKlubját.
A Valve szeptember végén jelentette be a SteamOS, Linux-alapú operációs rendszert, a nappaliba és elsősorban játékra szánt számítógépeket, valamint egy újszerű, analóg karok helyett érintőfelületet használó kontrollert.
Egyre inkább úgy érzem, hogy a websorozat, ahogy az elmúlt tíz évben gondoltunk rá, igazából sosem fog elterjedni. Emlékeztetőül: a websorozat az az 5-20 perces epizódokból álló műfaj, amivel egyrészt a profi tévék próbálták megúszni, hogy igazi részeket kelljen felpakolniuk az internetre, másrészt viszont egy csomó félprofi, sőt amatőr kezdeményezés is készült, mivel a befuccsolt, félkész tévés ötletekből is gyakran websorozat lett. Aztán megjelentek a youtuberek, és kiderült, nem is annyira érdekes a hibrid tartalom – ráadásul közben az igazi tévésorozatok is elkezdtek felkerülni az internetre, mármint legálisan is. Ezzel együtt volt az elmúlt néhány évben egy pár érdekes próbálkozás, ami egészen vállalható okból született, és még nézhető is. Itt van öt.
Az internetes sorozatgyártáshoz hasonlóan az európai finanszírozás is ugyanazt vetíti előre: ha a tartalom jó, ugyan mindegy, hol készül. Mindegy, hogy egy budapesti stúdióban veszik fel a jeleneteket vagy egy vancouveriben, a nézőt nem érdekli, hogy egy svájci bank finanszírozza a sorozatát vagy egy amerikai médiakonszern.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése