Hands-on with Apple Pay: An easy mobile wallet with poor documentation - The Next Web thenextweb.com
Mobile payments haven’t quite taken off yet. I’m sure more than a few of you have taken to using Google Wallet and other similar services for NFC purchases, but these are still the exception, rather than the rule. Apple is taking its entry into payments very seriously, working with hundreds of banks and major brands for the launch.
Vagyis ha beválik az Apple számítása, azzal hosszú távon feleslegessé válik a fizikai bankkártya, a fizikai készpénz, az iPhone-unk úgy, ahogy van, átveszi a pénztárca szerepét, csak éppen sokkal biztonságosabb lesz annál. Így már érthető, miért ragaszkodik annyira az Apple a rendszer zártságához: arra játszik, hogy a közel egymilliárd iTunes-felhasználóval, a tízmilliószám eladott iPhone 6-okkal előbb tud univerzális mobiltárcát csinálni, mint bárki más (például a Google a Google Wallettel). Egyszer már megcsinálták a semmiből a legnagyobb online zeneboltot, miért ne sikerülhetne ugyanez még egyszer?
Az amerikai szövetségi kereskedelmi felügyelet, az FTC bejelentette, hogy a Google ellen folytatott eljárása végén a cég beleegyezett, hogy 19 millió dollárt (4,6 milliárd forint) utaljon vissza androidos készülékek tulajdonosainak. Az összeg azoknak a Google Play-es vásárlásoknak az értéke, amiket gyerekek követtek el a szüleik telefonjait nyomkodva, főként androidos játékokon keresztül.
A megoldás lényege, hogy a képes kirakatot, amit a Google Shopping jelent, két részre bontják: lesz három kép a Google Shopping partnereinek, másik három pedig a külsős ajánlatoknak. A külsős ajánlatokat adóknak azonban ez nem tetszik, méghozzá több okból sem.
Egyes elemzők szerint az Alibabát a tőzsdére lépés után 15-20 milliárd dolláros áron jegyezhetik – ez magasabb, mint a Facebook 16 milliárd dolláros rekordja. A Google, az Ebay és az Amazon keverékeként is emlegetett Alibaba az egész e-kereskedelmet átformálhatja. A Szilícium-völgyet elönti a pénz, mi meg olcsón vehetünk színpadi lézert és csipkés kombinét.
Az új szolgáltatás lehetőséget adna arra, hogy a felhasználók pénzt utaljanak egymásnak. A Financial Times szerint már csak hetekre vannak attól, hogy az ír jegybank jóváhagyja a szolgáltatást, és olyan "monetáris értéktárolót hozzanak létre, amely a cég felé fennálló követelést jelent". A Facebook-pénzt aztán egész Európában lehetne használni.
Az Alibaba Group (Alibaba, Aliexpress, stb.) a világ egyik legnagyobb e-kereskedelmi vállalata, forgalma meghaladja az eBay és az Amazon összesített adatait is. A legtöbben Kínában ismerik, míg Európában és Amerikában kevésbé jelentős a használata.
A mezőny összeállítása során arra összpontosított a Direkt és Interaktív Marketing Szövetség (DIMSZ), hogy „az adott szegmensen belül a piaci szereplők közül valamennyi típust elérjük, illetve monitorozzuk mind árbevétel, mind egyéb más szempontok alapján is” – mondta
A média egy új okosórát vagy egy Apple televíziót vár a cég következő sikertermékének, amiről már régóta beszélnek és amit felfokozott várakozások öveznek. A Business Insider szerint viszont nem árt odafigyelni a cég e-kereskedelmi tevékenységére, ami szépen csendben építget Tim Cook. Mert könnyen lehet, hogy a növekedés inkább az internetes és a mobilos vásárlásokból jön inkább a jövőben, mint egy új hardvernek, vagy egy új termékkategóriának köszönhetően.
Újabb multi érkezhet Magyarországra: áresést hozhat magával penzcentrum.hu
Hamarosan újabb elosztó központot létesít Csehországban az Amazon.com. A Bloomberg értesülései szerint a Prágától 7 kilométerre fekvő, Dobroviz faluban húzzák fel a legújabb Kelet-Közép-európai lerakatot. Mint írják, a település polgármestere a múlt hét végén hagyta jóvá a szerződést, és az építkezések várhatóan márciusban meg is kezdődnek. A csehországi nyitás egyértelműen a régiós terjeszkedés újabb lépésének tekinthető. Mint ismert, még 2012-ben Pozsony mellett hozták létre az első kelet-közép-európai központot. Arról azonban már akkor tudni lehetett, hogy az amerikai vállalat a szlovákon kívül a cseh és a lengyel piacokat is kiszemelte magának. Sőt, egyes piaci pletykák szerint a multi a horvát, a román és természetesen a magyar piacok felé is kacsintgat.
A kereskedelmi cégeknek árösszehasonlító, konkurenciafigyelés szolgáltatást nyújtó Profitero által nyilvánosságra hozott grafikonokból kiderül, hogy az Amazon naponta 2,5 millió alkalommal változtat meg árat az online katalógusában.
A Kindle-lel rendelkezők átlagosan évi 1233 dollárt költenek az online kereskedőnél, a többiek átlagosan évi 790 dollárt. A Kindle-tulajdonosok nem egy alkalommal költenek többet, hanem jóval gyakrabban vásárolnak az Amazonnál. Úgy is mondhatjuk, hogy a Kindle valójában egy kapu az Amazonhoz – fogalmazott a Consumer Intelligence Research Partners képviselője, Mike Levin. A Kindle Fire mindenhez hozzáférést ad, amit az Amazon árul, az e-könyv-olvasóval pedig rengeteg könyvet vásárolnak. Pontosan ez volt Jeff Bezos, az Amazon alapító-vezérigazgatójának a célja is. Néhány évvel ezelőtt stratégiaként fogalmazta meg, hogy azért adják olyan olcsón a hardvert, hogy magukhoz kössék a vásárlókat és azok ott költsék el dollárjaikat.
Évek óta megy a küzdelem azért, hogy az okostelefon végre elnyelje a pénztárcánkat is, és a számtalan bank-, kedvezmény-, klub- és belépőkártya helyett egyetlen eszközt használjunk: a telefonunkat.
Megbukott a magyar eBay - HWSW hwsw.hu
Amilyen csendesen és jelentéktelenül jött, olyan sunnyogva tűnt el az eBay Magyarországról, legalábbis ami a lokalizált felületet illeti. November 11. óta az eBay.hu egyszerűen átirányít az eBay.com címre.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése