Az új szabályozás szerint a telefonokat továbbra is le kell halkítani, az okoseszközöket pedig kikapcsolni és eltenni. Ha erre nem hajlandó a mozinéző, akkor joguk van felszólítani a távozásra. Az egész akkor lesz majd igazán szép, ha elterjed az okoskontaklencse, és zseblámpával fognak majd belevilágítani az ember szemébe.
A Google Glass-szel nincsenek alapvető problémák. [...] De ha valaki a menekülési lehetőséget keresi, akinek egyébként is lappangó mentális zavarai vannak, vagy hajlamos a függőségre, az a technológiával egy kényelmes kibúvót találhat magának. [...] A viselhető technológia egyik veszélye, hogy szinte állandó elszigeteltséget alakíthatnak ki, miközben úgy tűnik, nagyon is jelen vannak.
Bennfentesek azt állítják ugyanis, hogy a Facebook bizonyos csoportok és dedikált applikációk támogatásával az egészségügy vizeire kíván evezni. Ezzel nem a Facebook lenne az első tech cég, amely versenybe szállna az egészségügyi ringben; az Apple, a Google és a Samsung okosórái után nyilvánvaló, hogy ők sem akarnak kimaradni a piac által nyújtott lehetőségekből. A Reuters beszámolója szerint a napi 829 millió aktív felhasználóval rendelkező Facebook a különböző betegségekben szenvedők csoportjaival foglalkozna behatóbban, illetve olyan, magától a Facebook oldalától független applikációkat fejlesztene (elsősorban mobilalkalmazásokra gondoljunk - napi 654 millióan ugyanis mobileszközökről használják a közösségi oldalt), melyek az egészséges életmódhoz szolgálnának tippekkel, hasznos tanácsokkal.
Az LG két Android Wear okosórája, az LG G Watch és az LG Watch R után úgy tűnik, harmadik megoldáson is dolgozik az FCC-hez beadott dokumentumok alapján. Az új modellhez valószínűleg nem kell majd okostelefon sem, kap beépített 3G (CDMA) adóvevőt. A kinézete is változni fog: négyszögletes lesz, lekerekített sarkokkal.
6 Great Reasons (Not) to Buy the Apple Watch thenextweb.com
so now it is time to ask yourself; am I going to buy the Apple Watch when it comes out in early 2015? Let us help you out with a bunch of great reasons to buy one, and a few even better reasons NOT to buy one.
Az új Iphone 200 és 400 dollár között lesz (kétéves hűséggel, persze). Amerikában szeptember 19-től kapható, és az év végéig a világ 115 országában lesz megvásárolható. Ahogy meg lett jósolva (= ki lett szivárogtatva), az új készülék bankkártyaként is használható lesz majd (bizonyos feltételekkel). Az Iphone 6 38 százalékkal, az Iphone 6 Plus 185 százalékkal több pixelt tartalmaz, mint az Iphone 5s. És mindkettő nagyobb az elődnél. Debütált az Apple okosórája, az Apple Watch is, amin gomb is lesz, vízálló is, nyomkodható, rajzolható, és még a szívverést is figyeli. A kütyük és gedzsitek részleteiről mondjuk a Wired élő tudósításában lehet még olvasni, de gyakorlatilag bárhol, mert ma tényleg erre őrül meg a világ.
a technológia használata nem kötelező, de kényelmesebbé teszi az életet. Egyszerűbb, ha a felhasználók azonnal megnézhetik a moziműsort, a térképet, a közeli szórakozóhelyeket, a vércukorszintjüket, az éppen lefutott távot, a zenegyűjteményüket, vagy a metrón egy sorozatepizódot.Az okostelefonok ezt már ma is megcsinálják, és előbb-utóbb ezek a funkciók beépülnek a karórába, a kabátgombba, a fejhallgatóba és a kontaktlencsébe. És a már ma is kapható személyes okosriasztóról még nem is beszéltünk. És mi képződik a használat közben? Egy csomó adat. A digitális lábnyomunk már most is óriási, még akkor is, ha nem töltjük föl az összes családi fotónkat a Facebookra. Rengeteg adatot gyártunk és hagyunk magunk után, és csak a nemzetbiztonsági szervezetek és hekkerek lelkiismeretén fog múlni, hogy hozzáférnek-e ezekhez. Ma már nem kell szekrényt telepíteni a megfigyelt személyek szobájába, ha le akarják hallgatni, elég, ha van mellette egy bekapcsolt telefon.
A Sex With Glass applikációval használható az okosszemüveg házipornó készítésre, az app lényege, hogy rögzíti, mi történik szex közben. Ráadásul mód van arra, hogy szex közben perspektívát váltson a használó, és a partnere szemével lássa, mi történik a lábai között.
A kijelző alapján ugyanis az óra információkat gyűjt majd a pulzusunkról, a vérnyomásunkról, a vércukorról, az oxigén szaturációról, a légzésszámról, a folyadékháztartásunkról, szóval sokkal többet tud majd rólunk a háziorvosunknál is. És ez azért nagyon durva, mert ezekkel együtt az iWatch lehet az első olyan készülék a világon, amelyik TÉNYLEG képes lesz javítani az életminőségünkön, amelyik TÉNYLEG alkalmas lehet arra, hogy meghosszabbítsa az életünket. Hiszen az óra veszi majd először észre a hanyatlást, az elváltozást, a kisebb kilengéseket, amik előre jelezhetnek egy komolyabb bajt. Közben meg figyelmeztetni tud a szemléletváltásra, az egészségesebb életmódra, személyre szabottan. Egy biztosítótársaságnak ennél több nem is kelhet: sokkal jobban szereti azt a beteget, akit nem kell gyógyítani, mint akivel csak a baj van.
Beindul a gőzhenger, a Samsung az idei évet a hordható technológiáknak és a fitnesznek szenteli.
A Google által bejelentett Android Wear operációs rendszer, illetve az LG és a Motorola által bemutatott első erre épülő okosórák nagy lökést adhatnak a hordható internetes eszközök piacának.
Nagyot robbantott a Google a hordható eszközök piacán az Android Wear operációs rendszer bejelentésével, amelyet kifejezetten az okosórákhoz és egyéb kiegészítőkhöz igazítottak hozzá. A bejelentés napján két erre épülő terméket, a Motorola és az LG okosóráját is leleplezték, amelyek idén nyáron kerülnek a boltokba.
Egy bostoni kórház informatikai vezetője számolt be tegnap blogjában arról, hogy az újításokat kedvelő munkahelyen milyen felhasználási területet találtak a Google mostanában sokat emlegetett termékének, a Google Glass okosszemüvegnek – egyébként ebben nem egyedüliek, a vilá
A napokban mutatták be működés közben a reklámszakemberek legújabb fegyverének szánt alkalmazást Google Glassra.
(Ahogy korábbi, kissé hosszúra nyúlt blogbejegyzésemben jeleztem, másodjára szerencsére már több időre sikerült megkaparintani a Glasst az EU Edge-től, így néhány órára volt lehetőségünk megsétáltatni Budapesten a Google szemüvegét.
Teljesen megváltozott a barcelonai mobilkongresszus, és olyan dolgok kerültek a fókuszba, amelyek néhány éve még nem is voltak a mobilipar részei.
Az Intel 100 és 150 millió dollár közötti összegért vette meg az okosórákat gyártó Basist. Az ügylet azután történt, hogy a startupra rárepült a Google, a Microsoft, de még az Apple is benne volt a pakliban. Végül az Intel ajánlotta a legtöbb pénzt.
Az előadások mellett az Expo területén ismert készülékgyártók, várhatóan az Alcatel, a Huawei, az LG, a Samsung, a Sony és a ZTE mutatják be a februári Mobile World Congressen leleplezett újdonságaikat.
A Glass jobb szárán található egy érintésérzékeny sáv, erre kell koppintani, ha fel akarjuk ébreszteni az eszközt, vagy ha engedélyeztük, elég csak megemelni néhány fokkal a fejünket.
Bár a közösségi oldalak népszerűsége látszólag töretlen, 2014 legérdekesebb változása a Facebook, és talán a többi, kicsit különböző, milliónyi felhasználót tömörítő oldal népszerűségének csökkenése lehet. 2011 óta a Twitter 200 milliós felhasználói táborról 500 milliósra nőtt, a Facebook 600-ról 800 millióra, viszont egyikük sem találja az igazán jó reklámmodellt, nem tudják kihasználni rendesen a mobilra vándorlást, ráadásul a tinik állandóan máshová vándorolnak szüleik megjelenése miatt. Ma Tumblr, holnap Instagram, Snapchat, aztán ki tudja, az egy oldalon eltöltött idő mindenesetre egyre kevesebb.
Eleinte kételkedtem a Glass hasznosságában, de ez már elmúlt: ez az okosszemüveg az elmúlt és a következő évek legmenőbb műszaki eszköze. Itt-ott még finomítani kell rajta, például behajthatóvá kéne tenni a pántokat, vagy lepattinthatóvá az elektronikát, hogy a keret egyszerű (nap)szemüvegként is működjön. Valószínűleg az is megoldható lenne, hogy mindkét szárban legyen egy-egy akku, és azok kisebb méretűek legyenek. Még kérdés, hogy milyen lesz a fogadtatása. A nők valószínűleg nem kedvelik majd a dekoltázsokat túl jól szögből látó kamerát, amivel észrevétlenül lehet fotózni. És még azt is el kell foganunk, hogy normális dolog a hangvezérlés, mert momentán csak a zakkantak beszélnek önmagukhoz az utcán.
A Microsoft olyan okosmelltartót fejleszt, ami a beépített szenzorokkal figyeli a mell verejtékezését és a szívverést, így időben észlelheti, ha már nem éhségből, hanem passzióból eszünk.
A seattle-i mérnök, Nick Starr ellátogatott a Capitol Hillen található étterembe, a Lost Lake Caféba. Már többször is járt ott, miközben a Google Glass okosszemüvegét viselte, de addig sosem szóltak rá. Most viszont a pincérnő megkérte, hogy vegye le a szemüveget, vagy távozzon.
Amikor a Samsung szeptemberben a nagy okostelefon-gyártók közül elsőként bemutatta okosóráját, a Galaxy Geart, már csak idő kérdése volt, hogy megjelenjenek az olcsóbb készülékek a kínai versenytársaktól. A The Wall Street Journal értesülései szerint jövőre a ZTE készül piacra dobni egy okosórát, ami tudását tekintve hasonló lesz a Samsung készülékéhez, viszont annál olcsóbban lehet majd hozzájutni. A cég marketingvezetője szerint többféle hordható okoseszköz fejlesztésén is gondolkodik a cég, a jövőben akár okosszemüveggel is megjelenhet, vagy olyan cipőt is fejleszthet, amely összeköttetésben van az okostelefonunkkal.
A kétezres évek közepén leginkább az ismeretségi háló kiaknázására tett kísérletek uralták a webfejlesztéses projekteket. Miután a Facebook ebben a témában a csúcsra tört, lehiggadtak a kedélyek. Aztán a kétezres évek második felében érkezett az okostelefon, és mindenki azt gondolta, hogy ezt a platformot kell uralnia, itt van az aranybánya. Csak ügyesen kell tudni csinálni. Minél többen foglalkoznak mobil app fejlesztéssel, anná nehezebb hatást elérni ezen a területen. De mi az új dolog? Egyre több olyan projekt jön létre, mely már nem csak szoftveres alapokon nyugszik. Előtérbe került a hardver, az az eszköz, mely valamit máshogyan csinál, mint egy laptop, egy táblagép vagy okostelefon. Másra jó. Az egyik nagyon jó példa erre a Nest két projektje: az okos thermosztát és az okos szénomonxid-figyelő eszköz. A másik nagyon jó példa maga a Google Glass, és persze a gombamód szaporodó okoskarórák. És bizonyos szempontból ide sorolható a Smart Vineyard is. És most itt van egy félig-meddig magyar (és Kitchen Budapest gyökerű) projekt is ebben a témában: a Notch:
Vigyázat! Veszélyes szakadék, belépés csak saját felelősségre! A Google megindítja a második nekifutást a Google Glass kapcsán és immár valódibb alkalmazásokkal, élethelyzetekkel tér vissza az okosszemüveg.
Sokan ájuldoznak az olyan új technológiák láttán, mint a hajlított kijelző és az okosóra, de amikor a bolti kasszához kéne fáradni, már nem ilyen nagy a lelkesedés.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése