A szolgáltatás október 28-án indul az USA-ban, és szép lassan terjed majd a világban, a magyar startról egyelőre nincs információ. A Google a közleményben kiemelte: az ingyenes Youtube sem tűnik el, megmarad pont úgy, ahogy most is van. Első blikkre nagyon úgy tűnik, hogy a Youtube durva lépéselőnybe kerül azzal, hogy házasítja a videómegosztó és a Google Music tartalmát, elemzők szerint könnyen lehet, hogy ez az utolsó szögek egyike az indulás óta billegő Spotify koporsójában, és az Apple Music sem örül majd a kicombosodott konkurenciának. Ugyanakkor a Google már sokszor belefutott abba a hibába, hogy túl rámenősen próbálta lenyomni a termékét az emberek torkán, pont ezért halt meg például a Google+ és megannyi más projekt tulajdonképpen bőven azelőtt, hogy egy kicsit is népszerű lett volna. Érdekes lesz majd látni például, hogy mennyit változik a reklámmennyiség az ingyenes Youtube-on.
A YouTube a jövőben is elérhető lesz mind ingyenes, mind reklámokkal finanszírozott változatban, de a videomegosztó platform igyekszik előkészíteni a tervezett fizetős szolgáltatását. A szolgáltatás még ebben a hónapban elindulhat és havonta 10 dollárba kerülhet. Az előfizetőknek lehetőségük lesz nem csupán a videók szabadon való letöltésére, hanem a felvételek offline üzemmódban való megtekintésére is, akár az okostelefonjaikon vagy a táblagépeiken. amarosan megállapodhat velük a CBS és a Comcasthoz tartozó NBC Universal. Az előfizetési díjakból befolyó összegeket a YouTube és a zenei klipeket kínáló partnerei elosztanák egymás között, a nettó bevételek 55 százalékát kaphatják a partnerek
This is social, it’s real-time, and it’s available anywhere I want it. Soon enough, YouTube’s technology will allow creators to add commercial breaks. It feels a lot like the future of TV.
550 ezer, összesen egymillió percnyi videót töltött fel a Youtube-ra az Associated Press és a British Movietone, írta a The Guardian. A gyűjteményt egyfajta vizuális enciklopédiának szánják. A csatornán van felvétel az 1906-os San Franciscó-i földrengésről, Pearl Harbor bombázásáról, Benito Mussolini híres békebeszédéről, a náci nagykövet 1936-os londoni látogatásáról, és George W. Bush sajtótájékoztatójáról, ahol megdobálják cipővel. Sőt fenn van az Aranycsapat portugálokkal játszott világbajnoki meccse is.
A streamelős appok lavinaszerű sikere többek között azért is érdekes és meglepő, mert amit tudnak, azt egy ideje tudja már az egyik leghíresebb magyar startup, a Ustream is. Sőt, valójában sokkal többet is azoknál, hiszen a mobilos streameket náluk pécén is lehet nézni, beágyazni és hasonlók. Megkérdeztük a Ustream alapítóját, és technológiai igazgatóját, mit szól a Meerkathez és a Periscope-hoz. "Egyelőre nem látjuk, hogy a két app milyen jövő elé néz, mindenesetre a belépőjük megmozgatta a piacot és a közbeszédet egyaránt. A Ustream SaaS (software as a service) üzleti modellje már stabil lábakon áll, egy-egy új termék megjelenése miatt nem váltunk stratégiát. Mindemellett a rendelkezésre álló, saját fejlesztésű technológiánk alkalmas arra, hogy ebben a szegmensben is megmérettesse magát, ezért megnyitjuk szolgáltatásunkat a mobilfejlesztők előtt. Az új API-k és a kapcsolódó SDK segítségével bárki készíthet Ustream közvetítésre alkalmas applikációt"
Microsoft Rolls Out Office 365 Video on Desktop and Mobile thenextweb.com
microsoft is rolling out Office 365 Video, a new service that lets companies upload and share video content with their entire organizations on desktops and mobile devices.
Még az idén bemutatja a Google a Youtube fizetős verzióját, amin nem lesznek reklámok - értesült a Bloomberg. Az ebből származó bevételt a terv szerint megosztják majd a youtube-os videók készítőivel. Az új szolgáltatást 2015 vége felé akarják bevezetni.
mintha Magyarországon az internetes filmterjesztés még ugyanannyira távoli lenne, mint a Netflix megjelenése, mintha egy lemezkiadós konferencia még mindig arról tartanának előadásokat, hogy hol érdemes CD-ket nyomni vagy lemezborítót készíteni, nem pedig arról, hogyan lehet maximalizálni a megjelenést Spotify-on vagy Bandcampen. Az MMA talán nem tud róla, de a filmforgalmazásra most is rengeteg lehetőség adódik a mozis kópiák kiküldésén túl.
Teljesen mindegy, hogy a szolgáltatás álló- vagy mozgóképet jelenít meg. Csak az a fontos, hogy a nézők élvezzék, amit kapnak, és hogy legyen lehetőség a reklámozni kívánt márkák és termékek képi megjelenítésére. Egyszer úgyis lesz egy fordulat, ami után többen lesznek ezeken az online szolgáltatásokon, mint amennyien előfizetnek tévére. Addigra ki kell találni, hogy miként lehet bevételt szerezni az online videókkal és képekkel, mert ez most még nem egyértelmű. A Youtube tíz éve indult el ezen a piacon, és még most is csak nullszaldós, pedig az éves forgalma már 4 milliárd dollár!
Bár Hurley Valentin-napon jegyezte be a céget és a logót, egészen szeptemberig kellett várni, hogy egy videó megtekintése túllépje az egymilliót. A bravúr a Nike-nak sikerült; az egyik reklámjuk vírusként kezdett el terjedni a videómegosztón. Mire a Youtube december 15-én hivatalosan is elindult, már volt mivel büszkélkedni – és volt egy 3,5 millió dolláros csekkjük is, amit a Sequia Capitaltól kaptak. Később bekopogtatott a Google egy jobb ajánlatottal: 1,65 milliárd dollárért megvásárolta a Youtube-ot. (Szórakoztató lábjegyzet: a cégnek ekkor 65 alkalmazottja volt.)
A Nutshell lényege dióhéjban összefoglalva annyi, hogy készítünk három fényképet, miközben a telefonunk folyamatosan videót rögzít. A végén kapunk egy felvételt, melyben a fotózások közötti cselekmény felgyorsítva jelenik meg, és csak a három, fotózással kiemelt esemény látható hosszabb ideig. Ezeket a pillanatokat látványfokozó animációkkal és feliratokkal is fel tudjuk tuningolni.
Több milliárd dollárra perelheti Irving Azoff ügyvéd a Youtube-ot 20 ezer dal előadóművészi jogdíja miatt, írja a Hollywood Reporter. Az ügyvéd Pharrelltől John Lennonig kezeli 20 ezer szerzemény előadói jogait, de egészen novemberig egy átmeneti egyezmény miatt nem indult eljárás az ügyben. Most viszont, hogy a Youtube elindítja a fizetős szolgáltatását, Azoff arra figyelmeztet, hogy a videómegosztó nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel a dalokhoz, és ezeknek az azonnali eltávolítására szólít fel.
Nemrég hazánkba is begyűrűzött az Ice Bucket, életre hívva néhány igencsak kínos videót, ráadásul az eredeti cél is a semmibe veszett, hiszen az ALS helyett hazai alapítványoknak kívánnak gyűjteni általa. Mindenesetre a jeges vödrös kihívás már túl van a csúcsán, célját beteljesítette, így igazi sikeres víruskampányként vonulhat be a social media történelmébe!
Habár a YouTube-nak külön csapata van arra, hogy megvizsgálják azokat a panaszokat, amelyeket a felhasználók amiatt nyújtanak be, hogy egy adott videó megsérti a felhasználási feltételeket – ez az úgynevezett „flagelés”, mely mindenki számára nyitott lehetőség –, tovább
Folyamatosan épülnek az egyre nagyobb adatforgalmat kiszolgálni készülő rendszerek világszerte, s a nagy forgalmazók között egyre több az új név. Korábban, ha a legnagyobb adatforgalomról kérdeztek valakit, biztosan rávágta, hogy YouTube, érdemes szétnézni újra.
Videotéka a neten - IT café Tech teszt itcafe.hu
Nem csak a tévé, hanem a lejátszó, azaz a film forrása is változik.
A legutóbbi negyedévben a cégnek 1,7 millió új felhasználót sikerült szereznie, ezzel 10,93 millióra növelte nemzetközi ügyfelei számát. Összehasonlításként, a Netflixnek 33,4 millió amerikai előfizetője van, ők havi 8 dollárt fizetnek a korlátlan streamelésért. A növekedés azért is nagyon fontos a Netflixnek, mert folyamatosan egyre többe kerül a folyamatosan bővülő kínálat, főleg mióta saját gyártású sorozatokba is belevágtak. Az európai szolgáltatók igyekeznek felkészülni az amerikai versenytársra, legalább tucatnyi olyan szolgáltató van, ami havidíj fejében, korlátozás nélkül kínál filmeket. Németországban a Snap, Olaszországban az Infinity szolgáltatások indultak nemrég. Franciaországban pedig a Canal Plus indított egy hasonló szolgáltatást. Arról nem is beszélve, hogy a brit és német piacokon az Amazon is jelen van.
Az elmúlt napokban nem kis pánikot okozott a YouTube-on játékokkal kapcsolatos tartalmakat közvetítők között, hogy tömegesen kapták a figyelmeztetéseket szerzői jog megsértése miatt.
A Netflix vezetői a francia elnök munkatársaival találkoztak a héten, hogy megtárgyalják, hogyan tudná elindítani a szolgáltatást az országban. Megvizsgálták a jogszabályi környezetet, valamit hogy mivel járna a szolgáltatás elindítása.
Egyre nagyobb szeletet kanyarít magának a letöltésekből a YouTube és a Netflix. A Sandvine felmérése alapján a két szolgáltatás Észak-Amerikában már a vezetékes hálózatok adatforgalmának több mint felét tudhatja magáénak.
Elkészült az első, valós idejű 3D kamera, a Lynx. Elég vele körbesétálni valamit, leszkenneli kinézetét és formáját, majd forgatható, háromdimenziós képet készít róla. Sőt, a kamera felveszi a mozgást is, így azt is rögzíteni tudjuk 3D-ben.
Szerzői jog a XXI. században: Nagy a Baj, du? A "kínai Google" össztűz alatt copyrightinthexxicentury.blogspot.com
Mindezeket követően pedig itt a legújabb "balhé": kínai internetcégek társultak a mindenki számára ismerős MPAA-val, hogy 300 millió jüanos kártérítést vasaljanak be a Baidun. Állításuk szerint a cég tulajdonában lévő QVOD videólejátszó olyan tartalmakat streamel a felhasználóknak, amelyek szerzői jogaival nem rendelkeznek. Természetesen a gyanúsított azonnal tagad: "a QVOD csak egy médialejátszó, nem szolgáltat tartalmat". A történetnek egészen bizonyosan folytatása következik. Jelenleg is nagy a baj(du), de ha a vádak igaznak bizonyulnak, komoly gazdasági krízisbe is kerülhet a vállalat. A Google pedig örömmel látná a visszaesést, hiszen az egyre fontosabb piacnak számító Kínában a keresések 80%-át tavaly a Baidun végezték. Számukra az esetleges elmarasztaló ítélet nagyon jól jönne - az lenne az igazi Bye, du.
Mától elérhető a Fuso Ecosystems fuso Premium nevű tévé- és internetszolgáltató-független, havidíjas streaming filmszolgáltatása, mindössze két nappal azután, hogy a Magyar Telekom is elindította havidíjas MoziKlubját.
Egyre inkább úgy érzem, hogy a websorozat, ahogy az elmúlt tíz évben gondoltunk rá, igazából sosem fog elterjedni. Emlékeztetőül: a websorozat az az 5-20 perces epizódokból álló műfaj, amivel egyrészt a profi tévék próbálták megúszni, hogy igazi részeket kelljen felpakolniuk az internetre, másrészt viszont egy csomó félprofi, sőt amatőr kezdeményezés is készült, mivel a befuccsolt, félkész tévés ötletekből is gyakran websorozat lett. Aztán megjelentek a youtuberek, és kiderült, nem is annyira érdekes a hibrid tartalom – ráadásul közben az igazi tévésorozatok is elkezdtek felkerülni az internetre, mármint legálisan is. Ezzel együtt volt az elmúlt néhány évben egy pár érdekes próbálkozás, ami egészen vállalható okból született, és még nézhető is. Itt van öt.
Elképesztő növekedésről számolt be a Netflix, jóval nagyobbról, mint amit a legmerészebb elemzések vártak. Az online filmstreamelő szolgáltatást 1,3 millióval többen használják az Egyesült Államokban, mint három hónappal korábban.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése