A spanyolországi lapkiadók erős lobbitevékenységgel elérték, hogy a hírkereső oldalakat üzemeltetők csak jogdíj ellenében mutathassanak pár mondatos kivonatokat. A Google válaszul bezárja a szolgáltatást, az online médiumok üzemeltetői viszont megijedtek, eszükbe jutott ugyanis, hogy így sokkal kevesebb látogatójuk lesz.
Google News to Shut Down in Spain Following New Law thenextweb.com
A new copyright law in Spain is forcing Google to close the doors on its news product. In a post on the Google Europe blog today, the company wrote that it’s closing the service with “real sadness” ahead of the new law going into effect this January. It’ll start by removing Spanish publishers on 16 December, before closing down the whole product in that country.
Évek óta mesterkednek a brüsszeli bürokraták a Google, az Apple, a Microsoft és más – főleg amerikai – mamutcégek megfúrásán, feldarabolásán. Szögezzük le, hogy a monopólium alapvetően nem jó dolog. De tegyük hozzá azt is, hogy a piaci egyeduralom nem csak úgy lepottyant az égből. Monopolhelyzet akkor tud kialakulni, és úgy tud fennmaradni, ha a fogyasztók valamely vállalatot tartósan és abszolút többségben kitüntetik a bizalmukkal. Ennek oka az, hogy valamely szolgáltatást csak ő tud biztosítani, vagy kiemelkedő módon tudja biztosítani. Ha megjelennek a trónkövetelők, úgy a fogyasztók fognak dönteni: fennmarad-e a monopolhelyzet, vagy teret nyernek az újak?
Jövő januártól jogdíjat kell fizetnie az internetes keresőprogramokat működtető szolgáltatóknak azon kiadóknak és szerzőknek, amelyeknek, akiknek a szövegeiből tartalmakat vesznek át – írja a Híradó.hu. A spanyol parlament elfogadta a szellemi tulajdon védelméről szóló törvény módosítását, amelynek értelmében 600 ezer euróig terjedő pénzbírsággal sújtják azokat a szolgáltatókat, amelyek illegális letöltéseket tesznek lehetővé, egyben szigorítják a szellemi tulajdon védelmének ellenőrzését.
az Európai Bizottság digitális gazdaságért felelős biztosának többféle ötlete is van arra, hogy csökkentse az amerikai internetes óriások erejét az Unióban. Az egyik az, hogy a a szerzői jogok módosításával veszi célba őket. Ha uniós szellemi tulajdont használ fel, hogy növelje a bevételét, akkor az EU-nak meg kell védenie ezt a tulajdont, és fizetséget kell köveltenie érte.Németországban a versenyhatóság október közepén kimondta, hogy az online hírek címeinek és elérhetőségének összegyűjtése még nem sérti a szerzői jogokat, és nem kell azok után díjat fizetni a médiacégeknek. Magyarországon a hirdetési piacon elért domináns pozíciójuk okozhat gondot: több tízmilliárd forint bevételt visznek ki az országból, általában egy külföldi, uniós székhelyen keresztül, tehát a hazai irodájukon egy fillér hirdetési bevétel sem áramlik át, emiatt jelentős adóbevételtől esik el az állam.
Figyelő online |Gazdaság | Fizetni kell a szerzői jog hatálya alá tartozó online tartalmakért figyelo.hu
egy online tartalomszolgáltatónak elég volna csak egy szerzői jogi szervezettel szerződést kötni ahhoz, hogy az EU teljes területén hasznosíthasson az EU-ban keletkezett szellemi termékeket. A szerzői jogot jelenleg tagállami keretben szabályozzák, és az országonként eltérő jogi környezet miatt eddig nem is alakulhatott ki valódi digitális belső piac az EU-ban, ami egyebek között abban mutatkozik meg, hogy külföldi IP-címről sok esetben nem érhetők el a filmeket, zenét, könyveket kínáló vállalkozások szolgáltatásai, és így alig tudtak kifejlődni országhatárokon átívelő szolgáltatást nyújtó, szellemi termékek felhasználására építő internetes vállalkozások. Az új, egységes szabályozás révén az EU sokkal vonzóbb lehet az internetes szolgáltatásokkal foglalkozó vállalkozásoknak, a szellemi tulajdon hasznosítására szakosodott szervezetek pedig versenyhelyzetbe kerülnének.
Google Responds to News Corp's EU Antitrust Case Criticisms thenextweb.com
Today, Google responded with a ‘Dear Rupert’ blog post: “With the Internet, people enjoy greater choice than ever before — and because the competition is just one click away online, barriers to switching are very, very low. Google is of course very popular in Europe, but we are not the gatekeeper to the web.”
A francia piac persze nem örült a Netflix érkezésének, a kábelszolgáltatók kerek perec nemet mondtak nekik, amikor a már meglévő médiaboxokon keresztül szerették volna terjeszteni a szolgáltatást. Aki Franciaországban a szolgáltatásra előfizet, kénytelen lesz beszerezni egy újabb médiaboxot, egy Apple TV-t vagy egy Android-eszközt, amin futtatni tudja a tartalmat, de a modern okostévék nagy többségét már felszerelték olyan applikácóval, ami ezt lehetővé teszi. Legvégső esetben pedig ott a számítógép és a böngésző, amiből bármikor és bárhol elérhető a kontent.
A Google lépése az Európai Unió Bíróságának köszönhető. A bíróság múlt hónapban hozta meg a döntését, ami arra kötelezi a Google-t, hogy távolítson el minden elavult vagy lényegtelen (irrelevant) információt, amik magánszemélyekre vonatkoznak. Az EU igazságügyi biztosa, Viviane Reading üdvözölte a döntést: szerinte ez nagy győzelem az európaiak személyes adatainak védelmében. Mások nem ennyire lelkesek, szerintük az unió döntése az online cenzúra egyik eszköze. A Google korábban azt mondta, hogy ez egy kiábrándító döntés mindenkinek, aki internetes keresőkkel vagy online kiadóként működik. Ennek ellenére viszonylag gyorsan eleget tettek az EU kérésének; szerda éjjel óta elkezdték szűrni a felhasználók által kért tartalmakat.
Néhány napja a Google elindított egy online űrlapot, ahol egyszerűen bejelenthetjük, ha valamit nem szeretnénk a keresési találatok között látni. Ezt ugye az Európai Unió idén bevezetett új jogszabálycsomagja teszi lehetővé az állampolgároknak, hogy töröltessék magukat az internetről.
A megoldás lényege, hogy a képes kirakatot, amit a Google Shopping jelent, két részre bontják: lesz három kép a Google Shopping partnereinek, másik három pedig a külsős ajánlatoknak. A külsős ajánlatokat adóknak azonban ez nem tetszik, méghozzá több okból sem.
Súlyos kritikák merültek fel az Egyesült Királyságban nemrég bevezetett tartalomszűrési rendszerek ellen, a letiltott tartalom sok esetben elérhető, az elvben engedélyezett azonban nem. A kormány központi engedélyezési listát tervez.
A francia warezolókat megregulázni akaró Hadopi ma már köznevetség tárgya, a kudarc nyilvánvalóbb nem is lehetne, de egy friss kutatás még azt is kiderítette, hogy az eljárás nem csak az aktív ügyekben torkollott kudarcba, de még csak elrettentő ereje sem volt.
A világ egyik vezető hálózatmenedzser cége, a CloudFlare bejelentette, hogy hétfőn egy minden eddiginél nagyobb, elsősorban európai szervereket érintő túlterheléses (DDoS-) támadás érte őket, amelynek mértéke a felfedezéskor elérte a 400 Gbps-os értéket is – európai viszo
A németek és a franciák arról egyeztetnek, miként lehetne létrehozni egy európai internetet, hogy az európaiak adatai elkerüljék az amerikai szervereket. Az Európai Parlament pedig határozatban készül elítélni el az amerikai nemzetbiztonsági szolgálat és az európai hírszerző hatóságok titkos adatgyűjtő programjait.
Újabb multi érkezhet Magyarországra: áresést hozhat magával penzcentrum.hu
Hamarosan újabb elosztó központot létesít Csehországban az Amazon.com. A Bloomberg értesülései szerint a Prágától 7 kilométerre fekvő, Dobroviz faluban húzzák fel a legújabb Kelet-Közép-európai lerakatot. Mint írják, a település polgármestere a múlt hét végén hagyta jóvá a szerződést, és az építkezések várhatóan márciusban meg is kezdődnek. A csehországi nyitás egyértelműen a régiós terjeszkedés újabb lépésének tekinthető. Mint ismert, még 2012-ben Pozsony mellett hozták létre az első kelet-közép-európai központot. Arról azonban már akkor tudni lehetett, hogy az amerikai vállalat a szlovákon kívül a cseh és a lengyel piacokat is kiszemelte magának. Sőt, egyes piaci pletykák szerint a multi a horvát, a román és természetesen a magyar piacok felé is kacsintgat.
Viviane Reding, az Európai Bizottság (EB) alelnöke, a jogérvényesülésért, az alapvető jogokért és az uniós polgárságért felelős biztos vasárnap a Münchenben zajló Digital-Life-Design (DLD 2014) konferencián vitaindító beszédében az EU meglehetősen lassan formálódó adatv
Tegnap Viviane Reding, az Európai Bizottság (EB) alelnöke, a jogérvényesülésért, az alapvető jogokért és az uniós polgárságért felelős biztos az Európai Parlamentben tartott beszédében felvázolta az EB álláspontját az NSA megfigyelési botrányának egy hatásáról, nevezete
A német legfelsőbb bíróság legújabb ítélete mérföldkő az internet-előfizetők felelősségéről szóló szerzői jogi viták történetében: egy korábbi bírósági döntést felülírva kimondták, hogy az előfizetés tulajdonosa nem vonható felelősségre, ha az előfizetésen eg
A francia adatvédelmi hatóság a maximálisan kiszabható 150 ezer eurós (45 millió forintos) pénzbírsággal sújtotta a Google-t, mert az nem volt hajlandó változtatni a francia törvényeknek megfelelően az adatvédelmi politikáján, írja az MTI.
Joaquín Almunia A Google nem teljesíti az elvárásainkat, így amennyiben nagyon gyorsan nem visszakoznak, záros határidőn belül kemény büntetésre számíthatnak – nyilatkozta ma Joaquín Almunia, az Európai Bizottság (EB) versenyügyi biztosa egy spanyol rádiónak adott interjújáb
A spanyol adatvédelmi biztos tegnap jelentette be, hogy a felhasználók jogainak súlyos megsértései miatt a Google-nak 900 ezer eurós (kb. 260 millió forintos) bírságot kell fizetnie.
Nem csak mi magyarok próbálunk startup központot kialakítani, a Wall Street Journal egy hosszabb cikkben foglalkozik az angolok és franciák között kialakuló versenyről, utóbbi ország vezetői ugyanis nem nézik jó szemmel, hogy a szigetország vonzóbb feltételekkel átcsábítja a fiatal vállalkozókat. Az állam több százmillió eurót fordít a startup ökoszisztéma fejlesztésére, nagy francia vállalkozók pedig 100 millió eurós nagyságrendű projekteken dolgoznak, például a világ legnagyobb inkubátorházát Párizsban akarják létrehozni.
A Google ugyan korábban elmagyarázta már, hogy miért is látja jónak összevonni minden termékének felhasználói adatait, de úgy tűnik, ezt nem minden országban emésztették meg. A holland adatvédelmi hatóság hét hónapos vizsgálata arra jutott, hogy ez sérti a törvényeiket.
Bár egyre népszerűbb a Windows 8, egyelőre a Windows 7 a nyerő – a kelet-európai régióban egyedül Szlovákiában esett vissza a piaci részesedése. A Vista és XP népszerűsége csökken, mutatják a Gemius októberi adatai.
Átlagosan 10,2 százalék részesedést ért, és ezzel magabiztos harmadik helyre jött fel el az augusztus-októberi időszakban az EU5 (Németország, Franciaország, Spanyolország, Egyesült Királyság, Olaszország) régióban a Windows Phone az új készülékek értékesítésének tekint
Kétéves jogi huzavonára tett pontot a párizsi legfelsőbb bíróság, ítéletében arra kötelezve a Google-t, a Microsoftot és a Yahoo-t, hogy 16 videóstreaming oldalt többé ne tüntessenek fel keresési eredményeikben.
Az Ericsson közzétette legfrissebb Networked Society City Index kiadványát, amelyben 31 várost rangsorolnak úgy, hogy mérik azok IKT-érettségét, az infokommunikációs beruházásokból származó társadalmi, gazdasági és környezetvédelmi előnyök tekintetében – az úgynevezett
Az Európai Bizottság (EB) volt a házigazdája annak a konferenciának, amelynek keretében tegnap, november 26-án, az intelligens városokra irányuló stratégiai végrehajtási tervben említett intézkedéseket vitatták meg városvezetők, vállalatigazgatók és civil kezdeményezések sz
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése