keresés

2022. április 30., szombat

Mi történt a Netflix-el?

Az eddig reneszánszát élő legnagyobb video streaming-szolgáltatás most rövid időn belül hatalmas mennyiségű előfizető tábort veszített el. A hatalmas visszaesés oka elég komplex, beszélhetünk itt a kedvezőbb árú és színesebb kínálattal rendelkező konkurenciáról, a korona járvány végeláthatatlanságáról, a sok “ingyenélőről” és nem utolsó sorban az orosz-ukrán háború közvetlen és áttételes hatásairól.

2022. április 29., péntek

Bitcoin környezetre gyakorolt hatása

Amióta a bitcoin egyre népszerűbb lett azóta az egyik leggyakoribb kritikája a bányászatból adódó túlzott energiafelhasználása és az emiatt kialakuló környezetszennyező hatása volt.  Az utóbbi időben sem csökkent a bitcoin népszerűsége de továbbra is nagyon érdekli az embereket, hogy mennyire is szennyezük a környezetet a kriptopénzekkel?  A bitcoin sok energiát használ fel azonban a kriptovalutákat energiafelhasználásuk miatt sem kell azonnal környezetszennyezőnek nevezni. A helyzet ennél sokkal összetettebb. A Digiconomist jelenlegi becslései szerint a bitcoin hálózata nagyjából 95 terawattórányi (TWh) energiát használ fel évente. Ugyanez a szám a Cambridge egyetem kutatói szerint inkább a 120 TWh-s érték környékén áll. Ezenfelül a bányászat során kibocsátott szén-dioxid mennyisége körülbelül megegyezik Hong Kong 45,34 tonnás kibocsátásával. Akár hiszünk a Digiconomist által fentebb közölt értékekben, akár úgy gondoljuk, hogy ezek tényleg alulbecsülik a valós felhasználást, a bitcoin energiafelhasználása mindkét esetben magas.  Azonban nem elég azt megnéznünk, hogy mennyi energiát használnak fel a bányászat során. Az is fontos, hogy pontosan milyen energiáról van szó. Ha ugyanis ez az energiamennyiség mind fosszilis forrásokból származna, tényleg komoly környezetszennyező hatásokkal kellene szembenéznie a kriptoközösségnek.

2022. április 28., csütörtök

2022 az IoT éve lehet

Az IoT technológia segítheti a környezetvédelmet, az 5G kihívások elé lesz állítva, a chiphiány pedig továbbra is aktuális lesz. Többek között ezekre is lehet számítani 2022-ben. De gondokkal is néz szembe az IoT piac. A fenntarthatóság kiemelt fontosságú marad. Ezenkívül az IoT, az Edge és a Network fúziója várható.

Jön az új akkumulátor, ami 15 perc alatt feltölthető!


Fél úton járok az úticélomtól, amikor jelzi az autóm, hogy már nagyon alacsony a töltés az akkumulátorban. Keresek egy töltőállomást a térképen és odahajtok. Kiszállok az elektromos autómból és rádugom egy töltőre. Beülök a szomszéd kávézóba és kérek egy eszpresszót. Épp hogy elszürcsölöm, már jelez is az applikáció, hogy indulásra kész a jármű, pedig alig telt el 15 perc.

2022. április 27., szerda

A Pokémonnak, mint művészeti alkotásnak a megsértése

A Redbubble ausztrál cég weboldala 2006-ban alakult, a célja az volt, hogy különböző művészek feltöltsék ide az alkotásaikat, amiket az oldal tetet rá pólókra, telefontokokra, matricákra és hasonló termékekre. Eddig közel 500.000 művész töltötte fel ide alkotását, már több mint 60 fajta tárgyra nyomtatják a különböző alkotásokat.

Amazon vs. Amazon munkaügyi szakszervezet

Az amazon szakszervezetének logója
Az Amazon köztudottan elborzasztó és veszélyes munkakörülményei javításra szorulnának, ám a cég az eddigiekben nem tett semmit az ügy érdekében. Most dolgozói akarják kezükbe venni az intézkedéseket. Április 1-jén, New York Staten Island kerületében, a JFK8-as raktárház dolgozói megszavazták egy szakszervezet létrehozását. 

2022. április 26., kedd

Elindult Magyarországon is az HBO Max

2022 március 8.-án Magyarországon nem csak a nemzetközi nőnapot ünnepelhették az emberek, de ezen a napon hivatalosan elindult az országban az HBO legújabb szolgáltatása, az HBO Max. Az HBO Max egy online videótár, amely elérhető Smart TV-n, PC-n, tableten és okostelefonon egyaránt. Segítségével bárhol, bármikor megnézheted a legjobb filmeket és sorozatokat a nap 24 órájában, a hét minden napján.

HBO Max vagy HBO Go?

Az újonnan startol streaming szolgáltatás már korábban is elérhető volt, igaz HBO Go néven, a régi fiókok automatikusan átállnak HBO Max-ra. Az újítás viszont nem csak a névben történt meg, hiszen új cégekkel is szerződést kötött az HBO, hogy még színesebb tárházból válogathassanak az előfizetők. Az HBO Go-ról történő átállás, a megnövekedett érdeklődés ellenére is szinte zavartalanul lezajlott.

Gyermekbántalmazás, a facebook inkább félre néz


Az elkövetés színtere nem az online tér, mégis itt válik letagadhatatlanná, mivel gyakran maga a bántalmazó osztja meg a világgal a bizonyítékot.  Rengeteg szemtanú, cáfolhatatlan bizonyíték még az elkövető is beazonosítható, de még sincs semmi következmény.   A közösségi média felületeken időről - időre felbukkannak olyan videók, illetve fotók, amelyeken egyértelműen látható, hogy valaki éppen bántalmazást szenved el. Akár diákok verik meg osztálytársukat, erről videót készítenek vagy éppen egy felnőtt bántalmaz egy gyermeket. Különbség nincs abból a szempontból, hogy a facebook igyekszik kimaradni a balhéból és elkerülni a feljelentéssel és nyomozással kapcsolatos hivatalos procedúrát.

A kriptobányászat hatása a videókártya piacra

Az utóbbi kettő-három évben a kriptobányászat az aranykorát éli, mindenki próbálja kivenni a maga részét az egészből, ennek azonban velejárója lett, hogy a videókártyák árai az egekbe szöktek. Az amúgy is magas árakat a piacon viszont tovább rontotta a koronavírus óta megjelent globális chiphiány is.

2022. április 25., hétfő

A Covid hatása a digitalizációra

Már a járvány előtti években is megfigyelhető volt, hogy egyre nagyobb a kereslet a digitalizációs megoldások iránt, de ezt a járvány még jobban fellendítette. A Covid hatására a dokumentumkezeléssel, illetve a digitalizációval kapcsolatban komoly fejlődést tapasztaltak a vállalatok. Az üzleti lehetőségek folyamatosan bővülnek a digitalizációval foglalkozó cégek számára.

Megszorítások a digitális térben

Megállapodás született a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabálycsomagról, amely akár egy oldal betiltását is lehetővé teszi a jövőben. Komoly lépésként lehet ezt elképzelni a techóriásokkal szemben is. 

Az Európai Unió Tanácsa és az Európai Parlament tárgyalói megállapodtak az illegális, valamint hamis online tartalmak terjedésének hatékony kezelését és az alapvető jogok védelmét a digitális terekben védelmező új szabályokról. 

Személyazonosság-lopás jelei

Napjainkban egyre többen szabadidejüket a digitális térben töltik, vagy szinte egész nap jelen vannak rajta. Előrejelzések szerint az emberek átlagos képernyőideje 2022 végére akár a napi 8 órát is meghaladhatja. Ezáltal egyre több adatunkat adjuk meg ami online kezelődik, ezért egyre nagyobb a kockázat, hogy adathalászok áldozatai lehetünk.

Az NFT legnagyobb hazai képviselői

Az NFT tábora erősen megosztott, sok vitatott kérdést hordoz maga körül, de kétségtelen, hogy életre keltette a kriptoművészetet és alapjaiban megváltoztatta a digitális művekkel való kereskedést. Az új digitális műkincspiac számos lehetőséget tartogat magában, amelynek az elmúlt egy éveben kirajzolódtak a legnagyobb befutói. Ha az NFT-ről beszélünk a hazai alkotók között is vannak olyan nevek, akik mellett nem mehetünk el, mert 
munmáikkal már végérvényesen beleírták magukat az NFT történelmébe. Az alábbiakban Weiler Péter és Kiss Miklós képzőművészek kerülnek bemutatásra, de természetesen más nagyszerű, magyar alkotók is foglalkoznak már kriptoművészettel.

A Digitális Bölcsészeti Központ és a digitalizáció

Nemrég elkészült a Petőfi Irodalmi Múzeum Digitális Bölcsészeti Központjának publikus honlapja, aminek köszönhetően mindenki megismerheti tevékenységüket. Rövid összefoglalókban ismertetik, hogy a szervezet azért jött létre, hogy támogassa, koordinálja és dinamizálja a hazai közgyűjteményekben zajló digitalizációt, a tartalom- és szolgáltatásfejlesztéseket.

A közgyűjtemények közül a digitalizáció terén legkorábban a könyvtárak jártak az élen, de mára már hasonló szinten vannak a múzeumok és a levéltárak is. Az audiovizuális archívumok számára is hatalmas feladatot jelentett a nagy mennyiségű anyag, amit digitalizálni kellett.

A Netflix válsága

A legnagyobb videóstreaming-szolgáltató közzétette az első negyedéves eredményét, amiből kiderült, hogy az előfizetőinek száma 200 ezerrel csökkent. A rossz hír pedig részvényeladási hullámot indított el. A részvények értéke egyetlen nap alatt több, mint harmadával zuhant. Számszerűen a cég összértéke 54 milliárd dollárral (18,4 ezer milliárd forinttal) csökkent. A Netflix nem derülátó a jövőt illetően, ugyanis a második negyedévtől sem vár jobb eredményt. Az előfizetők számának további 2 milliós csökkenésére számítanak.

A csillogás nélküli influenszer-élet

 

A mai fiatalok számára különösen vonzó az influenszer szakma, ami hírnévvel és nem mellesleg sok pénzzel is kecsegtet. Az influenszer-élet a Linktree felmérése szerint azonban a többség számára nem kifizetődő. A profilokban elhelyezett hivatkozásokkal foglalkozó Linktree 9,5 ezer alkotó kérdőíves válaszadásai, illetve saját statisztikai adatai alapján nyújt betekintést abba, hogy mennyit keresnek az influenszerek.

2022. április 23., szombat

Hogyan segíthet a technológia újraépíteni a háború sújtotta városokat?

Egy háború soha nem jár veszteségek nélkül. A Hegyi-Karabah területén már több évtizede fegyveres konfliktus van jelen két nemzet között az előbb említett régióért. Több tűzszünet is jelen volt az évek alatt, de egyik fél se szeretne engedni, így mindig újra indul a harc. A terület inkább Örmény lakosságából több millióan menekülnek el Örményország felé. Sokan felgyújtották vagy valamilyen módon elpusztították az értékeiket, hogy az ellenséges katonák ne szerezhesség meg ezeket. Jelenleg Azerbajdzsán kezén van a terület, akinek konkrét tervei vannak vele.

Hegyi-Karabah fejlesztése


Azerbajdzsán fokozatosan próbálja újjáépíteni a csata sújtotta földeket. A vezetőség reménykednek benne, hogy a technológia központi szerepet játszhat benne. Továbbá remélik, hogy az okos városok és falvak létrehozása jobb életvitelt kínálnak, ez pedig ösztönzi a polgárokat arra, hogy visszatérjenek a régióba.

Anar Valiyev várostervezési szakértő és a bakui ADA Egyetem professzora szerint a digitális szolgáltatásokra épülő új közösségek felépítése nemcsak a visszatérni vágyók számára teszi vonzóbbá a régiót, hanem azok számára is, akik a konfliktus ellenére is a régióban maradtak.

A kezdeti tervezési időszakot egy kísérleti program követi, amelynek során számos okos város - Aghaly-1, Aghaly-2, Aghaly-3 - épül majd Zangilan régióban. Több mint 200 házat terveznek építeni, olyan innovatív építőanyagok felhasználásával, mint az újrahasznosított acél és az előre legyártott beton. Közreműködnek az építésben az intelligens villamosenergia, gáz és hulladékgazdálkodási közművek.

A kísérlet első szakasza 2021 februárjában indult. Inam Karimov azerbajdzsáni mezőgazdasági miniszter szerint a projekt 5 főbb tényezőt vesz figyelembe. Ezek a lakosság, gyártás, szociális szolgáltatások, intelligens mezőgazdaság és az alternatív energia. Utóbbit igyekeznek minden lakóépület, szociális létesítmény, irodaház, vendéglátás és mezőgazdaság esetén alkalmazni.

2022. április 19., kedd

Anime szubkultúra az interneten

Mi az anime?

Maga az 'anime' kifejezés az 'animation' (animáció) szó japán kiejtéséből származik. Japánban minden animációs filmre ezt a szót használják, míg nyugaton csak a japán, vagy japán stílusú animációs filmeket és sorozatokat nevezik így. A médium egyik legszembetűnöbb jellemzője a színes, dekoratív rajzstílus. A nyugati animációtól leginkább az különbözteti meg, hogy gyakran a felnőtt közönséget célozza meg, így olyan témák is gyakran előfordulnak bennük, mint az erőszak, a szexualitás, vagy a pszichológia. Szinte minden ismert műfaj megtalálható közöttük a romantikus vígjátéktól a horrorig, emelett vannak kifejezetten animékre jellemző műfajok is (mecha, ecchi, slice of life stb...) , emelett részletes korosztály és nemek szerinti besorolást is kapnak. A legtöbb esetben az anime egy 'manga', vagyis 'japán képregény' (nyugaton, Japánban minden képregényt jelöl a szó) animációs adaptációja.












TikTok influencerek szerepe az informálódásban


A TikTok nevű alkalmazás a 21. századi fiatalok számára már nem csak szórakozást, de híreket is szolgáltat. Nem meglepő tehát, hogy a nagy követőbázissal rendelkező influencerek hatással vannak napjaink egyik legnagyobb fegyveres konfliktusára, az orosz-ukrán háborúra is. Ezt a hatalmat azonban sokan nem használják felelősségteljesen.

2022. április 17., vasárnap

A konspiráló algoritmus

 A Global Witness legújabb kutatásai azt mutatják, hogy ha egy felhasználó klímaszkeptikus nézeteket vall, annak egy idő után egyre több és súlyosabb álhíreket és összeesküvés-elméleteket dob fel a Facebook falán az algoritmus. 

A Facebookon a klímaszkeptikusok egyre több szélsőséges "hírt" találnak - állítja a Global Witness, nemzetközi emberjogi szervezet legutóbbi kutatási eredményei alapján. A kutatást végző szakemberek szerint a Facebook inkább felerősítette a kételyeket az adott témáról, ellenkezőleg még inkább felerősítette azokat azzal, hogy még félrevezetőbb bejegyzéseket kezdett ajánlani. A korporáció viszont azt nyilatkozta, hogy rendszerét pont a félretájékoztatás redukálására tervezte. 

2022. április 15., péntek

Hirdetések és a multi vállalatok (Facebook, Google)

Kanada kötelezővé teheti a Facebook, a Google és hasonló rendszerek számára, hogy a kiadóknak fizessenek a tartalmukért. Ausztrália hurrikánt okozott az utóbbi évben, amikor bevezette a rendeletet, miszerint nyomást gyakorol a tech óriásokra, mint a Facebook és a Google, hogy fizessenek a kiadóknak az általuk használt információkért, és jelezzék a velük kötött megállapodásokat.

2022. április 14., csütörtök

IoT üzleti lehetőségek: ezek vannak emelkedőben éppen


Az Internet of Things egyre népszerűbb, az IoT eszközök elterjedtek a piacon. A Statista jelentése szerint az IoT szektor globális értéke hamarosan meghaladhatja az 1 000 000 000 000 dollárt. Az IoT terjedésével a vállalkozások és az ügyfelek közötti kapcsolatok egyre inkább megváltoznak.

Egy platformon a svájci könyvtárak

470 svájci bibliotéka tudományos állományához teljesen hozzá fognak férni a felhasználók. Ez körülbelül 40 millió könyvet és újságot, illetve 3 milliárd elektronikus újságcikket jelent.

2022. április 13., szerda

Az egyre "népszerűbb" zenei szerzői jogi perek

Amerikában a zeneművek szerzői jogi rend szerint a szerző életében és halála után hetven évig védettek, ugyan úgy, mint Magyarországon. Ezek a művek se részletekben, se egészben nem másolhatók, kivéve archiválási és tudományos kutatási céllal. Ahogy telnek az évek egyre többször fordulnak elő ilyen esetek, mivel az előadók véletlen vagy akár direkt vissza nyúlnak régebbi számok alapjaihoz. 

Tarantino és a Ponyvaregény körüli botrány

Quentin Tarantino egyik legnépszérűbb filmje a Pulp Fiction, magyar nevén a Ponyvaregény, amit 1994-ben adtak ki, ez volt a rendező második filmje. A forgatókönyvet eredetileg Roger Avery írta,  Tarantino megvette tőle a történet jogát, ezután egy kicsit átírta és a hangulatán is változtatott. Nagyban támaszkodott a 60-as évek francia filmjeire. A film 1994-ben elnyerte a cannes-i filmfesztivál Arany Pálma díját is. 

2022. április 12., kedd

Mégis csak hamarabb utolérik a sánta kutyát, mint a hazug embert?

 A New York-i Egyetem és a francia Grenoble-Alpes Egyetem kutatócsoportjai több száz olyan tartalommegosztót vettek górcső alá, akik prominensen publikálnak a Facebookon. Vizsgálataik alapján kiderült, hogy a hamis vagy álhírek könnyebben és többször jelennek meg a felület algoritmusában, mint az igaziak. A Facebook viszont azt mondja nincs ok a pánikra.

2022. április 11., hétfő

3D nyomtatással kevesebb, mint 1 nap alatt felépülhet egy ház


Ha valaki azt mondaná, hogy kevesebb, mint 24 óra alatt felépítik a házát, valószínűleg csak legyintenénk és egy jót mosolyognánk rajta. Pedig már erre is van megoldás, köszönhetően a japán Serendix cég legújabb fejlesztésének.

2022. április 10., vasárnap

Fake news Facebook

 A Facebookon évek óta probléma már a "hamis hírek", elterjedtebben "fake news" nevezetű jelenség. Most a francia AFP hírügynökség révén megszülethetnek azok a lépések, amik globálisan segíthetnek ezek kiszűrésében először a szociális média felületén.

Digitális lábnyom az állásinterjún

A legtöbb ember már legalább egy állásinterjún volt életében. A találkozóra kiöltözött, ügyelt a részletekre, megfontolta mit mond...stb. 
De arra már a kevesen gondolnak, hogy az online jelenlétüket is átnézzék egy-egy interjúra készülve. Pedig napjainkban egyre több állásadó keres rá leendő munkatársaira. Milyen kellemetlen lenne egy régi poszt miatt lecsúszni a vágyott munkáról? 

Anonymus és az önkéntes hackerek az ukránok mellett

kép forrása
Ahogy az Index is tudósítja, egyre szélesedik a kiberháború Moszkva ellen. Ez abban mutatkozik meg, hogy a hackertámadások mértéke egyre gyarapodik az oroszok ellen.
Az Anonymus nemzetközi hackercsoport orosz katonák személyes adataikat hozták nyilvánosságra (azaz a nevüket, lakcímüket, születési adataik, útlevélszámaikat, illetve katonai egységre vonatkozó adataikat).




2022. április 9., szombat

Digitális javak öröklése

Napjainkban egyre többféle digitális javakat tudhatunk magunkénak, amiknek egyre nagyobb jelentősége van, kihez is kerül halálunk után.  Fontos gondoskodni arról, mi lesz ezekkel a későbbiekben. Kevesen vannak olyanok, akik semmilyen digitális nyomot nem hagynak maguk után. Egyre többen intézik banki ügyeiket vagy adóbevallásukat online, így a digitális világ szinte észrevétlenül, de megjelenik életünkben.

2022. április 8., péntek

A robotok jövőbeli uralma az egészségügy területén

Az ABB előrejelzései szerint a jövőben egyre nagyobb teret hódítanak a robotok a különböző iparágakban, beleértve az orvostudományt is. A koronavírus-járványt követő években a vállalatok azt kívánják elérni, hogy növekedjen az innovatív technológiák iránti kereslet. Ezzel fokozni szeretnék saját termelékenységüket és versenyképességüket is.


Tüdővizsgálat robotokkal

Új találmánnyal dicsekedhet a Leedsi Egyetem: már megszületett a tüdő 3D-s megfigyelésére alkalmas két milliméteres nagyságú robot. Az eszköz mágneses irányítással működik, amely a belső szerv megvizsgálandó részét érinti. A robottal mintavétel és rákkezelés is végezhető, mivel egészen mélyre is be tud hatolni. A szerkezet rugalmasabb és egyszerűbb feladatmegoldásra képes, mint bármely orvosi műszer. Viszont segítségével a röntgenvizsgálatok is elkerülhetők.

2022. április 5., kedd

Creepypasta - Az internet folklórja



Mi az a Creepypasta?

A "creepypasta" szó a "creepy" (hátborzongató, félelmetes angolul) és a "copy-paste" (másolás és beillesztés) rövidítés, utalva arra, hogy ezek olyan történetek, amelyeket egyetlen kattintással osztanak meg az internet felhasználói. A pasta szó  magában egyszerűen tésztát jelent, ez átvitt értelemben azt jelzi, hogy a történetek nem valósak, fikciók. Ezek a történetek tehát nagy részben kitalációk, felhasználók által generált szellemekről, gyilkosokról, démonokról szóló történetek, melyek arra szolgálnak, hogy ráijesszenek az olvasóra. A legtöbb esetben rövid rémtörténetek , bár néha még könyveket is készítettek belőlük, amelyeket vírusszerűen osztanak meg weboldalak, e-mailek, azonnali üzenetküldő alkalmazásokon keresztül. Ezek nem mindig írott formában vannak jelen. Néhány Creepypasta kép, videó vagy olyan videojátékok formájában jelenik meg, amelyek állítólag átkozottak. 

Banki adathalászat, egyre többen válnak visszaélés áldozatává

Pénzügyeit mindenki igyekszik biztonságban tudni, de ez az online világban ma már nem olyan egyszerű. Az összeg nem feltétlenül hever egy bank széfjében, fizikai értelemben nem is kell hozzáférni ahhoz, hogy gazdát cserélhessen, ami valamelyest megkönnyítheti a tolvajok dolgát. Az online tér lehetővé tette a világ számára a gyors pénzmozgást, melynek természetesen számos előnye van a felgyorsult világunkban. Ma már néhány érintéssel telefonunkról is lebonyolíthatunk olyan banki tranzakciókat, amihez bő tíz évvel ezelőtt még jellemzően be kellet fáradni egy bankfiókba. Azonban a sok könnyebbségnek nagy ára is lehet, hiszen a számos biztonsági intézkedés ellenére egyre gyakrabban találkozhatunk a banki adathalászat jelenségével. 2022 első két hónapjában jelentősen több adathalász tevékenységről és különböző visszaélési kísérletről szóló jelzés érkezett az ügyfélszolgálatokhoz. A beszámolók szerint a csalók 7 különböző magyarországi bank nevében keresik fel a fogyasztókat és próbálnak tőlük bizalmas információkat szerezni.

2022. április 4., hétfő

Orosz App Store = Nash Store

Orosz informatikai fejlesztők alternatívát hoznak létre az Alphabet Inc (GOOGL.O) Google Play áruházának, és május 9-én, a második világháborús győzelemre emlékező orosz nemzeti ünnepen kívánják debütálni.

2022. április 3., vasárnap

Amazon az orosz-ukrán háborúban


Az orosz-ukrán háború, a világ minden pontján megrendítő hírnek számított. Mint nemzetközileg híres és fontos cégre, az Amazonra is hatással van. Ilyen hatás például, a cég döntése Ukrajna támogatásáról, valamint bizonyos cikkek eladásainak növekedése is a háború eredménye.

2022. április 2., szombat

A covid hatása a digitális lábnyomunkra

Mindenki tapasztalta, hogy a covid megjelenésével az élet színtere kénytelen-kelletlen módon, de átköltözött az online térbe. Ennek voltak előnyei is, ám rengeteg hátrányt is magával hozott. Az oktatás és munka, a kapcsolataink, a vásárlásunk jelentős részben az internetes világban zajlott, emiatt nem meglepő módon a digitális lábnyomunk is megnövekedett.

2022. április 1., péntek

IoT biztonsági szintlépés: külön hálózat a csatlakoztatott eszközökhöz

Az IoT rohamos fejlődése miatt gyakran merülnek fel biztonsági rések. Ezeket a bűnözők pedig ki is használják. A biztonság fokozásának az érdekében merült fel a különálló hálózatok alkalmazása többek között az otthonokban is.

Napelemekkel a vízért, avagy a környezetvédelmi non plus ultra

A hangzatos cím, egy egészen egyszerű megoldást takar, ám nagyszerűsége éppen ebben az egyszerűségben rejlik. Nem korszakalkotó, vagy világmegváltó újításról van szó, mindössze a meglévő technológia leleményes felhasználásáról, különböző problémák kombinálásával.