keresés
2022. április 30., szombat
Mi történt a Netflix-el?
2022. április 29., péntek
Bitcoin környezetre gyakorolt hatása
Amióta a bitcoin egyre népszerűbb lett azóta az egyik leggyakoribb kritikája a bányászatból adódó túlzott energiafelhasználása és az emiatt kialakuló környezetszennyező hatása volt. Az utóbbi időben sem csökkent a bitcoin népszerűsége de továbbra is nagyon érdekli az embereket, hogy mennyire is szennyezük a környezetet a kriptopénzekkel? A bitcoin sok energiát használ fel azonban a kriptovalutákat energiafelhasználásuk miatt sem kell azonnal környezetszennyezőnek nevezni. A helyzet ennél sokkal összetettebb. A Digiconomist jelenlegi becslései szerint a bitcoin hálózata nagyjából 95 terawattórányi (TWh) energiát használ fel évente. Ugyanez a szám a Cambridge egyetem kutatói szerint inkább a 120 TWh-s érték környékén áll. Ezenfelül a bányászat során kibocsátott szén-dioxid mennyisége körülbelül megegyezik Hong Kong 45,34 tonnás kibocsátásával. Akár hiszünk a Digiconomist által fentebb közölt értékekben, akár úgy gondoljuk, hogy ezek tényleg alulbecsülik a valós felhasználást, a bitcoin energiafelhasználása mindkét esetben magas. Azonban nem elég azt megnéznünk, hogy mennyi energiát használnak fel a bányászat során. Az is fontos, hogy pontosan milyen energiáról van szó. Ha ugyanis ez az energiamennyiség mind fosszilis forrásokból származna, tényleg komoly környezetszennyező hatásokkal kellene szembenéznie a kriptoközösségnek.
2022. április 28., csütörtök
2022 az IoT éve lehet
Jön az új akkumulátor, ami 15 perc alatt feltölthető!
2022. április 27., szerda
A Pokémonnak, mint művészeti alkotásnak a megsértése
Amazon vs. Amazon munkaügyi szakszervezet
Az amazon szakszervezetének logója |
2022. április 26., kedd
Elindult Magyarországon is az HBO Max
HBO Max vagy HBO Go?
Gyermekbántalmazás, a facebook inkább félre néz
A kriptobányászat hatása a videókártya piacra
2022. április 25., hétfő
A Covid hatása a digitalizációra
Megszorítások a digitális térben
Személyazonosság-lopás jelei
Az NFT legnagyobb hazai képviselői
A Digitális Bölcsészeti Központ és a digitalizáció
A közgyűjtemények közül a digitalizáció terén legkorábban a könyvtárak jártak az élen, de mára már hasonló szinten vannak a múzeumok és a levéltárak is. Az audiovizuális archívumok számára is hatalmas feladatot jelentett a nagy mennyiségű anyag, amit digitalizálni kellett.
A Netflix válsága
A csillogás nélküli influenszer-élet
2022. április 23., szombat
Hogyan segíthet a technológia újraépíteni a háború sújtotta városokat?
Egy háború soha nem jár veszteségek nélkül. A Hegyi-Karabah területén már több évtizede fegyveres konfliktus van jelen két nemzet között az előbb említett régióért. Több tűzszünet is jelen volt az évek alatt, de egyik fél se szeretne engedni, így mindig újra indul a harc. A terület inkább Örmény lakosságából több millióan menekülnek el Örményország felé. Sokan felgyújtották vagy valamilyen módon elpusztították az értékeiket, hogy az ellenséges katonák ne szerezhesség meg ezeket. Jelenleg Azerbajdzsán kezén van a terület, akinek konkrét tervei vannak vele.
Hegyi-Karabah fejlesztése
2022. április 19., kedd
Anime szubkultúra az interneten
Mi az anime?
Maga az 'anime' kifejezés az 'animation' (animáció) szó japán kiejtéséből származik. Japánban minden animációs filmre ezt a szót használják, míg nyugaton csak a japán, vagy japán stílusú animációs filmeket és sorozatokat nevezik így. A médium egyik legszembetűnöbb jellemzője a színes, dekoratív rajzstílus. A nyugati animációtól leginkább az különbözteti meg, hogy gyakran a felnőtt közönséget célozza meg, így olyan témák is gyakran előfordulnak bennük, mint az erőszak, a szexualitás, vagy a pszichológia. Szinte minden ismert műfaj megtalálható közöttük a romantikus vígjátéktól a horrorig, emelett vannak kifejezetten animékre jellemző műfajok is (mecha, ecchi, slice of life stb...) , emelett részletes korosztály és nemek szerinti besorolást is kapnak. A legtöbb esetben az anime egy 'manga', vagyis 'japán képregény' (nyugaton, Japánban minden képregényt jelöl a szó) animációs adaptációja.
TikTok influencerek szerepe az informálódásban
A TikTok nevű alkalmazás a 21. századi fiatalok számára már nem csak szórakozást, de híreket is szolgáltat. Nem meglepő tehát, hogy a nagy követőbázissal rendelkező influencerek hatással vannak napjaink egyik legnagyobb fegyveres konfliktusára, az orosz-ukrán háborúra is. Ezt a hatalmat azonban sokan nem használják felelősségteljesen.
2022. április 17., vasárnap
A konspiráló algoritmus
2022. április 15., péntek
Hirdetések és a multi vállalatok (Facebook, Google)
2022. április 14., csütörtök
IoT üzleti lehetőségek: ezek vannak emelkedőben éppen
Egy platformon a svájci könyvtárak
2022. április 13., szerda
Az egyre "népszerűbb" zenei szerzői jogi perek
Tarantino és a Ponyvaregény körüli botrány
Quentin Tarantino egyik legnépszérűbb filmje a Pulp Fiction, magyar nevén a Ponyvaregény, amit 1994-ben adtak ki, ez volt a rendező második filmje. A forgatókönyvet eredetileg Roger Avery írta, Tarantino megvette tőle a történet jogát, ezután egy kicsit átírta és a hangulatán is változtatott. Nagyban támaszkodott a 60-as évek francia filmjeire. A film 1994-ben elnyerte a cannes-i filmfesztivál Arany Pálma díját is.
2022. április 12., kedd
Mégis csak hamarabb utolérik a sánta kutyát, mint a hazug embert?
2022. április 11., hétfő
3D nyomtatással kevesebb, mint 1 nap alatt felépülhet egy ház
Ha valaki azt mondaná, hogy kevesebb, mint 24 óra alatt felépítik a házát, valószínűleg csak legyintenénk és egy jót mosolyognánk rajta. Pedig már erre is van megoldás, köszönhetően a japán Serendix cég legújabb fejlesztésének.
2022. április 10., vasárnap
Fake news Facebook
Digitális lábnyom az állásinterjún
Anonymus és az önkéntes hackerek az ukránok mellett
kép forrása |
2022. április 9., szombat
Digitális javak öröklése
2022. április 8., péntek
A robotok jövőbeli uralma az egészségügy területén
Az ABB előrejelzései szerint a jövőben egyre nagyobb teret hódítanak a robotok a különböző iparágakban, beleértve az orvostudományt is. A koronavírus-járványt követő években a vállalatok azt kívánják elérni, hogy növekedjen az innovatív technológiák iránti kereslet. Ezzel fokozni szeretnék saját termelékenységüket és versenyképességüket is.
Tüdővizsgálat robotokkal
2022. április 5., kedd
Creepypasta - Az internet folklórja
A "creepypasta" szó a "creepy" (hátborzongató, félelmetes angolul) és a "copy-paste" (másolás és beillesztés) rövidítés, utalva arra, hogy ezek olyan történetek, amelyeket egyetlen kattintással osztanak meg az internet felhasználói. A pasta szó magában egyszerűen tésztát jelent, ez átvitt értelemben azt jelzi, hogy a történetek nem valósak, fikciók. Ezek a történetek tehát nagy részben kitalációk, felhasználók által generált szellemekről, gyilkosokról, démonokról szóló történetek, melyek arra szolgálnak, hogy ráijesszenek az olvasóra. A legtöbb esetben rövid rémtörténetek , bár néha még könyveket is készítettek belőlük, amelyeket vírusszerűen osztanak meg weboldalak, e-mailek, azonnali üzenetküldő alkalmazásokon keresztül. Ezek nem mindig írott formában vannak jelen. Néhány Creepypasta kép, videó vagy olyan videojátékok formájában jelenik meg, amelyek állítólag átkozottak.
Banki adathalászat, egyre többen válnak visszaélés áldozatává
2022. április 4., hétfő
2022. április 3., vasárnap
Amazon az orosz-ukrán háborúban
2022. április 2., szombat
A covid hatása a digitális lábnyomunkra
2022. április 1., péntek
IoT biztonsági szintlépés: külön hálózat a csatlakoztatott eszközökhöz