Magát a meme szót Richard Dawkins-től ered, ő használta először az evolúcióról szóló könyvében 1976-ban, a görög eredetű mimema szóból ered.
A mai meme-ek lehetnek vicces képek, videók, kommentek, amelyek helyzeteken alapulnak, esetleg emberek vicces magatartását, cselekvéseit örökítik meg, parodizálják ki. Igazából szinte bármi lehet meme ami az interneten valamilyen formában közzé van téve. A meme-ek a közösségi oldalakon terjednek, meglepően gyorsan és világszerte megnevetteti az embereket. A meme-ket lehetnek igen egyszerű érthetőek de mélyek és csak a témában érintettek számára érthetőek. Minden meme-nek megvan a saját története, némelyik előtűnik a semmiből majd szinte minden közösségi oldalon belefogsz botlani, twitter-en, tumblr-en, facebook-on is. A meme-ek számára ma már különböző oldalak is készültek, ahol bárki közzéteheti az általa készített meme-et és értékelheti másokét is akár, ilyen például a 9gag, reddit is. Rengeteg meme készül el nap mint nap de a céljuk továbbra is az emberek megnevettetése jókedvre derítése.
Meme-ek a politikában
A kormány legújabb családtámogatási plakátjain az egyik meme-ből ismert, vagy rájuk kísértetiesen hasonló pár látható. A képen látható pár az elmúlt évben a legnépszerűbb meme-s párrá nőtte ki magát, a belőlük készült képek már milliós nagyságrendűek. A pár nem csak a félrenézős képüket örökítették meg, hanem a kanapén összebújásukat is, amit láthatunk a kormányzati plakáton. Tehát ha valakinek ismerős lenne a képen látható pár, az nem a véletlen műve, bár ez nem meglepő hisz már korábban is használtak ismert sotck fotókat. Gyorsan körbeszaladt a híre annak, hogy a kormány a világhírű meme-párral reklámozza a kampányát, így több külföldi hírlap is írt a történtekről, mint a BBC, Washington Post, Politico és már nem politikával foglalkozó lapok is mint például a DailyMail is.
Források:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése