A szolgáltatásokban keresi a jövőt a Huawei nyugaton
November 12-én sajtótájékoztatót tartott a kínai vállalat Budapesten, melyen kifejezetten az európai, azon belül is a magyar piac volt a téma. A cég képviselői a vállalat rövidtávú terveiről és hosszútávú jövőképéről is beszéltek.
Az elhangzottak szerint a Huawei felkészült arra is, ha a későbbiekben sem használhatják a Google szolgáltatásait, alkalmazásait (GMS), a sajtóeseményen ezért beszéltek a Huawei saját szolgáltatás-csomagjáról, a HMS-ről (Huawei Mobile Services).
A Huawei AppGallery – mint alkalmazás-áruház – már régóta elérhető a Huawei és Honor mobilokon, azonban a jövőben még nagyobb figyelmet fordítanak erre, a fejlesztők ugyanúgy feltölthetik alkalmazásaikat ide és a vállalat folyamatosan azon van, hogy minél több applikáció legyen elérhető az AppGalleryben. Ezenfelül megtalálhatók a Huawei Témák, Videó, Zene, Felhő, Pénztárca és Asszisztens szolgáltatások is a készülékeken, ezek mind a HMS részét képezik. A HMS-t Kínán kívül is több mint százmillió regisztrált felhasználó használja.
Az AppGallery-ben 15 milliónál is több alkalmazás elérhető, köztük több népszerű hazai program is, például a 24.hu vagy az index.hu saját applikációja, a Jófogás, különböző taxis appok vagy éppen az Időkép.
A Huawei célja, hogy minél több, a Google Play áruházban megtalálható applikáció felkerüljön az AppGallery-be is.
Hiába minden, az USA nem enged
Az amerikai kormány november 18-án harmadik alkalommal hosszabbította meg 90 nappal a Huawei érintő kereskedelmi tiltást, továbbra is rajta van a cég az USA-ra fenyegetést jelentő entitások listáján, így a vállalat továbbra is csak átmeneti licenszekkel dolgozhat együtt az amerikai cégekkel.
A Trump adminisztráció szerint Amerikában továbbra is használható a Huawei (és a ZTE) által kiépített infrastruktúra, amiről ha váltanának, az ott élő emberek hálózat nélkül maradnának. A legnagyobb kérdés, ami a felhasználókat leginkább érinti, az a Google helyzete. A 90 napos halasztással a Google továbbra is jelen lehet a forgalomban lévő Huawei eszközökön, azonban ez az új készülékekre továbbra sem vonatkozik, tehát a Mate 30 Pro nem kaphatja meg egyelőre a Google alkalmazásait.
Nem jutottak dűlőre
A Huawei november végén annyit közölt, hogy fejlesztőik gőzerővel dolgoznak a HarmonyOS-en és minél több új eszközükre ezt tervezik telepíteni, viszont azóta új hírt nem adott a vállalat a saját rendszerről, sem stratégiájukról. Egyelőre tehát maradt minden úgy, ahogy a korábbiakban volt. A 90 napos embargó 2020 január végén, február elején fog lejárni. Ha sikerül dűlőre jutnia a kormányoknak, akkor a márciusi MWC-n már újra komoly termékpalettát mutathat be a Huawei. Ha viszont nem jön össze a megegyezés, felhasználói oldalról nézve eléggé kérdéses a cég sorsa.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése