Nem túl rózsás kezdet
Az ügylet heves ellenállást váltott ki, hiszen az Activision Blizzardnál az utóbbi időben rengeteg panaszt lehetett olvasni a munkahelyi körülményekkel kapcsolatban. A Sony, valamint a Nintendo is kifejezte aggodalmát, hogy bizonyos címek - mint a Call of Duty-franchise - multiplatform megjelenése veszélybe kerülhet. A Microsoft erre azt reagálta, hogy őt inkább a telefonos szoftverek érdeklik, és kész volt tíz évig tartó licenszszerződést kötni, amely kijelentette, hogy a játékok a többi konzolon is elérhetőek maradnak.
Különböző kereskedelmi felügyeleti szervek is aggályukat fejezték ki, hogy egy ekkora cég jelentősen megváltoztatná a piaci körülményeket. A Microsoft még a tavalyi évben 7,5 milliárd dollárért felvásárolta a ZeniMax Mediat, így az Activision Blizzard ügylete valóban érdekes piaci helyzetet eredményezne.
Célegyenesben
Az ügylet lassan a végéhez közeledhet. Az Egyesült Királyság és Dél-Afrika is rábólintott az üzletre, bár előbbi a végleges döntését csak április végén fogja meghozni. Valamint az EU is az engedélyezés felé hajlik.
A legnagyobb problémát a Sony akadékoskodása okozza. Bár a Microsoft tízéves ígéretet tett, most azzal álltak elő, hogy a játékokból butított verziót fognak kapni, amely nem használja ki a PS nyújtotta lehetőségeket. A Microsoftnak viszont nem érné meg kihagyni a Sony konzolját, hiszen az eladási adatok ott jobbak, ma már nem éri meg kizárólag egy platformra fejleszteni, és végül is a felhasználók véleménye a lényeges.
Elképzelhető, hogy a felvásárlás a Microsoft és a Sony harcán fog múlni.
Forrás:
What’s happening with Microsoft’s acquisition of Activision Blizzard
Mi történt eddig a Microsoft Activision Blizzard felvásárlása során?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése