a Theranos egyetlen dollár bevételt sem termelt, de többre értékelték, mint az évi 7,4 milliárd dolláros bevétel mellett, 600 millió dolláros nyereséget termelő Quest Diagnostics-ot, (amelytől egyébként egyes diagnosztikai eljárásait is lopta). Az Ecomonist utána ment a befektetés sztorinak, és arra jutott, hogy a Theranos első befektetői között nem is volt komoly szakmabeli kockázati tőkés. A cég első befektetői kisebb cégek, magánbefektetők voltak, és miután sikerült ismertebb közéleti személyiségeket megnyerniük maguknak, később csatlakoztak hozzájuk a nagyobb tőkések. A Theranos módszere az volt, hogy elismert embereket hívtak meg a cég felügyelőbizottságába, többek között a 76 éves, Nobel-békedíjas Henry Kissingert, korábbi amerikai külügyminisztert vagy a szintén hetvenes éveiben járó George Schultzot, a Nixon- és a Reagen-kormány egykori miniszterét. Akik aztán tovább fújták a hype-ot a cég körül a médiában, amikor nyilatkoztak az “egészségügyet forradalmasító” cégről.
A szolgáltatás lényege nagyon egyszerű: bárki regisztrálhat a rendszerbe, online megosztja másokkal a rendelkezésére álló "könyvtár", vagyis a kölcsönbe adható tételek alapadatait. Bármely más regisztrált felhasználó ezek alapján "bejelentkezhet" egy-egy kötetért, és annak kölcsönbe adását kérheti. Az átadás-átvétel ezt követően már a felek által megbeszélt helyen és időben történik. Vajon ez a modell sérti a francia jogot (ahol a Booxupot létrehozták)?
A befektetők napjainkban hatalmas összegekre értékelnek olyan cégeket, amelyek alig vagy egyáltalán nem hoztak még bevételt, így már tavaly decemberben felmerült, hogy jöhet az újabb dotkomlufi, amelynek kipukkanása komolyan megrengetheti a Szilícium-völgyet. A dotkomlufitól való félelem augusztusban és most tovább erősödött. A legértékesebb startupok listáját az Uber vezeti, amely 51 milliárd dollárt ér, a második helyen a Xiaomi (46 milliárd dollár), a harmadikon pedig az Airbnb (26 milliárd dollár) található. A Top 12-ben van még a Palantir, a Snapchat, a Flipkart, a SpaceX (12 milliárd dollár), a Pinterest, az egyaránt 10 milliárd dollárt érő Dropbox, LuFax és WeWork. Bár minden jel arra mutat, hogy kiváló helyzetben van az Uber és a többi startup, a különböző konferenciákon egyre többször kerül szóba a dotkomlufi kifejezés és az attól, valamint a befektetések elmulasztásával való félelem (FOMO).
A Publio kiadó vette meg a Rukkolát, Magyarország egyik legsikeresebb közösségi oldalát, amelyen használt könyveket cserélhet mindenki. Magyarország első könyvcserélő oldala 2012-ben alakult. Ma már 33 ezer felhasználó közel 350 ezer könyve forog a tagok között az oldalnak köszönhetően. A Rukkola új tulajdonosa a szerzői könyvkiadással foglalkozó Publio, ők jelenleg a legnagyobb ilyen, önerőből finanszírozott könyveket is kiadó cég, mára 750 szerző több mint 1200 könyvét jelentetik meg. Bárki kinyomtathatja kedvenc könyvét A Rukkolán keresztül mostantól nem csak a megszokott könyvcsere lesz elérhető, januártól egy új szolgáltatás bevezetésével jelentősen lerövidülhet a ritka, vagy keresett könyvekre való várakozás. A Publio kiadói partnereivel együttműködve lehetővé válik a már nem értékesített könyvek egyedi újranyomtatása, így bárki napokon belül beszerezheti azt a könyvet, amit eddig nem sikerült, mert elérhetetlen volt.
Az Apple számos próbálkozása bizonyult olyan úttörőnek az elmúlt években, hogy mindenki őket próbálta beérni, vagy legalább utánozni. A térképszolgáltatás finoman szólva se tartozik ezek közé. Ezen változtatna a cég több felvásárlással is, most épp a Mapsense nevű helyadat-vizualizációs céget kebelezték be. Az Apple Térképet még 2012 decemberében mutatták be, de olyan durva hibákkal volt tele, hogy még hónapokkal később is ezen röhögött a fél internet. Néhány kirúgással és hibajavítással később már abszolút vállalható a cég térképe, de a Google Maps népszerűségétől továbbra is igen távol áll. A Mapsense-ért 25-30 millió dollárt fizetett az Apple, de nem ez volt az első ilyen irányú terjeszkedésük. 2013-ban vették meg a Hopstop nevű közösségi térképszoftvert, idén májusban pedig a Coherent Navigation nevű navigációs céggel erősítettek.
Eddig sem voltak kétségeink efelől, de a fenti a számok ismét alátámasztják, hogy a Prezi nem csak Magyarországon világhírű. Sőt, a Prezi egyenesen azt állítja, hogy az övék a világ legnagyobb nyilvános prezentációs adatbázisa.
Ha kezdek éhes lenni, a térkép kiadja nekem a közelemben lévő, éppen aktív házigazdákat. Megjelenik egy fénykép arról, hogy mit kínálnak és mennyiért, például paprikás csirke nokedlivel 1200 Ft-ért vagy rakott krumpli ezerért. Rányomok a rakott krumplira, ami megjelenik a vendéglátónál, ő pedig visszaigazol, hogy fogad-e. Nagyon fontos tehát, hogy mindenki eldöntheti: kit enged be a lakásába, átnézheti például az adott vendég értékelését. Ha fogadja, akkor az éhes felhasználónál megjelenik a cím is, illetve hogy mennyi idő múlva ér oda. Innentől kezdve létrejön a találkozó, aki éhes jól lakik, aki főzött, az meg eladja a kaját. Minden tranzakció bankkártyán keresztül megy, készpénzes forgalom nincs, így minden követhető. Aki egyszer valahová bejelentkezett, az hozzájárul, hogy levonják a pénzét. A Yummber a saját jutaléka levonása után minden héten utalja a pénzt a házigazdáknak, így aki sokat, és jól főz, annak ez egy jó bevétel lehet.
A Sinetiq az agyhullámaink, pulzusunk és más biológiai jellemzőink alapján vizsgálja az internetes tartalmak által generált emberi reakciókat. Céljuk, hogy a műsorok - és persze a reklámüzenetek - valóban telibe találják a nézőt. A VeloTrack bringákhoz készít műholdas nyomkövetővel felszerelt lopásgátlót. Mivel Tel-Avivban szinte mindenki drága eleketromos bringákkal és rollerekkel rohangál az utakon, erre a rendszerre könnyen találhatnak érdeklődőket. PersonalVideo: személyre szabott és interaktív videóüzeneteket készítenek, hogy hatékonyabbá tegyék a személyes és a reklámcélú kommunikációt. AgroSense: szenzorokkal teszik hatékonyabbá a gyümölcstermesztést. CoinPay: BitCoin-automatákat és elfogadóhelyeket fejlesztenek JokerTao, Slamby: a Big Datát teszik fogaszthatóvá és kezelhetővé Postradar: a Facebook-oldalakat optimalizálják Reevio: mindegyik webshop vonzóbb lesz, ha a termékek alatt vannak felhasználói vélemények. A Reevio ezeket a hozzászólásokat csatornázza be a kereskedőkhöz.
Lelkes festménybecsüsök, művészettörténészek, restaurátorok tavaly novemberben közösségi kezdeményezést indítottak az interneten. A Kincs a falon projekt keretében azt vállalják, hogy ha beküldjük a festményeinkről készített fotókat, ők ingyen megpróbálják felbecsülni az értéküket. Az elsődleges céljuk az, hogy a szobák, sufnik, raktárak mélyéről így igazi kincsek kerüljenek elő.
Az AirDonkey lényege, hogy van a világon egy csomó bringa, amit nem használunk. Vagy nem használjuk őket minden nap, vagy legalábbis nem egész nap. Ezeket ugyanúgy megoszthatjuk másokkal, mint mondjuk a kiadó lakásunkat, vagy bármi mást.
a versenytársak szerint a netes szállásmegosztó oldal sikere részben éppen abból fakad, hogy sok országban a hatóságok látóköréből félig-meddig kiesve működik. „Nem világos, milyen szabályok, rendeletek vonatkoznak erre a területre, az adóztatási rend eltérő-e más szállásadási tevékenységtől, vagy megfelelő-e az adózási morál" – mondta Niklai Ákos. A szállodaszövetség elnöke szerint egyébként mivel a lakáskiadásnak pozitív hatása van a turizmusra, semmiképp nem betiltásra, inkább az iparág szabályozására van szükség.
Ha ön valamiért nem Waze-t használ, hanem a Google Mapset futtatja a mobilján, akkor örüljön, mert a legújabb frissítés után pont ugyanolyan lesz, mintha a Waze-t használná. Vagy azt is írhatnánk, hogy tessék, hát ezért vette meg egymilliárd dollárért a Waze-t a Google: mostantól már nemcsak kijelzi a dugót, de hatékonyabban keres kerülőutat, mint eddig.
10 Israeli Startups to Watch in 2015 thenextweb.com
The Israeli start-up scene is saturated with newcomers fighting for a spot in the limelight. The following 10 companies have passed some key hurdles and challenges that make them an interesting watch for investors and consumers around the world. The list comprises an eclectic list of start-ups that are either breaking into the mainstream in their respective industries, or are still at early stages, but look to make significant inroads in the next few months.
Index - Tech - Én vagyok a CNN index.hu
A streamelős appok lavinaszerű sikere többek között azért is érdekes és meglepő, mert amit tudnak, azt egy ideje tudja már az egyik leghíresebb magyar startup, a Ustream is. Sőt, valójában sokkal többet is azoknál, hiszen a mobilos streameket náluk pécén is lehet nézni, beágyazni és hasonlók. Megkérdeztük a Ustream alapítóját, és technológiai igazgatóját, mit szól a Meerkathez és a Periscope-hoz. "Egyelőre nem látjuk, hogy a két app milyen jövő elé néz, mindenesetre a belépőjük megmozgatta a piacot és a közbeszédet egyaránt. A Ustream SaaS (software as a service) üzleti modellje már stabil lábakon áll, egy-egy új termék megjelenése miatt nem váltunk stratégiát. Mindemellett a rendelkezésre álló, saját fejlesztésű technológiánk alkalmas arra, hogy ebben a szegmensben is megmérettesse magát, ezért megnyitjuk szolgáltatásunkat a mobilfejlesztők előtt. Az új API-k és a kapcsolódó SDK segítségével bárki készíthet Ustream közvetítésre alkalmas applikációt"
elrendezésnek célja, hogy a hivatkozott tartalmak ne külső oldalakra vigyék az olvasót, mert így vagy könnyebben elkalandozik a szövegtől, ahogy oldalról oldalra ugrál; vagy pedig nagyobb eséllyel hagyja figyelmen kívül a hivatkozott tartalmakat, hogy az olvasott szövegre fókuszálhasson. Mindkét eset kompromisszumos megoldás, és csak a kifejezetten tudatos olvasók olvasnak úgy végig egy hosszabb szöveget, hogy közben a belinkelt tartalmakat is megnézték. Ez a beágyazással védhető ki, az viszont nagyobb mennyiségben túlságosan megtöri a főszöveget. Ezekre a problémákra próbál felelni a FOLD. Vagyis azt próbálja megvalósítani, hogy a teljes tartalmi háló egy közös felületre kerüljön, de úgy, hogy közben minden beépített elem forrása továbbra is visszakövethető legyen. Így kerülnek be az egyes kártyák mellé videók, képek, gifek, térképek, hangok, más cikkek, tweetek, grafikonok, vagy éppen egyszerű – lábjegyzethez vagy keretes kiegészítéshez hasonló – szövegek
a befektetők által felfedezett, tőkével támogatott startup vállalkozások nagyjából kétharmada tönkremegy, miközben a félelem a kudarctól, Amerikával ellentétben, nagyon jellemző volt Európára, ami sokáig hátráltatta az ötletek, üzleti modellek kibontakozását. Az utóbbi időszakban viszont javulás figyelhető meg, "a félelem csökken, az optimizmus erősödik"
Az okostechnológia küszöbön álló robbanása a személyes adatok forradalmát is elhozza: a viselhető fitneszkütyüket gyártó Fitbit eszközein már lehetővé teszi a teljesen egyénre szabott, személyes reklámot. A kütyük által összegyűjtött adatok alkalmasak arra, hogy a felhasználó szokásainak, vagy éppen tartózkodási helyének megfelelően kapjon konkrét termékajánlásokat. A GE mérnökei pedig már valós időben figyelik repülőgép turbináik működését menetközben és ha szükséges távolról be is tudnak avatkozni a folyamatokba.
A legutóbbi befektetése alapján a Snapchat online üzenetküldő alkalmazás 15 milliárd dollárt ér. Ez több mint a hétszerese annak, amennyire a tőzsde a New York Timest, a világ vezető napilapját tartja. Más összehasonlításban: nagyjából kilenc és félszer kijönne belőle a legendásan drága négyes metró. A Snapchatet három amerikai egyetemista készítette, eredetileg iskolai házi feladatként. A 2011-es indulása óta befolyt összes bevétele kerek nulla dollár. És messze nem ez az egyetlen meghökkentő startup-sikertörténet mostanában, az Uber értékelése például nemrég kúszott fel 40 milliárd dollár fölé. Hát mindenki megőrült?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése