De mi is ez az új, para trend?
A TikTok legújabb trendje a felhasználók képzelete és a mesterséges intelligencia azaz az AI együttes fúziója. Sok TikToker vett részt és vesz is részt a trendben a mai napig, amely CapCut sablont és mesterséges intelligenciát használja az eredeti kép “kicsinyítéséhez” és mindemellett egy mesterséges hátteret ad hozzá, amely kitölti a kép többi részét. Így például ha valaki, egy közeli szelfit készít és feltölti azt a képet a szűrőbe akkor a technológia végül létre hozza a fénykép hátterét az alapján, hogy vajon hol is lehetünk ő szerinte nagyjából. Ezek a videók, amelyek gyakran egy külön hastag az #Iautocompleta hastag alatt futnak és több mint 3,5 milliárd megtekintést gyűjtöttek össze eddig a Z generáció egyik, hanem már a legkedveltebb appján azaz a TikTok-on.
Hogyan is működik akkor most ez?
Ezen folyamat folyamatábrája a következő:
Először is magának a hatás létrehozásához a felhasználónak fel kell töltenie a kívánt képet magába a CapCut sablonba
Aztán az AI szoftver” kikicsinyíti” azt és ezáltal már (teljesen) új képet hoz létre
Ezt követően a felhasználók képernyőképet vagy videót készítenek a módosított képről, videoról és a sablon következő helyére helyezik azt
Ezt a folyamatot ismételjük, amíg a videónk, be nem fejeződik, és az összes lehetséges jelenlegi 12 darab helyünket meg nem töltjük
Ha ezekkel mind megvagyunk a videónk elkészült
A képek hatterének kiterjesztése mellett egyes TikTokerek előremozdították a trendet azzal, hogy arra kérték az AI-t, hogy lényegében a teljes képet hozza létre, pusztán a szemből.
- "Ez határozottan a legfélelmetesebb!" írta @finitobro egy felhasználója a TikTok-nak
Van okunk a félelemre?
Ez egy nyitott kérdés és a mai napig megválaszolatlan is, hiszen nem tudni, hogy hova is jutunk el a technológiában de egy az biztos mondta egy AI szakértő:
„Ahogy az eszközök egyre kifinomultabbak, el tudom képzelni, hogy egyre többen fogják használni őket, hogy kifinomultabb csalásokat generáljanak, amelyek fényképeket, hangot és esetleg videókat is felhasználnak az általunk ismert és megbízható emberek megtévesztésére. És ez valóban veszélybe sodorja a felhasználókat.”
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése