Az elektronikus bőrtetoválás tartalmaz egy beépített mikrofont, egy a mobillal vezeték nélküli kommunikációt elősegítő adóvevőt és egy tápegységet, amit egy személyes területi hálózat (PAN) tud tölteni.
Egymást taposva szivárogtatják ki és jelentik be a mobilgyártó cégek, hogy okosórán dolgoznak, senki nem akar lemaradni a több milliárd dolláros piacról. Egyelőre még csak tapogatóznak, hogy mit is tudjanak az órák, és még nem mutatták be azt, amelyik meg tudja hódítani a még nem is létező piacot.
A Google Glass felhasználók ezentúl kétszer is meggondolják majd, hogy vezetés közben is viseljék a Google szemüvegét, legalábbis Kalifornia államban.
A hordható okoseszközök piaca még csak kialakulóban van, egyre több cég jelenti be, hogy ilyen termékeken dolgozik. Egyelőre még nem látni túl sok fantáziát a bejelentett termékekben, a legtöbben elintézik azzal, hogy okosórát dobnak a piacra, az igazi nagy dobások még hátra vannak. Megéri a fejlesztés és a befektetett pénz, hiszen a Gartner elemzése szerint tízmilliárd dolláros piac van kialakulóban, vagyis 2016-ra ekkora lesz. A Google Glass ára 1500 dollár körül várható, az okosórák 100-400 dollár között mozognak. Ahhoz azonban, hogy el is terjedjenek ezek az eszközök, csökkenteni kell az árakat. Ezért jó, ha minél több cég lép be és ezzel fokozza a versenyt.
A Sony az egyetlen nagy mobilgyártó, aminek már van némi tapasztalata az okosórák gyártásában. Idén szeptemberben a második ilyen eszközét mutatta be, és a Smartwatch 2 minden szempontból jobb az elődjénél.
Egy hitech kütyü, ami egyelőre csak a Galaxy Note 3 okostelefonnal működik, de később a Samsung többi csúcsmobiljával is kompatibilis lesz. Nem Samsung-hívő? Válasszon mást, mondjuk a Sony hasonló karóráját. Egy újabb eszköz, aminek időnként fel kell tölteni az akkuját. Szerencsére nem olyan gyakran, mint a mobilokét, tesztünkben három teljes napot kibírt. Egy újabb kütyü, amivel fényképeket készíthetünk, mintha a tablet, az okostelefon és a fényképező nem lenne elég.
Japánban bemutattak egy olyan szemüveget, ami képes automatikusan lefordítani az idegen nyelvű étlapokat. Az új generációs szemüveget a kütyükről szóló tokiói Ceatec technológiai vásáron mutatták be. A piacon is elérhető lehet, mire kezdődik a 2020-as olimpia a városban.
A Google hétfőn rendezett egy konferenciát Brüsszelben, ahol újságírókkal beszélgettek a cég új eszközéről, a Google Glassről.
A wearable tech, vagyis a viselhető, testen hordható technológia a legmenőbb kifejezés manapság, nincs is olyan magára valamit is adó techcég, ami ne tervezne okosórát a piacra dobni. A Google már hónapok óta ígérgeti a Google Glass okosszemüveget, ennek farvizén persze egyre több kisebb cég mutat be hasonló kütyüket. A sajtó már a jogi és gazdasági következményeket boncolgatja, miközben még arra a kérdésre is válaszolni kellene, hogy mi is ez valójában, ki fogja ezeket viselni, és miért kell ez.
A várakozásoknak megfelelően Berlinben bejelentették a Samsung okoskaróráját, amit Galaxy Gearnek hívnak.
Bemutatták a Galaxy Geart. Íme: Én őszntén szólva majdnem elsírtam magam, amikor megláttam ezt a karórát. Két eset lehetséges szerintem. Az egyik, hogy a Samsungnál senki nem látott még szép karórát. A másik, a rosszabbik lehetőség, hogy ők maguk ezt az órát...
A kütyümániás megmondóember Robert Scoble azt írta a Google+ oldalán, hogy a keresőcég szerződést kötött az amerikai Best Buy áruházlánccal, többek között a Glass nevű intelligens szemüveg bolti értékesítéséről.
A német Focus Online hírportál azt írja, a Google Glass interaktív szemüveget vezetés közben éppúgy nem lehet majd használni, mint a mobiltelefonokat.
Egy lépéssel közelebb vagyunk a valódi Robotzsaruhoz: az ausztráliai University of New South Wales hallgatója, Alfred Boyadgis kifejlesztett egy új, high-tech bukósisakot: a megoldás információkat jelenít meg a rostélyon.
Hogy hogyan fog kinézni a Glass, és milyen hardver lesz benne, már nem nagy titok, elvégre kétezer fejlesztő és nyolcezer szerencsés előrendelő szaladgál vele Amerika-szerte, a Szilícium-völgyben simán bele lehet futni Glass-viselőkbe a sarki kávézóban.
A viselhető technológiák egyre szélesebb körű elterjedése idővel átírhatja az eddigi munkahelyi előírásokat, és újabb személyiségi jogi kérdéseket vethet fel.
Jennifer Stoddart kanadai adatvédelmi biztos szerdán hat ország 36 adatvédelmi hatóságának nevében nyílt levelet intézett Larry Page-hez, a Google vezetőjéhez, melyben kifejezi a cég új terméke, a Google Glass miatt felmerült aggályait, és több kérdést feltesz, melyekre mihama
A világ körülötted nem az, aminek látszik - mondja az Ingress szlogenje, s úgy tűnik sokkal inkább igaza van, mint gondoltuk. A valóságot a Google egyelőre virtuális játszótérnek használja, de a Google Glass elindíthatja a következő fokozatot az összekapcsolásban.
Eric Schmidt, a Google volt vezérigazgatója is kipróbálhatta cége új okosszemüvegét, a Google Glasst. A Harvardon tartott előadásában bevallotta, kissé furcsának találta az egészet.
Bár még meg sem jelent, már hatalmas vitákat váltott ki a Google speciális szemüvege. Nem is annyira a szemünk elé vetített információkkal van a gond, a legtöbben inkább attól félnek, hogy a Glass viselői anélkül filmezhetik majd le őket, hogy tudnának róla.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése