A Microsoft igazgatótanácsa november 18-án, hétfőn ül össze, hogy a távozó vezérigazgató, Steve Ballmer helyére választható emberek listáját 3-5 főre csökkentsék – írta meg belső forrásokra hivatkozva a Bloomberg hírügynökség.
Redmondban, a Microsoft főhadiszállásán felavatták a cég Cybercrime Center névre hallgató új központját, ahol az online alvilággal próbálják felvenni a harcot.
Csúsztatás, hogy az Atom processzorral kiválóan lehet dolgozni, az Androiddal sok a gond, a Nokia pedig arra kell a Microsoftnak, hogy biztosítsa a Windows Phone platform létét. Chris Caposselával beszélgettünk, aki több mint húsz éve van a Microsoftnál, most a kütyük értékesítését felügyeli, és azzal lett híres, hogy a kezei között omlott össze a Windows 98 egy nemzetközi demón. Beszélgetésünk előtt megnéztük a Windows 8.1-es gépeket, majd leragadtunk a Microsoft saját tabletje, a Surface Pro 2 mellett.
Annak ellenére, hogy Steve Ballmer megkésve bár, de ráeszmélt az okostelefonos-tabletes forradalomra, és gőzerővel próbálja a céget átalakítani, a Windows ma a cég bevételének negyedét termeli ki, évi 20 milliárd dollár körül hoz. Az Office nagyjából még ugyanennyit. A Microsoft tehát igen kínos helyzetbe került azzal, hogy az Apple lazán ingyenessé tette a kétszer húszmilliárd dolláros bizniszének alternatíváit. Vagy felveszi a kesztyűt, és belemegy a drasztikus árcsökkentésbe (és azzal lábon lövi magát), vagy nem, és azzal maga adja az Apple kezébe a júzereket elcsábító csodafegyvert: miért fizetnél a szoftverért, ha mi odaadjuk ingyen?
Elérhetővé tette a Microsoft az Internet Explorer 11 végleges, Windows 7 operációs rendszerre szánt változatát.
A Microsoft már 2011-ben megvásárolta a Skype-ot, de a kínai üzletágat egészen mostanáig a TOM Online irányította. Ez utóbbi része a TOM Groupnak, amely az ország egyik internetes vállalata.
Nagy tervekkel venné át a Microsoft vezérigazgatói székét Stephen Elop, a Nokia volt vezérigazgatója. Bár egyelőre még csak az egyik jelölt a cég vezetése által összeállított listán, a Bloomberg szerint már kész tervei vannak.
A Microsoft évente kétmilliárd dollár bevételre tesz szert az Android operációs rendszer után kapott kifizetésekből. Ha figyelembe vesszük, hogy ez a bevétel 95 százalékos árréssel dolgozik, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy szinte tiszta profitról van szó.
Grafikus felületet a népnek! 1992 áprilisában indult a PC-s világ meghódítására a Windows sok tekintetben úttörő 3.1-es kiadása, melyet egészen 2001-ig támogatott a Microsoft. Szerény tizedesjegynyi verziószám előrelépéssel követte a Windows 3.
Nem túl magas a Microsoft legújabb operációs rendszerének adoptációja.
A hordható okoseszközök piaca még csak kialakulóban van, egyre több cég jelenti be, hogy ilyen termékeken dolgozik. Egyelőre még nem látni túl sok fantáziát a bejelentett termékekben, a legtöbben elintézik azzal, hogy okosórát dobnak a piacra, az igazi nagy dobások még hátra vannak. Megéri a fejlesztés és a befektetett pénz, hiszen a Gartner elemzése szerint tízmilliárd dolláros piac van kialakulóban, vagyis 2016-ra ekkora lesz. A Google Glass ára 1500 dollár körül várható, az okosórák 100-400 dollár között mozognak. Ahhoz azonban, hogy el is terjedjenek ezek az eszközök, csökkenteni kell az árakat. Ezért jó, ha minél több cég lép be és ezzel fokozza a versenyt.
Múlt hét csütörtökön jelent meg a Windows 8.1 végleges változata, ami számos javítást, módosítást és újdonságot hoz magával az egy éve piacon levő Windows 8-hoz.
Saját megoldással váltaná le a cookie-kat a Microsoft. A vállalat egyelőre fejlesztés alatt lévő technológiája képes lenne több platformon keresztül, a böngészőktől elszakadva is követni a felhasználókat akik így pontosabban célzott hirdetéseket kapnának.
Ma jelenik meg Magyarországon a Microsoft új operációs rendszere, a Windows 8.1. A frissített verzió nem hoz radikális újításokat, de sokkal jobb személyre szabhatósággal és számos kényelmi funkcióval mutat túl az elődjén.
Nem lesz idén Windows Phone 8.1, de a Microsoft bejelentette az okostelefonokon futó operációs rendszerének harmadik frissítését, amelyet már a karácsonyi szezonban elérhetővé tesznek.
A Microsoft vezető testülete azon dolgozik, hogy még év vége előtt megtalálja Steve Ballmer utódát. Egy, az ügyet jól ismerő forrás azt állította a Bloombergnek, hogy jelenleg a jelöltek válogatása zajlik. A testület előzetes interjúkkal szűkíti a listát.
Új szolgáltatásokat és a meglévő szolgáltatások látványos javulását ígéri a Skype backend cseréje, a tíz éves múlttal rendelkező peer-to-peer technológiát hagyományosabb, központosított infrastruktúra váltja.
A Kantar Worldpanel Comtech (KWC) piackutató tegnap kiadott jelentése szerint még soha nem volt ilyen népszerű Európában a Windows Phone, mint most.
A Microsoft azt tervezi, hogy kombinálja a Windows Store-t és a Windows Phone Store-t; a felhasználók így egy közös alkalmazásboltból vásárolhatnák meg a szükséges programokat.
A Microsoft Research ezer kutatót foglalkoztat világszerte, a cambridge-i kutatóközpontban százötvenen dolgoznak. Ez az első kutatólabor, amit az Microsoft az Egyesült Államokon kívül nyitott.
Az egy órás beszédet a Microsoft-vezér többször zenés betétekkel szakította meg, ilyen közjáték volt például Michael Jackson Wanna Be Startin' Somethinja, amit Ballmer 1983-ban az első nagy céges beszédekor is használt. A szám alatt Ballmer szokásához híven összevissza ugrált és rohangált a színpadon, énekelt és azt kiabálta, "ez a Microsoft hangja". A beszédet a Dirty Dancing betétdalaként híressé vált I've had The Time of My Life zárta, amire Ballmer újra táncra perdült, miközben a közönség vastapssal búcsúztatta.
Két új Surface készüléket mutatott be a Microsoft New Yorkban. A tableteket Panos Panay, a Microsoft Surface-ért felelős alelnöke mutatta be. Nem húzta sokáig az időt a bemutatón, azonnal belevágott a közepébe.
A Microsoft továbbra sem adja fel világmegváltó terveit a keresőpiacon és újabb fejlett képességekkel próbálja megcsáklyázni a Google-t. A felújított kezdőoldal, az új logó mellett a Pole Position és a Page Zero képességekkel próbál hátrányából faragni a Bing.
A Microsoft a napokban újította meg a Bing keresőt és egyben megváltoztatta a dizájnját is. Steve Ballmer vezérigazgató nem mulasztotta el a lehetőséget, hogy kifejezze aggodalmát a Google hegemóniájával kapcsolatban.
A Microsoftnál az utóbbi idő egyik legnagyobb változása volt, hogy elkezdték összevonni a klasszikus Windows-üzletágat a Windows Phone-nal.
Kiszivárgott hírek szerint a Microsoft leszűkítené a Nokia termékpalettáját. Ez elsősorban az alsó kategóriás Asha telefonokat érintené, de elkaszálhatják a meg sem jelent Surface RT tabletet is.
A Bingnek nem csupán a külalakja változott, több részét átírták, hogy megfeleljen a kor kihívásainak és jobban alkalmazkodjon a pc-k utáni korszakhoz, a tabletekhez és mobilokhoz. Az egyik legnagyobb változás az úgynevezett Page Zero, vagyis Zero oldal, ezzel még a találati oldal letöltése előtt is választ kaphatnak a felhasználók bizonyos kérdésekre. Ha például ugyanolyan nevű emberekre keresünk, akkor még begépelésnél felajánlja, hogy pontosítsuk, kire vagyunk kíváncsiak.
Megállíthatatlannak tűnik a Nokia még az 50 százalékos ugrása után is, csütörtökön egészen merész csúcsot ütött meg az árfolyam. Dacára a nagy menetelésnek, még mindig vonzó a részvény, amit egyre többen ismernek fel a piacon - írja piaci elemzésében a KBC Equitas.
Bár a Windows XP támogatása jövőre véget ér, a magyar kis- és középvállalkozások egy része még mindig használja.
A Microsoft legnagyobb befektetői közül legalább hárman radikális fordulatot szeretnének látni a cég vezetésében. A Reuters információi szerint többen Alan Mulallyt, a Ford Motor vezérigazgatóját és Mike Lawrie-t, a Computer Sciences vezérigazgatóját javasolják a cég élére.
A Microsoft szeptember 23-án New Yorkban mutatja be a Surface tabletek következő generációját. Számos szivárogtatás után a cég bejelentette, hogy bemutatják a Surface 2 és Surface 2 Pro készülékeket. Mindkettő a meglévő RT és Pro modellek megújított változata lesz.
A Microsoft és Nokia szorosan együttműködött a múltban az okostelefonok gyártása miatt, ugyanakkor a két cég mindig is megtartott magának bizonyos információkat, nem osztottak meg mindent a partnerrel.
A megállapodást a Google és a Motorola egyezségéhez lehet hasonlítani. A Google-t a Motorola szabadalmai érdekelték, és kapott mellé néhány tízezer alkalmazottat és egy nehezen kezelhető mobilrészleget. A Microsoft hasonló kihívásokkal fog küzdeni, nemsokára 32 ezer alkalmazottal nő munkatársainak száma.
A mobilkommunikációban pár éve még piacvezető Nokia minden erőfeszítése ellenére is képtelen volt lépést tartani az okostelefonjaikkal feltörő Apple-lel és Samsunggal. A Microsoft - konzolfronton elért sikerei ellenére - nehezen tudta feldolgozni azt, hogy a tabletek és más új felületek színrelépésével a pc-k és laptopok eladásai meredeken zuhantak . A cég manapság már képtelen maga diktálni a trendeket, és újításai sem mindig jönnek be – a tavaly bemutatott Surface tabletet sem kapkodták el.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése