Az Allegro Group és a Medián közös felmérése szerint a vásárlás virtuális volta, a bizalmatlanság a termék minőségével kapcsolatban, valamint a személyes adatok esetleg nem megfelelő kezelése tartja vissza leginkább a hazai internetezőket az online vásárlástól.
(Info-politico bulvár) Igen nagy figyelmet kapott a mai brit lapokban az internetes gyermekvédelem politikailag hálás témáját nagy erővel felkaroló David Cameron miniszterelnök tegnapi nyilatkozata, aki a tervezett és hamarosan bevezetendő szolgáltatói pornószűréssel kapcsolatban a
Ha Ön gyermek, szülő, nagyszülő vagy bárki más, akkor töltse lesz a HelpApp nevű mobilos alkalmazást az Unicef weboldaláról, mert tele van jó tanácsokkal a necces élethelyzetekkel kapcsolatban.
A könyvben ezen túl találkozhatunk önértékelési problémákkal küszködő bulimiás és anorexiás kislányokkal, továbbá klinikai esetnek minősülően sorozat-, internet-, Facebook-, és számítógépes játék-, valamint játékgépfüggő gyerekekkel.
Technológiai újításokat vezetett be a Google és Microsoft a gyermekpornográfia terjesztése elleni küzdelem jegyében.
Újabb őrület terjed pár napja az interneten: egy olyan online alkalmazás, amelyik a felhasználó bejegyzései alapján véletlenszerűen generál Facebook-posztokat. A What would i say? (kb.
A kedves olvasó bizonyára találkozott már azzal a jelenséggel, amikor a Facebook ismerőseire hivatkozva ajánl neki egy oldalt. De mi alapján kerül oda ismerősünk neve? Eytan Bakshy és tsai Social Influence in Social Advertising című tanulmányukban három ún. terepkísérletben vizsgálták a közösségi hirdetés (social advertising) hatásait. Donald P. Green és Alan S. Gerber kutatásaiból tudjuk, hogy a társadalmi környezet ún. gyenge nyomásgyakorlása nagyon hatékony eszköze a politikai marketingnek (bővebben l. Társadalmi kísérletek és big data c. posztunkat). A Facebook kutatói első kísérletükben azt vizsgálták, milyen hatással van a lájkolásra és kattintásra (itt ez a Facebookon belüli kattintást jelenti) ismerőseink megemlítése a reklámban.
Az okostelefonok kinyírják az sms-t | PORTFOLIO.HU portfolio.hu
Az okoskészülékek, telefonok, tabletek elterjedésével teljesen átalakul a mobil kommunikáció, egyre kevesebbet beszélünk és sms-ezünk, cserébe viszont egyre több időt töltünk a közösségi oldalakon, ez pedig az adatforgalom drasztikus megugrását eredményezi. A Vodafone negyedéves számaiban turkáltunk, és találtunk néhány érdekes és látványos ábrát.
A magyarok többsége ugyan minden további nélkül meglenne a Facebook nélkül, mégis a hazai 4,7 millió Facebook-felhasználó 90%-a napi szinten, sőt többségük naponta többször is használja az oldalt – állítja az ArvaliCom 2013-as kutatása.
Kétmilliárd forintos uniós forrásból egységesítették több minisztérium és államigazgatási szerv informatikai rendszerét – írja keddi közleményében a fejlesztésről a projektet megvalósító Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató (NISZ).
A feltöltött és publikussá tett fotókon a 13 éves A. pornószínészeket megszégyenítő szűk ruhákban pózolt, és természetesen azonnal megkapta, amire vágyott: a figyelmet, az idegen férfiak figyelmét. Mondhatni, a közösségi oldalt egyfajta szexuális üzenőfalnak, hirdetőtáblának használta. A kérdést, hogy miért pont a Facebookra feltöltött aligruhában pózolós képek válnak értékké, mi az, ami élményszerű számukra, a szakember szerint nehéz megválaszolni. A motivációk közt lehet az is, hogy meg merik csinálni, mindamellett, hogy megerősítést kapnak arról, hogy szépek, hogy dicsérik őket.
A magyar kutatás szerint a Facebook-használat csökkenése csak meghatározott fejlett piacok legfiatalabb korosztályaira jellemző: a magyarok 45 százaléka egyre több időt tölt el a közösségi oldalon.
Granovetter óta tudjuk, hogy az ún. gyenge kapcsolatoknak nagyon fontos szerepe van a társadalmi hálózatokban. Lars Backstorm a Facebook kutatója és Jon Kleinberg a Cornellről Romantic Partnerships and the Dispersion of Social Ties: A Network Analysis of Relationship Status on Facebook című tanulmányukban rámutattak arra, hogy a gyenge kötések szerelmi életünkről is árulkodnak.
Egy hónapja jelentette be az Adobe, hogy egy támadás során több millió felhasználó adataihoz és szoftverek forráskódjaihoz is hozzájutottak a támadást végrehajtó hackerek.
Los Angeles is beszáll az USA-ban kibontakozó internetháborúba: a Google Fiber és az AT&T fejlesztései után a város bejelentette, hogy mind a 3,5 millió lakosának és üzletének ingyenes internetet ad majd.
Érdekes összefüggést mutattak ki a Sandy hurrikánról feltöltött fotók száma és a hurrikán partot érésekor mért légnyomásértékek között a Bostoni, a Londoni és a Warwicki Egyetem kutatói.
Olyan keresőoldalakat, például a Google, a netezők 74 százaléka legalább hetente egyszer felkeres. Magyarországon ez az arány kisebb, csak 67 százalékos – derül ki az Ipsos nemzetközi felméréséből.
Két biztonsági szakember egy hamis Facebook-profil segítségével szerzett meg védett amerikai kormányzati rendszerbe való belépésre jogosító azonosítókat, és ezzel újra igazolták a social engineering, az átveréses hackelés nagymesterének, Kevin Mitnicknek az alaptételét, mely
mobilon ennél sokkal menőbb helyek is vannak, mint a Snapchat, Vine és Instagram. A Facebook túl sok időt visz el, írni és olvasni kell, de a szavak kevésbé fontosabbak, mint a képek és a videók – magyarázták a fiatalok. A megkérdezettek barátainak is mind van felhasználói fiókja, de alig negyedük használja is azt. A Vine és az Instagram azért népszerű, mert gyorsan végig tudják görgetni amikor unatkoznak, vagy vicces tartalom után kutatnak és nem kell végeláthatatlan beszélgetésekbe bocsátkozniuk. A Facebookot személyesebb kapcsolattartásra használnák, de erre is vannak már jobb módszerek, mint az iPaden futó Kik, amellyel egyszerűen rácsetelnek a barátaikra. A Facebook azoknak való, akik gyakran váltanak iskolát és így tudják a legjobban nyomon követni olyanok életét, akikkel már ritkán találkoznak.
Index - Tech - Okosvárosoké a jövő index.hu
Hogy a networked society a boldogabb országokban már az ajtóban kopogtat, az az iparági és egyéb, nem ericssonos előadásokból körvonalazódott igazán. japán informatikai és kommunikációügyi minisztérium szakértője szerint a kormány éppen ilyen hálózaton lógó társadalmon fáradozik. Van minden hozzá, ami kell, készülékek, szenzorok, műholdas adatok, big data, felhő, szélessáv – most már csak egyenként meg kell csinálni a szükséges rendszereket. Például páciensfigyelő és betegségmegelőző rendszerekkel részben kezelni az ország legnagyobb problémáját, a növekvő átlagéletkort. Gyorsan reagáló, részben automatikus rendszert kiépíteni a csőtörésekre és vízszivárgásokra. Energiaspórolást, ahol csak lehet, például intelligens közvilágítást. Katasztrófa esetén azonnali információkat minden polgárnak arról, mi a teendő. Online bekötni az összes víz-, gáz-, és áramfogyasztás-mérőt. És így tovább. Az okosváros szót használta, szerintem szokjunk hozzá.
A Guardian óriási felfedezést tett: A német, a francia, a spanyol és a svéd hírszerző szolgálatok is kifejlesztettek és használnak olyan technológiát, amely alkalmas az internetes és telefonos adatforgalom tömeges figyelésére. A felmérést készítő cég szakembere szerint azért nem vált ki nagyobb aggodalmat a németekben az NSA tevékenysége, mert általánosságban véve az az érzésük, hogy nem lehet változtatni a kialakult helyzeten, mert az "sorsszerű", a technológiai fejlődés velejárója.
A netes mém lényege a kapcsolatépítés és véleményütköztetés. A felhasználási lehetőségek köre gyakorlatilag végtelen: éppen úgy állhat egy vicces szólásból, mint egy módosított képből, egy videoklipből vagy animációból, de akár egy meglepő hírből is. Legfőbb tulajdonsága, hogy folyamatosan változik: a rá irányuló kommentár rendre aktualizálja a tartalmat és újraírja az üzenetet. A legsikeresebb mémek a városi legendák, az alaptalan önpromóciók, multinacionális marketing-kampányok, emlékezetes hoaxok és perszonalizált cselekvések sorából kerülnek ki, hogy bizonyítsák: az online underground mára a népművészet új műfajává nőtte ki magát! A Grumpy cat, a Balatonba borult Hummer, Tibi Atya, Gordon Ramsay, a Harlem Shake, Szalacsi Sándor, a Hitler életét feldolgozó Bukás és még számos példa mutatja: az önmagunk szórakoztatására gyártott ingyenes tartalom hihetetlenül addiktív, s népszerűségét íratlan szabályok határozzák meg.
Mennyire vagyunk kiismerhetőek Facebook profilunk alapján? A YouAreWhatYouLike oldalon bárki kipróbálhatja, mennyire sikeresen alkotható meg róla egy pszichológiai profil pusztán az általa kedvelt dolgok alapján, a szerzőről például az alábbi elemzés készült mindössze kilenc lájkra alapozva.
A Wikipédia egy kísérleti szolgáltatást indít, a Wikipedia Zerót, amivel sms-ben lehet továbbküldeni az online szócikkeket.
Egy 12 éves kanadai fiút elítéltek, amiért az Anonymous nevében meghekkelte a kanadai kormány és a rendőrség weblapjait a 2012-es diáktüntetések alatt. A gyerek 9 éves kora óta használta a számítógépet.
A mediamass.net előre hamisítja a híres személyek halálhírének hoaxát (azaz hamisítványát): úgy csinálnak, mintha valaki nem halt volna meg, csak elterjesztették volna a halálhírét. Ez különösen visszás, amikor viszont tényleg meghal valaki, ekkor az oldalon úgy tűnik, mintha nem halt volna meg. Saját oldalukon péládul azt írják, hogy a náluk megjelent, Lou Reed haláláról szóló cikk hibás, és hamis volt a sztori, a zenész nem halt meg. A valóság akkor derül ki, ha rákeresünk az oldalon használt szófordulatokra: a Mediamass sablonszöveggel dolgozik, és előre elkészítették rengeteg híres ember halálának hoaxát, bármi értelme is legyen ennek.
Ma már ott tart a közbeszéd, hogy vajon egyáltalán megcsalásnak számít-e, ha valaki egy kapcsolatban pucér fotókat küldözget magáról valaki másnak. Ez a kérdés még nem dőlt el, de ha a szextingelő kiskorú, a törvény betűje szerint ugyanúgy pedofíliában vesz részt mindkét fél. Mielőtt pedig bárki kedvet kapna hozzá, nem árt azt sem tudni, hogy a legnépszerűbb ilyen program a Snapchat, amely azt ígéri, hogy csak megjeleníti, majd végleg törli a képeket, valójában megtartja azokat. Arról nem is beszélve, hogy lehet éppen ezekre a privátnak szánt képekre élvezkedik valaki a hírszerzésnél.
A „helytelen” társalgások megakadályozása érdekében a macedón ortodox egyház a jövőben megtiltja papjainak a Facebook közösségi oldal használatát.
Margaret, vagy ahogy mindenki ismeri, Meg Whitman eredetileg matematikusnak tanult a Princeton egyetemen, aztán közgazdaságtanra és a Harvardra váltott.
a közösségi médiában végzett ámokfutásod mennyire furán mutatna ha offline csinálnád? Vajon mit szólnának az emberek ha post-iteket ragasztgatnál dolgokra, amik épp megtetszenek, vagy mennyire lenne zavarba ejtő, ha idegen nőktől kérdeznéd meg, hogy követheted-e őket, esetleg egy étterembe érkezve hangosbemondóval kürtölnéd szét, hogy itt vagy? De valljuk be, a sütidről készült vintage-szűrős fotód se igazán érdekelne senkit, ha nem az instára pakolod fel éppen.
Egy évvel ezelőtt még a Facebook volt a legnépszerűbb közösségi platform az Egyesült Államokban élő tinédzserek körében, 42 százalékuk ezt az oldalt kedvelte a leginkább.
456 638. A KSH nyilvántartása szerint 2011-ben ennyi fogyatékkal élő ember volt Magyarországon. (Frissebb adatokat majd csak a népszámlálás adatainak nyilvánosságra hozása után kapunk.
Dívány - Szép vagyok, vagy csúnya? divany.hu
Összehasonlítva a saját tinédzserkorát a jelennel, arra jutott, emlékszik, amikor elkezdett arról hallani, hogyan gyakorol nyomást a média azzal, hogy elérhetetlen szépségideálokat, tökéletességet közvetít. De ez a médiáról szólt. Ma, ha megnézed a Tumblr-t, a YouTube-ot, a Twittert, ezt nem a média teszi, maguk a tinilányok táplálják ezt a mítoszt. Megosztják, újrablogolják ezeket a képeket. Mindig is volt kortárs nyomás, de szerinte a közösségi média miatt a helyzet romlott.
Megérkezett az Akamai szokásos “State of the Internet”, azaz az internet és hálózati adatforgalom aktuális állapotáról szóló legfrissebb jelentése, mely a 2013 második negyedévében mért adatok alapján készült.
Az Ericsson nyilvánosságra hozta az Arthur D. Little tanácsadó céggel és a göteborgi Chalmers Műszaki Egyetemmel közös felmérése eredményeit, amely a széles sávú sebesség háztartásokra tett jövedelemnövelő hatását vizsgálta.
Öngyilkossághoz vezető facebookos trollkodással vádolnak egy 14 és egy 12 éves floridai lányt. A lányokat zaklatás miatt büntethetik meg. Rebecca Sedwick egy elhagyott betongyár épületéről ugrott le múlt hónapban.
A Facebook bejelentette, hogy mostantól a tinédzserek is bárkivel megoszthatják a Facebookon a saját adataikat. Az eddigi szabályzat szerint a 13-17 éves felhasználók megosztásait csak az ismerőseik, illetve azok ismerősei láthatták.
Bármilyen hihetetlen, a postán még most is több levelet adunk fel, mint például a kilencvenes évek elején-közepén. A levélvolumen akkor még jóval kevesebb volt, mint a kilencvenes évek végén (ld. a grafikon). Ennek az oka, hogy az évtized végére nőtt a háztartások száma, a jövedelme, egyre több cég alakult meg és jobban állt a gazdaság, mint a rendszerváltás utáni években. Csakhogy 2006-ban fordult a trend: a szélessávú internet-hozzáférés növekedési üteme, az email széles körű elterjedése és a 2009-től érezhető gazdasági válság miatt az ún. „címzett levelezési piaci szektor” folyamatosan csökkent.
Az Instagram valóságos szubkultúrává nőtte ki magát: lassan nagyobb jelentőséggel bír, mint a Facebook és a Twitter, Kim Kardashiannak például több követője van, mint ahány magyar állampolgár összesen. A gazdag csemeték után most az unatkozó, milliárdos feleségek is kezelésbe vették az applikációt, a legszomorúbb az egészben, hogy még közönségük is van. A tendencia szerint minél több, lehetőleg az átlagember számára elérhetetlen dolgot osztanak meg a nagyvilággal, annál többen követik majd anélkül, hogy bármit tudnának róla.
(Infobulvár) A memóriagyártó SanDisk cég felmérése szerint egy átlagfelhasználó évente több mint öt és fél napot kénytelen azzal tölteni, hogy várja, amíg számítógépén betöltődnek a programok vagy fájlok, és ezzel ez a folyamat a hetedik azon a listán, amin a mindennapi
Az internet korában már nem tudunk egy szövegre koncentrálni, viszont kárpótlásul olyan képességeket kapunk, amikről néhány évszázada még senki nem is álmodott. Egy 2008-as amerikai vizsgálat szerint a hagyományos módon, hosszabb szövegeket olvasók fejében azokon az agyterületeken figyelhető meg aktivitás, amelyek a nyelvért, a memóriáért és vizuális adatfeldolgozásért felelősek, az e-szövegek - elsősorban a webes tartalmak - olvasása közben pedig a döntéshozatalért és a problémamegoldásért felelős területek dolgoznak. Természetesen az olvasás egyik fajtájáról sem jelenthetjük ki, hogy jobb vagy rosszabb a másiknál, de az biztos, hogy másra jók.
A sötét web leghíresebb drogkereskedelmi feketepiaca, a Silk Road nagyon sok embert gazdaggá tett, éves forgalma nagyjából 45 millió dollár. Az egyik díler most úgy döntött, ideje visszaadni valamit abból, amit az oldalnak köszönhetően szerzett.
Mi a jó abban, ha emberek élőben nézhetik, ahogy mások videojátékokkal játszanak, esetenként hangosan kommentálva az éppen zajló meccset? Sokaknak már ez sem világos, pedig van annyira jó, hogy a legjobbak ebből meg is élhetnek. A videojáték-bajnokságok, az e-sport után egyre nagyobb teret nyer a második liga is, ahol aranyérmet ugyan nem osztanak, mégis szép pénzeket lehet vele szakítani.
A lájkoló ész kritikája rednews.hu
Az internetre már hosszú évek óta vágyak sorát vetítik ki. A valódi demokrácia megvalósítójának, a libertariánus viszonyok biztosítékénak vagy az anarcho-kommunista közösségiség terének tekintik, a piaci versenyen és az állami kényszeren túli egyenlő együttműködés terepének, amely még egy új, kritikai nyilvánosság megteremtését is lehetővé teszi. Ám ezeknek a vágyprojekcióknak a valósága kétértelmű. Az internet tényleges működése sokszor ellentétben van önnön hivalkodó normáival.
A kutatók akkor beszélnek technostresszről, ha határidős feladatot kell végrehajtani, ám a számítógép hibája akadályozza a munkát. Ez a fajta stressz a számítástechnikai eszközök egyre intenzívebb munkahelyi és otthoni használatával folyamatosan nő.
A Google a 15. születésnapja alkalmából készített egy felmérést, amiben azt vizsgálták, hogyan viszonyulnak az emberek saját online jelenlétükhöz. Az adatok szerint átlagosan az emberek több mint fele, 56 %-a keres rá rendszeresen saját nevére. 2001-ben ez az arány még csak 22% volt, és 2009-ig igen intenzív növekedést mutat, de azóta lényegében nem változott ez az arány.
Az olyan online szolgáltatók, mint a Netflix is más irányból közelítik meg a sugárzott tartalom - nézőközönség viszonyát. Nekik ugyanis teljesen mindegy, hogy ki nézi meg a filmeket, az 59 éves nagyfater vagy a 18 éves unoka, a lényeg, hogy fogyasszon, és ami még fontosabb, legalábbis a jövőt illetően: jelezzen vissza, hogy mennyire volt elégedett a kontenttel.
Ferguson egy tanulmányra hivatkozva kijelentette, hogy az amerikaiak este 8 és éjfél között, azaz a televíziózásban főműsoridőnek számító időszakban elsősorban a számítógépükön, táblagépeiken és okostelefonjaikon facebookoznak, a tévét szinte csak megszokásból kapcsolják be
Az amerikaiak mintegy 15 százaléka nem használ internetet, 9 százalékuk pedig csak a munkahelyén használja – közölte a Pew Kutatóintézet felmérésében.
Néhány napja kezdett terjedni a közösségi oldalakon az a hamis hirdetés, aminek hatására rekordmagasságba csapott az Apple-ellendrukkerek köreiben a káröröm.
Minden gyerek tudja, hogy nem szabad lemásolni másokról a házi feladatot, de most már azt is megtudhatják a tanáraiktól, hogy ennél sokkal nagyobb bűn megosztani egy dalt a haverokkal. Mert aki így tesz, az elveszi a tartalomipar nyereségét.
Az elektronikus eszközökön lévő szövegek rövid sorai segíthetnek néhány diszlexiáson: amerikai kutatók Plos One-ban megjelent vizsgálata szerint javítják az olvasási sebességet és a szövegértést.
A kínai Beihang Egyetem kutatói szerint a harag a legerőteljesebb, leggyorsabban terjedő érzelem az interneten. A kutatók egy tanulmányhoz 200 ezer felhasználó bejegyzéseit vizsgáltak meg a Weibón, a kínai Twitteren. Megállapították, hogy a harag a leggyakoribb érzelem a közösségi oldalon, ami ráadásul gyorsan is terjed.
Az otthoni munkavégzés egyre népszerűbb Európában - a megkérdezett dolgozók 2/3-a teljesen vagy legalább részidőben dolgozik így - ám mindössze csak 18 százalék mondta azt, hogy munkaadója adott számára valamilyen útmutatást, konkrét előírást, mit tartson be, hogyan dolgozhat távolról biztonságosan.
Londonban a héten mutatták be a világ első fair trade okostelefonját - írja az Independent.
A nemzeti mobilfizetési rendszer idén szeptember 30-ra tervezett indulásának 2014. július 1-jére halasztását javasolja a fideszes Láng Zsolt a parlamenthez pénteken benyújtott törvénymódosítási indítványában.
Az internetes trollkodás a szadizmuson alapul - erre a következtetésre jutott egy most közzétett tanulmány. A kutatást egy közelmúltban nagy port felvert esetek miatt kezdték el a témában. A 14 éves, angliai Lutterworth-ben élő Hannah Smith bőrbetegsége miatt regisztrált az Ask.
Bár a Windows XP támogatása jövőre véget ér, a magyar kis- és középvállalkozások egy része még mindig használja.
A Honeywell felmérése szerint egyes repülőjáratokon néhány utas olyan fontosnak tartja az állandó, vezeték nélküli internetkapcsolatot, hogy még a kényelmes ülésekről is hajlandók lemondani a kedvéért.
Vetési Iván, a KEKKH elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján ismertette, hogy az erkölcsi bizonyítvánnyal, a gépjárművekkel és egyes személyi okmányok pótlásával kapcsolatos ügyek mellett már az elveszett, ellopott vagy megsemmisült útlevelek pótlását is lehet az interne
Több ezerszer töltöttek le pornót az angol parlamentben, derül ki abból a közérdekű adatigénylésből, amelyet az angol Huffington Post adott be.
Nem tesz ki semmit Sőt, úgy egyáltalán semmilyen képet. Vagy szöveget. Ha már rajtakapta magát, hogy elkezd szöveget írni a saját falára, aztán 1-2 mondat után törli az egészet a fenébe, mert mégis ki a fenét érdekelne ez, jóvátehetetlenül Facebook-öregszik. Ugye az is eszébe jutott már, hogy esetleg a világot nem izgatja, vajon mit hallgat éppen?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése