Annak ellenére, hogy Steve Ballmer megkésve bár, de ráeszmélt az okostelefonos-tabletes forradalomra, és gőzerővel próbálja a céget átalakítani, a Windows ma a cég bevételének negyedét termeli ki, évi 20 milliárd dollár körül hoz. Az Office nagyjából még ugyanennyit. A Microsoft tehát igen kínos helyzetbe került azzal, hogy az Apple lazán ingyenessé tette a kétszer húszmilliárd dolláros bizniszének alternatíváit. Vagy felveszi a kesztyűt, és belemegy a drasztikus árcsökkentésbe (és azzal lábon lövi magát), vagy nem, és azzal maga adja az Apple kezébe a júzereket elcsábító csodafegyvert: miért fizetnél a szoftverért, ha mi odaadjuk ingyen?
A Facebook legutóbbi pénzügyi jelentésekor a vállalat újabb adatokat fedett fel a felhasználói szokásokkal, illetve a hirdetési bevételekkel kapcsolatban. Megdöbbentő a fejlődés a mobilos felületen, vagy csak az asztali környezet fagyott be?
Az elektronikus bőrtetoválás tartalmaz egy beépített mikrofont, egy a mobillal vezeték nélküli kommunikációt elősegítő adóvevőt és egy tápegységet, amit egy személyes területi hálózat (PAN) tud tölteni.
Évről évre több spamüzenet árasztja el a kínai mobilozók telefonjait, esetenként komoly összegű csalásoknak teret adva.
A Microsoft évente kétmilliárd dollár bevételre tesz szert az Android operációs rendszer után kapott kifizetésekből. Ha figyelembe vesszük, hogy ez a bevétel 95 százalékos árréssel dolgozik, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy szinte tiszta profitról van szó.
Jó úton halad a Lenovo ahhoz, hogy PC-gyártóból “PC-Plus” vállalattá alakuljon át, és a folyamatosan növekbő termékportfólión felül ezt mutatják a most közzétett második negyedéves eredmények is.
Nagyjából másfél hónapja a BlackBerry eladásától hangos a sajtó.
Bemutatták San Franciscóban az új Androidot (a Kit-Kat márkanéven futó 4.4-et) és a Google legújabb telefonját, a Nexus 5-öt. Pont ugyanúgy néz ki a Nexus 5, mint a kiszivárgott képeken, és pont olyan a belseje, mint amire szivárogtatás nélkül is lehetett számítani.
Egy éve folyamatosan nő a Nokia Lumia okostelefonok népszerűsége, és a finn mobilgyártó legfrissebb jelentése szerint a legutóbbi negyedévben már 8,8 milliót adtak el belőlük.
A Wikipédia egy kísérleti szolgáltatást indít, a Wikipedia Zerót, amivel sms-ben lehet továbbküldeni az online szócikkeket.
Ma már ott tart a közbeszéd, hogy vajon egyáltalán megcsalásnak számít-e, ha valaki egy kapcsolatban pucér fotókat küldözget magáról valaki másnak. Ez a kérdés még nem dőlt el, de ha a szextingelő kiskorú, a törvény betűje szerint ugyanúgy pedofíliában vesz részt mindkét fél. Mielőtt pedig bárki kedvet kapna hozzá, nem árt azt sem tudni, hogy a legnépszerűbb ilyen program a Snapchat, amely azt ígéri, hogy csak megjeleníti, majd végleg törli a képeket, valójában megtartja azokat. Arról nem is beszélve, hogy lehet éppen ezekre a privátnak szánt képekre élvezkedik valaki a hírszerzésnél.
Online módon már megrendelhető Telefónica Vivo szolgáltatótól Brazíliában az LG Fireweb készülék. Az LG D300 néven is ismert készülék a Mozilla új, Firefox OS operációs rendszerére épül és az 1.1-es verziót használja.
12,5 milliárd dolláros árbevétel mellett 196,3 millió dolláros üzemi nyereséget jelentett a világ második legnagyobb televízió- és harmadik legnagyobb okostelefon-gyártója tegnap közzétett negyedéves pénzügyi jelentésében.
Nagyot ugrott a dél-koreai Samsung nyeresége a harmadik negyedévben.
Az elmúlt évben nem követte a tabletet új termékkategória, nem lett forradalom a hardverek terén, még mindig nem terjedt el az NFC, de még csak az okosórák sem lepték el a Földet.
A Pinterest újabb befektetési körön van túl, és ezúttal 225 millió dolláros (47,75 milliárd forint) készpénzinfúziót kapott a Fidelity Investments befektetőcégtől.
Korábban is pletykálták, hogy a Lenovo érdeklődik a BlackBerry iránt, most a Forbes értesült úgy, hogy a két cég előzetes megállapodást kötött egymással, hogy a előkészítsék a felvásárlást. Ez nem is lenne annyira érdekes hír, ha nem egy kínai cégről lenne szó.
A múlt hét végén írta meg a Cnet, hogy egy kaliforniai férfi, Mark Menacher keresetet nyújtott be egy San Diegó-i bíróságon az Apple vezetője, Tim Cook ellen, és beadványában azt követeli, hogy tegyék lehetővé az iOS 7 eltávolítását számítógépeiről, mivel az automatikusa
A volt vezérigazgató az amerikai hálózati szolgáltatókat is megvádolta, hogy keresztbe tettek a Nokiának, mert túl nagynak tartották a finnek 20 százalékos piaci részesedését. Olilla szerint nekik azt mondták, hogy nincs kereslet 300 dollárnál drágább okostelefonokra, pedig közben az Apple egy 600 dolláros telefon fejlesztésén dolgozott.
Az Európai Bizottság (EB) mai közleményéből derült ki, hogy a Samsung egy olyan javaslatot nyújtott be az európai versenyügyi hatóságnak, melyben felajánlják azt, hogy a következő öt évben nem indítanak versenytársaik ellen szabadalmi pereket.
Megérkezett az Akamai szokásos “State of the Internet”, azaz az internet és hálózati adatforgalom aktuális állapotáról szóló legfrissebb jelentése, mely a 2013 második negyedévében mért adatok alapján készült.
A mobiltelefónia történelme nem mentes a kíméletlen bukásoktól. Számos ígéretesnek tűnő platform tűnt el a süllyesztőben. A siker nagyon sok jellemzőn múlik, s a tömegek megnyeréséhez több kell, mint egy jó termék.
Mik is az újdonságok? Szeptemberben jelent meg a Firefox legújabb verziója a szokásos platformokra. Az asztali verzió újdonságai:
A legutóbbi Samsung Galaxy Note okostelefont számítógépként is kipróbáltam, mert a tudása alapján elméletileg van benne annyi kraft, mint a tíz évvel ezelőtti pécékben.
A Sony az egyetlen nagy mobilgyártó, aminek már van némi tapasztalata az okosórák gyártásában. Idén szeptemberben a második ilyen eszközét mutatta be, és a Smartwatch 2 minden szempontból jobb az elődjénél.
Nem lesz idén Windows Phone 8.1, de a Microsoft bejelentette az okostelefonokon futó operációs rendszerének harmadik frissítését, amelyet már a karácsonyi szezonban elérhetővé tesznek.
Egy igazán érdekes írást közölt hétvégén a New York Times Fred Vogelstein tollából arról, hogyan született meg az első iPhone: mekkora nehézséget jelentett a projekten dolgozó mérnököknek az, hogy még soha nem dolgoztak ehhez hasonló eszközön; hogy a kevés memória miatt á
A Snapchat lényege, hogy az üzenetek a megtekintés után azonnal törlődnek. A fotó-és videóalkalmazás a különféle szögből készült, jobbára pucér fotók küldözgetésével, szexcseteléssel debütált.
Sokadik operációs rendszerként lépett be a Firefox OS az okostelefonok piacára, emiatt többen megkérdőjelezik a létjogosultságát.
Egy hitech kütyü, ami egyelőre csak a Galaxy Note 3 okostelefonnal működik, de később a Samsung többi csúcsmobiljával is kompatibilis lesz. Nem Samsung-hívő? Válasszon mást, mondjuk a Sony hasonló karóráját. Egy újabb eszköz, aminek időnként fel kell tölteni az akkuját. Szerencsére nem olyan gyakran, mint a mobilokét, tesztünkben három teljes napot kibírt. Egy újabb kütyü, amivel fényképeket készíthetünk, mintha a tablet, az okostelefon és a fényképező nem lenne elég.
A Samsung végre bemutatta a hajlított kijelzős mobilt, amelyről már hónapok óta szivárognak a hírek. A Galaxy Round 5,7 hüvelykes 1080p-s kijelzővel rendelkezik, vagyis ugyanakkora, mint a nemrég bemutatott Galaxy Note 3, de van egy fontos különbség.
A magyarországi Cellum továbbra is kiáll a biztonságos tranzakciós modellek mellett, a mos bemutatott mozgó QR-kód technológiájuk könnyen használható, mégis biztonságos és kontrollálható.
Androidba is jöhet az ujjlenyomatos azonosítás. A funkció okostelefonokhoz a nemrég bemutatott Iphone 5s Touch Id nevű szolgáltatásával mutatkozott be: a lényege, hogy PIN-kód begépelése nélkül oldhatjuk fel telefonunk zárolását.
A céges laptopok leggyakrabban utazás közben tűnnek el, az ellopott és adatvédelmi rendszerrel nem rendelkező gépek több mint fele illetéktelen felhasználóhoz kerül.
Nem a Samsung az egyetlen cég, ami hajlított kijelzős mobilt fejleszt, az LG valószínűleg már novemberben bemutatja sajátját. Az LG G Flex nevű készüléknek hathüvelykes lesz a kijelzője és enyhén hajlított lesz.
A Kantar Worldpanel Comtech (KWC) piackutató tegnap kiadott jelentése szerint még soha nem volt ilyen népszerű Európában a Windows Phone, mint most.
A jövőben a tableteknek számos kihívással kell megküzdeni. Az öthüvelykes vagy akár annál nagyobb mobilok megjelenése és térnyerése, a hordozható technológia elterjedése és a piac telítődése mind-mind olyan tényező, amely befolyásolja majd a piac növekedését.
Néhány napja kezdett terjedni a közösségi oldalakon az a hamis hirdetés, aminek hatására rekordmagasságba csapott az Apple-ellendrukkerek köreiben a káröröm.
Habár az okostelefon ma már az alaptechnológiák közé tartozik, a legtöbb ember számára még mindig elemi problémát jelent az alkalmazások kezelése. Vajon a felhasználók túl suták, vagy az appfejlesztők nem törődnek eleget az interfész tervezésével?
Sokan saját testi épségüknél is jobban vigyáznak okostelefonjaikra, ami nem véletlen: a készülékek amellett, hogy sokszor maguk sem olcsók rengeteg fontos információt raktároznak. Sajnos így is sokszor előfordul, hogy a készülékeknek lába kél, ezért azok gyártói - és szoftverboltjaik - számos megoldást kínálnak a kellemetlen helyzetek megelőzésére és megoldására.
A Blackberry és a Nokia bukása azt mutatja, hogy a mobilpiacon egy pillanatra sem szabad hátradőlni és élvezni a királyságot, mert pár év alatt a süllyesztőben találhatja magát bármilyen piacvezető. A fogyasztói márkahűség nem tart örökké, egy-két gyengén sikerült, vagy kihagyott generáció alatt elvész. A „too big to fail” közgazdasági elmélete (bizonyos szervezetek olyan nagyra tudnak nőni, annyira behálózzák, és olyan fontossá válnak a társadalom életében, hogy egyszerűen nem tudnak megbukni) nem működik a mobilpiacon, itt a világ legjobb telefonját is ki tudja nyírni a következő legjobb.
Csendben bekapcsolt a Google egy új funkciót az Android Eszközkezelőben, így most már távolról lezárhatjuk az eltűnt készülékeinket.
Ahogy az elmúlt pár évben, úgy idén is roppant szórakoztató az új iPhone-modellek premierjének utóélete.
Kapcsolódó (5) A Fairfax Financial Holdings vásárolja fel a Blackberryt, a cégért 4,7 milliárd dollárt fizetnek. A torontói pénzügyi cég részvényenként kilenc dollárt fizet; mielőtt a Blackberry befagyasztotta a részvények kereskedelmét, darabjáért 8,23 dollárt fizettek.
A Google ismét nem hagyhatta ki a lehetőséget, hogy az Apple háza táján zavarkodjon. Az iOS7 debütálására szinkronizálva megjelent a Chrome egy új verziója, amivel egyszerre lehet bejelentkezni minden Google-termékbe, megkerülve az Apple-féle autentikációt.
Legutóbbi frissítésében új funkciót kapott az Android Device Manager szolgáltatása, amelynek segítségével a Google operációs rendszerét futtató készülékek amellett hogy távolról zárolhatók, új jelszót is kaphatnak, amely felülírja a korábban megadott kódot vagy feloldás
Véget érhet Izraelben az ultraortodoxok okostelefonokkal szembeni bojkottja, miután meghatároztak egy számukra is elfogadható kóser készüléket, írta az izraeli Háárec című napilap.
Az Apple kilencmillió iPhone-t adott el az első hétvégén – ez jóval több, mint amire az elemzők számítottak, akik öt-nyolcmillió közé tették az eladott példányszámot.
Az európai Chaos Computer Club (CCC) hekkerei egy viszonylag egyszerű módszerrel átverték az Apple iPhone 5S ujjlenyomat-olvasóját. Csak lefényképezték a felhasználó ujjlenyomatát, amit a készülék üvegfelületén hagyott, és ez alapján készítettek a hamis ujjat.
A Gartner becslése szerint idén év végéig összesen 102 milliárd appot töltenek le a felhasználók telefonjaikra és tabletjeikre, amivel a fejlesztők összesen 26 milliárd dollár közvetlen bevételhez jutottak.
Komolyra fordul a CyanogenMod története, a népszerű alternatív Androidot fejlesztő cég 7 millió dolláros befektetéssel gazdálkodva készítheti el a még tökéletesebb szoftverét és egyesek szerint a hardvertervezés sem lehetetlen opció.
Régen tudott annyira meglepni az Apple, mint az iPhone 5S okostelefonnal. Hiába néz ki pont úgy, mint a tavalyi modell, van benne egy-két olyan újítás, amitől a használata sokkal évezhetőbb.
Az Apple iPhone, iPad és iPod touch készülékekre szerdán kiadott iOS 7 operációs rendszer védelmi rendszere kicsit hibás, és emiatt néhány kattintással bejuthatunk egy PIN-kóddal lezárt készülékbe.
A Microsoftnál az utóbbi idő egyik legnagyobb változása volt, hogy elkezdték összevonni a klasszikus Windows-üzletágat a Windows Phone-nal.
Megjelent az iOS 7, az Apple 2007-ben bemutatott mobilos rendszerének első teljesen átalakított változata, amely Jony Ive fődizájner irányításával készült.
A BlackBerry utoljára tavaly közölte, hány embert foglalkoztat, akkor összesen 12 700-an voltak a cégnél. Ez azt jelenti, hogy néhány ezer embert érintenek a leépítések. Két évvel ezelőtt még 17 ezren dolgoztak a cégnél.
A YouTube novembertől új szolgáltatással jön elő: a mobilalkalmazáshoz hozzá lehet adni videókat és ezeket akár offline is meg lehet nézni, ha a felhasználó éppen nincs internetközelben. A videókat csak rövid ideig lehet majd megnézni. Arról nem beszéltek a bejelentésben, hogy mit jelent ez a rövid időszak. A YouTube arra utalt, hogy nagyjából annyi ideig, ameddig a felhasználó eljut otthonából a munkahelyére.
A Bingnek nem csupán a külalakja változott, több részét átírták, hogy megfeleljen a kor kihívásainak és jobban alkalmazkodjon a pc-k utáni korszakhoz, a tabletekhez és mobilokhoz. Az egyik legnagyobb változás az úgynevezett Page Zero, vagyis Zero oldal, ezzel még a találati oldal letöltése előtt is választ kaphatnak a felhasználók bizonyos kérdésekre. Ha például ugyanolyan nevű emberekre keresünk, akkor még begépelésnél felajánlja, hogy pontosítsuk, kire vagyunk kíváncsiak.
Az otthoni munkavégzés egyre népszerűbb Európában - a megkérdezett dolgozók 2/3-a teljesen vagy legalább részidőben dolgozik így - ám mindössze csak 18 százalék mondta azt, hogy munkaadója adott számára valamilyen útmutatást, konkrét előírást, mit tartson be, hogyan dolgozhat távolról biztonságosan.
Hétfő hajnalban, szeptember 16-án éjfélkor megkezdődött a regisztráció a Kutatók Éjszakája programjaira. A rendezvénysorozat szeptember 27-én kezdődik; az 1500 különböző programról a hivatalos honlapon, illetve az esemény mobilalkalmazásában lehet információkat találni.
Egy biztonságtechnikával is foglalkozó cég feltalálta az USB kotongumiját. Az új fejlesztés külsőleg kevés hasonlóságot mutat az óvszerrel, de épp az a célja, mint a gumiból készült ekvivalensének: megóvja az eszközeinket a fertőzésektől.
Vannak már érdeklődők a BlackBerryre, sorban állnak a potenciális vásárlók és befektetési cégek. A jelek szerint azonban nem túl lelkesek, a vásárlókat inkább a cég egyes részei érdekelnék , nem a teljes vállalat.
Londonban a héten mutatták be a világ első fair trade okostelefonját - írja az Independent.
Nem javasolja az új iPhone 5S okostelefon ujjlenyomat-leolvasójának használatát Johannes Caspar professzor, Hamburg német tartomány adatvédelmi és információszabadsági megbízottja.
Megállíthatatlannak tűnik a Nokia még az 50 százalékos ugrása után is, csütörtökön egészen merész csúcsot ütött meg az árfolyam. Dacára a nagy menetelésnek, még mindig vonzó a részvény, amit egyre többen ismernek fel a piacon - írja piaci elemzésében a KBC Equitas.
Egy eddig még nem azonosított támadó betört a Vodafone egyik németországi szerverére, és onnan kétmillió ügyfél személyes és banki adatait szerezte meg – közölte a vállalat német képviselete honlapján.
Az iPhone 5C nevében lévő C nem a cheap, vagyis az olcsó rövidítése. Hiába jelentette be tegnap Tim Cook, hogy 99 dollárba kerül majd a 16 gigabájtos modell, ez kétéves hűségnyilatkozattal értendő.
A Microsoft és Nokia szorosan együttműködött a múltban az okostelefonok gyártása miatt, ugyanakkor a két cég mindig is megtartott magának bizonyos információkat, nem osztottak meg mindent a partnerrel.
Egyre több minden derül ki a következő Nexus mobilról, amelyet valószínűleg megint az LG gyárt majd. A Nexus 5 először egy múlt heti videóban tűnt fel, egészen pontosan abban a hirdetésben, amellyel a Google a KitKat operációs rendszert népszerűsítette.
A wearable tech, vagyis a viselhető, testen hordható technológia a legmenőbb kifejezés manapság, nincs is olyan magára valamit is adó techcég, ami ne tervezne okosórát a piacra dobni. A Google már hónapok óta ígérgeti a Google Glass okosszemüveget, ennek farvizén persze egyre több kisebb cég mutat be hasonló kütyüket. A sajtó már a jogi és gazdasági következményeket boncolgatja, miközben még arra a kérdésre is válaszolni kellene, hogy mi is ez valójában, ki fogja ezeket viselni, és miért kell ez.
Úgy tűnik, nem nagyon jön be a Google várakozása, mivel egy újabb perben is sikertelenül próbálták bizonyítani egy másik cég, jelen esetben a Microsoft vétkességét.
Az Apple nemsokára bejelenti az új Iphone-t és az olcsó változatot is, de ettől még az élet nem áll meg, már dolgoznak valami nagyobbon is. Szó szerint: a Wall Street Journal forrásai szerint az új telefonokat tesztel a cég, 6 hüvelykes méretben.
A BlackBerry gyorsítaná saját eladását, a Wall Street Journal információi szerint már novemberben szeretné befejezni az akvizíciót.
Ne fogja más a tollat, amikor életed sztoriját írod – ezzel a mélyenszántó gondolattal indította el a Samsung az IFA 2013 kütyükiállítást, a nulladik nap nagy bejelentése ugyanis a Galaxy Note 3 okostelefon és a Note 10.1 tablet idei változatának bejelentése volt.
A várakozásoknak megfelelően Berlinben bejelentették a Samsung okoskaróráját, amit Galaxy Gearnek hívnak.
1. Háromról a négyre lépünk? Egy ideig tartotta magát a 3D technológia, aminek forradalmi változást kellett volna hoznia a házimozizásba, de a kezdeti lendület gyorsan elfogyott, és a gyártók többsége már nem erre építi a stratégiáját.
A megállapodást a Google és a Motorola egyezségéhez lehet hasonlítani. A Google-t a Motorola szabadalmai érdekelték, és kapott mellé néhány tízezer alkalmazottat és egy nehezen kezelhető mobilrészleget. A Microsoft hasonló kihívásokkal fog küzdeni, nemsokára 32 ezer alkalmazottal nő munkatársainak száma.
A mobilkommunikációban pár éve még piacvezető Nokia minden erőfeszítése ellenére is képtelen volt lépést tartani az okostelefonjaikkal feltörő Apple-lel és Samsunggal. A Microsoft - konzolfronton elért sikerei ellenére - nehezen tudta feldolgozni azt, hogy a tabletek és más új felületek színrelépésével a pc-k és laptopok eladásai meredeken zuhantak . A cég manapság már képtelen maga diktálni a trendeket, és újításai sem mindig jönnek be – a tavaly bemutatott Surface tabletet sem kapkodták el.
Összefoglalva tehát péklapát méretű, színes okostelefonokat fogunk látni a következő időszakban, és fel kell készülni a kínai invázióra is. Hogy azután mi jön, senki nem tudja megjósolni. A pesszimistább jóslatok szerint nagy változások nem várhatók, hiszen még most is az 1980-as években kialakított pc-dizájn az uralkodó a technikai újítások ellenére, így az okostelefonok piacán sem fogunk meglepő irányváltásokkal találkozni. Az optimistábbak azonban azt mondják, még nagyon az elején járunk a folyamatnak, a hordozható technológia pedig olyan megoldásokat hozhat, amelyekre most még nem is gondolunk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése