A kétezres évek közepén leginkább az ismeretségi háló kiaknázására tett kísérletek uralták a webfejlesztéses projekteket. Miután a Facebook ebben a témában a csúcsra tört, lehiggadtak a kedélyek. Aztán a kétezres évek második felében érkezett az okostelefon, és mindenki azt gondolta, hogy ezt a platformot kell uralnia, itt van az aranybánya. Csak ügyesen kell tudni csinálni. Minél többen foglalkoznak mobil app fejlesztéssel, anná nehezebb hatást elérni ezen a területen. De mi az új dolog? Egyre több olyan projekt jön létre, mely már nem csak szoftveres alapokon nyugszik. Előtérbe került a hardver, az az eszköz, mely valamit máshogyan csinál, mint egy laptop, egy táblagép vagy okostelefon. Másra jó. Az egyik nagyon jó példa erre a Nest két projektje: az okos thermosztát és az okos szénomonxid-figyelő eszköz. A másik nagyon jó példa maga a Google Glass, és persze a gombamód szaporodó okoskarórák. És bizonyos szempontból ide sorolható a Smart Vineyard is. És most itt van egy félig-meddig magyar (és Kitchen Budapest gyökerű) projekt is ebben a témában: a Notch:
Mindössze néhány hónapja, augusztusban szivárgott ki először a hír, hogy az Apple felvásárolná az izraeli illetőségű Primesense-et, ami többek között az Xbox 360-hoz utólag piacra dobott Kinect érzékelőben található technológia kifejlesztését is végezte (az Xbox One Kinec
A világ legjobb műszaki egyetemeként ismert amerikai MIT bemutatta a Dynamic Shape Display és inFORM nevű megoldását, amely fizikai valójában képes 3D tartalmakat előállítani.
A Facebook bejelentette, hogy új dizájnt kapott a like gombjuk. Ez az a gomb, amely internetes oldalak millióin jelenik meg, hogy a felhasználók egy kattintással jelezzék, tetszik nekik az adott tartalom és egyúttal a Facebook falukra is posztolják azt.
A Valve szeptember végén jelentette be a SteamOS, Linux-alapú operációs rendszert, a nappaliba és elsősorban játékra szánt számítógépeket, valamint egy újszerű, analóg karok helyett érintőfelületet használó kontrollert.
Egy tajvani székhelyű kutatási-fejlesztési szervezet, az Industrial Technology Research Institute (ITRI) tegnap mutatta be legújabb projektjének eredményét, egy „lebegő” virtuális képernyőt, melyet egy speciális szemüveg segítségével lehet használni.
Az ehhez hasonló kézjelek szinte végtelen lehetőségeket rejtenek. A hüvelyk- és mutatóujjunkkal bekeretezve egy kép sarkait készíthetünk például kivágott fényképet arról a részletről.
A Disney kutatási részlege egy szakmai konferencián (ACM Symposium on User Interface Software and Technology) a skóciai St.
Sikertelen, népszerűtlen és a versenytársakhoz képest eladhatatlan a Windows 8, a Microsoft legújabb, tavaly októberben piacra dobott operációs rendszere.
Eric Schmidt, a Google volt vezérigazgatója is kipróbálhatta cége új okosszemüvegét, a Google Glasst. A Harvardon tartott előadásában bevallotta, kissé furcsának találta az egészet.
Német és amerikai kutatók közös fejlesztés eredményeképp egy olyan billentyűzetkiosztással álltak elő, mely reményeik szerint sokkal gyorsabbá és kényelmesebbé teszi a gépelést mobileszközökön: okostelefonokon és táblagépeken.
Egyre több információ szivárog arról, hogy a Microsoft felhasználói nyomásra valamilyen formában visszahozhatja a Windows 8-ba a sokak által hiányolt Start gombot. A The Verge és a ZDNet is azt állítja belsős forrásokra hivatkozva, hogy a Microsoft olyan Windows Blue (azaz 8.
A Samsung és a Texasi Egyetem közösen próbál kifejleszteni egy új irányítási módszert kifejleszteni, amely a felhasználó gondolatainak engedelmeskedik. A kísérleti állapotban lévő rendszer egy Galaxy Note 10.1-es gépből és egy fejre húzható EEG-sapkából áll.
Félmillóan töltötték le egy hét alatt a Facebook Home androidos interfészt a Google Play szoftverboltból. Ez óvatos kezdésnek tekinthető, hiszen a Facebook felhasználóinak száma egymilliárd körül jár.
Már régóta pletykálnak egy 7-8 hüvelykes Windows-készülékről, a Microsoft ezt félig-meddig meg is erősítette. A cég pénzügyi vezetője elárulta, hogy a Microsoft egy kicsi érintőkijelzős készüléken dolgozik, amin Windows fut majd.
Nincs olyan nagyon régen jelen a webdesignban a reszponzivitás , mint szemlélet. Az elmúlt egy-másfél évben azonban annyira sok minden történt ezen a téren, hogy lassan tényleg elérkezünk egy valódi kopernikuszi fordulathoz, egy olyan szemléletváltáshoz, melyben egyszerre...
Az informatika egy végtelenül praktikus terület, amit még az Apple által gerjesztett dizájnforradalom sem tudott teljes egészében megváltoztatni.
Érdekes módon Wozniak lelkesedését nem az agyonreklámozott Windows 8 vagy a Surface váltotta ki, hanem a cég valós idejű fordító technológiája, ami élő beszédet képes néhány másodperces csúszással szinkrontolmácsolni angolról kínaira és vissza. A Microsoft mobilos felhasználói felületéről pedig azt mondta, olyan, mintha Steve Jobs reinkarnációja álmodta volna meg. Összességében pedig azt látja, hogy míg a Microsoft bátran újít és kísérletezik, az Apple pedig mással sem törődik, mint hogy évente egyet hozzáadjon a iPhone verziószámához, és minél többet eladjon belőle. Az Apple-vezetés maga is érezheti, hogy kreatív oldalon nem kellő sebességgel halad a cég, ezért nemrég Tim Cook cégvezér javaslatára elindítottak egy titkos programot, amiben minden Apple-alkalmazott két hetet kap arra, hogy a hivatalos munkájához nem feltétlenül kötődő személyes kis projektjein dolgozzon. Az ötlet nem új, a Google-nél régóta van egy ilyen szabály
Az elmúlt néhány évben az Apple termékei iszonyúan népszerűek lettek, és rengeteg az olyan felhasználó, aki az iPhone vagy az iPad tapasztalataira építve szívesen kipróbálná a Mac gépeket is. A megszokás azonban nagy úr, és a windowsos környezetről a Mac szokatlan világára átállás erős visszatartó erő. Most azonban, hogy a két Windows-verzió közötti ugrás is hasonló átszokást igényel, az első rossz tapasztalat ezeket az embereket a konkurencia kipróbálásához hajthatja.
az Apple 2009 júniusában nyújtotta be a mostani szabadalmi kérelmet, ám mivel csak most kapta meg, nagy valószínűséggel minden jogalapja meglesz arra, hogy gyakorlatilag a mobilipar összes szereplőjétől licencdíjat követeljen, akár visszamenőlegesen is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése