Az európaiaknak nincs szükségük Edward Snowdenre – mondta az Európai Bizottság (EB) digitális menetrendért felelős alelnöke, Neelie Kroes, amikor tegnap egy bonni konferencián – ahol a biztos egyébként beszédet tartott az európai kiberbiztonság jövőjéről – arról kérdezt
Neelie Kroes, az Európai Bizottság (EB) digitális menetrendért felelős alelnöke az elmúlt hetekben többször is reagált a megfigyelési ügyre – és ez nem meglepő, hiszen a biztos által oly nagyon szorgalmazott egységes európai digitális piac, illetve a digitális gazdaság kiemelt
Alapvetően közbeékelődéses támadásról van szó, amit a hírszerzők megtoldottak annyival, hogy hamis oldalakat is készítettek a műveletekhez. A Linkedin szóvivője szerint sosem szóltak nekik erről a tevékenységről, és sosem mentek volna bele ilyenbe, függetlenül attól, mire hasznátlák volna a hírszerzők az így elért információkat.
Az olasz jobb-közép Demokrata Párt azt tervezi, hogy adót vet ki a legnagyobb internetes cégekre. Az olyan vállalatoknak, mint a Google, Facebook és Yahoo több adót kellene fizetni az országban szerzett bevétele után.
A német külügyminiszter csütörtökön berendelte hivatalába az Egyesült Államok berlini nagykövetét Angela Merkel német kancellár mobiltelefonjának feltételezett amerikai lehallgatása miatt. Guido Westerwelle csütörtök délután találkozik majd John B. Emerson nagykövettel, és "nyomatékosan tudomására hozza a kormány álláspontját" a német hatóságok által feltételezett megfigyelésről - közölte a tárca szóvivője. Angela Merkel kancellár szerdán felhívta Barack Obama amerikai elnököt, és elmondta, hogy megrendítené a két ország baráti kapcsolatát, ha beigazolódna a feltételezés.
Szeptember végén az IT café is beszámolt arról a meghallgatásról, ahol a megfigyelési botrány egy különösen nagy felháborodást okozó része miatt felmerült annak a lehetősége, hogy az Európai Unió felmondja vagy felfüggeszti az együttműködést az Egyesült Államokkal a terr
Az Edward Snowden által kirobbantott megfigyelési botrány tegnap közvetlenül elérte Franciaországot is, mivel a Le Monde riportjából kiderült, hogy az amerikai nemzetbiztonsági szolgálat (National Security Agency – NSA) tömegesen figyelte a franciák elektronikus kommunikációját i
Magához kérette az amerikai nagykövetet a francia külügyminiszter, Lauerent Fabius, hogy tisztázzák azokat a lapértesüléseket, melyek szerint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) több millió mobiltelefon-beszélgetést hallgatott le Franciaországban - írja a BBC. A Le Monde szerint az Edward Snowden által kiszivárogtatott adatok alapján az NSA általa terrorgyanúsnak vélt vállalatokat és kormányzati szerveket egyaránt lehallgatott. A tanulmány szerint az NSA 70,3 millió telefonbeszélgetést hallgatott le és több millió sms-hez fért hozzá a 2012. december 10. és 2013. január 8. közötti időszakban.
Talán nem túl nagy bátorság kijelenteni, hogy az Európai Bizottság (EB) tegnapi bejelentése, mely szerint az EU egészében hozzáférhetővé vált széles sávú internet, inkább a jövő tavaszi európai parlamenti választások miatt kiadott közlemény, mint valódi siker, ugyanis a
Françoise Castex francia európai parlamenti képviselő, akinek az üres adathordozók után fizetendő jogdíjakkal kapcsolatos jelentését nemrég ismertettük az IT café oldalán, a javaslatot beterjesztette az EP jogi bizottsága elé hétfőn, és a szöveg két pontja igen nagy vihart kav
A strasbourgi emberi jogi bíróság legújabb ítélete szerint egy hírportál felelős a honlapján elhelyezett kommentekért. Ha ehhez hozzáadjuk, hogy a bérblogger-jelenség napjainkban egyre kézzelfoghatóbb szakmaként jelenik meg a közösségi médiában, máris az internetes hadviselés szép új világa körvonalazódik szemünk előtt: narancs színű és vörös avatarok 5 kiló krumpliért cserébe sorban húzzák egymás fejére az online lapok rozsdás rolóit.
A Deutsche Telekom úgy védené meg a németországi internetezőket a külföldi hírszerző szervezetek általi lehallgatástól, hogy országon belül tartaná a belföldi céllal rendelkező adatforgalmat.
A strasbourgi bíróságnak az észt ügyben két alapvető jog között kellett döntenie, azt kellett mérlegelnie, hogy ebben az esetben a Delfi szólásszabadsághoz való joga vagy Leedo jó hírnévhez és magánélethez való joga fontosabb-e. A bíróság olyan szempontokat is figyelembe vett, mint hogy a Delfi honlapján hogyan lehetett kommentelni. A Delfi egy automata szűrőt működtetett, ami nem engedett trágár szavakat megjeleníteni, de ezt nagyon egyszerű volt kijátszani. Ezenkívül ha valaki szólt, hogy egy komment őt sérti, a honlap azonnal eltávolította ezt a hozzászólást. Leedo esetében is ugyanígy járt el, de Leedo nem a honlapon keresztül üzent a szerkesztőségnek, hanem postai levélben, hat héttel később.
A Kantar Worldpanel Comtech (KWC) piackutató tegnap kiadott jelentése szerint még soha nem volt ilyen népszerű Európában a Windows Phone, mint most.
A francia hatóságok mellett Spanyolország, Olaszország, Hollandia, az Egyesült Királyság és Németország adatvédelmi hatóságai is vizsgálódnak saját hatáskörben a Google ellen. A különböző eljárások egyelőre más és más stádiumban vannak, a franciák ebben a tekintetben megelőzik a többieket.
A francia CNIL nevű adatvédelmi hatóság egyébként azt kifogásolja, hogy a Google tavaly március óta nem tájékoztatta a felhasználókat többek között arról, hogy milyen célra használják fel az adataikat, meddig őrzik őket és egyáltalán mit csinálnak velük. A Google tavaly márciusban egyesítette hatvan különböző szolgáltatásának adatvédelmi szabályzatát, és egyesíti az itt gyűjtött adatokat is.
Spanyolországban hétfőn elfogadtak egy új kalózellenes törvényt, így mostantól akár 6 évre is börtönbe zárhatják a fájlcserélő portálok üzemeltetőit. A brutális büntetést azokra szabják ki, akik profitálnak a lopott tartalmak terjesztéséből.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése