The 13 Most Insidious, Pervasive Lies of the Modern Music Industry... | Digital Music NewsDigital Music News digitalmusicnews.com
The Lie: The music landscape would be increasingly dominated by smaller and smaller artists, with smaller (but stronger) audiences. And, they can make more money through direct fan relationships.“Forget squeezing millions from a few megahits at the top of the charts,” Chris Anderson famously wrote in his ‘groundbreaking’ Wired article that started a misguided revolution. ”The future of entertainment is in the millions of niche markets at the shallow end of the bitstream.” The Truth: Instead of unleashing a torrent of successful niches, the internet has actually made blockbusters bigger than before. All while starving artists down the tail. “So, while the tail is very interesting, the vast majority of revenue remains in the head,” Google CEO Eric Schmidt brutally revised just a few years later. ”And this is a lesson that businesses have to learn. While you can have a Long Tail strategy, you better have a head, because that’s where all the revenue is.”
ha nem lenne üreshordozó-díj, akkor valószínűleg (jogi szempontból az EU-n belül biztosan) illegálissá kéne tenni a letöltést és a másolást. Ezzel pedig egy csomó ember automatikusan bűnözővé válna a törvény előtt, ami nemcsak igazságtalan lenne, de még a jogállamot is gyengítené. Ezzel együtt az is bőven érthető, ha valakinek zavarja az ízlését pl. a kötelezővé tett tévé-előfizetés.
But here, too, “big data” on streams, downloads, plays and sales could play an important role. No longer is such data available only for “born-digital” music services such as iTunes and Spotify. It is also gathered in increasingly fine detail about sales, radio broadcasts, plays in public venues from hairdressers to pubs, and other forms of offline music consumption. Music fingerprinting technology – similar to the Shazam smartphone app – is now able to identify individual radio plays within a very narrow margin of error. The problem here is not one of data availability, but transparency. Many such data sources are fiercely protected by their owners, and little effort has been made to combine them or to determine the distribution of royalties, not just to the labels but also to the artists themselves, on this basis.
David Byrne: 'The internet will suck all creative content out of the world' | Music | The Guardian theguardian.com
As with music, that model doesn't seem sustainable if it becomes the dominant form of consumption. Musicians might, for now, challenge the major labels and get a fairer deal than 15% of a pittance, but it seems to me that the whole model is unsustainable as a means of supporting creative work of any kind. Not just music. The inevitable result would seem to be that the internet will suck the creative content out of the whole world until nothing is left. Writers, for example, can't rely on making money from live performances – what are they supposed to do? Write ad copy?
Why Musicians Make Little While Music Services and Distributors Make Billions [JEFF PRICE] - hypebot hypebot.com
The interests of the artists and the music stores are no longer aligned. Technology has provided a way for there to be little-to-no cost or risk to have music stored on hard drives always available to buy or stream. The incentive for a store to sell music and make money from that sale is gone. Instead, music is used to sell smart phones, tablets, computers, recurring monthly subscription fees, operating systems and to generate market share. Or it's being used as a loss-leader in order to attract a buyer; making all the investors and shareholders rich while the songwriters, publishers, artists and music creators get little to nothing. The artist is a commodity being aggregated to provide the impression of breadth in a music catalog.
Thom Yorke calls Spotify 'the last desperate fart of a dying corpse' | Technology | theguardian.com theguardian.com
Thom Yorke remains unconvinced that streaming is the answer to artists' problems, though. "To me this isn't the mainstream, this is is like the last fart, the last desperate fart of a dying corpse. What happens next is the important part," he told Sopitas, before suggesting that the music industry should rethink its backing for certain new business models.
Megérkezett Magyarországra a Google Play Music és annak zenestreamelő szolgáltatása, az All Access (korlátlan elérés). Ez a második olyan nemzetközi nagy szolgáltató, ami itthonról is elérhető havi előfizetési díj fejében. Az első ilyen a Deezer volt, így adja magát, hogy megnézzük, mi a különbség a két szolgáltatás között.
Több hónapos késés után a Google Magyarországon is elindítja a Google Music és az All Access szolgáltatását. Előbbire nagyjából húszezer zeneszámot lehet feltölteni és hallgatni, utóbbival havi díj fejében több millió zeneszám közül válogathatnak a felhasználók, természetesen korlátlanul. A zenét böngészőben vagy androidos készülékeken lehet hallgatni.
Európa első számú online zenei jogkezelő szervezetének, az Armoniának tagja lett a hazai előadók jogait kezelő Artisjus. Szeptembertől a nemzetközi felhasználás elszámolása gyorsabb és hatékonyabb lesz ezáltal.
Meghalt Ray Dolby, a zajcsökkentés és a térhatású hang úttörője.
A Google néhány hónapja indította el a Play Music All Access szolgáltatást, de már korábban is rebesgették, hogy a cég belépne a zenestreamelésből élő szolgáltatók közé, a Spotify, a Deezer és az Xbox Music piacára.
A Kickstarteren tavaly januárban egy csoport közösségi finanszírozással gyűjtötte össze a pénzt egy, a kazettagyártásról és a kazettákról szóló dokumentumfilmre.
A Pink Floyd hajlandó megjelenni a Spotify online zeneszolgáltató kínálatában, ha a felhasználók egymilliószor meghallgatják a Wish You Were Here című számot. Az együttes ezt a Twitteren jelentette be.
SocialTimes.Hu - Hogyan terjed a zene a Facebookon? socialtimes.hu
A Facebook Beatquake nevű vizuális projektjében azt mutatja be, hogyan terjednek a legnépszerűbb számok a zenelejátszó alkalmazásokban.
Az All Acces tehát egy nagyon erős induló termék, mégis hiányérzetünk van vele kapcsolatban. A Google ugyanis gyakorlatilag semmi mást nem tett, mint lemásolta a Deezer vagy éppen a Spotify streaming funkcionalitását úgy, hogy közben az üzleti modellje eltér azokétól. Nagyon hiányzik a szolgáltatásból a Youtube-bal és az egyre erősödő Google+-szal való erősebb integráció vagy az Androiddal való mélyebb együttműködés, de talán ami a legfontosabb: egy sokkal életképesebb üzleti modell.
Tegnap több lap – köztük a belső forrásra hivatkozó The Wall Street Journal is – megírta, hogy a szerdán kezdődő éves fejlesztői konferenciájára készülő Google még a héten elindít egy fizetős zenei streamszolgáltatást.
Internet-search giant Google has signed licensing deals with Universal Music Group and Sony Music Entertainment to launch a subscription music service that would compete with fast-growing start-up Spotify, according to a report on Tuesday in technology blog The Verge.
Megtörték a Spotify-t - HWSW hwsw.hu
Egy fejlesztő ma reggel publikált egy Chrome kiegészítőt Downloadify néven, ami egyszerűen Mp3-ba menti a Spotify webes lejátszóján keresztül streamelt zenéket. A Chrome Web Store-ból a Google azonnal törölte, de a kód attól még létezik.
A BitTorrent újabb meglepetéssel szolgál, ezúttal komolyan megpróbál a legális tartalomszolgáltató szerepébe átalakulni.
Tíz éve indult el az iTunes online zenebolt, ami az iPoddal együtt nem csak az Apple újravirágzását hozta el, de megsemmisítette a 90-es években még dübörgő, fizikai hordozóra építő lemezipart is.
A hírek szerint elkészült a Twitter saját zenei alkalmazása, amelyen már egy ideje dolgozik a vállalat. A Twitter Musicot ezen a hétvégén, a Coachella zenei fesztiválon mutathatják be.
Pénteken elindulhat a Twitter saját zeneszolgáltatása, állítják a céghez közel álló források, de a webes vállalat egyelőre semmit sem árult el az új alkalmazásról.
a Spotify a jövőben nem csupán zenei, hanem videostreaming-szolgáltató is lehet, sőt, akár tartalmakat is készíthet, éppúgy, mint a Netflix és a HBO. A hírportál informátorai közölték azt is, hogy az utóbbi kapcsán a svéd cég még keresi azokat a megfelelő partnereket, akik segíthetik a tartalomgyártásban. A cél egyértelműen a Netflix üzleti modelljének a lemásolása. A probléma csak az, hogy a vállalat - a gyors növekedése ellenére - még mindig függ a zenei kiadóktól.
Hivatalos: a digitális piacon a kalózkodás növeli a legális forgalmat - IT café Mérleg hír itcafe.hu
nem lehet a teljes zeneiparra vonatkozó következtetéseket levonni, hiszen ők kizárólag a digitális eladásokat vizsgálták. Nem szabad elfelejteni, hogy a kutatás egy változóban lévő zenei piacon készült, így eredményeit annak figyelembevételével kell értelmezni, hogy egészen mostanáig nem a digitális, hanem a fizikai hordozók generálták a piac bevételének jelentős részét. A kutatók szerint, ha az illegális letöltések következtében a fizikai értékesítések száma jelentősen csökken, akkor azok hatása a zeneipar egészét tekintve mindenképpen negatív.
Tim Renner a nagy zenei kiadók mostani helyzetét a katolikus egyházat jellemző 16. századi állapotokhoz hasonlította. Amikor felbukkant Luther Márton, akkor a katolikus egyház minden erejével azon volt, hogy megőrizze magának a Biblia feletti ellenőrzést. A Biblia addig kizárólag latin nyelven volt elérhető, Luther ezen is változtatott. Miután az egyház a reformokra képtelen volt, ezért megosztottá vált. Luther Márton akkor az volt az egyház számára, mint napjainkban az MP3 és az internet a zeneiparnak.
The latest music Armageddon theory is that subscription based streaming services like, Spotify, MOG, Last.fm and Rdio (“Streaming”) will cannibalize recording artist’s main revenue: ownership, both of physical CDs and downloads from stores like iTunes and Amazon.
Néhány hete, kívül-belül megújulva és nagyra törő tervekkel lépett a közönség elé az egykor legnépszerűbb közösségi oldal, a Myspace.com. A nyitóoldalon egy feldúlt, tettre képes, öltönyös Justin Timberlake fogadta a látogatókat. A befektető és társtulajdonos látszólagos feldúltsága hamar valósággá válhat, ugyanis az egykor sikeres, de az utóbbi években letűnt oldal újbóli sikeréhez vezető út korántsem akadálymentes. Főleg ha közben a zeneipart is forradalmasítani szándékoznak.
a digitális zenei bevételeket elsődlegesen még mindig az egyedi letöltések generálják, azt pedig az Apple dominálja. Terjeszkedhet a Deezer, szerepelhet jól a tengerentúli piacokon a Spotify, a zenéhez a ritmust az Apple diktálja és fogja diktálni. Ez egészen addig bizonyosan így lesz, amíg az iPad el nem jut életciklusában ugyanaddig a pontig, amíg az eladások már nem növekszenek, a tartalomiparra gyakorolt hatása pedig megszűnik. Ez lehet az a pont, ahol a streamingszolgáltatók érdemben versenyezhetnek majd Tim Cook cégével - ám ez majd 2-3 év múlva következhet be, és biztosak lehetünk benne, hogy az Apple is készül erre a pillanatra. A kiadóknak pedig még legalább ugyanennyi ideig marad az Apple a legfőbb partnere, ha tetszik, ha nem, hiszen onnan kapják a legtöbb pénzt.
“There is a point at which there could be 100 percent cannibalization, and we would make more money through subscriptions services,” Mr. Burnstein said. “We calculate that point at approximately 20 million worldwide subscribers.”
Az online zeneipar idén megelőzte a hagyományos zenehordozókat, a vásárlók többet költöttek online vásárlásra és szolgáltatásokra, mint cédékre és egyéb hanghordozókra. A brit statisztikák szerint az első negyedévben a zeneiparban a digitális vásárlás aránya 55,5 százalék volt. Ebbe beletartoznak a megvásárolt mp3-ak, de az online rádiókra való előfizetések is.
A tizenévesek mindenek előtt a YouTube-on hallgatnak és ismernek meg zenét - hogy ez tény, azt a Nielsen legutóbbi kutatásának eredménye támasztja alá. A felmérés néhány ennél meglepőbb következtetéssel is szolgál; a tinik zenevásárlási kedve igen magas, a fájlcserélés viszont annyira már nem menő náluk.
A Google-nak sikerült megegyeznie az európai zenekiadókkal, zenészekkel és zeneszerzőkkel, mostantól Európa 35 országában lesz elérhető a Google Music 5,5 millió zeneszáma. Az AP jelentése szerint a spanyol, francia és olasz kiadókkal kötött megegyezés az egyik legnagyobb a piacon.?log=out
Az eredmények megerősítik, hogy a fájlmegosztók lényegében a zeneipar legjobb vásárlói. Ráadásul, a kutatás szerint, a közhiedelemmel ellentétben az offline másolás sokkal gyakoribb, mint az online zenei kalózkodás.?log=out
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése