Míg a web korábbi korszakaiban a képdokumentumok dinamizálták, felpörgették a közösségi webfelhasználás különböző területeit (közösségi fotótárak, közösségi hálók), ma már egyenesen hatalomátvételnek tűnik a képközpontúság térhódítása a hálózati kommunikáció területén. A Facebook sikertörténetének végét legtöbben az egyszerű, mobilalkalmazásokban jobban scrollozható képmegosztó közösségi rendszerek és kommunikálási módok terjedésében látják.
mobilon ennél sokkal menőbb helyek is vannak, mint a Snapchat, Vine és Instagram. A Facebook túl sok időt visz el, írni és olvasni kell, de a szavak kevésbé fontosabbak, mint a képek és a videók – magyarázták a fiatalok. A megkérdezettek barátainak is mind van felhasználói fiókja, de alig negyedük használja is azt. A Vine és az Instagram azért népszerű, mert gyorsan végig tudják görgetni amikor unatkoznak, vagy vicces tartalom után kutatnak és nem kell végeláthatatlan beszélgetésekbe bocsátkozniuk. A Facebookot személyesebb kapcsolattartásra használnák, de erre is vannak már jobb módszerek, mint az iPaden futó Kik, amellyel egyszerűen rácsetelnek a barátaikra. A Facebook azoknak való, akik gyakran váltanak iskolát és így tudják a legjobban nyomon követni olyanok életét, akikkel már ritkán találkoznak.
Alig néhány hónap telt el a Snapchat második körös befektetése óta, amikor is a 60 millió dolláros frisstőke bevonsá 800 millió dollárra értékelte a céget.
Ma már ott tart a közbeszéd, hogy vajon egyáltalán megcsalásnak számít-e, ha valaki egy kapcsolatban pucér fotókat küldözget magáról valaki másnak. Ez a kérdés még nem dőlt el, de ha a szextingelő kiskorú, a törvény betűje szerint ugyanúgy pedofíliában vesz részt mindkét fél. Mielőtt pedig bárki kedvet kapna hozzá, nem árt azt sem tudni, hogy a legnépszerűbb ilyen program a Snapchat, amely azt ígéri, hogy csak megjeleníti, majd végleg törli a képeket, valójában megtartja azokat. Arról nem is beszélve, hogy lehet éppen ezekre a privátnak szánt képekre élvezkedik valaki a hírszerzésnél.
Egy évvel ezelőtt még a Facebook volt a legnépszerűbb közösségi platform az Egyesült Államokban élő tinédzserek körében, 42 százalékuk ezt az oldalt kedvelte a leginkább.
A Pinterest újabb befektetési körön van túl, és ezúttal 225 millió dolláros (47,75 milliárd forint) készpénzinfúziót kapott a Fidelity Investments befektetőcégtől.
Az Instagram valóságos szubkultúrává nőtte ki magát: lassan nagyobb jelentőséggel bír, mint a Facebook és a Twitter, Kim Kardashiannak például több követője van, mint ahány magyar állampolgár összesen. A gazdag csemeték után most az unatkozó, milliárdos feleségek is kezelésbe vették az applikációt, a legszomorúbb az egészben, hogy még közönségük is van. A tendencia szerint minél több, lehetőleg az átlagember számára elérhetetlen dolgot osztanak meg a nagyvilággal, annál többen követik majd anélkül, hogy bármit tudnának róla.
A Facebook hivatalosan is bejelentette, hogy hamarosan elindulnak a hirdetések a korábban általa felvásárolt Instagram fotómegosztó szolgáltatásban. A reklámok a követett ismerősök képei is videói között osonnak majd be a mindennapjainkba.
Minden felemelő érzés megérdemli, hogy különleges módon osszuk meg másokkal – ez a gondolat hívta életre az Égi Galéria kezdeményezést. A most induló projekt legfőbb innovációja egy repülő nyomtató, amellyel Budapest éjszakai egére nyomtathatjuk kedvenc fotóinkat.
Már a '80-as évek második felében lehetett sejteni, hogy valami nagy baj lesz. A színes dia a tünetek egyike volt. Az online fotóarchívum, a Fortepan egyik alapítójával, Tamási Miklóssal beszélgettünk.
A Facebook egymilliárd dollárért vásárolta meg az Instagramot, de pénzt még nem látott belőle. Most az üzletért felelős igazgató, a Facebooktól igazolt Emily White bejelentette, hogy kész hirdetéseket tenni a szolgáltatásba.
Múlt héten kiderült, hogy a Yahoo minden lehetséges keresési találatból eltávolította a felnőtt tartalmakat kínáló Tumblr-mikroblogokat. Amikor a Yahoo megvette a Tumblrt, azt állította, hogy békén hagyja a felnőtt-, illetve pornós blogokat.
Pontosan 29 napja írtunk róla, hogy a Facebook bevezette a fotós kommentelés lehetőségét, vagyis nem csak szmájlikat tudunk beszúrni a hozzászólásainkba, hanem képeket is feltölthetünk. A funkció eddig csak a személyes profilokon volt elérhető, mától azonban az oldalak posztjainál is használhatjuk azt, akár rajongóként, akár adminként, csak a kis fényképező ikonra kell kattintani a kommentbox jobb alsó sarkában.
A felhasználók többsége teljes életmódváltásról beszél, míg az ellentábor stresszt és antifeminizmust emleget a Pinterest hallatán. A képmegosztó weboldal meghódította a nőket. Az utóbbi időben elképesztő ütemben növekedett, mára a Facebook és a Twitter kihívójává vált.
A budai rakparton korzózó Mark Zuckerberg távollétében is zajlik az élet a Facebooknál. A Techcrunch szerint egészen konkrétan egy Tumblrgyilkos alkalmazás fejlesztésén dolgoznak.
A webes piacon az egyik legnagyobb kihívás a felhasználók számára, amikor az ingyenesnek megszeretett alkalmazásuk hirtelen fizetőssé válik. Ez általában sokkoló, a Yahoo esetében azonban épp fordítva történt, az ingyenes verzió a fizetős szintjére lépett.
Úgy tűnik, Marissa Mayer, a Yahoo! Google-tól érkezett vezetője nagyobb sebességfokozatba kapcsolt: alighogy megerősítették, hogy több mint egymilliárd dollár készpénzért megvásárolják a Tumblrt, tegnap nagyszabású sajtótájékoztatón számoltak be a népszerű fotótárhel
Az Adobe új előfizetési modellel próbálja népszerűsíteni az egyik legkelendőbb, de igen drága termékét, a Photoshopot.
Elkezdte a Google nyílt forráskódú képformátumának használatát a Facebook a WebM-kompatibilis böngészőkben. A lépés nagy felhördülést váltott ki a felhasználók körében, de a formátum támogatottságával a kedélyek lecsillapodhatnak.
A pár év alatt az internet egyik leglátogatottabb oldalává váló Tumblr mikroblog-birodalom vezetője, David Karp bejelentette, hogy bezár az oldal egy éve kísérleti jelleggel indított aloldala, a Storyboard.
Manapság az újságcímlapok helyett a tartalomfelfedezés felülete sokkal inkább egy alkalmazás vagy közösségi oldal, ahol automatikus vagy manuális módszerekkel válogatott, különböző forrásokból származó képes hírek soarkoznak.
A Glasst eddig a személyiségi jogok veszélyeztetése miatt érte a legtöbb kritika. A tény, hogy a szemüveget viselve bárkiről észrevétlenül rögzíthetünk adatokat ez esetben kifejezetten előnyös. A paparazzi fotók készítése például könnyebb lesz, mint eddig bármikor. A diszkrét kamerázás lehetősége pedig az oknyomozó újságírók számára jelent majd előnyt. A hangvezérelt szemüveggel olyan szituációkban is lehet adatokat rögzíteni, amikor ez kézi vezérléssel nem lenne lehetséges. A Google Glass használatával a videós újságírás elterjedtebbé válna és tovább fokozódna a civil újságírás térnyerése.
Ha egy kép valóban többet mond ezer szónál, akkor az Instagram felhasználói által eddig közzétett több milliárd fotó már több évszázad irodalmi termésénél is beszédesebb lehet. Egy cég, amelyet a saját közössége vitt sikerre.
A fotómegosztó berobbanása és felvásárlása a tavalyi év egyik legnagyobb sztorija volt a Szilícium-völgyben. A mostani visszaesés egyrészt azt jelzi, hogy minden csoda három napig tart, másrészt azt, hogy az internetezők számára igenis fontosak a szerzői jogok - legalábbis a sajátjaik.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése