Vége az MS stratégiájának, hogy csak belépő és közép kategóriában akarnak telefont árulni. Talán ők is ráéreztek ebben az időszakba, hogy nem feltétlenül tud ebben a kategóriában eredményt elérni. Ezért mélyebb vizekre eveztek azzal, hogy "flagship" telefont készítettek. Ez egy elég rizikós lépés volt tőlük, mivel mióta felvásárolták a Nokiát azóta igencsak mélyre kerültek az eladások terén és a felhasználók is kezdtek elpártolni tőlük. Ezért elég rizikós lépésre szánta el magát a vállalat. De azt remélték, hogy ez elhozza a nagy áttörést a 950, 950xl (flagship) telefonok.
Milyen technológiákkal látta el a Microsoft a 950XL-t?
- AMOLED panel (Kijelző)
- Írisz szkenner (Windows Hello)
- PureView technológia
- QI töltés
- Írisz szkenner (Windows Hello)
- PureView technológia
- QI töltés
Continuum
A continuumal gyakorlatilag egy "teljes" értékű PC-t kaphatunk, viszont ennek vannak korlátai, mint például nem minden program működik ezzel a megoldással, csak az univerzális appok. A Microsoft nehezítésképpen nem jelzi nekünk ezeket az applikációkat. A continuumot miracasttal vagy display dockkal lehet használni. Ez a megoldás azt a célt szolgálja, hogy egy teljes értékű, könnyen hordozható PC-t kapjunk. Viszont a Microsoft ezt a megoldást csak a 2015-ben bemutatott két készülékkel működik és a displaydockot csak plusz pénzért lehetett megvásárolni.
Veletech 2015
Egy szó mint száz nagyon úgy tűnt, hogy az MS-nek ez az utolsó húzása a piacon és ha ez nem sikerül, akkor kiszállnak a versenyből és eldobják a telefonos projektjüket.
Forrás
Lumia Árak(Ars Technica)
Continuum(Mobilarena)
Lumia 950XL Teszt(Mobilarena)
Piaci Részesedés(Statista)
Forrás
Lumia Árak(Ars Technica)
Continuum(Mobilarena)
Lumia 950XL Teszt(Mobilarena)
Piaci Részesedés(Statista)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése