https://static.wmn.hu |
A kutatás eredményei
A Huawei 2020 januárjában készített reprezentatív kutatásában 1980 és 1995 született (Y-generációs) magyar szülők nyilatkoztak arról, miként látják gyermekeik digitális nevelését. A felmérés szerint a szülők jellemzően csak rövid időre adják készülékeiket gyermekeik kezébe, azonban akadnak olyan helyzetek is, amikor egy hároméves gyermek naponta 5 óránál többet használt okoseszközt. A szülők túlnyomó többsége felügyeli, mire használja gyermeke az okoseszközöket. A kutatás során kiderült például, hogy a 3 éves magyar kisgyerekek fele már használ okostelefont. A megkérdezettek háromnegyede tart attól, hogy additívan hat gyermekére a készülékek használata, 22 százalékuk pedig már tapasztalt is a függőségre jellemző tüneteket gyermeke viselkedésén. A legtöbben a túlzott használatot említették meg, de sok szülő már hisztériát, agressziót is felfedezett a gyerekénél, míg néhány esetben játékfüggőséget tapasztaltak.
A függőségen túl
https://www.hirmagazin.eu |
Míg a kisebbek szülei inkább az erotikus oldalaktól féltik gyermeküket, addig a kiskamaszok szülei már nagyobb arányban tartanak attól, hogy gyermekük idegenekkel létesít ismertséget.
Szülői felügyelet
https://fmc.hu |
A gyerekek okoseszköz használata
A 4-6 és a 7-10 éves korosztályban átlagosan 2-3 órát töltenek eszközeik képernyője előtt a gyermekek, míg a 10 évesnél idősebbek körében, már magas arányban vannak olyanok, akik ennél lényegesen több időt használják az okostelefonjukat. A saját készülékkel rendelkező gyermekek negyede videónézésre használhatja a készülékeket, míg 23 százalékuk játszik, 17 százalékuk fényképeket és videókat készít rajtuk, további 17 százalékuk telefonálásra használja eszközét. Akadnak azonban olyanok is, akik más tevékenységeket végeznek, a kutatásban szereplő minden tizedik gyermek közösségi médián böngészget, 14 százalék pedig kereséseket is végez a felmérések szerint.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése